pitanje

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport

Re: pitanje

PostPostao/la kulen » 22 ruj 2017

julio je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Zanimljivi, niko ne spominje Sušca...

da da , pezelj , neralić i ima još kvalitetnih ljudi i trenera koji rade sa djecom samo ih se ne mogu sjetiti
svi igrači ali doslovno svi koji su trenirali sa sušcem su rekli da "suvi nema pojma , bezobrazan je , nezna razgovarat , prdi pred nama , bahat..."
djeca ga ne vole kao što odrasli ne vole mikca

šta i ovaj prdi :o :o :o :o :o :o :o
kulen
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la newform1 » 01 lis 2017

Imam pitanje i potencijalnu ideju - volio bih čuti vaša mišljenja!
Dakle, i kao sudac i kao trener i kao voditelj ekipe, često se susrećem sa situacijom da dosta igrača namjerno, s ciljem "pražnjenja" vrlo nesportski reagira u pojedinim trenucima natjecanja: glasnim psovanjem (vrlo je ružno za čuti i vidjeti), glasnim gestikulacijama, namjernim prestupima udarajući nogama na fotoćelije, izazivajući suparnika...

Predložio bih da se u sp. pravilnik uvede kategorija "kumulativnih žutih kartona" dobivenih nesportskim ponašanjem, i poput nogometa, ako skupe tri takva, da se uvede zabrana igranja prve utakmice nakon trećeg takvog kartona. Kako sada, osim tog kartona nema nikakvih posljedica, vjerujem da bi takva kazna uvela više reda u ponašanju igrača na stazama, uključujući i sekundante i ostale dužnosnike.

Što mislite o tome?
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 01 lis 2017

newform1 je napisao/la:Imam pitanje i potencijalnu ideju - volio bih čuti vaša mišljenja!
Dakle, i kao sudac i kao trener i kao voditelj ekipe, često se susrećem sa situacijom da dosta igrača namjerno, s ciljem "pražnjenja" vrlo nesportski reagira u pojedinim trenucima natjecanja: glasnim psovanjem (vrlo je ružno za čuti i vidjeti), glasnim gestikulacijama, namjernim prestupima udarajući nogama na fotoćelije, izazivajući suparnika...

Predložio bih da se u sp. pravilnik uvede kategorija "kumulativnih žutih kartona" dobivenih nesportskim ponašanjem, i poput nogometa, ako skupe tri takva, da se uvede zabrana igranja prve utakmice nakon trećeg takvog kartona. Kako sada, osim tog kartona nema nikakvih posljedica, vjerujem da bi takva kazna uvela više reda u ponašanju igrača na stazama, uključujući i sekundante i ostale dužnosnike.

Što mislite o tome?

Pa ideja je OK. Čuo sam da su neke zemlje u svoje propozicije uvele taj kako ti kažeš "kumulativni žuti karton" za takve nestašne igrače koji namjerno rade prekršaje da ometu protivnika. Sa tim su umirili te "provokatore". Kao što si i sam rekao to sam i ja u više navrata doživio a i na jučerašnjoj sam utakmici imao nešto slično (Nikola ako ovo čita vjerojatno zna o kome se radi). Ja sam za uvođenje takve kazne samo ne znam što kaže međunarodni sportski pravilnik.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Raspisani lik

PostPostao/la Krunoslav » 01 lis 2017

cezar je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Imam pitanje i potencijalnu ideju - volio bih čuti vaša mišljenja!

Što mislite o tome?

Pa ideja je OK. Čuo sam da su neke zemlje u svoje propozicije uvele taj kako ti kažeš "kumulativni žuti karton" za takve nestašne igrače koji namjerno rade prekršaje da ometu protivnika. Sa tim su umirili te "provokatore". Kao što si i sam rekao to sam i ja u više navrata doživio a i na jučerašnjoj sam utakmici imao nešto slično (Nikola ako ovo čita vjerojatno zna o kome se radi). Ja sam za uvođenje takve kazne samo ne znam što kaže međunarodni sportski pravilnik.

Pa gdje to ja kuglam? To da netko namjerno prestupi još (za sada) nisam vidio :oops:
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 01 lis 2017

Bit će da nisi igrao protiv Grubara ili ga gledao kad je u elementu
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Raspisani lik

PostPostao/la Moky » 02 lis 2017

Ideja je u redu samo postoji problem što će svaki sudac različito reagirati na ponašanje takvog igrača ili člana ekipe. Po pravilniku treba odmah takve prekršaje ili ispade odmah suditi i nema problema. Kuglati po pravilima , suditi po pravilima.
Moky
Tek protipkao

PostPostao/la newform1 » 02 lis 2017

Moky je napisao/la:Ideja je u redu samo postoji problem što će svaki sudac različito reagirati na ponašanje takvog igrača ili člana ekipe. Po pravilniku treba odmah takve prekršaje ili ispade odmah suditi i nema problema. Kuglati po pravilima , suditi po pravilima.

Slažem se, no nije bit (onoga što sam predložio) u tome: igrač xy na svakoj utakmici u nekom trenutku "pukne". To se uglavnom "dogodi" u ključnom trenutku ključnog seta gdje očito ide na ometanje protivničkog igrača, ili svoje "pražnjenje" obavi vulgarnim psovkama pred punim (ili manje punim) tribinama. I tako 18 utakmica u sezoni. Svaki put dobije žk (dakle sudi se!) i nikom ništa. Ili sekundant na svakoj utakmici u jednom setu izađe van, dobije žk i opet nikom ništa - ponovit će to na sljedećoj utakmici (da ne govorim o psovanju ili općenito takvom ponašanju tijekom sekundiranja). Ja razmišljam u ovom trenutku po sistemu "bolje spriječiti nego liječiti". Ko se misli prazniti, nek se isprazni prije nastupa u wc-u, a onaj koji ometa druge igrače malo će ipak razmisliti kad i kako to učiniti. A na sucima je samo da to prepoznaju i sankcioniraju.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la julio » 02 lis 2017

jako dobar prijedlog , ima igrača koji stalno to rade i nikako im stati na kraj
julio
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 02 lis 2017

Evo moj prijedlog. Za bosu i prijestup preko fotočelije žuti karton kao i do sada. Za sve ostalo odmah žuto crveni. :D Ako ide sekundantu onda se briše učinak kugle igraču kojem sekundira :mrgreen:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

Prethodna

Natrag na Tko pita ne skita

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.