Kako do gradskih novaca u Zagrebu?

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport
sasa
Forumsko piskaralo

Kako do gradskih novaca u Zagrebu?

Post Postao/la sasa » 10 ožu 2009, 21:37

nekoliko je kriterija po kojima zagrebački športski savez dodjeljuje novce klubovima
osnovna 3 su:
rad s mladima - klub mora imati sve selekcije (kadeti, mlađi juniori i juniori)
nastup na državnim prvenstvima - u svim selekcijama (ekipno, pojedinačno i parovi)
broj i vrsta kategoriziranih sportaša - kategorizacija pri HOO, kategorije se dodjeljuju državnim prvacima i viceprvacima te reprezentativcima
svi klubovi koji ispunjavaju gorespomenute uvjete dobiti će, ovisno o broju mladih, njihovim rezultatima i visini kategorizacije, određenu svotu
ostali klubovi, koji nemaju mlade, smatraju se rekreativcima i nemaju niti najmanje šanse 'uzeti dio kolača'

klubovi su podijeljeni u kategorije:
klub I kategorije
klub II kategorije (Zagreb)
klub III kategorije (Grmoščica)
klub IV kategorije (Meveščak, Zagreb-Zaboky)
klub V kategorije
nekategorizirani klub (Centar, ENDI-Tekstilac, Ponikve)

i još samo da vam na jednom izmišljenom primjeru pokažem kako bi to funkcioniralo
kk 'ćevap' se odluči krenuti u rad s mladima, ode u škole ili članovi dovedu svoju djecu i njihove prijatelje i krenu
imaju 5 djece do 14 i 5 do 18 godina
prvu godinu se uče kuglati, pokojeg klinca dovedu i u prijelaznom roku
sljedeće godine idu na državna natjecanja i budu prvaci, recimo u-14 parovi
u tom trenutku oni imaju 10 djece koja kuglaju, nastupili su na prenstvima države i osvojili su plasman koji automatski znači i kategorizaciju
oni postaju nekategorizirani klub koji će dobiti novce za rad s kadetima i mlađim juniorima
kroz par godina djeca uz stručno vođenje napreduju i dolaze do reprezentacije
klub ima novoregistriranu djecu, sve više uspjeha i sve veću kategorizaciju od HOO
samim tim se klub penje i na ljestvici ZŠS-a i dobiva sve više i više novaca

i u principu to je to
bez rada nema novaca

zvrk
Tek protipkao

Re: Kako do gradskih novaca u Zagrebu?

Post Postao/la zvrk » 11 ožu 2009, 00:33

Prijatelju moj lijepo je to u velikom centru kao što je Zagreb, ali kod nas u malim sredinama ovaj princip raspodjele se primjenjuje u nogometu koji odnese 70-80% sredstava, jer imaju limače, početnike, pionire, kadete, juniore itd.
Mi mali športovi u malim sredinama koji okupljamo 15-ak djece raznih uzrasta od podmlatka U 9 do kadeta/kinja U 14 i mlađih juniora ili juniorki dobijamo mrvice, ali ne odustajemo i želimo promjeniti viziju onih koji financiraju šport da radimo sustavno, kvalitetno, stručno i da izlazimo na prvenstva RH uz bok sa jačim i bogatijima, ali ne i boljima, jer su roditelji ti koji će pomoći i pomažu da se promjeni vizija onoga dobroga u športu.
Mi radimo pod motom "zdravlje, škola i šport" = 4 pregleda djece godišnje (2 vanredna i dva redovita kod športskog liječnika) + 8 izviđanja ocijena, ponašanja i aktivnosti u školi (4 jesen i 4 proljeće) + 9 mjeseci treninga izleta i piknika (pauza od 20. prosinac do 07. siječanj i od 20. lipanj do 01. rujan).
Uz rad u klubu izborili smo se i za sekciju u osnovnoj školi od 1-4 razreda gdje nam na kuglanu dolazi 40-ak klinaca i klinceza i to je budućnost i temelj, ali i odobravanje našem motu rada u KUGLANJU (kuglačkom sportu).
Pozdrav uz želju da uspostavimo suradnju sa KK "Ponikve" , KK "Endi-Tekstilac" i KK "Zagreb-Zaboky"

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 11 ožu 2009, 09:27

Pa u manjim sredinama sam primjetio bolje ide manje popularnim sportovima...Iz prve lige primjer su Bjelovar i Novska...Bjelovar ima za platit jednog Maneva i Kasumovića, a Novska ima kompletnu legiju stranaca (mislim da nijedan nije iz Novske). Stvar je u tome da u manjim sredinama ima manje sportskih društava (ok ima i manje novca) koji dijele taj "kolač".
Rijeka (mada nije baš mala sredina) je godinama za 1. kategoriju pojedincima isplačivala i do 4000 kuna mjesečno, u Zagrebu to nikad nije prešlo 2500. Evo ti kod Sašinog posta primjer koliko smo cijenjeni u "velikom" gradu...cure iz zagreba već 6-7 godina obavezno uzimaju medalje na weltcupovima, europa pokalima i NBC kupovima, jedan od rijetkih klubova koji ima 2 ekipe (onu drugu sačinjavaju juniorke) te su aktualne prvakinje hrvatske od prije tjedan dana. I taj isti Zagreb je 2. kategorija. Sam bog zna koliko novca iz grada ide na Dinamo, Cibonu i Croatia osiguranje...nama samo mrvice

Jedini ne popularni primjer je Đurđenovac. Klub koji je dao 2 svjetska prvaka i državnih da nemreš prebrojat, kugla na vjerojatno najgoroj kuglani u državi, a njihovi najjači aduti (M.Skupnjak) ne pojavljuje se na državnim natjecanjima jer nema novca...ŠTETA

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 11 ožu 2009, 12:54

el'bolanjo je napisao/la:Pa u manjim sredinama sam primjetio bolje ide manje popularnim sportovima...Iz prve lige primjer su Bjelovar i Novska...Bjelovar ima za platit jednog Maneva i Kasumovića, a Novska ima kompletnu legiju stranaca (mislim da nijedan nije iz Novske). Stvar je u tome da u manjim sredinama ima manje sportskih društava (ok ima i manje novca) koji dijele taj "kolač".
Rijeka (mada nije baš mala sredina) je godinama za 1. kategoriju pojedincima isplačivala i do 4000 kuna mjesečno, u Zagrebu to nikad nije prešlo 2500. Evo ti kod Sašinog posta primjer koliko smo cijenjeni u "velikom" gradu...cure iz zagreba već 6-7 godina obavezno uzimaju medalje na weltcupovima, europa pokalima i NBC kupovima, jedan od rijetkih klubova koji ima 2 ekipe (onu drugu sačinjavaju juniorke) te su aktualne prvakinje hrvatske od prije tjedan dana. I taj isti Zagreb je 2. kategorija. Sam bog zna koliko novca iz grada ide na Dinamo, Cibonu i Croatia osiguranje...nama samo mrvice

Jedini ne popularni primjer je Đurđenovac. Klub koji je dao 2 svjetska prvaka i državnih da nemreš prebrojat, kugla na vjerojatno najgoroj kuglani u državi, a njihovi najjači aduti (M.Skupnjak) ne pojavljuje se na državnim natjecanjima jer nema novca...ŠTETA
Mislim da Novska ne crpi glavne novce baš iz proračuna jedinica lokalne i regionalne samouprave o kojima je ovdje riječ, već da je financijer jedan drugi privredni subjekt...
a kad on zavrne pipu bit će druga liga...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

goran bratkovic
Tek protipkao

Post Postao/la goran bratkovic » 11 ožu 2009, 13:29

krivo misliš

Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Luka Pezelj » 12 ožu 2009, 14:46

zvrk je napisao/la:Prijatelju moj lijepo je to u velikom centru kao što je Zagreb, ali kod nas u malim sredinama ovaj princip raspodjele se primjenjuje u nogometu koji odnese 70-80% sredstava, jer imaju limače, početnike, pionire, kadete, juniore itd.
Mi mali športovi u malim sredinama koji okupljamo 15-ak djece raznih uzrasta od podmlatka U 9 do kadeta/kinja U 14 i mlađih juniora ili juniorki dobijamo mrvice, ali ne odustajemo i želimo promjeniti viziju onih koji financiraju šport da radimo sustavno, kvalitetno, stručno i da izlazimo na prvenstva RH uz bok sa jačim i bogatijima, ali ne i boljima, jer su roditelji ti koji će pomoći i pomažu da se promjeni vizija onoga dobroga u športu.
Mi radimo pod motom "zdravlje, škola i šport" = 4 pregleda djece godišnje (2 vanredna i dva redovita kod športskog liječnika) + 8 izviđanja ocijena, ponašanja i aktivnosti u školi (4 jesen i 4 proljeće) + 9 mjeseci treninga izleta i piknika (pauza od 20. prosinac do 07. siječanj i od 20. lipanj do 01. rujan).
Uz rad u klubu izborili smo se i za sekciju u osnovnoj školi od 1-4 razreda gdje nam na kuglanu dolazi 40-ak klinaca i klinceza i to je budućnost i temelj, ali i odobravanje našem motu rada u KUGLANJU (kuglačkom sportu).
Pozdrav uz želju da uspostavimo suradnju sa KK "Ponikve" , KK "Endi-Tekstilac" i KK "Zagreb-Zaboky"
Pročitao sam ovo 10-tak puta i nikako da nađem grešku... Možda bajke ipak postoje? :D
Iskreno se divim vašem pristupu u radu s djecom. Prmalo je ovako lijepih kuglačkih priča i stoga mislim da (ko)autor ove ne treba ostati iza pseududinima...
Čestitke gosp. Zvrku i suradnicima, a ako vam išta znači suradnja sa kk "Mertojak" vam je na raspolaganju (barem za izlet na more).

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 12 ožu 2009, 15:30

da se nadovežem na prijašnji post...

Svaki pokušaj rada sa klincima u sportu koji nije pod svjetlima reflektora, bilo u maloj ili velikoj sredini je za svaku pohvalu.
Primjer odozgo može biti primjer svim ostalim klubovima (bilo kojeg sporta), taman da je i upola istina odlično je. Svi znamo da su ljudi koji rade sa djecom veliki kuglački entuzijasti koji u velikom postotku to rade "pro bono", nekima je lakše, nekima teže. Možda nebi bilo loše i njima posvetit temu na forumu jer su to svakako zaslužili.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 ožu 2009, 15:52

el'bolanjo je napisao/la:da se nadovežem na prijašnji post...

Svaki pokušaj rada sa klincima u sportu koji nije pod svjetlima reflektora, bilo u maloj ili velikoj sredini je za svaku pohvalu.
Primjer odozgo može biti primjer svim ostalim klubovima (bilo kojeg sporta), taman da je i upola istina odlično je. Svi znamo da su ljudi koji rade sa djecom veliki kuglački entuzijasti koji u velikom postotku to rade "pro bono", nekima je lakše, nekima teže. Možda nebi bilo loše i njima posvetit temu na forumu jer su to svakako zaslužili.
Svakom klubu koji ima kuglanu na upravljanje, a ne radi sa djecom, tu kuglanu treba oduzeti i dati je nekom tko to želi. Mi imamo 1 termin tjedno,a drugi dijelimo za utakmice - nema šanse. Vrijedan primjer su Ponikve - iskorištavaju svoju staru dvostaznu kuglanu - ovime pozivam i ZKS da im se pomogne da stave ploče, makar stare. Mislim da postoje na Grmoščici, bar mi koljeno to kaže, budući sam par puta opalio u gledalištu po njima - znaju, hoće i mogu. Alene drži se!!!

zvrk
Tek protipkao

Post Postao/la zvrk » 12 ožu 2009, 20:38

Upravo pročitah sve prethodne tekstove i mogu Vam svima reći samo hvala.
Velika je istina el da je štrašno ono što se dogodilo u Đurđenovcu, ali imaju oni snage kao i mi svi u Slavoniji (to ti je slavonski inat). Luka hvala na pozivu ali još nemam dovoljno jaku postavu klinaca da se suprotstavim tvojim prvacima i ne sakrivam se jer se jako dobro poznajemo od trenerskog tečaja i divio si se kako sam došao prošle godine u Gospić na parovno za mlađe juniore sa dečkima jedan od 15 god. a drugi 11 god. Ali ću ti objasniti zašto, zato što je klincima postalo dosadno samo trenirati i krenuh sa mojom vojskom u vatru i ne požalih, jer plodovi se već danas vide, a sutra ću biti sretan.U svakom slućaju otvoreni smo za suradnju mi Vama ljeti, a vi nama zimi na špek, kulen, kobasice i naravno nešto malo vina :D
Kako sam zamišljao kada sam okupio klince i klinceze tako se situacija i razvija i neću odustati iako sam sam.

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 13 ožu 2009, 12:14

A i Vi Slavonici...bio sam uvjeren da se radi o Ogulinu ;) od tamo dolazi isto dobar primjer rada s mladima...u par sezona su od KK Policajac napravili velesilu među juniorkama i kadetkinjama, priča neodoljivo podsjeća na priču iz Đurdana kad su Bulka, Šarkezi, Rončević i drugi uzimali sve živo na kadetskim i juniorskim natjecanjima, imam osjećaj da su ogulinke ipak naletile na veće razumijevanje od strane grada i da imaju bolju potporu (nadam se da ne griješim). Neznam kako su uspjeli privuć toliko mladih, ali svaka im čast na radu i dosadašnjm uspjehu.
Pozdrav gdje god bili

Odgovorite