Kako do gradskih novaca u Zagrebu?

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport

Re: Kako do gradskih novaca u Zagrebu?

PostPostao/la Luka Pezelj » 25 ožu 2009

Ma i nisam imao zle namjere optuživati nekoga ili kukati zbog toga što dobivamo tako "malo" kunica, nego sam htio dati uvid u primanja našeg kluba čisto radi usporedbe.
A kad ste već spominjali kako nam je kuglana besplatna moram navesti ovaj apsurdni primjer:
Vlasnik kuglane i predsjednik kk Mertojak gosp.Petričević naravno da ne naplaćuje termine korištenja kuglane vlastitom klubu iako iz svoga đepa mora izvadidti pozamašnu svotu za struju,vodu i ostale troškove (a puno vremena provodimo na treningu)..
Dakle,
Dođe porezna inspektorica u tvrtku i vidi da ima pehara na policama. I pita gazdu da li ima kakav klub? Čovjek se pohvali na tome kako ulaže u djecu i kuglački sport kojeg su se svi odrekli. Svaka čast kaže ona i upita gdje su računi od korištenja kuglane a sigurno je koristite često kad ste tako uspješni? Gazada ostane bez teksta.... .... i nauči lekciju!!!
Čovjeku je došla kazna od x tisuća kuna jer nije platio porez na "naše" korištenje kuglane jer on smije pokloniti termine ali ne i porez koji zbog toga država izgubi. Tako da od tada za svaki naš sat na kuglani pored troškova treba izdvojiti i cca. 6,5kn PDV-a.... Pa sad ti računaj.....
Hvala svima na savjetima, simpatične su mi reakcije na moj prošli post :D Pozdrav!!!
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

Re: Kako do gradskih novaca u Zagrebu?

PostPostao/la razbijač » 26 ožu 2009

Siroti gazda, nije imao za porez :lol:
Baš nam ga je žao, kao kuglana je prazna.
Treba pitati ove iz Poštara i ostalih klubova koliko godišnje plaćaju gazdi, možda na to nije platio porez...
razbijač
Tek protipkao

Prethodna

Natrag na Tko pita ne skita

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.