Kuglane u Zagrebu i okolici

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport
dtrnski
Nevini

Kuglane u Zagrebu i okolici

Post Postao/la dtrnski » 14 ožu 2009, 23:57

Pozdrav svima, ovo mi je prvi post na ovom forumu.

Slažem jedan site i trebam podatak gdje se može rekreativno kuglati.
Znao sam samo za bowling u Importaneu ali je davno zatvoren.

Svaka je pomoć dobro došla.
Hvala

sasa
Forumsko piskaralo

Re: Kuglane u Zagrebu i okolici

Post Postao/la sasa » 15 ožu 2009, 01:04

poštovanje

bowling - kuglanje na 10 čunjeva, trenutno ne postoji niti jedan bowling centar u zagrebu (ni u cijeloj hrvatskoj), očekuje se nešto najesen u city centru
klasično kuglanje - kuglanje na 9 čunjeva - na našoj web stranici u lijevom izborniku možete pronaći kuglane s adresama i brojevima telefona odgovornih osoba na njima

lijep pozdrav

dtrnski
Nevini

Post Postao/la dtrnski » 15 ožu 2009, 11:23

Vidio sam popis i jučer sam nazvao prvu s popisa i nitko se nije javio.
Ništa, budem ih sutra sve redom nazvao i probat ću saznati radno vrijeme i sve ostalo što mi je potrebno.

TNX

dario
Tek protipkao

Post Postao/la dario » 15 ožu 2009, 11:33

Saša ispravak netočnog navoda: u Hrvatskoj postoji barem jedan bowling u Bolu na Braču, hotel Elaphusa, 6 staza. Nije "sportski" (bez sajli) nego "rekreativni" (sa sajlama) ali postoji.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 15 ožu 2009, 12:51

dario je napisao/la:Saša ispravak netočnog navoda: u Hrvatskoj postoji barem jedan bowling u Bolu na Braču, hotel Elaphusa, 6 staza. Nije "sportski" (bez sajli) nego "rekreativni" (sa sajlama) ali postoji.
bez zamjerke, ali bowling sa sajlama (oliti špagama) nije bowling
to su samo nijemci napravili jeftiniju varijantu da bi zajeeeee neupućene

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 15 ožu 2009, 12:55

dtrnski je napisao/la:Vidio sam popis i jučer sam nazvao prvu s popisa i nitko se nije javio.
Ništa, budem ih sutra sve redom nazvao i probat ću saznati radno vrijeme i sve ostalo što mi je potrebno.

TNX
ajme ne ih samo nedjeljom zvati :lol:
sve te kuglane su gradsko vlasništvo
rijetki od njih imaju interesa radit nedjeljom

umjesto da upravitelji srede tu nedjelju
rade za rekreativce
kuglane bi bile pune garantiram
barem po količini upita koje ja dobivam...

milos
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la milos » 15 ožu 2009, 15:50

sasa je napisao/la:
dario je napisao/la:Saša ispravak netočnog navoda: u Hrvatskoj postoji barem jedan bowling u Bolu na Braču, hotel Elaphusa, 6 staza. Nije "sportski" (bez sajli) nego "rekreativni" (sa sajlama) ali postoji.
bez zamjerke, ali bowling sa sajlama (oliti špagama) nije bowling
to su samo nijemci napravili jeftiniju varijantu da bi zajeeeee neupućene
Saša, mislim da si ovim postom samo pokazao svoju ignoranciju i totalno neznanje. Usput, barem kao tajnik BSH ne bi smio lupetati gluposti i biti pristrasan. Bowling sa špagama nije napravljen da nikoga zajebe, već da udovolji (pogotovo njemačkom) tržištu. Za vlasnike restorana, gostiona, malih poduzetništva (njem. Wirtschaft), itd. je bilo puno praktičnije i jeftinije ugrađivati i održavati bowling automate sa špagama. Govorimo o max. 10 staza, a obično 2 ili 4. Taj "Švabo", kako ti stručno i precizno geografsi lociraš, pravi i postrojenja bez špaga, s najmodernijim pinsetter-ima na tržištu. I sve rade u Njemačkoj. Made in Germany, a ne kao fol Amerika, gdje je sve što se "proizvede" štampanje etiketa Made in USA. Priznajem, u ovom slučaju nisam nepristran, jer sam predstavnik Funka za ist. Evrop. Ako ti treba više informacija, rado ću ti ih dati, iako ne bi bilo loše da se malo i sam potrudiš naučiti više o sportu čiji si plaćeni tajnik. Znam da imaš pune ruke posla, otprilike kao Ministarstvo za suzbijanje gojaznosti u Bijafri, ali pitam se šta rukovodstvo BSH radi na popularizaciji toga sporta i na lobiranju za izgradnju bowling objekata u Hrvatskoj?? To je doduše malo šira tema, pa ako si raspoložen, možemo je pokrenuti. Pozdrav.
P.S. Već od ove godine kreće proizvodnja strojeva s postavljanjem čunjeva bez špaga za klasično kuglanje. Znači li to da to neće biti kuglanje?
Zadnja izmjena: milos, dana/u 15 ožu 2009, 23:10, ukupno mijenjano 2 puta.

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 15 ožu 2009, 17:40

kuglanje je i pocelo bez spaga (rucno postavljanje) ali smo u medjuvremenu napravili masu preinaka kako bi "unaprijedili" sport. Ja mislim da smo samo onim manje preciznima omogucili raditi vece rezultate...podebljali cunjeve, u jednom trenutku makli kuglice, preinake na krizistu, a da ne pricam o odbijenju cunjeva na nekim kuglanama.Neznam kako ce se cunjevi ponasat kad nebudu na spagama (tesko mi usporedit s bowlingom...tamo su cunjevi deblji, zbijeniji, drukcije postavljeni a i kugla je veca) al mislim da smo vec previse mrdali po kuglani. Gubimo onaj Classic iz klasicnog kuglanja...mozda se sve to i radi kako bi na kraju se sve ujedinilo u jedno univerzalno kuglanje.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 15 ožu 2009, 23:02

el'bolanjo je napisao/la:kuglanje je i pocelo bez spaga (rucno postavljanje) ali smo u medjuvremenu napravili masu preinaka kako bi "unaprijedili" sport. Ja mislim da smo samo onim manje preciznima omogucili raditi vece rezultate...podebljali cunjeve, u jednom trenutku makli kuglice, preinake na krizistu, a da ne pricam o odbijenju cunjeva na nekim kuglanama.Neznam kako ce se cunjevi ponasat kad nebudu na spagama (tesko mi usporedit s bowlingom...tamo su cunjevi deblji, zbijeniji, drukcije postavljeni a i kugla je veca) al mislim da smo vec previse mrdali po kuglani. Gubimo onaj Classic iz klasicnog kuglanja...mozda se sve to i radi kako bi na kraju se sve ujedinilo u jedno univerzalno kuglanje.
Do prije destak(?) godina, u Koprivnici je postojala kuglana bez špaga, pa ako se netko od starijih igrača sjeća načina igre i osjećaja, neka napiše koju. Ja nisam nikad igrao na njoj, ali znam da se dosta pričalo o tome i da ima dosta razlika u igri.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 16 ožu 2009, 00:04

milos je napisao/la:Saša, mislim da si ovim postom samo pokazao svoju ignoranciju i totalno neznanje. Usput, barem kao tajnik BSH ne bi smio lupetati gluposti i biti pristrasan. Bowling sa špagama nije napravljen da nikoga zajebe, već da udovolji (pogotovo njemačkom) tržištu. Za vlasnike restorana, gostiona, malih poduzetništva (njem. Wirtschaft), itd. je bilo puno praktičnije i jeftinije ugrađivati i održavati bowling automate sa špagama. Govorimo o max. 10 staza, a obično 2 ili 4. Taj "Švabo", kako ti stručno i precizno geografsi lociraš, pravi i postrojenja bez špaga, s najmodernijim pinsetter-ima na tržištu. I sve rade u Njemačkoj. Made in Germany, a ne kao fol Amerika, gdje je sve što se "proizvede" štampanje etiketa Made in USA. Priznajem, u ovom slučaju nisam nepristran, jer sam predstavnik Funka za ist. Evrop. Ako ti treba više informacija, rado ću ti ih dati, iako ne bi bilo loše da se malo i sam potrudiš naučiti više o sportu čiji si plaćeni tajnik. Znam da imaš pune ruke posla, otprilike kao Ministarstvo za suzbijanje gojaznosti u Bijafri, ali pitam se šta rukovodstvo BSH radi na popularizaciji toga sporta i na lobiranju za izgradnju bowling objekata u Hrvatskoj?? To je doduše malo šira tema, pa ako si raspoložen, možemo je pokrenuti. Pozdrav.
P.S. Već od ove godine kreće proizvodnja strojeva s postavljanjem čunjeva bez špaga za klasično kuglanje. Znači li to da to neće biti kuglanje?
ajme Miloše, blago meni s tobom :)
toliko toga si napisao, a tako malo istine
i onda još meni kažeš da sam pristran, a ti si zastupnik funka za istočnu europu :lol:
koje države spadaju u tu istočnu europu?
ja ti nisam tajnik BSH jer BSH (ako pretpostavimo da misliš na bowling a ne na recimo boćanje) ne postoji već problematiku bowlinga riješava HKS
ja sam zaposlen u ZKS i brinem o bowling klubovima u zagrebu
i još mi pričaš o raznoraznim gastwirtschaftovima
športski bowling ne priznaje špage
kad ih on prizna i ja ću ;)

Odgovorite