Tko će sve biti na skupštini?

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport

Tko će sve biti na skupštini?

PostPostao/la sasa » 31 ožu 2009

pročitao sam negdje (vjerojatno neka verzija statuta) da skupština izgleda ovako:
po 3 predstavnika iz grada zagreba, primorsko-goranske i osječko-baranjske županije
te po 1 predstavnik iz ostalih županija

ono što ja znam je:
grad zagreb - vladimir šojat, nikola dragaš i drago marčinko
karlovačka - željka bukovac
krapinsko-zagorska - robert sedlar

tko su ostali očekujem od vas da mi kažete...

i još jedna nelogičnost
karlovačka i krapinsko-zagorska županija imaju po 1 predstavnika s tim da u prvoj djeluje 15-16 klubova dok su u drugoj samo 3
sasa
Forumsko piskaralo

Re: Tko će sve biti na skupštini?

PostPostao/la alan34 » 31 ožu 2009

blago zagrebačkoj regiji kad je predstavljaju dvojica najvećih 'kuhara' u kuglanju!? (čast marčinku, njega ne znam). mo'š si mislit kako se ta dvojka bori za pravdu i poštenje?! zg kuglanje je stvarno u banani.
alan34
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la 0013 » 01 tra 2009

Aj mi reci a tko se to bori za poštenje Lulić, Mikac??? Oni koji se bore za poštenje ti sigurno neće bit u savezu ili su velika manjina
0013
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la dario » 02 tra 2009

Pravda, poštenje, moral i logika su samo dio od mnogih, po mom skromnom mišljenju, jako precijenjenih vrlina. U HKS (hrvatskom sportu, hrvatskom društvu, EU, UN - zamjeni prema vlastitom izboru) vladaju interesi. Onaj kome je više stalo do nečega, (tko bolje lobira, obećava, podmićuje - itd. zamjeni prema vlastitom izboru) taj će biti u poziciji, ostali će biti u manje ili više glasnoj opoziciji. Svatko ima mogućnost sudjelovati - treba naučiti pravila igre i to je sve. Statut je podložan promjenama, kao i sve ostalo, IO, Nadzorni, Predsjednik, članovi skupštine - svi se oni biraju, ali mogu i opozvati. Mjesec dana nakon Izborne skupštine, može se sazvati Izvanredna i sve smjeniti. Za to treba odraditi puno posla ali moguće je. Svi mi, koji radije tu pisuckamo nego da nešto zaista poduzmemo, nećemo ništa promjeniti. Ni za puno važnije teme nije bitan glas javnosti, a kamoli za izbor ili opoziv Predsjednika HKS-a.
Radije put pod noge - pa svatko u svoj ŽKS (županijski kuglački savez :) ) i saznati tko je delegat, za koga misli glasat, tko ga je i kada ovlastio da za nekog glasa, na osnovu kojeg programa će glasati za bilo koga, da li se misli i sam kandidirati za IO i što misli tamo raditi i koje stavove (i čije zastupati) ........
Mislim da je i ovaj put dosta toga napravljeno stihijski (vjerojatno namjerno), jer je vrijeme između sazivanja i održavanja Skupštine jednostavno prekratko da se u ŽKS-ima delegira kvalitetne ljude. Ne znam kako je u Statutu definirano, ali nakon sazivanja Izborne skupštine, trebalo bi održati Skupštine u svim ŽKS-ima, na kojima se onda izabire predstavnik na IS HKS-a, koji dobiva mandat za GLASANJE, ali tek kad se zna za koga ili što se glasa. Sve drugo je bez-veze. Izborna skupština se saziva svakih 4 (ili 5 ili 6 - kako Luliću paše) godina, a onda se sve nekako zbrza i svi su nešto iznenađeni i zatečeni itd.
dario
Tek protipkao

PostPostao/la ZrntscheZ » 03 tra 2009

dario je napisao/la: sve nekako zbrza i svi su nešto iznenađeni i zatečeni itd.

ne samo da je sazvana na "ho-ruk"...već ima i miljon točaka tako da se od šume ne vidi drvo...
ili u prevodu da se u masi ne bi stiglo detaljno raspravljati o pojedinim bitnim temama...
ne govorim napamet jer pred sobom imam kompletne materijale za skupštinu, uključujući i izvješće predsjednika, koje je tolko pozitivno da kad bi čovjek samo na temelju toga sudio ne bi ni vidio povoda za svu ovu forumsku hajku oko smjenjivanja vodstva Saveza...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la zvrk » 03 tra 2009

Slažem se sa Vama da je sve napravljeno prebrzo, ali smo dobili materijale. Ja od jutros idem redom i pripremam pitanja, stigao sam već do dvije stranice pitanja, a mislim da će biti i nešto prijedloga.Dobro si primjetio Dario da se može za mjesec dana sazvati izvanredna Skupšitina ako ovo ne bude bilo dobro, ali mislim da ovu ne treba završiti dok se sve ne istjera na vidjelo i doneu konkretne Odluke i Zaključci po kojima se treba raditi u buduće.Bar sam ja spreman tamo raspravljati ako treba i 5 dana, a sve u interesu boljitka kuglanja. Hvala na pozornosti i znajte da ću se boriti do kraja.
zvrk
Tek protipkao

PostPostao/la ZrntscheZ » 03 tra 2009

zvrk je napisao/la:Slažem se sa Vama da je sve napravljeno prebrzo, ali smo dobili materijale. Ja od jutros idem redom i pripremam pitanja, stigao sam već do dvije stranice pitanja, a mislim da će biti i nešto prijedloga.Dobro si primjetio Dario da se može za mjesec dana sazvati izvanredna Skupšitina ako ovo ne bude bilo dobro, ali mislim da ovu ne treba završiti dok se sve ne istjera na vidjelo i doneu konkretne Odluke i Zaključci po kojima se treba raditi u buduće.Bar sam ja spreman tamo raspravljati ako treba i 5 dana, a sve u interesu boljitka kuglanja. Hvala na pozornosti i znajte da ću se boriti do kraja.

Pa i trebat će fakat tjedan dana za raspravit sve detaljno...
samo ne znam tko bude platil troškove smještaja, izostanak s posla...

predstavnik Međimurja: Anđelko Crnčec
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la zvrk » 03 tra 2009

Prijatelju, biti ćeš moj gost u Rijeci (a ja sam iz Slavonije, "majke hraniteljice" Hrvatske) ako treba mjesec dana, samo ako si borac i ako želiš ići do kraja!?!
Vidiš li da svi povlaće rogove i da se uvlače u sebe kada je obznanjen datum Skupštine HKS-a, jer se boje sada davati potporu onima koji žele da kuglanje ide naprijed,
Ja sam nitko i ništa u kuglanju (pokazati će vrijeme), ali za ovu državu sam bio spreman dati sve (1990. i 1991. godine) i želim sada dati doprinos za ovaj naš sport sve (???? Hrvati su čudna sorta ????) i imam snage pomoći i dati ću sve da kuglanje u Hrvatskoj izvedemo na pravi put gdje mu je i mjesti (da budemo strah i trepet svima)!!!!!

Lijepa li si .....
zvrk
Tek protipkao

Natrag na Tko pita ne skita

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: lukodp i 1 gost.