Pravo nastupa u ligi??

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport

Pravo nastupa u ligi??

PostPostao/la Nikola » 13 lis 2009

Moram otvoriti ovu temu jer već par sati tražim po propozicijama, pravilima kuglanja, statutu, pravilniku o registraciji i nikako da nađem da li igrači ispod 14 godina smiju igrati ligašku utakmicu budući da se igra kuglom promjera 160 mm, a oni moraju bacati kuglom promjera 150 mm? Nadam se da netko ima odgovor??
Nikola
Raspisani lik

Re: Pravo nastupa u ligi??

PostPostao/la sasa » 13 lis 2009

pravo nastupa ti je regulirano propozicijama za to natjecanje
u regiji centar kategorija u14 ima pravo nastupa, ali samo uz posebni (stroži) liječnički pregled
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la ZrntscheZ » 13 lis 2009

Propozicije 1.HKL - članak 14. - pravo nastupa imaju igrači rođeni 30.6.1995. i stariji.
Potpuno je identičan i članak 16. Propozicija 2.HKL sjever

U propozicije 3.HKL sjever nije unesena odredba o dobnoj granici pa prema tome mogu nastupati svi igrači koje su klubovi licencirali za sezonu.
Ali primjerice, trener Željezničara 2 ne dopušta svojim mlađim igračima da se natječu u toj ligi, što ja osobno smatram pogrešnim jer se kod tih klinaca radi tek o par mjeseci razlike u starosti.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la Nikola » 14 lis 2009

Zahvaljujem, znači to je do regije i njezinog voditelja. U međuvremenu sam saznao da gosp. Majnarić naravno ne dopušta mlađima od 14 god da nastupaju. Ja mislim da je u redu ovaj stroži liječnički pregled, jer ako ja igrač/ica fizički smreman/na bacati sa kuglom promjera 160 mm i doktor to dopusti onda ne vidim razlog zašto ne bi bacali u ligi.. :mrgreen:
Nikola
Raspisani lik

PostPostao/la lukodp » 15 lis 2009

Baš me zanima izgled tog liječničkog pregleda. Nadam se da je drugdje drugačije, ali ja bacam s kuglom od 160cm od svoje 12god :cry: , a liječnika nisam vidio nikad (naravno onoga koji se potpisao u kuglačkoj iskaznici).
Mislim da bi se na takve stvari trebalo više obratiti pozornost; naravno ako se liječniki pregledi stvarno obavljaju onda OK.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 15 lis 2009

Imam svoje mišljenje o liječničkim pregledima za kuglače (i ne samo kuglače), ali neću to javno reći. Ono što želim reći je da je jedan 12-godišnjak u stanju izbacati 400 kugli kojeg god promjera hoćeš bez ikakvih problema, za razliku od 45, ili još gore 60-godišnjaka, koji će nakon 100 hitaca krepat. Kome od njih tu treba posebni liječnički pregled? Tu se radi o odbacivanju odgovornosti, a ne o psihofizičkim predispozicijama. Po meni, bio bi potreban običan pregled, uz potpis roditelja, kojim se Savez oslobađa odgovornosti. Ali, na kraju krajeva, ni taj poseban pregled nije bauk, pogotovo kako ga kod nas rade...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la goran bratkovic » 15 lis 2009

može i petogodišnjak...i to s velikim veseljem. vjerojatno mi je tada u kuglanju i bilo najviše veselja!
goran bratkovic
Tek protipkao

PostPostao/la milos » 15 lis 2009

Ni ja ne bih dao djetetu od 14 godina da se takmiči sa seniorima. Zašto ih tako rano tjerati i izlagati psihofizičkim naporima, s premalo ili nimalo stručne supervizije? Neka se oni takmiče s malim kuglama sa svojom generacijom. Zašto ih prerano 'gurati u vatru' i ubijati im radost i veselje igranja? Pogledajmo primjere u drugim sportovima - ne znam da li je igdje dobna granica za seniorske nastupe tako niska? U NBA su npr. donju dobnu granicu kod draft-a podigli na
19 god.
milos
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la goran bratkovic » 15 lis 2009

U tome se apsolutno slažem s tobom Miloše, ali na sistem liječničkih pregleda nije jamac ni za šta...osim za profit od nekoga proglašenih "specijaliziranih" ambulanti.
Osim toga, kada smo mi počinjali bila je samo jedna vrsta kugli i izbor je bio "hoćeš ili nećeš".
goran bratkovic
Tek protipkao

PostPostao/la newform1 » 15 lis 2009

Samo da budem jasan do kraja: moj stav o kuglanju za djecu je iznesen davno prije u nekim postovima , ali evo ukratko: kuglanje kao OSNOVNI sport prije 16. godine ni u bunilu!!! Samo kao dopunski dio sveobuhvatnog osobnog i općesportskog programa!

Postom prije želio sam reći da klincima to nije ni izbliza takav napor kao starijim osobama, i da ako netko, hipotetski gledano, treba poseban pregled, onda to treba starija osoba a ne klinac od 12 ili 14 godina...
newform1
Forumsko piskaralo

Sljedeća

Natrag na Tko pita ne skita

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.