pitanje

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: pitanje

Post Postao/la lukodp » 19 pro 2011, 18:38

Macna je napisao/la:igra se sudden victory ako je 4:4 i 12:12
Jel netko ima to na papiru, neke propozicije, pravila, GDJE TO PIŠE?? Na koj način se igra SUDDEN VICTORY?
Sad će opet svaka regija po svome, totalni raspašoj od tog kupa...
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 19 pro 2011, 19:22

lukodp je napisao/la:Jel netko ima to na papiru, neke propozicije, pravila, GDJE TO PIŠE??
Sad će opet svaka regija po svome, totalni raspašoj od tog kupa...
ja imam (na mailu) propozicije koje je donijela NK regije sjever...ne znam čime su bili vođeni
tamo piše da je kod 4-4 prvi kriterij igrački poeni.......tko je dobio više igračkih poena, on je pobjednik...
u slučaju 3-3 i jednakog broja čunjeva, onda su setovi presudni...ako je i to 12-12 onda se gleda čišćenje...ako je i čišćenje isto, dobiva manje promašaja...

(uz rezervu da mi na drugom PCu taj dopis pa sam možda zamjenil koji od ovih posljednjih kriterija, ali čini mi se da je ovak kak sam napisal)
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Macna
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Macna » 19 pro 2011, 19:38

tamo piše da je kod 4-4 prvi kriterij igrački poeni.......tko je dobio više igračkih poena, on je pobjednik...
koja je ovo glupost :shock: to znači da nakon 2 para ekipa koja vodi 4:0 može prestati kuglati jer su dobili.. u najmanju ruku smiješno :mrgreen:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 19 pro 2011, 19:48

Još smiješnije je meni da više od pola sudaca nezna za to. Andrija jel taj mail prosljeden klubovima ili samo sudackim organizacijama?
Matija jel to za SV provjereno? Bas me zanima kak je na istoku, zapadu i jugu.... Sjever i Centar su bili na nekim teškim drogama kad su donesena takva pravila...
Kaj se nisu mogla preuzet pravila od lige? Setovi pa čišćenje itd.
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 19 pro 2011, 19:53

Macna je napisao/la:koja je ovo glupost :shock: to znači da nakon 2 para ekipa koja vodi 4:0 može prestati kuglati jer su dobili.. u najmanju ruku smiješno :mrgreen:
teoretski - DA

ali, zar ti nije isto i na pojedinačnom PH?
dobiješ 2.5 seta i možeš pod tuš...kao što je nekaj slično u siječnju napravil Grubar u 1.kolu...nakon 3-0 je bacil još par kugli i čekal da vrijeme istekne...mogli bi i to svakako nazvati

lukodp je napisao/la:Andrija jel taj mail prosljeden klubovima ili samo sudackim organizacijama?
Matija jel to za SV provjereno? Bas me zanima kak je na istoku, zapadu i jugu.... Sjever i Centar su bili na nekim teškim drogama kad su donesena takva pravila...
ne znam kome je proslijeđen taj mail, tj. tko je sve u mailing listu bil uključen...ja ga imam kao zapisnik s odlukama NK...
pravila nisu mogla biti od prve lige preuzeta jer u ligaškom dijelu je 4-4 podjela bodova, a toga u kupu nema...
a ovo kaj navodiš su kriteriji za konačni poredak na tablici, a ne za pojedinu utakmicu
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 19 pro 2011, 20:06

ZrntscheZ je napisao/la: ne znam kome je proslijeđen taj mail, tj. tko je sve u mailing listu bil uključen...ja ga imam kao zapisnik s odlukama NK...
pravila nisu mogla biti od prve lige preuzeta jer u ligaškom dijelu je 4-4 podjela bodova, a toga u kupu nema...
a ovo kaj navodiš su kriteriji za konačni poredak na tablici, a ne za pojedinu utakmicu
Jasno mi je to, ali zašto ne bi bili isti kriteriji, po meni najpoštenije. Ovo što je sad je presmješno, za pojedinačno ne želim komentirat jer je i to glupost. Ide se na popularizaciju sporta da bude gledaniji i zanimljiviji nekuglačima nauštrub fair-playu, moralnosti, poštenju i još nekim daleko bitnijim stvarima. Ali to je druga tema. Opet menajviše ljuti to što pravila nisu propisana ZA SVE. A ne ovako da svaka regija ima neke svoje fore.
Luko Del Ponte

cigla
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la cigla » 20 pro 2011, 14:27

Najprije treba izvući bar 4:4. Onda ćemo se dogovoriti.

zagreb1234
Tek protipkao

Post Postao/la zagreb1234 » 20 pro 2011, 15:59

Ne brkajte pojmove gospodo !

Liga sistem je jedno i tu postoji mogućnoat podjele bodova !

U kupu se igra jedna utakmica na ispadanje i tu se nakon utakmice mora dobiti pobjednik, tj ako je sve jednako, mislim 4:4, 12:12 onda se igra syden yistory i nema druge solucije ! Nikakva čišćenja i neki drugi bakrači !
E sad što si netko od voditelja liga ili predsjednoco natjecateljskih komisija u pojedinim savezima, dopuštaju donositi neka druga pravila to je monopol i ništa više !

Pozdrav !
Samo pitajte, netko zna !

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean » 21 pro 2011, 14:21

http://www.zg-kuglanje.hr/pdf/KUP-propozicije-2012.pdf

evo propozicija za regiju centar.. sve lijepo piše.. a tko je donosil propozicije za sjever.. samo nebo zna..

hun
Tek protipkao

Post Postao/la hun » 21 pro 2011, 15:21

lukodp je napisao/la:Još smiješnije je meni da više od pola sudaca nezna za to. Andrija jel taj mail prosljeden klubovima ili samo sudackim organizacijama?
ISTOK kod 4: 4 i 12: 12igra sudden victory

Odgovorite