Kuglački sudac

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Kuglački sudac

Post Postao/la newform1 » 07 ruj 2015, 08:59

cezar je napisao/la:
newform1 je napisao/la:
cezar je napisao/la:Evo i jučerašnjeg primjera u Karlovcu utakmica 3 lige. Igrači gostujuće ekipe nemaju liječnički pregled sudac neda igranje utakmice. Utakmica se ne igra suci su došao na vrijeme kako pravila kažu, odradili što su trebali, napisali što su trebali i koliko sada njima platiti ????????
Zapisnik je još uvijek kod sudaca, zar ne? Bez zapisnika se utakmica ne može registrirati... Ako se registrira, onda su suci odsudili utakmicu i trebaju biti plaćeni. Amen!
Ne zapisnik je već kod VL
Svejedno. Ja bih na mjestu sudaca, ako sumnjaju u isplatu odmah tražio razgovor sa VL ili kim god tko je odgovoran za isplatu. U ZG je to ZKS, tko je u Osijeku i Karlovcu, ne znam.

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 07 ruj 2015, 09:03

Koliko me pamćenje služi do prije nekoliko godina ukoliko se utakmica neodigra (nedolazak gostiju, kvar kuglane i sl.) sudačka ekipa je imala
pravo na isplatu 50% sudačke naknade i 100% prevoznih troškova.
Da li je došlo do promjene nije mi poznato pa bi bilo dobro da koga to zanima (mislim na gosp. Slavonca) da se ovrati trenutno glavnom čovjeku
u RH što se tiče kuglanja - Dragi Burki.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 07 ruj 2015, 09:06

zeljar je napisao/la:Koliko me pamćenje služi do prije nekoliko godina ukoliko se utakmica neodigra (nedolazak gostiju, kvar kuglane i sl.) sudačka ekipa je imala
pravo na isplatu 50% sudačke naknade i 100% prevoznih troškova.
Da li je došlo do promjene nije mi poznato pa bi bilo dobro da koga to zanima (mislim na gosp. Slavonca) da se ovrati trenutno glavnom čovjeku
u RH što se tiče kuglanja - Dragi Burki.
Pitat ću ga ja sutra. Imamo sastanak...

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 07 ruj 2015, 10:03

cezar je napisao/la:
newform1 je napisao/la:
cezar je napisao/la:Evo i jučerašnjeg primjera u Karlovcu utakmica 3 lige. Igrači gostujuće ekipe nemaju liječnički pregled sudac neda igranje utakmice. Utakmica se ne igra suci su došao na vrijeme kako pravila kažu, odradili što su trebali, napisali što su trebali i koliko sada njima platiti ????????
Zapisnik je još uvijek kod sudaca, zar ne? Bez zapisnika se utakmica ne može registrirati... Ako se registrira, onda su suci odsudili utakmicu i trebaju biti plaćeni. Amen!
Ne zapisnik je već kod VL
Ja nisam sudac, ako si registrirao tekmu s 8-0 znači da je odigrano, a tada je sudac zaradio svoje, jel' tako newform ?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 07 ruj 2015, 10:13

Provjerio sam. Što se ZKS-a tiče, isplata sucu ide u kompletnom iznosu kao da je utakmica odigrana. Ne znam kakva je situacija s isplatama u ostalim savezima, jer očito ima raznih načina isplata sudaca pa se tu ne bi štel mešati...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 07 ruj 2015, 10:16

Što su Kupa tiče, mislim (dakle nisam siguran) isplatu vrši HKS, a onda je dalje sve jasno... Dakle Slavonac, pitanje ekipi iz HKS-a...

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 07 ruj 2015, 10:42

suci su bili na početku utakmice i napisali su zapisnik za kraj utakmice - dobivaju puni iznos naknade za utakmicu, što je bilo između nije bitno... čudim se da u slavoniji nije tako...

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 07 ruj 2015, 10:45

newform1 je napisao/la:Što su Kupa tiče, mislim (dakle nisam siguran) isplatu vrši HKS, a onda je dalje sve jasno... Dakle Slavonac, pitanje ekipi iz HKS-a...
u kupu je isto kao u ligi, domaćin plaća županijskom savezu koji plaća suce (ili domaćin plaća suce gdje se to obavlja bez posredstva ŽS)

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 07 ruj 2015, 10:59

sasa je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Što su Kupa tiče, mislim (dakle nisam siguran) isplatu vrši HKS, a onda je dalje sve jasno... Dakle Slavonac, pitanje ekipi iz HKS-a...
u kupu je isto kao u ligi, domaćin plaća županijskom savezu koji plaća suce (ili domaćin plaća suce gdje se to obavlja bez posredstva ŽS)
Ispričavam se, zato sam i napisao da nisam siguran...

uskok
Tek protipkao

Post Postao/la uskok » 07 ruj 2015, 12:41

Dobra je ova rubrika-"tko pita ne skita" pa i ja pri0upitah one koji više znaju,a oni kažu:
*završnica KUP-a ima kvalifikacijski karakter jer pobjednik (ili druga varijanta) stiče pravo nastupa u međunarodnim ekipnim pokal natjecanjima;
*ako ima taj karakter - a ima ga - onda se i održava po određenim kriterijima koje proizlaze iz međunarodnog sportskog pravilnika ;
*sada će netko od vas reći,ja ali to nije u našem pravilniku a nije pogotovo u famoznim propozicijama; vjerojatno je to tako, nisam čitao KUP propozicije;
*HKS je prihvatio međunarodne pravilnike a među njima i sportski pa je MORAO svoj prilagoditi tom međunarodnom ANE PRILAGODITI EKIPI koja nastupa u
završnici i koja je favorizirana = sramota;
*tamo se zna kako se igra: na neutralnoj kuglani (što uvijek nije moguće ali se tretira),prijava ekipa,predaja sastava gl.sucu,prestavljanje igrač kod gl.suca
itd,itd,itd............ali to opet vjerojatno nije nigdje spomenuto u HKS pravilima ili propozicijama............ALI ja ipak ne bi bio sudac najvišeg ranga a da
mi "netko" proturi igračicu koja doma čeka bebu a ju upisujem na službeni zapisnik utakmice.Pozdrav Grašak.

Odgovorite