Kuglački sudac

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport

Re: Kuglački sudac

PostPostao/la Krunoslav » 07 ruj 2015

newform1 je napisao/la:Provjerio sam. Što se ZKS-a tiče, isplata sucu ide u kompletnom iznosu kao da je utakmica odigrana. Ne znam kakva je situacija s isplatama u ostalim savezima, jer očito ima raznih načina isplata sudaca pa se tu ne bi štel mešati...

Vjerojatno suci ne znaju razlog neodigravanja pa ne zaključuju tekmu i onda se ne zna dal' će se odigrati neki drugi termin ili ne :oops:
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la SLAVONAC » 07 ruj 2015

da
Zadnja izmjena: SLAVONAC; 11 lis 2015; ukupno mijenjano 1 put/a.
SLAVONAC

PostPostao/la newform1 » 07 ruj 2015

Krunoslav je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Provjerio sam. Što se ZKS-a tiče, isplata sucu ide u kompletnom iznosu kao da je utakmica odigrana. Ne znam kakva je situacija s isplatama u ostalim savezima, jer očito ima raznih načina isplata sudaca pa se tu ne bi štel mešati...

Vjerojatno suci ne znaju razlog neodigravanja pa ne zaključuju tekmu i onda se ne zna dal' će se odigrati neki drugi termin ili ne :oops:

Suci ni ne moraju znati razlog neodigravanja utakmice. Ako nisu obaviješteni od sudačke organizacije, odrađuju sve po pravilima i na kraju zaključuju utakmicu. Što se njih tiče, utakmica je odigrana i registrirana rezultatom koji su napisali na sudačkom izvješću. Izvješće i zapisnik dostavljaju u Savez i što se dalje događa nije njihova briga.
Uskok, da li je igračica tu ili nije, da li je trudna ili nije, nije briga suca. Ako ih ima 6 na predstavljanju, sve je čisto pod uvjetom da sve imaju pravo nastupa. Dakle, 6 ih mora biti prisutno, a ostale 4 mogu biti i pokojne, to nema nikakve veze. To što ti MISLIŠ da ti netko ne bi proturio trudnu igračicu nije relevantno ni bitno, jer jedno je što ti misliš a drugo je što piše u Pravilima i Naputku.
Činjenica je da štovani dužnosnici IO i Skupštine HKS-a kao i ti puno misle, a ne drže se Zakona, pa čak ni pravila ni propozicija koje su sami donijeli. Kladim se da ih većina nije ni pročitala, a iz slijepe poslušnosti i interesa dižu ruke za sve što im Veliki Vođa kaže da trebaju dići ruku. Ipak, živim u nadi da će se jednom umoriti i neće imati snage dići ruku...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la uskok » 07 ruj 2015

Poštovani momci,vi ste potpuno u pravu - ja sam na temu nedolaska ekipe i neplaćanja sudaca rekao da bi bilo u redu da se sucima plate troškovi i da bi
takav članak trebao postojati u sudačkom pravilniku koji je usvojen i objavljen na stranicama HKS-a dana 4.9.2015.g.Ta tema je gotova.
Nakon saznanja od ostalih koji razmišljaju (za razliku od mene) i znaju ponešto,pokušao sam na temu pravilnika predočiti kako nisu usklađeni i da jesu
diskutabilne situacije bile bi lakše za riješiti.Pa tako nije usklađen niti sportski koji govori o završnici kup natjecanja,pa ni sudački itd,itd.
Prema tome vi ste gospodo promašili moju temu komentiranja a Slavonac kaže da lupetam a ja njemu da laprda jer je ponudio niz rečenica koje su u
najmanju ruku degutantne i nije im mjesto niti na ovom forumu.Ali njegov kuglački ego ima visoko podignutu ljestvicu i ne prihvaća čak niti činjenice
koje su argumentirane.No zbog pokušaja da mi pojasni nešto što nije moguće pojasniti pa i način rada sudaca u najvišoj ligi je diskutabilan po određenim
točkama-ali pobogu to dozvoljava pravilnik kako kaže Slavonac, odustajem od daljnje diskusije na ovu temu kompletno i priznajem Slavoncu da vodi 1:0
u nedovršenoj utakmici.Svaki daljnji komentar je nepotreban.O dolasku na Pampas u subotu,hm- ne dolazi samo Zadar na Pampas,ima još ekipa.
uskok
Tek protipkao

pozdrav
SLAVONAC

PostPostao/la lukodp » 07 ruj 2015

Samo par komentara od mene da ne prođe diskusija bez forumskog piskarala :mrgreen:
Ako suce isplačuje ŽKS kojem klubovi uplačuju novce za utakmice onda se suci isplačuju 100%. Naravno, govorim o situacijama kada gosti ne dođu. Ako klubovi direktno isplačuju suce onda je to stvar dogovora kluba i sudaca. Ja osobno bih predložio plačanje 50% jer budimo realni pravog suđenja tu nije bilo ali opet nešto se i radilo. Putni troškovi ako se isplačuju to je obvezno u 100%.
Kod ove druge diskusije moram par stvari napomenuti. Ekipni zapisnik nije isto što i prijava ekipe. U ekipnom zapisniku se upisuju SAMO oni igrači koji stvarno i igraju, stoga nema potrebe za naznakama T.I. ili bilo što drugo kod zamjena prije početka zagrijavanja. Ali,
SUDAC MORA ZNATI KOJI IGRAČI NASTUPAJU. Zato imamo fotke na iskaznicama (iako mnogi od nas uključujući i mene ne liče na sebe :lol: ).
Opet ali, u toj utakmici kupa po meni nije bilo nikakvih previda jer su tadašnje propozicije obvezale suce da upisuju u ekipni zapisnik to što upisuju. Sada je to malo drugačije. Sportski i ini pravilnici su donešeni nakon toga.
Naravno, ostaje konstatacija da pravilnici nisu do kraja usklađeni sa međunarodnim što je problem i to je nešto što će se morati ispravljati uskoro kada se već nije moglo prije. Primjerice nigdje nije spominjano ni slova o anti doping kontroli itd. Ovo s prijavama igrača koji uopće ne dođu na utakmicu zapravo i nije problem, oni ionako nikada neće završiti na ekipnom zapisniku a prijava ekipe iako je službeni dokument nije toliko relevantna nakon utakmice :mrgreen: :roll:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Nikola » 07 ruj 2015

Prema pravilnicima HKS-a Slavonac je u pravu u vezi kupa. Sto se tice medjunarodnog pravilnika Uskok je u pravu. To je i bilo u prvoj verziji Sportskog pravilnika HKS-a da se svi igraci moraju javiti sucu prije nastupa kako bi se sudac uvjerio da su svi prisutni, ali IO nije usvojio.
Nikola
Raspisani lik

Hvala
SLAVONAC

PostPostao/la newform1 » 07 ruj 2015

Također zahvaljujem Nikoli i pridružujem se razmišljanju Slavonca: mi suci smo se dužni držati onoga što propiše HKS. Da li je to usklađeno s međunarodnim pravilnikom meni nije bitno. Zbog same forme bilo bi dobro da je, no nije, shodno tome sudim onako kako kaže Pravilnik, Propozicije i Naputak.

Usput, postavljam pitanje Nikoli: kada počinje utakmica, odnosno koje se vrijeme upisuje na Ekipni zapisnik i u izvješće: kada domaćin preda popis, kada gost vraća svoj popis, kada domaćin ponovo pregleda popis ili kada počinje zagrijavanje?
newform1
Forumsko piskaralo

Molio
SLAVONAC

PrethodnaSljedeća

Natrag na Tko pita ne skita

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.