Kuglački sudac

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport

Re: Kuglački sudac

PostPostao/la newform1 » 07 ruj 2015

SLAVONAC je napisao/la:Molio bi te da sutra na vašem sastanku postaviš pitanje našem predsjedniku za slijedeći primjer , početak utakmice ja u Osijeku pišem 45 minuta prije satnice , ti u Zagrebu pišeš vrijeme kada ti gost preda sastav a netko u Rijeci napiše početak zakazanu satnicu . Kako nigdje ne piše ,ali u mandatnim kaznama za suce piše nepopunjavanje zapisnika i ostalih obrazaca kako je predviđeno propozicijama i sudačkim naputkom 200.00 kunića tko će platiti Osijek , Zagreb ili Rijeka , pozdrav

To je jedno od predviđenih pitanja za sutra... ;)
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kuglackias » 08 ruj 2015

Slažem se i sa Slavoncem i sa Uskokom. Slavonac je sudio prema važečem pravilniku i nije ništa pogriješio dok je Uskok u pravu kada kaže da bi se pravilnik trebao prilagoditi međunarodnom jer je kup natjecanje neka vrsta kvalifikacije za Europu gdje vrijedi samo međunarodni pravilnik. HKS je napravio veliku grešku kada je dozvolio prijavu igrača koji nisu na kuglani jer time otvara prostor manipulacijama što nije dobro. Trebali su samo tu odluku nadopuniti sa dodatkom da igrači koji su na spisku do kraja utakmice moraju doći na kuglanu prije samog kraja utakmice i sve bi bilo u redu. Realno je da neki klubovi teško skupe 6 igrača, igra se u tjednu pa nije moguće pojaviti se na početku utakmice ali ako ga prijave mora doći do kraja utakmice. Nije dobro da se prijavi netko tko je možda na godišnjem ili van hrvatske i taj se koristi kao taktička, to je lažiranje utakmice koje je na neki način omogućio HKS ovim glupim pravilnikom. Nije čak ni potrebno slijepo pratiti međunarodni pravilnik ali neke sitne nadogradnje nisu na odmet.
kuglackias
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la zeljar » 08 ruj 2015

Vidim da se govori da je Kup neka vrsta kvalifikacija za Europu i da bi se trebalo pridržavati medjunarodnih Propozicija. A da li ekipno prvenstvo RH
(prva liga) nije neka vrsta kvalifikacija za europu kao i Kup. Da li prva tri plasirana ne učestvuju na medjunarodnim kupovima.
Takodjer bih molio sudionike sutrašnjeg sastanka u Zagrebu gdje će nazočiti i Drago Burka da istom postavi pitanje što će učiniti glavni sudac ako
netko od igrača dodje igrati utakmicu a vidljivo je da je pod utjecajem alkohola. Nigdje nije predvidjeno da mu GS da alkotest (a i za to treba biti obučen). Smatram da
ukoliko bi GS tom igraču zabranio nastup jer je pod utjecajem alkohola isti igrač bi ga mogao kasnije kazneno prijaviti i tvrditi da nije bio pod utjecajem alkohola.
Kako na sudu dokazati istinu kada nemaš materijalne dokaze.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la igrač desne buže » 08 ruj 2015

zeljar je napisao/la:Vidim da se govori da je Kup neka vrsta kvalifikacija za Europu i da bi se trebalo pridržavati medjunarodnih Propozicija. A da li ekipno prvenstvo RH
(prva liga) nije neka vrsta kvalifikacija za europu kao i Kup. Da li prva tri plasirana ne učestvuju na medjunarodnim kupovima.
Takodjer bih molio sudionike sutrašnjeg sastanka u Zagrebu gdje će nazočiti i Drago Burka da istom postavi pitanje što će učiniti glavni sudac ako
netko od igrača dodje igrati utakmicu a vidljivo je da je pod utjecajem alkohola. Nigdje nije predvidjeno da mu GS da alkotest (a i za to treba biti obučen). Smatram da
ukoliko bi GS tom igraču zabranio nastup jer je pod utjecajem alkohola isti igrač bi ga mogao kasnije kazneno prijaviti i tvrditi da nije bio pod utjecajem alkohola.
Kako na sudu dokazati istinu kada nemaš materijalne dokaze.

Lakše je igrati pijan ako imaš svoje kugle :roll:
Što ako sudac dođe na utakmicu po parom što je također učestalo pogotovo kod nas u Dalmaciji?
https://www.youtube.com/watch?v=jrx_x_54Pbw
igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la SLAVONAC » 08 ruj 2015

Još
Zadnja izmjena: SLAVONAC; 11 lis 2015; ukupno mijenjano 1 put/a.
SLAVONAC

PostPostao/la igrač desne buže » 08 ruj 2015

SLAVONAC je napisao/la:Još jedno pitanje za gospodina Burku , prema mojim saznanjima na Poljudu ne postoji ploča , kako pisati ploču koja ne postoji .

Imate bili zid na kojem lipo upišete sve što želite :lol:
Ima monitor/tv na kojem se sve vidi.
igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Nikola » 08 ruj 2015

newform1 je napisao/la:Također zahvaljujem Nikoli i pridružujem se razmišljanju Slavonca: mi suci smo se dužni držati onoga što propiše HKS. Da li je to usklađeno s međunarodnim pravilnikom meni nije bitno. Zbog same forme bilo bi dobro da je, no nije, shodno tome sudim onako kako kaže Pravilnik, Propozicije i Naputak.

Usput, postavljam pitanje Nikoli: kada počinje utakmica, odnosno koje se vrijeme upisuje na Ekipni zapisnik i u izvješće: kada domaćin preda popis, kada gost vraća svoj popis, kada domaćin ponovo pregleda popis ili kada počinje zagrijavanje?

Nigdje nije tocno napisano, ali u Propozicijama stoji i primjerak ekipnog zapisnika u kojem se vidi da je pocetak utakmice kada je utakmica zakazana, odnosno kada pocinje zagrijavanje ako je doslo do nekog kasnjenja.
Nikola
Raspisani lik

PostPostao/la uskok » 08 ruj 2015

Nikola,Nikola,
razočarao si svog šefa (sad me nazvao i pojasnio slijedeće) ne ovog iz HKS-a već "onog" drugog koji izgleda da ima pravo
kada ukazuje na problem da veliki broj sudaca "domaćih" i "međunarodnih" ide na utakmice kao "kofer",bez potrebne
pripreme i čitanja pravilnika i propozicija.Kaže:
Pravilnik o kuglanju na 9 čunjeva iliti HKS-ov Sportski pravilnik, Članak 3.7.1....."..početak utakmice je vrijeme za koje je
u rasporedu zakazana utakmica za svkaog pojedinca,par i svaku ekipu " = nema dodatnog filozofiranja !
Tebi osobno na znanje: ovaj članak je začudo božje uredno preveden iz originala koji glasi:
Sportski Pravilnik NBC, Članak5.5.1.: "Match beginning is the point of time fixed in the starting-schedule for every pair of each team" - pozdravlja te "šef" i kaže da se fest nasmijal kod subotnjeg pregleda kuglane.
uskok
Tek protipkao

PostPostao/la julio » 08 ruj 2015

da li se sudi prestup ili daje žuti karton kada igrač udari objekt izvan staza kao što je stup , zid ili nešto drugo ? ne mislim namjerno jer znam da je to žuti , nego kada sa rukom lupi u nešto sastrane a nalazi se izvan prostora igrača
julio
Raspisani lik

PostPostao/la Nikola » 08 ruj 2015

uskok je napisao/la:Nikola,Nikola,
razočarao si svog šefa (sad me nazvao i pojasnio slijedeće) ne ovog iz HKS-a već "onog" drugog koji izgleda da ima pravo
kada ukazuje na problem da veliki broj sudaca "domaćih" i "međunarodnih" ide na utakmice kao "kofer",bez potrebne
pripreme i čitanja pravilnika i propozicija.Kaže:
Pravilnik o kuglanju na 9 čunjeva iliti HKS-ov Sportski pravilnik, Članak 3.7.1....."..početak utakmice je vrijeme za koje je
u rasporedu zakazana utakmica za svkaog pojedinca,par i svaku ekipu " = nema dodatnog filozofiranja !
Tebi osobno na znanje: ovaj članak je začudo božje uredno preveden iz originala koji glasi:
Sportski Pravilnik NBC, Članak5.5.1.: "Match beginning is the point of time fixed in the starting-schedule for every pair of each team" - pozdravlja te "šef" i kaže da se fest nasmijal kod subotnjeg pregleda kuglane.

Pa to je to. Pocetak je kada je zakazana. Newforma je zanimala dilema izmedju Sportskog pravilnika i Propozicija 1. HKL, a to je da li pise vrijeme iz rasporeda ili kada su prijavili ekipe. Ali nije izricito napisano sto mora upisati, zato covjeka i zanima. Ja pisem vrijeme kada je utakmica zakazana, sto se moze vidjeti iz mojih zapisnika na stranici KK Zeljeznicara. Je li moj "sef" pojasnio alat za pregled pregledacu?
Nikola
Raspisani lik

PrethodnaSljedeća

Natrag na Tko pita ne skita

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.