Vlastite kugle

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport

Re: Vlastite kugle

PostPostao/la durh » 05 pro 2014

Po meni, ne bi bilo potrebno da svaki igrač ima svoje kugle...
Već da svaki gostujući klub, donese na utakmicu svojih npr 6 kugli te na svaki kuglovod stavi po 3 (ukoliko je četverostazna kuglana u pitanju).

Jedini je problem, razlikovanje kugli domačin/gost, ukoliko su iste boje... to bi se moglo regulirati s dvjema bojama, domaća boja i gostujuća.
Ili nekakav znak na samoj kugli...
Naravno, sve bi kugle trebale biti po propozicijama

Kao što je već netko naveo, takvih primjera ima vani i funkcioniraju bez problema.

Jer na kakve se sve kugle naleti po kuglanama, kao da su prošle dva svjetska rata :shock:
durh
Nevini

PostPostao/la igrač desne buže » 12 ožu 2015

Nadan se da HKS radi po pitanju kugli i da će već iduće sezone biti moguće igrati sa vlastitim kuglama. Da li klub može sada donijeti svoje vlastite kugle na gostujuću utakmicu?
igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la cezar » 12 ožu 2015

igrač desne buže je napisao/la:Nadan se da HKS radi po pitanju kugli i da će već iduće sezone biti moguće igrati sa vlastitim kuglama. Da li klub može sada donijeti svoje vlastite kugle na gostujuću utakmicu?

O da radi kako kažu ljudi "sve u šesnaest " još razmatraju da gosti mogu donesti i svoje čunjeve. Šalu na stranu Trenutno u okviru HKS-a u niti jednoj ligi NE može se koristiti vlastite kugle (čak ni u regiji Zapad gdje je sve moguće),što znači da niti klub niti igrač ne može ih koristiti na „svojoj kuglani“ niti nositi u goste. Kada? To bi bilo izvedivo pod uvjetom da odlukom Skupštine HKS-a, određivanjem VODITELJA - osobe za licenciranje vlastitih kugli koji će vršiti kontrolu veličine,težine,tvrdoće, stavljanjem znaka = utisnuti na kuglu broj licencirane kugle što se sve uvodi u knjigu-Ili ti evidenciju licenciranih vlastitih kugli na nivou HKS-a. Npr Kugla br. 222 testirana i odgovara propisima –vlasnik Mijo.M.
*Za sada samo dvije ili tri nacije imaju odluke i provode licenciranje vlastitih kugli u svom savezu, na jednom mjestu za cijeli nacionalni savez.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la heku » 12 ožu 2015

Poštovani!
Ma kamo to ide.Pa ako su loše kugle na kuglani ni domaćinu to ne paše.Druga je stvar ako su stučene.Mene srce zaboli kada mi se kugla vrati sa zapisom,i odmah idem pogledati u kanal zbog čega je to ,Uvijek je kriv ili čavao ili kakav šraf koji padne među čunjeve.A ako imaš Aramitove kugle u čemu je problem.Pa zar ćemo se vraćati 30 godina unazad kada smo zbilja nosili kugle bez oznake i marke ,imam ih koliko hoćeš.Baš ga znamo zakomplicirati.
heku
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la julio » 16 ožu 2015

cezar je napisao/la:
igrač desne buže je napisao/la:Nadan se da HKS radi po pitanju kugli i da će već iduće sezone biti moguće igrati sa vlastitim kuglama. Da li klub može sada donijeti svoje vlastite kugle na gostujuću utakmicu?

O da radi kako kažu ljudi "sve u šesnaest " još razmatraju da gosti mogu donesti i svoje čunjeve. Šalu na stranu Trenutno u okviru HKS-a u niti jednoj ligi NE može se koristiti vlastite kugle (čak ni u regiji Zapad gdje je sve moguće),što znači da niti klub niti igrač ne može ih koristiti na „svojoj kuglani“ niti nositi u goste. Kada? To bi bilo izvedivo pod uvjetom da odlukom Skupštine HKS-a, određivanjem VODITELJA - osobe za licenciranje vlastitih kugli koji će vršiti kontrolu veličine,težine,tvrdoće, stavljanjem znaka = utisnuti na kuglu broj licencirane kugle što se sve uvodi u knjigu-Ili ti evidenciju licenciranih vlastitih kugli na nivou HKS-a. Npr Kugla br. 222 testirana i odgovara propisima –vlasnik Mijo.M.
*Za sada samo dvije ili tri nacije imaju odluke i provode licenciranje vlastitih kugli u svom savezu, na jednom mjestu za cijeli nacionalni savez.

da li to znači da bi milivojević prije prodaje kugli prvo morao dati u savez na certifikaciju da mu oni utisnu broj ili taj broj odmah utisnu u tvornici pa on da samo savezu da evidentira taj broj ?
julio
Raspisani lik

PostPostao/la devetka987 » 16 ožu 2015

HKS bi trebao prodavati kugle koje su gravirane. Sa tim kuglama bi se trebalo moći kuglati bilo gdje. Ali to će u kuglanju zaživjeti kada izumru ovi metuzalemi.
devetka987
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la kegelmaniak » 16 ožu 2015

Isto tako zaboravljate da bi trebalo onda prilagoditi propozicije, odnosno pravila kuglanja na devet čunjeva. To bi bio najmanji problem u cijeloj priči ali nemaju oni volje želje ni znanja za riješiti mnogo delikatniji problem. A to je kategorizacija kuglana. Ili možda čekaju da sve kuglane koje nemaju međunarodnu licencu budu zatvorene pa onda to i ne bude bitno.
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la igrač desne buže » 16 ožu 2015

To uopće ne zvuči komplicirano. Savez kupi kugle, stavi pečat i proda ih onima koji žele igrati sa vlastitim kuglama i usput nešto i zarade. Što je tu toliko komplicirano da to još nisu uveli nije mi jasno?
Heku, poštujem tvoje mišljenje ali tebi nitko ne brani da igraš u svojim tenisicama. Isto tako je i sa kuglama, ako ja želim imati svoju kuglu sa kojom ću igrati na svakoj kuglani onda me pusti da ju kupim i igram sa njom. Neka savez osigura uvjete da nam to omogući, ne živimo u prošlom stoljeću.

Mogu i ja kupiti kugle preko interneta, odnijeti ih u savez i neka mi lupe pečat ako im je komplicirano bilo što drugo za raditi ali dajte se ljudi u savezu već jednom pokrenite i nešto napravite za kuglače.
igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la kegelmaniak » 16 ožu 2015

igrač desne buže je napisao/la:To uopće ne zvuči komplicirano. Savez kupi kugle, stavi pečat i proda ih onima koji žele igrati sa vlastitim kuglama i usput nešto i zarade. Što je tu toliko komplicirano da to još nisu uveli nije mi jasno?
Heku, poštujem tvoje mišljenje ali tebi nitko ne brani da igraš u svojim tenisicama. Isto tako je i sa kuglama, ako ja želim imati svoju kuglu sa kojom ću igrati na svakoj kuglani onda me pusti da ju kupim i igram sa njom. Neka savez osigura uvjete da nam to omogući, ne živimo u prošlom stoljeću.

Mogu i ja kupiti kugle preko interneta, odnijeti ih u savez i neka mi lupe pečat ako im je komplicirano bilo što drugo za raditi ali dajte se ljudi u savezu već jednom pokrenite i nešto napravite za kuglače.

I onda dođeš na utakmicu, staviš "svoju" kuglu u kuglovod i kuglaš kak? Samo s njom? Jel ju smije i protivnik koristit? Po meni ako misliš doć na utakmicu i igrat samo s "svojim" kuglama onda ti trebaju minimalno dvije zbog vremena. I btw. vjerovatno bi imao iste kugle kao i svi drugi (zbog nekih jelte tehničkih pravilnika kojima se to propisuje) pa se onda postavlja pitanje WTFP (What's the f***** point) :lol: .
Drugo je u bowlingu kad imaš neke "custom" kugle s različitim uzorcima i težinom prilagođenom igraču itd.
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la devetka987 » 16 ožu 2015

Treba omogućiti. Dali će to netko koristiti je drugo pitanje. Naravno da ti nije dovoljna jedna kugla nego bi ti trebale 3 (dvije bi ti mogle stvoriti problem sa vremenom). I naravno da kao gost riskiraš one recke od šarafa o kojima je heku govorio jer za oštećenja na kuglama ne možeš kriviti domaćina. Ima tu dosta stvari o kojima možeš filozofirati do jutra ako želiš zakomplicirati i NE uvesti "svoje kugle". No ponavljam po meni to treba omogućiti pa tko voli (želi platiti) nek izvoli.
devetka987
Zna gdje su sva slova

PrethodnaSljedeća

Natrag na Tko pita ne skita

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.