Sustav natjecanja

Pravila kuglanja, natjecanja, suđenje, športski rekviziti

Sustav natjecanja

PostPostao/la klukasster » 07 vel 2009

Da li je potrebno mijenjati sustav natjecanja?
Organizirati KUP TAKMIČENJE, turnirsko po regijama pa sve do finala, naravno uz organizaciju sa središtima županija, gradova gdje bi se organizirao dvodnevni turnir, uklučujući sponzore i popratnu humanitarnu akciju.
Zadnja izmjena: klukasster; 07 vel 2009; ukupno mijenjano 1 put/a.
može i po damama
klukasster
Tek protipkao

Re: Sustav natjecanja

PostPostao/la sasa » 07 vel 2009

u svakom slučaju treba uvesti kup natjecanje jer čini mi se da je kuglanje jedini sport koji nema takav oblik natjecanja
time bi produžili sezonu i uveli jedan novi način natjecanja u naš sport

ove godine će skupštini bit predložen taj oblik natjecanja pa ćemo vidjeti koliko je ljudi u hrvatskoj zagrijano za kup
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la klukasster » 07 vel 2009

KUP ne može biti loš sistem natjecanja, ali po meni, obavezno uključiti lokalne sponzore...kad će se vidjeti zainteresiranost, raspolagat će se sa brojem momčadi i turnira, i u startu treba osmisliti dio koji se odnsi na sponzorstvo, nagrade i medijsku popraćenost....nešto slično kao "kuglom protiv pušenja" a počelo bi sve od regija pa do finalnog turnira, time se već u samom prijedlogu motiviraju klubovi na prihvaćanje takvog takmičenja a možda padne koja nova ideja...
može i po damama
klukasster
Tek protipkao

PostPostao/la ZrntscheZ » 09 vel 2009

COPY-PASTEam svoje mišljenje na ovu temu sa jednog sličnog topica ovdje...

ovako...ja mislim da je taj sustav natjecanja neprimjeren za održavanje prvenstva...

moj prijedlog bi bio da se kao i u drugim sportovima uvede KUP natjecanje koje bi bilo ovako igrač na igrača pa na ispadanje, ali da se zadrži i "normalno" pojedinačno prvenstvo...

a i to normalno prvenstvo bih razradio na slijedeći način...kuglačka sezona nije pretjerano duga...22 kola, nešto europskih tekmi i to je to...ima se tokom godine sasvim dovoljno vremena da se odigra pojedinačno prvenstvo u 5 nastupa a ukupni zbroj da daje prvaka države....ova brojka 5 nije slučajna, već pošto ima 5 kuglačkih regija, svaki nastup bi bio u drugoj regiji...
pa bi tako jednom bilo OS-ZG(Pongračevo)-SK-ST-RI, drugi put u ČK-Belišće-Karlovac-ZD-ZG (Grmoščica), treći put BJ-Đakovo-Ogulin-ZG (Medveščak)...

fala Bogu u zadnjih godina napravilo se podosta novih i vrhunskih kuglana i imamo uvjete da se prvenstva igraju po cijeloj HR...a ne da se stalno igraju na iste 2-3 kuglane (pogotovo juniorska i kadetska !!!)
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la Luka Pezelj » 17 vel 2009

Moj bi prijedlog bio, da je jedan od šest prijavljenih igrača na ligaškim natjecanjima U-23, i naravno da ga smije mijenjati samo igrač U-23. Siguran sam da bi na taj način mladi igrači osim energijom prštali i neophodnim iskustvom koje godinama skupljaju gledajući utakmice s klupe (ako i tamo ima mijesta). Koliko bi koristi od toga imale sve reprezentativne selekcije preostaje nam da saznamo.... Utopija?

I da se ogradim, ova ideja je preuzeta od šahista koji su svoju 1.ligu igrali po ovim propozicijama, mislim da su ih odbacili, ali možda kuglanje bude imalo više sreće s istima. Mislim da im ideja nije bila loša, dapače.
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la sasa » 17 vel 2009

Luka Pezelj je napisao/la:Moj bi prijedlog bio, da je jedan od šest prijavljenih igrača na ligaškim natjecanjima U-23, i naravno da ga smije mijenjati samo igrač U-23. Siguran sam da bi na taj način mladi igrači osim energijom prštali i neophodnim iskustvom koje godinama skupljaju gledajući utakmice s klupe (ako i tamo ima mijesta). Koliko bi koristi od toga imale sve reprezentativne selekcije preostaje nam da saznamo.... Utopija?

I da se ogradim, ova ideja je preuzeta od šahista koji su svoju 1.ligu igrali po ovim propozicijama, mislim da su ih odbacili, ali možda kuglanje bude imalo više sreće s istima. Mislim da im ideja nije bila loša, dapače.

vrlo zanimljiv prijedlog, sjećam se iz nogometnih dana uvjeta da u ekipi budu bar 3 igrača do 21 godine, istina bilo je to u nižim ligama, ali ipak...
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 17 vel 2009

Ova, hajde, Lukina ideja nekad davno probana je i u kuglanju ali sa dva natjecatelja. Mislim da se nisu zbrajali ti rezultati u konačni ishod utakmice. Međutim, tada su bila sasvim drugačija vremena i mlade nisi u glavnom imao u klubovima. Danas je situacija potpuno drugačija pa mislim da je sazrijelo vrijeme i za organizaciju drugih vidova natjecanja. Zašto NE kadetska i juniorska liga. Osnova je recimo nacionalno prvenstvo te i te godine , napravi lige i peri.
Druga zgodna varijanta su regionalne lige , pa finale npr. 6 regijskih prvaka na jednoj kuglani. Praznik. Dalje, mnogi imaju u svojim športovima turnirska natjecanja. Prijave se gradovi organizatori , UVRSTIŠ IH U SLUŽBENI KALENDAR, smanjiš troškove organizacije obzirom da teret ide na organizatora itd...
Što si dobio ?
Reklamu za športsku granu, veći broj natjecanja, sve reprezentativne kandidate na okupu, mjenjanje tipova objekata, pozornost.... Dajte nešto i Vi !

Nisam dlm. pustite čovjeka na miru.

Pozdrav !
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la andrej kovač » 18 vel 2009

Bravo Krcko.Kadetska i juniorska liga.Fenomenalno.Sječam se kada sam ja bio junior,u Zagrebu smo imali nekoliko sezona tu ligu.Tada,za nas mlade,to je bila neviđena sreća,jer smo mogli odmjerit snage sa sebi ravnima i vjeruj bilo je tu odličnih utakmica i velikih rivalstva..U to vrijeme mladi baš i nisu imali prilike igrati za seniorske sastave,pa su u toj ligi mogli stasati u bolje i iskusnije igrače.Bravo,jedan od najboljih prijedloga koje sam vidio na forumu do sada.Mislim da bi bilo puno bolje ulagati u ove dvije lige,nego tjerati drugoligaške klubove u izgradnju novih "pločastih" kuglana,jer bi ta sredstva puno više značila u razvoju naših mladih nada.Kuglana s pločastim segmentima ionako imamo već dovoljno.
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la ZrntscheZ » 18 vel 2009

Klubovima su ogromni troškovi kada treba otići na PH 2-3 put godišnje, a kako bi tek bilo da svaki vikend putuju po HR. Kolko god je prijedlog dobar tolko je zbog financija gotovo neizvediv. A da eventualno ligu igraju kao predigru prvim momčadima opet ne bi bilo fair jer bi prema tome juniori automatski bili u rangu u kojem im klub...a ako pogledamo rezultate kadetskih i juniorkih prvenstava vidjet ćemo da su brojni drugoligasi u samom vrhu...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la krcko » 18 vel 2009

Naravno, uvijek se sve vrti oko financija. Dobro, ima tu i prijedlog turnirskog natjecanja koje može zamijeniti nacionalno prvenstvo. Sadašnji sustav po meni je loš. Možda bi glave u hrpi bez paušalnih zaključaka ipak mogle taksativno zbrajanjem troškova simulirati bar jednu od ovih verzija. Možda regionalno natjecanje. Ne vidim razlog zašto tu ne bi igrali drugoligaši ako imaju kvalitetu i novce. Molim te pa otkuda je veći dio seniora/ki koji nastupa u prvoj ligi. Dimenzionirao bih problem ipak drugačije od tebe. Po Zakonu o športu jedan dio sredstava klubovi dobivaju isključivo za funkcioniranje pogona mladih, ali obzirom da su prvoligaši nekakvi poluprofesionalci ta sredstva se kanaliziraju u druge svrhe. Tako se to odluči na IO kluba. I priči je kraj.
Druga priča je meni prihvatljivija. Gle, to su P L A N O V I.I kad su loši dobri su jer se nešto pokušava. Na žalost oni su za ovu godinu gotovi, a isti su recimo već predugi niz godina. Imaš IO KSH. Nisam čuo, oprostite mi, da se nešto pokušava napraviti sa sponzorima, sa HOO, raznim agencijama, nevladinim udrugama i sl. Pa na kraju i sa klubovima, npr. anketa tipa gledajte nacionalni interes ili potreba je to , mi možemo pokriti toliko , vaše je ovo drugo. Tko može, tko ne može i zašto ? Gle ,to je normalno tržišno poslovanje. I dogovor.
Zašto se to ne pokušava, ili ja ne znam da se pokušava ? E i o tome imam svoje mišljenje koje može a i ne mora biti točno. Možda iz razloga što su svi zadovoljni. Poglavito skupštinari jer su fore i svojim sredinama, a odlaze samo zbog prirodnog odljeva. Ove koje su izabrali, nakon svih lobova i lobiranja drže kao kap vode na dlanu jer su opravdanje za njihov rad ili nerad, a tako se u glavnom čuju na telefonskim sjednicama. Ako nije održana Skupština što tu onda radi NO.
Možda Ti ljudi nisu svjesni da je zakonska i moralna odgovornost upravo na njima.
Ma, vjerujem ja da se radi, ali zašto onda osnovne kuglačke jedinice nemaju informaciju. A informatizirani smo. net itd..
Poslije se javim. Pozdrav !
krcko
Zna gdje su sva slova

Sljedeća

Natrag na Što bih promijenio u kuglanju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.