Dvojne registracije

Pravila kuglanja, natjecanja, suđenje, športski rekviziti
Odgovorite
sasa
Forumsko piskaralo

Dvojne registracije

Post Postao/la sasa » 05 vel 2009, 11:53

Često se postavlja pitanje dvojnih registracija. Danas svi igrači do 23 godine starosti mogu igrati za svoj matični klub te za neki drugi klub u nižem rangu. Dvojne registracije prvenstveno su zamišljene da mlađi igrači koji ne igraju u svojim matičnim klubovima skupljaju iskustvo u nižim ligama, no danas su mladići s 20 godina već i povremeni seniorski reprezentativci. Čuo sam mnoge prijedloge koji govore da bi trebalo smanjiti broj godina (na 21 recimo) ili da bi prvoligaški igrači mogli nastupati na dvojnu registraciju tek u 3. ligi jer nastupanjem u 2. ligi utječu na rezultate i borbu za 1. ligu. Što bi po vama bilo moguće rješenje ovog problema?

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: Dvojne registracije

Post Postao/la ZrntscheZ » 09 vel 2009, 12:36

dvojne do 23g su ok, ali se slažem za ovo da se zabrani igranje paralelno u 1. i 2. ligi...
1. i 3., 2. i 3. i slično je ok...

uz to, čisto ako je netko to negdje vidio objavljeno ili bio prisutan izglasavanju volio bih da mi to potvrdi i objasni...

od kad u juniorskoj/kadetskoj momčadi koju čine 4 igrača mogu nastupiti 2 sa dvojnom registracijom?!?!?

nakon našeg protesta na juniorskom gdje se podilazilo i favoriziralo Splićane kazano mi je da je ta odluka donešena u 7.mj 2008.g...samo je zanimljivo kako nigdje to nije objavljeno, a niti neki članovi izvršnog odbora koji su navodno i glasali za nju niti ne znaju da je to ikada bilo na dnevnom redu...

osim toga na raspisu za državno i juniorsko i u propozicijama je pisalo da samo 1 igrač sa dvojnom registracijom može biti u ekipi...a pogledajte sastav Mertojaka...Marinović (ZD) i Čubelić (Poštar)...

još jedna sramota saveza...nikako da shvatite da ste već skoro za Mirogoj, a kamoli ne za penziju...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 » 09 vel 2009, 16:02

Koliko ja znam samo Marinoviću je matični klub Zadar,a Čubeliću je matični Mertojak tako da ne vidim u čemu je tu problem.

rambo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la rambo » 09 vel 2009, 19:09

kolko ja znam matični klub je uvijek onaj koji je u višem rangu natjecanja!!

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 09 vel 2009, 19:53

CroMan u krivu si...

prema pravilniku prvi klub ti je uvijek onaj više rangirani...dakle Marinoviću ZD, a Čubeliću Poštar...i kraj priče.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Luka Pezelj » 10 vel 2009, 15:11

Iskreno ne znam tko je i kada za tu odluku u IO glasao, ali obavijest o promjeni propozicija i tumač istih dobio sam isključivo na osobno traženje ovo ljeto (lipanj ili srpanj). Nakon objave propozicija u kojima je bilo naglašeno da pravo nastupa ima samo jedan igrač s dvojnom registracijom, ponovno tražim tumač propozicija od tajništva HKS-a, a glasio je da mogu nastupati 2 dvojno registrirana igrača a da je ono prvo pogreška. Ostalo se zna.
Pišem ovo da otklonim utemeljene sumlje potencijalno oštećene ekipe Željezničara da vodstvo ekipe Mertojaka ničim nije utjecalo na odluku HKS-a ili tražilo podilaženje i favoriziranje od istih.
Mišljenja sam da na "uspjeh" ekipe Mertojaka na PH ne treba bacati sjenu jer nismo ničim odgovorni za rad saveza, a zadnje je što bih želio da odluke saveza utječu na stvaranje animoziteta između ekipa Mertojaka i Željezničara kao i bilo kojih drugih ekipa i pojedinaca. Al o tome nekom drugom prilikom...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 11 vel 2009, 09:27

Pošto nešto malo znadem o pravu onda mogu kazati da ako neka odluka nije objavljena (u ovom slučaju ona IO HKSa) onda ta odluka nema pravnu valjanost i ne može se primjenjivati.

A kao drugo ako je bila greška u propozicijama onda ona mora biti ispravljena i objavljena SVIMA koji su poslali svoje prijave za nastup na dotičnom prvenstvu na vrijeme da i oni mogu eventualno prilagoditi svoje momčadi novim pravilima.
A ovako svi ispadaju majmuni jer se drže pravila koja su objavljena i u pravilnicima i u propozicijama.

Kao treće i dalje tvrdim da se radi o podilaženju i favoriziranju jer kako molim vas mi možete argumentirano drugačije objasniti da je Split u zadnje dvije sezone od 6 juniorskih prvenstava dobio organizaciju čak 2 (prošle godine pojedinačno, ove parovi), a iste uvjete kao Split nudili smo i mi pa nismo dobili niti jedno.

I k tome prvenstvo koje je bilo usred zime odigrava se u Splitu pa 85% sudionika mora ići preko gorske HR na prvenstvo, umjesto da se igra na kontinentu kamo bi 15% ljudi trebalo putovati.

Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Luka Pezelj » 11 vel 2009, 16:55

Apsolutno ste u pravu vezano za neažurnost saveza u pogledu objavljivanja propozicija i promjenama istih, ali kakve to veze ima sa ekipom Mertojaka. Naprotiv, poučen ovim iskustvom budem li saznao za kakve "nove" promjene propozicija rado ću ih objaviti bilo na stanici kkmertojak ili ovdje na forumu, pa da ih zajedno prokomentiramo ili utvrdimo valjanost istih.

Da je ekipa Mertojaka daleko od favorizirane govori i prošlogodišnje SP u Zadru kao i odluka IO zbog koje se ista još uvijek nalazi u 3.HKL-jug unatoč osvojenom 1.mjestu prošle godine (po propozicijama HKS-a).

HKS godišnje podijeli domaćinstva za 36 PH u svim dobnim skupinama od čega 6 za U-18 i U-23. U proteklih 8 godina koliko sam ja u kuglačkom sportu kuglački savez splitsko-dalmatinske županije imao je čast ugostiti nijh čak 8 ( 2 seniorska, 2 U-18 i 4 U-23). tj. 8 od 288 prvenstava ukupno ili 2 od 24 U-18 i 4 od 24 U-23... Da slažem se sa vama da bi kriterij odabira trebao biti javan ili da barem javna bude "lutrija" za domaćinstva ako kriteriji ne postoje, kao i ždrijeb budućih pojedinačnih PH.

Govori se da na mlađima svit ostaje, smatram se mladim(25) i ako će na meni kuglački svit ostat zbilja ne bih volio da bude ovakav kakav je danas. "Sutra" ćemo u nasljeđe dobiti vođenje ekipa,reprezentacija,saveza i sl.... a naslijediti manire i običaje koji se danas smatraju društveno prihvatljivim bilo bi uistinu žalosno. U tom smijeru ide i moja želja da pojasnim zbivanja vezana za ekipno PH-U23 kao i komentanar na navode o favoriziranju i podilaženju ekipi Mertojaka.

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 20 vel 2009, 04:24

Imam jedno pitanje vezano za ljude koji znaju ponešto o propozicijama HKS-a. U regiji Zapad postoje klubovi koji imaju po dvije ekipe kojima se dozvoljava da igraju prvenstvo i idu u viši rang bez obzira što nemaju dovoljno igrača za dvije ekipe,već isti igrači u istom vikendu igraju i za prvu i za drugu momčad (VELEBIT I i VELEBIT II). Da li postoje takve situacije i u vašim regijama?

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 20 vel 2009, 12:49

Nikola je napisao/la:Imam jedno pitanje vezano za ljude koji znaju ponešto o propozicijama HKS-a. U regiji Zapad postoje klubovi koji imaju po dvije ekipe kojima se dozvoljava da igraju prvenstvo i idu u viši rang bez obzira što nemaju dovoljno igrača za dvije ekipe,već isti igrači u istom vikendu igraju i za prvu i za drugu momčad (VELEBIT I i VELEBIT II). Da li postoje takve situacije i u vašim regijama?
Ako je riječ o sitom klubu onda to nije dvojna registracija.

Dopušteno je da klub ima više ekipa, ali one ne smiju biti u istoj ligi već treba biti različiti rang natjecanja.
Kod nas na sjeveru nekoliko klubova ima po 2 ekipe od kojih se bolja natječe u 2.HKL, a slabija u 3.HKL.

Igrači bilo seniorskog bilo juniorskog uzrasta koji su prijavljenji za ekipu u višem rangu ne smiju nastupati za ekipu u nižem rangu.
Igrači seniorskog uzrasta koji su prijavljeni za slabiju ekipu smiju imati 6 nastupa za svoju prvu ekipu, a ukoliko prekorače tih 6 nastupa onda gube pravo nastupa za slabiju ekipu, a mogu nadalje normalno nastupati za bolju ekipu.
Igrači juniorskog uzrasta i mlađi prijavljenji na popis slabije ekipe mogu neograničeno nastupati za obje momčadi s time da ne smiju u istome danu imati 2 utakmice.

Ova pravila određena su propozicijama natjecanja 2. i 3. HKL sjever.

Odgovorite