Dvojne registracije

Pravila kuglanja, natjecanja, suđenje, športski rekviziti

Re: Dvojne registracije

PostPostao/la newform1 » 11 lip 2010

Imam još jedno pitanje: koji dan počinje tjedan? Ili bolje, od kojeg dana se računa taj tjedan u kojem smije igrati utakmicu? U Zg, lige se igraju tijekom tjedna, barem većina. Igrač je na dvojnoj, na granici ulaska u prvu momčad u 1. ligi. U srijedu treba igrati 2. ligu, ali ne odigra jer trener iz 1. lige kaže da će mu možda trebati jer je jedan igrač ozlijeđen. Međutim taj se oporavi i mladac je rezerva. Znači taj tjedan nije odigrao ništa. Smije li slijedeće kolo igrati dvije utakmice? To bi bilo logično: ako u subotu ne odigra 1. ligu, da u srijedu može drugu, a onda u subotu ipak igra 1. ligu, ali onda ne smije u srijedu drugu.

Oćete još? Ja kao trener ekipe u drugoj ligi se ne slažem da moj igrač prijeđe u prvu ligu i kod mene bude na dvojnoj, mada su se klubovi tako dogovorili: lijepo prijavim u srijedu na utakmici momčad i mladac je među 6. On se ne pojavi i uvodim rezervu i mijenjam ga, međutim mladcu se to računa kao nastup i u subotu ne može igrati u 1. ligi...

Kad se rade kompromisi onda ima puno nejasnih situacija i mogućnosti manipulacija...eto, zato sam protiv ovakvog propisa.
newform1
Forumsko piskaralo

Saša, sad pročitah da si i ti bio u toj proširenoj komisiji. Zato si se i osjetio pogođenim i ja ti se zbog toga ispričavam, ali moj post bi bio isti da je u komisiji bila i moja žena, zato se ne smatraj napadnutim nego prihvati ono što pišem kao pozitivnu kritiku.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la ZrntscheZ » 11 lip 2010

el'bolanjo je napisao/la:za Andriju:

Prijavi se na pojedinačna natjecanja, sprint, konkuriraj za reprezentaciju, igraj ljetnu ligu, hodaj po turnirima...22 kola su mi čist dosta, vikendi ispunjeni od početka do kraja sezone, sa sad na fizičke pripreme idućih 7 tjedana...još utakmica...ne hvala

Slažem se da si tako možeš povećati broj nastupa i produžiti sezonu...meni je dosta 8mj kuglanja, a onda 4mj bez da krocim na staze...ja bi samo u tih 8mj da je intenzivnije...Šteta je da su lige sa samo 12 klubova...ili da se ne igra 4 kruzno pa tekme u ritmu srijeda-subota.

A za mene je kuglanje isključivo momčadski sport i sve sto je van ligaskog natjecanja meni uopće nije napeto i to samo "odradim" ako bas moram.

newform1 je napisao/la:Imam još jedno pitanje: koji dan počinje tjedan?...

meni na svakom kalendaru tjedan počinje ponedjeljkom

newform1 je napisao/la:lijepo prijavim u srijedu na utakmici momčad i mladac je među 6. On se ne pojavi i uvodim rezervu i mijenjam ga, međutim mladcu se to računa kao nastup i u subotu ne može igrati u 1. ligi...

a kak se to računa pod nastup ako ni kuglu nije bacil?!

Ma gle, meni tak svejedno...slozite si dvojne kak želite, ja nit imam koristi nit štete od toga...
Samo imam svoje misljenje o tome i iznosim ga.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

a kak se to računa pod nastup ako ni kuglu nije bacil?!

A u kom svojstvu je prijavljen među prvih 6? Rezerva je onaj koji je ušao na njegovo mjesto...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la el'bolanjo » 11 lip 2010

znači dvojna je po vama za one manje talentiranije da si prvoligaši mogu prijavit juniorsku momčad na papiru, a u biti samo igraju 2. ligu i niti ne konkuriraju za momčat prve lige, ili za one koji sporije napreduju...još uvijek odgovorno tvrdim da je zbog "turopoljaca" pokrenuta cijela akcja, a iskrenost mog prijatelja Meska (Mesić junior) vam pokazuje koliko je ova tema osjetljiva i koliko otvara mogućnosti manipulacije. Dvojnu ili ukinut u potpunosti ili vratit na ono što doslovno znači - dvojna registracija, mogućnost nastupa za dva kluba bez prepreka. Tražeći neka rješenja u sredini samo ćemo nailazit na veće nelogičnosti.
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Hmmm... Razvijeni zapad grada Zagreba očito je na tragu istog razmišljanja...šta možeš, kad smo razvijeni zapad...
newform1
Forumsko piskaralo

Prethodna

Natrag na Što bih promijenio u kuglanju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.