Dvojne registracije

Pravila kuglanja, natjecanja, suđenje, športski rekviziti

Re: Dvojne registracije

PostPostao/la LZN » 10 lip 2010

Svi ste vi u pravu u svojim razmišljanjima o dvojnoj reg.i sve je to u redu ali MANCE,UZELAC,MARINOVIĆ i dr. su ne samo juniorski već i seniorski reprezentativci i kakav će oni motiv imati u 2. ligi.Oni MORAJU igrati u 1.ligi i ne trenirati 2-put nego 5 do 6 puta a dvojna reg. je za još neafirmirane igrače.Luku muči ta dvojna jer su svoje igrače dali u druge klubove ali sad znaš na čemu si pa se ravnaj, jer imali smisla da je igrač član kluba 2. lige na dvojnoj u klubu 1.lige bez obzira što je ponikao u nižerazrednom klubu.
LZN
Tek protipkao

PostPostao/la newform1 » 10 lip 2010

LZN je napisao/la:Svi ste vi u pravu u svojim razmišljanjima o dvojnoj reg.i sve je to u redu ali MANCE,UZELAC,MARINOVIĆ i dr. su ne samo juniorski već i seniorski reprezentativci i kakav će oni motiv imati u 2. ligi.Oni MORAJU igrati u 1.ligi i ne trenirati 2-put nego 5 do 6 puta a dvojna reg. je za još neafirmirane igrače.Luku muči ta dvojna jer su svoje igrače dali u druge klubove ali sad znaš na čemu si pa se ravnaj, jer imali smisla da je igrač član kluba 2. lige na dvojnoj u klubu 1.lige bez obzira što je ponikao u nižerazrednom klubu.

Pa motiv su očito imali, inače ne bi igrali. I naravno da Luku muči dvojna, jer su NJEGOVI igrači registrirani u UDRUGAMA GRAĐANA koje nemaju podmladak, a on koji ih stvara i na osnovi toga kao KLUB bi trebao dobiti novac od nekoga, ne može s njima na juniorska prvenstva (parovna i ekipna). Što je najgore, te udruge još na osnovu rezultata financiraju i lokalne uprave i savezi. Glupost!!!
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la sasa » 10 lip 2010

newform1 je napisao/la:Mladi igrač treba više od 22 utakmice godišnje. Jedan od problema koji je spominjan, je to što su dobili neku lovu. Jesu, i što s tim?

lova nije nikakav problem, svako neka zaradi prema mogućnostima
evo ti glavni problem, skupili su preko 60 nastupa u sezoni i došli na svjetsko prvenstvo - svi zasićeni kuglanja i umorni, a rezultati koje su postigli su daleko ispod njihovih vrijednosti i naših očekivanja...

newform1 je napisao/la: Negdje pročitah da nogometaši u mlađim kategorijama odigraju 90 utakmica godišnje...ej, 90! A mi njih ograničavamo na 22...nebuloza...

tako je, košarkaši odigraju po 80 utakmica, bejzbolaši i po 150, pa što?

i da se razumijemo, nisu ograničeni na 22 nastupa, nego na 22 ligaške utakmice

u sljedećoj sezoni će prije svjetskog prvenstva do 18 godina mladi kuglač imati:

22 utakmice lige (možda i 30 ako igra neku regionalnu ligu sa 16 ekipa)
barem 6 pripremnih i prijateljskih utakmica
2-3 kup utakmice
10-12 utakmica juniorske lige???
5 nastupa na prvenstvima rh do 23 godine
5 nastupa na prvenstvima rh do 18 godina
5 nastupa na prvenstvima regije do 23 godine
5 nastupa na prvenstvima regije do 18 godina
3 međunarodne utakmice

dakle preko 60 nastupa će upisati bolji kuglači do 18 godina

treba li im još 20 utakmica na dvojnu? kada i kako će trenirati?
sasa
Forumsko piskaralo

Sada pišeš uopćeno, o većini mladih igrača i k tome za primjer daješ onoga od 18 godina. Kao što napisah prije: pravilnik se mijenjao samo zbog tri igrača! Oni su relevantni u cijeloj priči. Nadalje, imaš previše upitnika na jednoj stavci. I zadnje, stručno pitanje - dva treninga tjedno i dvije utakmice. Pitaš kad će trenirati...Saša, budimo ozbiljni...govorimo o vrhunskom sportu sa 8 sati rada tjedno...da nije tužno, bilo bi smiješno!

Pitaj Uzelca koliko je imao treninga dok se bavio plivanjem!!!
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 10 lip 2010

U prosjeku 5 nastupa mjesečno. Ne bih rekao da je to neko posebno zasičenje, ako želiš napredovati, nešto zaraditi i biti uspješan reprezentativac. U nekoj drugoj temi naglasio sam pitanje raspodjele svih tih obveza i planiranje športske forme. Nazvao sam taj plan pripremom vikend ratnika, ne bez razloga, jer tvrdim da su pripreme pred SP trajanjem i ciljem potpuno promašene. Dizanje športske forme ima uključen i proces odmora i regeneracije mišićne mase. Sve ono što se činilo totalni je promašaj i nestručan rad. Otuda i rezultati poglavito muške ekipe, a ne reproduciranje zamora iz lige.
krcko
Zna gdje su sva slova

krcko je napisao/la:U prosjeku 5 nastupa mjesečno. Ne bih rekao da je to neko posebno zasičenje, ako želiš napredovati, nešto zaraditi i biti uspješan reprezentativac. U nekoj drugoj temi naglasio sam pitanje raspodjele svih tih obveza i planiranje športske forme. Nazvao sam taj plan pripremom vikend ratnika, ne bez razloga, jer tvrdim da su pripreme pred SP trajanjem i ciljem potpuno promašene. Dizanje športske forme ima uključen i proces odmora i regeneracije mišićne mase. Sve ono što se činilo totalni je promašaj i nestručan rad. Otuda i rezultati poglavito muške ekipe, a ne reproduciranje zamora iz lige.

Krcko, slažem se...i ja mislim da smo o tome već prije raspravljali.
Ima danas u SN jedan članak (o nogometu), kratki intervju koji je dao moj bivši kolega s faksa Komes, koji radi tjelesnu pripremu u, mislim, Bayeru i Njemačkoj reprezentaciji. Naslov je: Naši treneri ne razumiju proces rada u inozemstvu. Bit članka je da u Njemačkoj fiziku rade isključivo treneri koji razumiju nogomet, za razliku od nas. Ne znam tko je i što radio na pripremama, ali mogu zamisliti...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la sasa » 10 lip 2010

newform1 je napisao/la:Sada pišeš uopćeno, o većini mladih igrača i k tome za primjer daješ onoga od 18 godina. Kao što napisah prije: pravilnik se mijenjao samo zbog tri igrača! Oni su relevantni u cijeloj priči. Nadalje, imaš previše upitnika na jednoj stavci. I zadnje, stručno pitanje - dva treninga tjedno i dvije utakmice. Pitaš kad će trenirati...Saša, budimo ozbiljni...govorimo o vrhunskom sportu sa 8 sati rada tjedno...da nije tužno, bilo bi smiješno!

miro ubijaš me, kad si tako pun znanja pa daj ga negdje i pokaži...

otkud ti znaš da se pravilnik mijenjao samo zbog 3 igrača?
otkud ti znaš tko je relevantan?
otkud znaš da neće bit juniorske lige?
otkad vrhunski sportaši treniraju samo 8 sati tjedno?

zbilja ponekad pretjeruješ pilanjem i traženjem neke svoje istine...
sasa
Forumsko piskaralo

sasa je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Sada pišeš uopćeno, o većini mladih igrača i k tome za primjer daješ onoga od 18 godina. Kao što napisah prije: pravilnik se mijenjao samo zbog tri igrača! Oni su relevantni u cijeloj priči. Nadalje, imaš previše upitnika na jednoj stavci. I zadnje, stručno pitanje - dva treninga tjedno i dvije utakmice. Pitaš kad će trenirati...Saša, budimo ozbiljni...govorimo o vrhunskom sportu sa 8 sati rada tjedno...da nije tužno, bilo bi smiješno!

miro ubijaš me, kad si tako pun znanja pa daj ga negdje i pokaži...

otkud ti znaš da se pravilnik mijenjao samo zbog 3 igrača?
otkud ti znaš tko je relevantan?
otkud znaš da neće bit juniorske lige?
otkad vrhunski sportaši treniraju samo 8 sati tjedno?

zbilja ponekad pretjeruješ pilanjem i traženjem neke svoje istine...

Ajmo otpočetka, čini se da se malo osjećaš osobno pogođen. Prvi post je bio postan kao osobno razmišljanje, nisam od tebe tražio odgovor. Ali kad si ga već dao, vratih ti argumentirano.
A sad dalje; 1. pravilnik sigurno nije mijenjan zbog Popovčića i ostale djece koja su igrala dvije tekme tjedno na dvojnu, nego zbog ove dvojice koji su Radnik odveli u prvu ligu. 2. Prema tome, oni su relevantna činjenica iliti bit cijele priče. 3. Ne znam, samo sam vidio puno upitnika, što znači da još nije sigurno? 4. Vrhunski sportaši ne treniraju sigurno 8 sati tjedno, nego naši vrhunski kuglači (dva treninga + dvije utakmice) koje mi pokušavamo strpati među vrhunske sportaše. Vrhunski sportaši imaju dva do tri treninga DNEVNO!

Moje je definirano znanje, na žalost odavno nestalo, većinom zastarjelo, tako da stručno, a i vremenski ne mogu puno pomoći (ali svejedno još uvijek znam o procesu treninga više nego 90% ostale kuglačke populacije), stoga mi je interesantno ponuditi neka moja uopćena razmišljanja koja ti ne moraš čitati ako te ne zanimaju. Uostalom istina je uvijek više, a ja nikad nisam rekao da sam 100% u pravu. Forum postoji da se o nečem raspravlja, pa eto, ja pokušavam. Pogotovo kad se brani nešto što je (po mom mišljenju) neobranjivo.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Macna » 11 lip 2010

Svi igrači i klubovi mogu "zahvaliti" g. Mesiću iz Velebita na ovakvim dvojim registracijama, a što je jedan čovjek uspio progurati to je prepreprepreprestrašno.. :shock: :shock:

Mladi igrači, umjesto da vam pomognu i guraju vas da što više igrate, ONI vas tjeraju da razmislite o promjeni sporta..
ili dođite na dvojnu u Zagrebačke pekare ili Zagrabačku pivovaru pa se kalite kao pekar ili uživajte u pivicama.. :lol: :lol:
Macna
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la newform1 » 11 lip 2010

Macna je napisao/la:Svi igrači i klubovi mogu "zahvaliti" g. Mesiću iz Velebita na ovakvim dvojim registracijama, a što je jedan čovjek uspio progurati to je prepreprepreprestrašno.. :shock: :shock:

Mladi igrači, umjesto da vam pomognu i guraju vas da što više igrate, ONI vas tjeraju da razmislite o promjeni sporta..
ili dođite na dvojnu u Zagrebačke pekare ili Zagrabačku pivovaru pa se kalite kao pekar ili uživajte u pivicama.. :lol: :lol:

Čini se daje to jedan od onih umornih i iscrpljenih kojemu je kuglanja preko glave...ili griješim?
newform1
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Što bih promijenio u kuglanju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.