Važeći kuglački propisi

Aktualne teme
Odgovorite
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Važeći kuglački propisi

Post Postao/la ZrntscheZ » 15 srp 2009, 10:26

Pošto znam da ove stranice redovito prate i ljudi iz struktura HKSa mene jako zanima jedna stvar koja je istovremeno i pitanje za njih.

Gdje se danas mogu vidjeti i isprintati svi trenutno važeći propisi vezani uz kuglanje u Hrvatskoj?!?!

Naime, u tom Savezu se stalno donose neke odluke bilo IO ili Skupštine, a nigdje se to ne objavljuje - a ako se nešto ne objavi, to ni ne može imati pravnu valjanost.

U listopadu 2001. g HKS je izdao onu lijepu knjižicu u kojoj su bila objedinjena sva pravila i važeći propisi - Status HKSa i 9 pravilnika...koje je pripremila tadašnja glavna tajnica Ilinka Milas.

E sad pitanje za Mezaka i ostale njegove igrače iz Saveza

Zar ne bi bilo vrijeme da se ponovo napravi nešto takvo?!?!
Od 2001. do danas pravila su se u mnogome promijenila, a novi pravilnici nikad nisu izdani.
S R A M O T A ! ! ! ! !

Zamislite da vam država (Sabor) donese relevantni zakon za vas, a da vi pojma nemate o njemu jer nije nigdje objavljen...

Smatram da je zadatak tajnika, kao što je bio i sada već davne 2001.g, da skupi na jednome mjestu sve propise, unese sve promjene unatrag 8g i izda pročišćene tekstove istih.

Želite jedan najbanalniji primjer iz kuglanja?
Imate na osječkim stranicama pravila kuglanja...pogledajte članak 40, stavak 10.
tamo lijepo piše da je igraču dopušteno označavati mjesto zaletišta na dasci položnici.

navodno je to s vremenom promijenjeno kako bi se uskladilo sa međunarodnim pravilima...ali toga nigdje nema na pismeno...
i što se dešava u praksi?!
ja baš namjerno stavim ljepljivu traku na dasku...samo da vidim reakciju sudaca. I onda oni počinju prijetiti žutim kartonima jer je to kao zabranjeno.
Pa im velim nek mi pokažu gdje to pravilo piše...svi brže bolje vade van pravilnike skupljene u toj već spomenutoj knjizi iz 2001.g...i naravno tamo piše da je dopušteno označavati zaletišta na dasci položnici.
I tko je onda u datoj situaciji u pravu?!?
Službeno objavljena pravila govore jedno, a navodno negdje postoji neka suprotna odluka za koju zna svaki osamnaesti kuglač jer naravno da nikad nije objavljena službeno.

Želite jedan mnogo važniji primjer?!
Pogledajte pravilnik o registraciji... (imate i njega na osječkim stranicama)
Prema njemu prelazni rok traje do 10.7....isto tako nema izvanrednog prelaznog roka u prosincu...

Tajnik je plaćen lijepe novce za svoj navodni posao...mislim da bi trebal nešto i odraditi za tu svotu.

I nemojte se izvlačiti da se nema financija za tiskanje tih materijala...vi ih samo lijepo napravite i stavite pročišćene tekstove na stranice HKSa...bit će to dovoljno...

jer još jednom ponavljam, sramotno je da tih osnovnih materijala uopće nema

bacite pogled na stranice drugih saveza..možda vam upadne u oko rubrika propisi...(nogomet, rukomet,kuglanje kod Janeza i da ne nabrajam dalje...)
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Nikola
Raspisani lik

Re: Važeći kuglački propisi

Post Postao/la Nikola » 15 srp 2009, 13:17

Puno je stvari koje treba dovesti u red u našem savezu.
Upravo sam pričao sa tajnikom svoje Športske zajednice i saznao da HKS duguje zajednici nekih 3000,00 kn za korištenje kuglane za državna prvenstva u proteklih godinu dana. Novce od suđenja čekamo po 3-4 mjeseca, a odgovor Mezaka je da je bolje da novci malo odstoje na računu prije nego ih isplati... :mrgreen:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 15 srp 2009, 16:26

Svaka čast Andrija na postu, potpuno se slažem s tobom, neznam samo ćemu služe one službene stranice HKS-a (meni jedino za linkove ;) ).
Evo još jedan primjer, izglasa se obveznost kuglanja 2 lige na pločama, a od HKS nikakav dopis klubovima, niti od voditelja lige, niti obavijest o plenumu klubova (navodno je u petak).
Da nema foruma neki klubovi bi bili u mraku (pogotovo preko ljeta kad nismo na kuglanama).
Sve si razmišljamo da prijavimo Kutinu kao domačinsku kuglanu ( u biti to smo i napravili) pošto ništa službeno još nismo dobili niti od HKS-a niti od voditelja lige.

SRAMOTA!!! ZA KAJ MI DAJEMO ONIH 800kn??? :evil: :evil: :evil:
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 15 srp 2009, 23:06

SRAMOTA!!! ZA KAJ MI DAJEMO ONIH 800kn??? :evil: :evil: :evil:[/quote]

Da bi si neko, kao službeno pisal ko po blogu - to je čista blog stranica...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 13 lis 2009, 15:35

Kaj je gospon Tajnik još uvijek na godišnjem ili je prionul poslu pa slaže ove propise?!

Ili, kaj je najvjerojatnije, nema ni namjeru...jer čemu to, zar ne...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 08 stu 2009, 13:45

Imam jedno pitanje?
Da li je negdje u propisima određeno da glavni sudac mora zaustaviti igru kada je potrebno otpetljati čunjeve?
Npr. U Varaždinu (igra se na 6 staza) na 6 stazi sudac ide otpetljavat čunjeve a ja na 3 stazi moram nastavit igru... iako mi se sudac šeće sastrane...
Nije ništa posebno al me zanima reda radi, dali su pravila ista kao i na kuglani sa 4 staze ili...
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 08 stu 2009, 13:50

lukodp je napisao/la:Imam jedno pitanje?
Da li je negdje u propisima određeno da glavni sudac mora zaustaviti igru kada je potrebno otpetljati čunjeve?
Npr. U Varaždinu (igra se na 6 staza) na 6 stazi sudac ide otpetljavat čunjeve a ja na 3 stazi moram nastavit igru... iako mi se sudac šeće sastrane...
Nije ništa posebno al me zanima reda radi, dali su pravila ista kao i na kuglani sa 4 staze ili...

u sudačkom naputku članak 32. stavak B točka 1 kaže da se vrijeme zaustavlja za SVE STAZE kada se čunjevi zamrse, a potrebno je otići u prostor za čunjeve.

nema veze na koliko se staza igra...dakle, čista greška sudaca...

i pozdrav sucu u Novskoj koji sudi bose dok mu cijela kuglana tvrdi suprotno :lol: :lol: :lol: :lol:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 08 stu 2009, 14:01

ZrntscheZ je napisao/la:
u sudačkom naputku članak 32. stavak B točka 1 kaže da se vrijeme zaustavlja za SVE STAZE kada se čunjevi zamrse, a potrebno je otići u prostor za čunjeve.

i pozdrav sucu u Novskoj koji sudi bose dok mu cijela kuglana tvrdi suprotno :lol: :lol: :lol: :lol:
Thnx, btw moram se raspitat koji je to stručni sudac al mislim da znam koji je! :shock:
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 08 stu 2009, 14:10

lukodp je napisao/la:
ZrntscheZ je napisao/la:

Thnx, btw moram se raspitat koji je to stručni sudac al mislim da znam koji je! :shock:
onaj VEEEEEEELIKI...s naočalama...

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 08 stu 2009, 21:47

a isti suci su i nama sudili par sati ranije, uglavnom kad su se krajnje staze petljale na onima na drugom kraju se igralo, al ne i na sredini...

Odgovorite