Važeći kuglački propisi

Aktualne teme
Odgovorite
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Re: Važeći kuglački propisi

Post Postao/la Krunoslav » 21 pro 2009, 22:15

Članak 8.
Igrači u mini prijelaznom roku ne mogu prelaziti u klub koji se natječe u istoj ligi kao i njihov
dotadašnji klub.

Luko evo da ne moraš tražiti :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 22 pro 2009, 09:25

Krunoslav je napisao/la:Članak 8.
Igrači u mini prijelaznom roku ne mogu prelaziti u klub koji se natječe u istoj ligi kao i njihov
dotadašnji klub.

Luko evo da ne moraš tražiti :roll:
thnx
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 21 sij 2010, 08:23

E sad da zakompliciram!
Što kada igrač dobije ispisnicu i za nekoliko tjedana (van prijelaznog roka), želi biti registriran za klub kao slobodan igrač (klub u istom rangu natjecanja kao i prijašnji) a odigrao je samo jednu službenu utakmicu? :o
Luko Del Ponte

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 21 sij 2010, 09:14

lukodp je napisao/la:E sad da zakompliciram!
Što kada igrač dobije ispisnicu i za nekoliko tjedana (van prijelaznog roka), želi biti registriran za klub kao slobodan igrač (klub u istom rangu natjecanja kao i prijašnji) a odigrao je samo jednu službenu utakmicu? :o
sve mu ostaje samo pusta želja, jer nema registracija van prijelaznog roka
ako se držimo pravilnika HKS-a

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 24 sij 2010, 09:09

sasa je napisao/la:
lukodp je napisao/la:E sad da zakompliciram!
sve mu ostaje samo pusta želja, jer nema registracija van prijelaznog roka
ako se držimo pravilnika HKS-a
OK, znaći ništa do ljeta. A za novo registrirane igraće(one koji do sada nisu imali iskaznicu...? Dal To isto vrijedi?
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 24 sij 2010, 12:55

Jednom kad su po prvi puta registrirani (ili oni čiji se klub raspao ili oni koji nisu nigdje nastupali dulje od čini mi se 1g) pravo nastupa imaju 8 dana od podnošenja dopunske prijave voditelju lige
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 24 sij 2010, 20:20

ZrntscheZ je napisao/la:Jednom kad su po prvi puta registrirani (ili oni čiji se klub raspao ili oni koji nisu nigdje nastupali dulje od čini mi se 1g) pravo nastupa imaju 8 dana od podnošenja dopunske prijave voditelju lige
Ok, thnx na pomoći!
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 19 kol 2010, 19:52

Pitanje za Savez i njihove pr(a)vobranitelje.

Svaka društvena tvorevina, bila to država, udruga, organizacija ili štogod imaju neki temeljni propis.

U konkretnom slučaju našeg HKSa taj krovni propis, "biblija", zove se STATUT

Ako me sjećanje ne vara, dana 30.06.2009. godine na sjednici skupštine HKSa održanoj u Pakracu donesene su vrlo bitne promjene tog istog Statuta.
Jedna od promjeni čini mi se da je bila i dužnost pismenog obavješćivanja županijskih saveza o odlukama HKSa.

E sad mene zanima, da li mi netko od nadležnih/kompetentnih/prozvanih može opet onako lijepo linkati službeni Statut HKSa...pročišćeni tekst sa najnovijim promjenama?! (kao što ste linkali sudački pravilnik ili onaj tehnički pravilnik...a joj, oooops, ovaj potonji ipak isto niste jer ne postoji crno na bijelo)

Naime, iako je prošlo gotovo 14 mjeseci od donošenja, HKS spomenuti Statut nikad nije ni priredio, a kamoli dostavio županijskim savezima (ili barem ne svima, ako se već nađe netko da ima oficijelni primjerak) kao što je to bio dužan.

Novo pitanje bi glasilo kako da se shodno tome županijski savezi registriraju sukladno novom/izmijenjenom/neobjavljenom Statutu svoje matične organizacije (HKSa) i Zakona o sportu?!?

Dakle, da malo sumiramo...(imajmo na umu da ono što nije objavljeno pravno gledano ni ne postoji)

HKS nema temeljni propis...Statut...

HKS krši odluke Skupštine direktno glede Statuta...

HKS nema zadnje desetljeće updateana i objavljena pročišćena Pravila kuglanja na 9 čunjeva klasičnim načinom...

HKS ima sudački pravilnik koji stupa na snagu istog dana kao što je i donesen...a sve lige, počevši od najviše pa do rekreativnih, mu suci 6 mjeseci sude protupravilno, jer taj isti Savez nije napravio ono što si je sam propisao...

a smijemo se HNSu, HOSu i njihovim aferama...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 » 24 sij 2011, 14:31

Jel postoje na kojoj kuglačkoj stranici ispiti za kuglačke sudce??? Ako itko zna zamoli bih da stavi link,jer ja nigdje nisam takvo nešto našao!

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 25 sij 2011, 07:48

Croman007 je napisao/la:Jel postoje na kojoj kuglačkoj stranici ispiti za kuglačke sudce??? Ako itko zna zamoli bih da stavi link,jer ja nigdje nisam takvo nešto našao!
To se obično radi prije početka prvenstva (kraj 8, početak 9-og mjeseca)

Odgovorite