Važeći kuglački propisi

Aktualne teme
Nikola
Raspisani lik

Re: Važeći kuglački propisi

Post Postao/la Nikola » 25 sij 2011, 11:44

Croman007 je napisao/la:Jel postoje na kojoj kuglačkoj stranici ispiti za kuglačke sudce??? Ako itko zna zamoli bih da stavi link,jer ja nigdje nisam takvo nešto našao!
Javi koji dio ti treba..

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 vel 2011, 10:07

Ja se nadam da je naša krovna organizacija osigurala sve liječničke službe, a ujedno i oštro protestirala vodstvu FIQ-a. jer, eto, u Tallinu su jučer Pave i Matija, kao i Ines odigrali 2 x 120 hitaca, a ako Bog da, Ines i Matija će to i sutra učiniti, dok po našim propisima o dvojnoj registraciji, smiju odigrati samo 120 hitaca tjedno. Nadam se da će to njihova krhka tijela izdržati i da im to neće uništiti karijere i zdravlje, jer to je 4 x više od onoga što smiju izbacati po našim VAŽEČIM KUGLAČKIM PROPISIMA!

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 12 vel 2011, 15:32

newform1 je napisao/la:Ja se nadam da je naša krovna organizacija osigurala sve liječničke službe, a ujedno i oštro protestirala vodstvu FIQ-a. jer, eto, u Tallinu su jučer Pave i Matija, kao i Ines odigrali 2 x 120 hitaca, a ako Bog da, Ines i Matija će to i sutra učiniti, dok po našim propisima o dvojnoj registraciji, smiju odigrati samo 120 hitaca tjedno. Nadam se da će to njihova krhka tijela izdržati i da im to neće uništiti karijere i zdravlje, jer to je 4 x više od onoga što smiju izbacati po našim VAŽEČIM KUGLAČKIM PROPISIMA!
U tim istim propisima su i obavezni pločasti segmenti za 2. ligu. :( :cry:

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 » 12 vel 2011, 20:53

Krunoslav je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Ja se nadam da je naša krovna organizacija osigurala sve liječničke službe, a ujedno i oštro protestirala vodstvu FIQ-a. jer, eto, u Tallinu su jučer Pave i Matija, kao i Ines odigrali 2 x 120 hitaca, a ako Bog da, Ines i Matija će to i sutra učiniti, dok po našim propisima o dvojnoj registraciji, smiju odigrati samo 120 hitaca tjedno. Nadam se da će to njihova krhka tijela izdržati i da im to neće uništiti karijere i zdravlje, jer to je 4 x više od onoga što smiju izbacati po našim VAŽEČIM KUGLAČKIM PROPISIMA!
U tim istim propisima su i obavezni pločasti segmenti za 2. ligu. :( :cry:
Ma ljudi nema potrebe,pa Bamberg igra na plastici i to sa starim čunjevima LIGU PRVAKA,a kod nas još malo pa će zatvorit kuglana koja nema ploče.Mislim toliko o tome da pravila kuglanja na 9 čunjeva vrijede jednako za sve.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 24 ožu 2013, 10:31

Zanima me vaše mišljenje o zagrijavanju prije nastupa u trenirci. Pošto sam načuo da je na utakmici između Šubičevca i Splita (1.HKL Ž) bio prisutan delegat zbog tog problema, pa me zanima što vi mislite da li to treba sankcionirati ili ne...
http://www.kuglanje.net/kladionica-20-kolo/#comments
Ja osobno sam to nekoliko puta napravio bez posljedica ali u 3.HKL gdje su pravila možda malo blaža. Kakvo je stanje stvari u ostalim ligama (posebice u 1.HKL)?
Luko Del Ponte

zagreb12345
Tek protipkao

Post Postao/la zagreb12345 » 24 ožu 2013, 11:57

Kao prvo nisi definirao koji dio trenerke ali ajmo redom !
GORNJI DIO: Igrač/ica na predstavljanju mora biti u dresu u kojem će nastupiti (gornji dio) a zagrijavati se može u gornjem dijelu trenerke te ga prije prvog hica obavezno mora skinuti i nastupati u klupskom dresu !
DONJI DIO: Izuzetno u nekim slučajevima Glavni sudac može dozvoliti nastup igraču/čici u donjem dijelu trenirke ali nemože mu dozviliti da se u dinjem dijelu zagrijava pa ga prije nastupa skine, znači ukoliko se zagrijava u donjem dijelu trenerke onda mora i odigrati svoje hice u donjem dijelu.
U GORNJEM DIJELU TRENERKE NE MOŽE SE OGRATI UTAKMICA !

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 24 ožu 2013, 12:02

zagreb12345 je napisao/la:Kao prvo nisi definirao koji dio trenerke ali ajmo redom !
GORNJI DIO: Igrač/ica na predstavljanju mora biti u dresu u kojem će nastupiti (gornji dio) a zagrijavati se može u gornjem dijelu trenerke te ga prije prvog hica obavezno mora skinuti i nastupati u klupskom dresu !
DONJI DIO: Izuzetno u nekim slučajevima Glavni sudac može dozvoliti nastup igraču/čici u donjem dijelu trenirke ali nemože mu dozviliti da se u dinjem dijelu zagrijava pa ga prije nastupa skine, znači ukoliko se zagrijava u donjem dijelu trenerke onda mora i odigrati svoje hice u donjem dijelu.
U GORNJEM DIJELU TRENERKE NE MOŽE SE OGRATI UTAKMICA !
Mislim da se radilo o gornjem dijelu i skidanju istog kada počne igra...
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 24 ožu 2013, 15:32

"potpisujem" ZG12345
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 24 ožu 2013, 16:41

ZG12345 takodjer se u potpunosti slažem sa tvojim objašnjenjem u svezi trenerke, odnosno
nastupa i zagrijavanja. Medjutim, ukoliko ti je poznato molio bih da objaviš u kojem Pravilniku je to
regulirano.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 24 ožu 2013, 17:38

zeljar je napisao/la:...molio bih da objaviš u kojem Pravilniku je to regulirano....
članak 92 Pravila

i

članci 27 i 30 Sudačkog naputka
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Odgovorite