Novi predsjednik ZKS - Maričić

Aktualne teme
valek
Nevini

Novi predsjednik ZKS - Maričić

Post Postao/la valek » 11 vel 2010, 23:30

Izgleda da je točno ono što se šuškalo po kuglanama kako je Maričić marioneta u rukama Kujundžića i Radoševića. Već na prvim sjednicama Izvršnog odbora ZKS-a vidjelo se da Maričić nema autoritet za obnašanje funkcije Predsjednika saveza, glavnu riječ vodio je Kujundžić iako formalno nije član Izvršnog odbora. Imali smo velike nade u našeg Peru ali očito je da on ne će moći donosti autonomne odluke. Šteta za organizaciju i za kuglanje. Kujundžić je u proteklih 5 godina inkasirao više od 2,5 milijuna kuna od ZŠS-a preko svog tajnika Semenskog zato se tako zdušno trudio da ga vrati na staro mjesto. Očigledno da ne namjerava prepustiti takvu "kravu muzaru" u ruke autsajdera. No vratimo se mi našem Peri, baš sa zanimanjem pratim koje će to svoje zamisli provesti u djelo u dvogodišnjem mandatu.

milos
Zna gdje su sva slova

Re: Novi predsjednik ZKS - Maričić

Post Postao/la milos » 12 vel 2010, 00:10

Siguran sam da Pero nije ničija marioneta, jer on jednostavno nije takav čovjek. To što možda nije bio najglasniji na prvim sastancima, ne znači da nema svoj stav i da se ti koji misle njime manipulirati neće grdno prevariti. Kuglanju je dosta kokošara, treba nam više takvih kao Pero.

goran bratkovic
Tek protipkao

Post Postao/la goran bratkovic » 12 vel 2010, 08:35

mislim da bi bilo najbolje...bez osuđivanja i subjektivnih procjena...da se javno objavi program na osnovu kojeg je Predsjednik saveza izabran. Time bi se vrlo lako pratilo što je od ciljeva ostvareno i procjenjivala uspješnost obnašanja dužnosti bez antagonizama protivnika i emotivnih nastupa prijatelja.

andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la andrej kovač » 12 vel 2010, 13:08

goran bratkovic je napisao/la:mislim da bi bilo najbolje...bez osuđivanja i subjektivnih procjena...da se javno objavi program na osnovu kojeg je Predsjednik saveza izabran. Time bi se vrlo lako pratilo što je od ciljeva ostvareno i procjenjivala uspješnost obnašanja dužnosti bez antagonizama protivnika i emotivnih nastupa prijatelja.
Nisam pratio,ali koliko sam čuo i ti si se kandidirao za predsjednika ZKS-a,pa ako jesi daj nam predoči svoj program,ako već Pero nema svoj.

goran bratkovic
Tek protipkao

Post Postao/la goran bratkovic » 12 vel 2010, 14:03

da...jesam najavio da ću se kandidirati i, da, nisi baš pratio.

približavanjem izborne skupštine priča o Predsjedniku se svela na borbu dva tabora koji su imali svoje kandidate i kojih ne mogu biti dio...niti po svojim uvjerenjima i namjerama niti po njihovim afinitetima. Uglavnom, svelo se na to ko će vladati resursima koji će kapati po defaultu kuglačkom savezu.
Ono kako sam ja vidio tu funkciju je podrazumijevalo malo širi angažman od opisanog. Program nikada nisam sastavio jer sam prije trenutka kada bi to bilo potrebno odustao od cijele te priče. Ono oko čega sam htio bazirati svoju kandidaturu su projekti Zagreb Open, ponovno pokretanje lige mladih Zagreba, izrada projekta za Svjetsko prvenstvo 2013. (o ovim svim projektima i njihovom postavljanju govorim iz aspekta ideje, izvedbene faze, financiranja i održavanja uključujući nosioce svakog od tih koraka te sponzore). Želio sam napraviti tim ljudi koji bi uz redovite prihode Saveza donio dodatna sredstva u zagrebačko kuglanje pretvarajući kuglačke aktivnosti u maretinški proizvod te prodajom istog. Kaj se tiče organizacijskog dijela Saveza, gledajući izvana, mislim da bi se organizacijski trebale neke stvari promijeniti i bolje kontrolirati, uključujući i škole kuglanja (tu prvenstveno mislim na povratne informacije od polaznika tih škola). Nadalje smatram da bi trebalo povezati Savez sa Sveučilištem na bazi predstavljanja kuglanja kao fakultativnog sporta te organizirati i povezati kuglane s lokalnim zajednicama iz kojih želimo bazu kuglača... O samom poslovanju i trošenju novaca ne mogu govoriti jer nisam vidio ni jedan financijski izvještaj, ali bi se jako pozabavio time i garantiram da bi taj dio poslovanja bio najbolji moguć (ne govorim da sada nije, jer ne znam)...ali to mi je struka!

eto...moj bi program bio razrada tih ideja i borba za ravitaliziranje objekata, bolju pokrivenost (zemljopisnu) grada objektima i širenje baze kuglača koja odumire i postaje sve starija.

nadam se da sam ti ovime odgovorio na pitanje iako smatram da nije u redu da ja sada tu pišem o tome kada se nisam kandidirao tamo gdje i kada sam trebao. osim toga, nisam ja rekao da Pero nema program nego da bi nedoumice oko vođenja i uspješnosti njegovog mandata bilo najlakše pratiti na način koji sam opisao. Pero je izabran i treba mu dati šansu da napravi to nešto što smatra da bi trebao ostvariti neovisno o stilu kako to radi. Mene osobno zanima što su mu ciljevi...a mislim i veliki krug ljudi koji smo u ovom sportu i spadamo pod ovaj Savez pa sam zbog toga i napisao prijašnji post.
Zadnja izmjena: goran bratkovic, dana/u 15 vel 2010, 15:08, ukupno mijenjano 1 put.

petmaric
Nevini

Post Postao/la petmaric » 15 vel 2010, 12:07

Pozdrav svima,
Da se ova tema nije pokrenula, ja bi je sam uskoro potakao.
Kao prvo, moj osnovni princip od kojega neću odustati je transparentnost rada, i time ću nadam se udovoljiti većini.
Da se nebi nadmetali u nagađanjima šta će se dogoditi u ZKS-u u vrijeme mandata predsjednika Petra Maričića htio bi barem pobrojati neke stvari koje želim napraviti, a što moji prethodnici nisu napravili, ili nisu napravili na za većinu prihvatljiv i ispravan način. Namjerno sam rekao ovako uopćenu misao, i ne želim se osvrtati na rad mojih prethodnika, iz prostog razloga jer bih time zaronio u ne baš primjerenu povijest odnosa u ZKS-u.

Dakle, transparentnost rada je prva stvar koju želim napraviti. Sve odluke i zaključci IO, NO, i svih komisija, naći će se na web stranicama ZKS-a. Na istim stranicama naći će se svi razvojni programi, svi kriteriji za financiranje programa, kriteriji za kategorizaciju kuglača, kriteriji za izbor perspektivnih kuglača. Na istim stranicama naći će se i transakcije / plaćanja - ulaz, izlaz / sa žiro računa ZKS-a, a što će sigurno većinu zanimati.

Želja mi je otvoriti i neke nove teme kao što su: razvojni programi, standardizacija i normizacija rada po kategorijama kao pomoć u trenažnom procesu, kondicijska priprema kuglača, osnove za kratkoročno i dugoročno planiranje, terminski pšlan, itd. itd. U sve navedeno maksimalno uključiti struku i naravno Kineziološki fakultet i sve radno zainteresirane.
Želja mi je da se ZKS svojim radom nametne i HKS-u, a svojim razvojnim programima i ZŠS-u, što bi stvorilo osnove za traženje novih sredstava za
stručne, pa ako je to moguće i za znanstvene programe.
Iz ovih kratkih natuknica, jasno je da ja kao predsjednik, ne želim isključivo iznositi svoje stavove, već stavove većine, za koje ću ja i IO procijeniti da vode napretku kuglanja i odnosa u kuglačkom sportu.
Način na koji ću ja to postići nije autoritaran. Za svaku temu želim čuti što više mišljenja, iz što više klubova, iz što više interesnih grupa. Želim čuti mišljenje svih članova Saveza u razgovoru, na Forumu, i na bilo koji drugi način.
U svom radu ću se oslanjati na stručnjake / pravnike, financijaše, sportske radnike, i sl. /.Kako su neki zaključili i dalje ću biti nesamostalan, ali praktičan i pošten.
Transparentnost i javnost rada sigurno će dovesti da sve procese rada u ZKS-u možemo kontrolirati, pa će to biti korektiv i mog rada.
Za početak , nadam se da je dovoljno.
Pozdrav,

petar maričić

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 15 vel 2010, 13:59

...konačno da netko informatički pismen, iz vodstva saveza komunicira sa forumašima. Teško je sve ovo napraviti u jednom mandatu, ali sama inicijativa i želja za promjenama i transparentnom pristupu, uz stručan tim ljudi daje nadu da se nešto popravi (u pozitivnom smislu).
Pero je legitimno izabran i treba mu dati potporu i pomoći u nastojanju da se izbori za status sporta koji to zaslužuje i da se sve te mrlje koje je vodstvo HKSa stavilo kao predznak kuglanju, polako izbrišu.
Sretno!

darabubamara
Nevini

Post Postao/la darabubamara » 15 vel 2010, 14:26

gorane da sam znala za takav program ti bi dobio moj glas ali mlad si,pametan, lep, probitačan poradi na ophođenju s ljudima i bit ćeš idealan predsednik
šta se tiče postavljača teme valeka to je naš divni mezak iza kojeg ostaje program pod radnim nazivom
-RUKA RUKU MIJE A MI UZIMAMO S OBADVIJE-

alan34
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la alan34 » 18 vel 2010, 00:38

daro, vrag si ga neka. daj nam odaj još poneku tajnu :lol:

goran bratkovic
Tek protipkao

Post Postao/la goran bratkovic » 02 tra 2010, 11:15

eto...prošlo je gotovo tri mjeseca od "ustoličenja" novih upravljačkih tijela ZKS-a. Kratko vrijeme za napraviti bilo što bitnoga, ali dovoljno za otvoriti pitanja. Budući da je Predsjednik cijelu temu o radu saveza otvorio temi "Novi predsjednik ZKS-a Maričić" nadam se da je ovo pravo mjesto za postaviti pitanja koja mogu biti shvaćena i kao prijedlozi bazirani na subjektivnom mišljenju.

budući da mi je struka i posao ekonomija prva bi pitanja postavio iz te domene:
1. pitanja planiranja i izvedbe projekata - a - obzirom na dobijeno domaćinstvo Svetskog prvenstva 2013. da li je osmišljen (već bi trebao biti i pokrenut da bi bio temeljito ostvaren) projekt koji bi sadržavao sve aspekte izvođenja predradnji, održavanja same priredbe i zatvaranja finanacijeke konstrukcije uz, možebitnu dobit...bilo financijsku bilo infrastrukturnu. Dakle da li je projekat isplaniran (s naglaskom na marketinški obrađen), izvedbeno ekipiran i da li su mu određeni ciljevi? - b - da li postoji kakav projekat kojim bi se staze koje će tada biti lizingom "obezvrijeđene" postavile u prostore na području grada Zagreba te se time preokrenuo trend nestajanja objekata u gradu; - c - da li je na razini Saveza osmišljena strategija privlačenja sredstava marketinškim aktivnostima i za provedbu zaduženi ljudi ili timovi (ovdje mislim na formiranje "popisa" natjecanja pod okriljem ZKS-a koji bi se prezentirali potencijalnim sponzorima sa svrhom ostvarivanja obostrane koristi ili čak osmišljavanja novih natjecanja tipa "Zagreb open" turnir, juniorska liga, liga firmi...); - d - da li je netko se netko pozabavio osmišljavanjem modela javno-privatnog partnerstva koji bi bio prihvatljiv Savezu i kao takav ponuđen zainteresiranim subjektima (npr. prostor Ekonomskog fakulteta u kojem je bila kuglana i koji je promjenom vlasti na fakultetu "postao pristupačniji")
2. pitanja tekuće potrošnje poslovanja - zanima me da li je itko napravio projekciju prihoda i rashoda Saveza baziranu na analitci te time i dao odrednice daljeg poslovanja Saveza jer u svakom poslovnom procesu postoji mogućnost ušteda...barem na dulji rok. Konkretno bi to značilo da bi terminskim planom (višegodišnjim) trebalo odrediti gdje se i kako želi uštedjeti te u budućnosti postizati veće učinke optimizacijom sredstava...pri tome mislim, između ostalog, na preraspodjelu poslova profesionalaca u Savezu. Nelogično mi je da Lige nestaju, broj klubova opada, a da se isto ne događa i s brojem profesionalaca u Savezu i obrnuto, da kada bude puno posla oko izvedbe projekata ne budu angažirani novi ljudi s novim zadaćama.
3. pitanje promjene razmišljanja o namicanju sredstava - tj. da li se teži prestanku "vrtnje" u krugu gradskog proračuna i vođenja dvorskih borbi oko sve oskudnijih društvenih izvora finanaciranja te se ekipiranju i usmjeravanju k privlačenju dodatnih sredstava iz drugih izvora?

Otvaranjem ovih pitanja počeli bi odgovrati na pitanje "kuda ide ovaj brod?" za koji smo svi svjesni da već dulje vrijeme ne ide u dobrom smjeru. Takav zaključak nam nameću podaci o broju kuglača, objekata, klubova...Sada će svi graknuti "nema novaca", ali što smo mi napravili da ga privučemo...nismo ni pokušali. Sve garniture su bile okupirane glodanjem kostiju na kojoj je sve manje mesa i Savez se počeo baviti samo svojim unutarnjim problemima koje sam generira. Naravno da to treba riješiti, ali ne može to biti smisao rada Saveza. To mora biti u redu bez da se o tome uopće govori, a energija bi se trebala usmjeriti prema okolini i što boljem pozicioniranju kuglanja u njoj. Novac je sredstvo, nužno sredstvo, ali ciljevi moraju biti dalekovidniji od namicanja sredstava...samo što svaki dio ostvarivanja ciljeva trebaju raditi oni koji znaju kako. Pa eto, još jedno pitanje: pošto je cijela priča "nazadovanja kuglanja" paušalno i, vjerujem neopravdano, vezana uz nedostak novca molio bih da mi netko odgovori ko je u novom sazivu zadužen za taj esencijalni dio vođenja Saveza i koje kvalifikacije za to ima?
I...referirirejući se na post gosp. Maričića molio bih da me se uputi gdje mogu naći objavljen promet po žiro računu Saveza.

Odgovorite