Novi predsjednik ZKS - Maričić

Aktualne teme
sasa
Forumsko piskaralo

Re: Novi predsjednik ZKS - Maričić

Post Postao/la sasa » 18 svi 2010, 12:53

goran bratkovic je napisao/la:pa eto Saša...prošlo je dovoljno vremena da netko "ko i ako ima što reči" kaže nešto o pitanjima koje sam ovdje postavio.

tvoji odgovori, na žalost baš ne idu uz činjenice...barem gledano iz moga kuta.
a dragi moj gorane, sjedali smo u istom kutu u bjelovaru udaljeni pola metra i nisi niti pokušao ništa pitati, ali zato ti je opet proradio dar pisanja, to ti valjda ide bolje, ili se samo nadaš da ćeš ispast pametniji pred širim auditorijem... ja imam strpljenja pa ću ti i ovaj put odgovorit na sva tvoja pitanja u mjeri koliko znam o njima...
goran bratkovic je napisao/la:Pitanje koje sam postavio o broju osoblja ZKS se odnosilo na period u kojem je u Zagrebu kuglanje doživljavalo svoj procvat. Naime tada je, po svjedočenjima onoh koji su tada u tome i sudjelovali, bilo u Zagrebu više od 10 liga sa najmanje 12 klubova koji su se natjecali u sistemu 6*100 i borbena, igrala se liga 8*200, juniorska liga, pojedinačno općina/grad/regija... igralo se na najmanje 15 objekata, ekipe su imale barem 15 igrača, a bilteni se štampali svako kolo...i tada je to radilo dvoje ljudi. Daj mi, molim te, onda objasni gdje je nastalo tih 50% više posla za koje je sada potrebno isto toliko više kadra.
da li si ti i svoje svjedoke pitao otkud su dolazili novci za plaće? vjerojatno nisi. uvijek su bila po 2 zaposlena u savezu, 1 na teret grada i 1 plaćen iz vlastitih sredstava saveza. danas nas je 3 u uredu i svi dobivamo plaću na teret grada, a savez svoja sredstva troši na način koji odredi IO saveza. zatvaranjem bilo kojeg radnog mjesta unutar saveza - savez neće dobiti više novaca!!! klubovi svojim članarinama NE plaćaju zaposlenike saveza.

govoriti što je bilo nekad i što je sad je iluzorno, opseg i kvaliteta poslova se ne mogu mjeriti nijednim metrom

ali da ne bi mislio da u savezu radimo samo mi zaposlenici reći ću ti da u savezu vrlo marljivo rade zbor sudaca, natjecateljska i stručno-programska komisija (te ostale komisije po potrebi) unutar kojih se nalazi velik broj volontera koji svojim doprinosom pomažu kuglanju u gradu. i ovim putem bi te pozvao da dođeš do nas, da razgovaramo i nađemo zajedničke interesne točke, te da se i ti putem neke od komisija uključiš aktivno u rad saveza...
goran bratkovic je napisao/la:kaj se tiče objave "prometa po računima saveza"...to isto znaš u kojoj je fazi i isto tako znaš da nikada ni neće biti javno objavljeno...iako bi mi bilo jako drago da sam u krivu
vrlo vjerojatno da promet po računu saveza nikad neće biti objavljen, čisto iz razloga da se razni dužebrižnici ne dolaze ovamo naslađivati kako smo kupili toner za 300 kn, a on zna gdje se može kupiti za 280 kn i sličnih stvari... dio financijskog poslovanja biti će objavljen nakon što završe sve lige i odradimo skupštinu...
goran bratkovic je napisao/la:i, možda nešto "opet" krivo vidim, ali na "zaključcima IO od 24.1.2010." piše da se prihvaća status Maria Fridla kao kategoriziranog sportaša, a na popisu za koji piše da si ga "izradio" 1.5.2010. ga nema...pa koja je onda istina o tom statusu?
istina je da danas nije kategoriziran jer u zadnjih godinu dana nema rezultat vrijedan kategorizacije
(kategorizacija vrijedi od datuma kada je rezultat ostvaren pa godinu dana ako je od III do VI, dvije godine ako je II i 4 godine ako je I kategorija)

goran bratkovic
Tek protipkao

Post Postao/la goran bratkovic » 18 svi 2010, 13:47

da, sjedili smo. samo što te ovdje pitam kao zaposlenika saveza i osobu koja se pogurnula u glasnogovornika istoga dok bi tamo to bilo vjerojatno stavljeno u kategoriju razgovora za šankom. osim toga, ovako naše riječi ostaju zapisane pa se bar vidi kada od posta do posta mijenjaš izjave.
dragi Saša, ja nemam potrebu svoju pamet niti glupost potvrđivati pred ikakvim auditorijem. zahvaljujem ti se na tvom strpljenju i na trudu koji ulažeš u odgovaranje iako si se sam proglasio osobom koja će odgovarati u ime saveza. odgovor na tvoje prvo pitanje (o tome odkle dolaze novci) je NE. ne znam odakle dolaze niti odakle su dolazili. ne znam puno stvari i zato pitam. inače, pitanje na koje si pokušao odgovoriti je bilo "gdje se povečao opseg posla?" i jedini odgovor koji si ponudio na tu temu je da se ne može uspoređivati količina posla tada i sada. dobro...to je tvoje mišljenje i ja ga u tom kontekstu i vrednujem.
priča oko objavljivanja računa nije moja i od početka je svakome bilo jasno da do toga neće doći, ali to su riječi predsjednika saveza, a i ti si tu tezu branio i najavljivao u prijašnjem postu.osim toga, ja nisam mišljenja da bi to trebalo biti objavljeno.
ako me već pozivaš da se uključim u rad neke od komisija bilo bi lijepo da bar provjeriš da li već jesam u kojoj od njih i da se pobrineš da se aktivira rad tih "mrtvih" komisija jer od članstava na papiru u komisijama koje ostanu mrtvo slovo na papiru nema nitko koristi.

i,ako sam dobro razumio priču oko kategorizacije...Fridlu je ona istekla između 24.1. i 1.5.2010.?

goran bratkovic
Tek protipkao

Post Postao/la goran bratkovic » 18 svi 2010, 14:21

i zaboravih te pitati zašto pitanja koja ovvdje postavljam konstantno postavljaš na osobnu razinu? ova je tema otvorena da bi se ljudi mogli informirati o radu saveza pod vodstvom novog predsjednika. moja su pitanja postavljena iz pozicije člana tog saveza, poraznog obveznika RH i prireznog obveznika grada Zagreba i osobe kojoj je stalo do dobrobiti kuglanja. za neme kao takvog nije bitno zovem li se Pero, Mate ili bilo kako drugačije. ti si odabrao odogovarati na pitanja u ime saveza kao institucije i mislim da bi bilo obostrano korisno da se razgovor vodi u tim okvirima...mene kao člana saveza i građanina koji finanacira rad saveza i tebe kao tajnika saveza(oprosti ako sam pogriješio titulu) i glasnogovornika predsjednika saveza

valek
Nevini

Post Postao/la valek » 20 lip 2010, 22:06

Pretpostavljam da je samozatajni predsjednik ZKS-a Pero imao vremena proučiti financijsku situaciju u savezu, očekujemo njegovu reakciju s tim u vezi te informiranje kuglačke javnosti kako je sam najavio putem foruma. Goran je dobro primjetio da od predsjednikovih obećanja dosada nismo vidjeli ništa a problema ima, možda se rješavaju daleko od očiju javanosti?

alan34
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la alan34 » 28 lip 2010, 19:22

valeka za glavnog tajnika kuglačkog saveza!

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 19 lis 2010, 12:10

ima li kakvih novosti po pitanju rada ZKSa?
Nisam vidio Peru neko dulje vrijeme

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 01 vel 2011, 13:13

Isto pitanje u drugoj temi!

Kako odgovora nema, pitam direktno Peru Maričića, kao predsjednika ZKS-a, da li je i što je (ako je) učinjeno da se zaštite interesi igrača ZKS-a i samog ZKS-a, a vezano uz izbor reprezentacije U23, za pojedinačni SK u Tallinu.

Odgovorite