Živa istina

Aktualne teme

Re: Živa istina

PostPostao/la Luka Pezelj » 21 tra 2010

Iako nije tema rasprave Pezelj protiv ostatka svijeta, bolje ikakva nego nikakva....
...ali je i ova druga pomalo promašena jer nisam želio raspravljati o "razbijačima" i "tehničarima" već o tome na koji način dokazati postoji li razlika među njima između ostalog... ali natuknut ću vam jednu činjenicu, a ta je da je preciznost ipak dominantno urođena a snaga nije, nešto kao kod sprinta i eksplozivnosti, a osim toga bitno je povezanija sa psihologijom nego sa morfologijom.
Po vašoj teoriji igrači u NBA ligi koji su 2x muskulozniji od onih iz evropske lige trebali bi biti manje precizni od evropskih?

Osim toga odavno sam napisao da želim zanstveno dokazati kako (ne koliko loše ili dobro) kuglanje utječe na rast i razvoj, i uspjeti ću u tome unatoč facinantnoj nezainteresiranosti većine kuglačke javnosti. Pa će mo raspravljati na jednom višem nivou.

newform1 je napisao/la:Luka, pretpostavljam da na većinu pitanja imaš spremne i odgovore, stoga ne želim ovako, na osnovu mojih pretpostavki, raspravljati o pojedinim segmentima....

...dobro predpotstavljaš, samo nisam siguran na koji način s tim upoznati ljude koje to interesira. Imaš li ideju?

Osim toga mislim da se tomcat i sličini istomišljenici ne bi smijali da im keramičar dođe postavljati pločice bez olovke i metra, a uzimam si za pravo da je ovo kudikamo odgovorniji posao od keramičarskog.

P.S.
drago mi je šjor Slavko da ste se nakon godinu-dvi ipak odvažili aktivno sudjelovat na forumu. Dobro došli. ;)
Zadnja izmjena: Luka Pezelj; 22 tra 2010; ukupno mijenjano 1 put/a.
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Krunoslav » 21 tra 2010

Luka Pezelj je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Luka, pretpostavljam da na većinu pitanja imaš spremne i odgovore, stoga ne želim ovako, na osnovu mojih pretpostavki, raspravljati o pojedinim segmentima....

...dobro predpotstavljaš, samo nisam siguran na koji način s tim upoznati ljude koje to interesira. Imaš li ideju?

Ti napiši svoja razmišljanja a ostali će se stobom složiti ili neće :roll:
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la bulka » 22 tra 2010

Evo par pitanja da potaknem raspravu.

Kako znate koliko ste vi ili vaš igrač bili uspješni u određenoj utakmici? – Jednostavnom metodom gledanja u semafor. Ako na semaforu piše cca 640 znači da sam bio uspješan, a ako piše cca 560 znači da sam bio neuspješan.
Na koji način možete tvrditi da li ste u formi ili niste? Znači zbrojim rezultate od zadnjih 5 – 6 tekmi, i podijelim sa brojem nastupa. To se inače zove prosjek.
Koliko lohova treba pogoditi da bi ste bili u svjetskom vrhu ili npr. vrhunski prvoligaš? Točno 58
Koliko efikasnost utječe na ukupni rezultat? – Efikasnost? Jel to ono kad ti uvijek padne 8 ili 9, a nikad ne ostane korpa ili razguz?
Koliko greška utječe na ukupni rezultat? – Nimalo, kad bi bar uvijek imao samo jednu grešku bio bi bolji i od Zavarka!!
Što mislite u koliko se pogodaka razlikuje vaša najbolja i najlošija izvedba? – cca ne znam, nit me briga. (hvala što mi se obraćaš sa vi)
Da li rezultat oslikava i stvarnu preciznost, tj kvalitetu samog igrača? – Dali s ovim pitanjem pokušavaš nešto reći za rezultat od Ines?
Što je važnije preciznost ili efikasnost? – Preciznost? Odakle ti taj pojam u kuglanju?
Što je važnije pozicije ili otvaranje? – Šta je bilo prvo: koka ili jaje?
Da li je igrač uspješniji u utakmicama veće ili manje važnosti? – Koji igrač? Ako misliš na Fućkara onda je uspješniji na utakmicama veće važnosti.
Da li uopće postoji razlika u preciznosti RAZBIJAČA i TEHNIČARA ili ovi drugi samo traže alibi? – A tko su ta dvojica? Pretpostavljam da pod razbijača smatraš svoga brata Marinovića, a tehničar je naravno Fućkar. Znači u ovom primjeru ima razlike, a precizniji je naravno TEHNIČAR.
I po meni najvažnije, kako vaš trenažni sustav utječe na uspješnost u kuglanju i kako to upće saznati? – i za kraj najvažnije – na koji si samo način došao do ovako teških pitanja? Jesu li to možda pitanja sa onog stručnog ispita za trenere?
i more drugih pitanja...... – molim te poštedi nas od ostalih pitanja.

Odavno pokušavam odgovoriti na ova pitanja, a ovaj fantasičan rezultat Ines me motivirao da pokušam potaknuti i ovu raspravu. – na ova pitanja sam odgovorio za 2. min., a najviše sam se zadržao na pitanju - Što je važnije pozicije ili otvaranje? – punih 45 sekundi.
bulka
Tek protipkao

PostPostao/la gm1978 » 22 tra 2010

Ova pitanja su takva da je najbolje ne davat odgovore na njih. Gospodin koji ih je postavio pokušava,iz nekih samo njemu poznatih razloga,zakomplicirat sve kaj je vezano uz kuglanje. A svi znamo kaj se dogodi kad igrač na stazi počne puno komplicirat i filozofirat.
gm1978
Tek protipkao

PostPostao/la Kegelmaniac » 22 tra 2010

Tko je uopće taj Luka Pezelj? Stavim ime na google i pojave se neki čudni ljudi?!
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la SLAVONAC » 22 tra 2010

Nikad nisam ni pomislio da Bulka može dati ovakav komentar, sigurno mu je netko pomagao, ali ipak Bulka ako je tvoj , BRAVO.
SLAVONAC

PostPostao/la ŠALABAJZER » 22 tra 2010

KONAČNO SE NEKAJ ZAKUHALO NA OVOM FORUMU... i konačno jedna dobra tema.. naravno da je u kuglanju najvažnija preciznost... lai da bi se to postiglo mora se užasno puno trenirati tj. svaki hitac bi trebao biti otprilike isto izveden.. e sad oni koji to nemogu izvesti pribjergavaju raznim trikovima da bi imali čim veći rezultat.. kao što su jačina fica. racni frkovi.. rotacije.. pa i bubanje, jer uvijek je bolje promašiti puno nego malo.. promašaj od 30 cm je neuporedivo bolji od promašaja od 1 cm... tako da velika većina igrača u nižim ligama igra zapravo igru bez igre...ali rezultati su tu.. ne vrhunski ali solidni.... čak i u prvol ligi ima takvih igrača... e sad raspisali ste se rezultatu INES MARIČIĆ.... žena je smao iskoristilao no kaj je kuglana taj dan ponudila... i pogledajte zapisnik.. njoj je palo čini mi se 23 devetke od toga 9 u čišćenje.... umjesto koje devetke uzmite da su pale 3 korpe... rezultat tad nebi bio viši od 620-630 ... evo ja neki dan očistio 215... / treća liga/ .. bez IJEDNE DEVETKE U ČIŠĆENJE ... da su pale tri četri.. bilo bi blizu 250... a ko se pogleda video od zavarkovog rekorda .... čunjevi su padali doslovno od NIČEGA ... devetke bez prvoga.. priznavalo mu je drva koja se nisu ni zanjihala a kamoli pala.. a sve to u zbroju donosi jjaaako puno drva... dakle rezultat uvelike ovisi o kuglani i pripremljenosti iste...
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

a kakve inače rezultate postiže ta INES? ... kolko joj je prosjek u recimo zadnjih 10 nastupa prije ovog?? i di uopće igra .. koji klub.. koja liga??
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la ZrntscheZ » 22 tra 2010

ŠALABAJZER je napisao/la:a kakve inače rezultate postiže ta INES? ... kolko joj je prosjek u recimo zadnjih 10 nastupa prije ovog?? i di uopće igra .. koji klub.. koja liga??

KK Zagreb - 1.HKL...
gostujući prosjek sezone: 583,66
domaći prosjek sezone: 575,22
ukupni prosjek sezone: 579,29

Dakle, za više od 100 drva premašila svoj ligaški prosjek na toj tekmi...nevjerojatno...
Zadnja izmjena: ZrntscheZ; 22 tra 2010; ukupno mijenjano 1 put/a.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

da.. baš nevjerojatno.. . to je za ginesa.... a je prošla doping kontrolu???
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kuglanje danas

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.