NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Aktualne teme
Odgovorite
SLAVONAC

NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Post Postao/la SLAVONAC » 03 lip 2010, 15:40

Ne znam da li ste čuli ali Savez, ( koji , kada , zašto ) odlučio je da će od slijedeće sezone biti obavezna nova sudačka uniforma koja će se sastojati od : majica - kratki rukav, majica - dugi rukav, jakna - gornji dio trenerke i hlače - mikrofibra. Cijena preko Saveza sitnica tek 400 kuna. Meni osobno to je smiješno iz nekoliko razloga i dat ću svoje mišljenje o tome pa tko je za neka prihvati malo diskusiju. Prvo što mislim da li je netko o toj novoj uniformi diskutirao sa gospodom Sucima, odgovorno tvrdim da nije zato što sam i sam sudac a nitko me nije pitao za mišljenje. Drugo, cijena za mene nema nikakvu osnovu. 400 kuna mislim da je previše za taj izbor uniforme, jer dve majice i trenerka iz dva različita dijela mislim da je nenormalno visoka cijena. Mišljenja sam da ako je i cijena ta kakva je nije li onda i Savez mogao sudjelovati sa dijelom troškova ali očito nitko iz Saveza ni ne pomišlja da na uniforme troši novac. Treće, da li je moguće da za nabavu uniformi stoji netko iz Saveza, koji će sa nekim profitirat, jer gledajući samo Osijek gdje ima preko 50 sudaca puta 400 kuna to je preko 20 tisuća kuna, i kad se pomnoži sa svim regijama dolazi se do vrlo velikog poslića. Netko će se opariti na račun gospode Sudaca.
Tako bi mogao pisati u nedogled ali samo još jedna primjedba: Nikoga iz Saveza ne zanima kvaliteta, ujednačenost i poznavanje pravila gospode Sudaca, vjerovatno zato što niš koristi od toga, ali nove uniforme svakako su nužne jer prvo netko će zaraditi ( TKO ? ) a drugo dobit će mo na kvaliteti ( HO HO HO )

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Post Postao/la ZrntscheZ » 03 lip 2010, 16:56

Priča se o tome...jedino nisam znal o kakvoj se točno garnituri opreme radi.
Sa sucima naravno da nitko nije pričal već su kolko mi se čini županijski savezi dobili zadatak dostaviti broj sudaca HKSu i onda će se principom automatizma poslati kompleti koje će trebati platiti...ako i smetnemo s uma tko će se sa strane okoristiti tim dekretom, sigurno će biti sudaca koji će rađe odustati od suđenja nego investirati tolke novce u outfit, koji, na kraju krajeva, nije ni presudan u ovome poslu budući da nismo manekeni. Smatram da je dovoljno biti primjereno odjeven, a da nije nužna uniformiranost.
A i koji je to radikalni zaokret...sa formalnog odijela, košulje i kravate skačemo u trenirke...

O naobrazbi, seminarima, obvezujućim mišljenjima u tumačenju propuhastih pravila i jednoobraznom primjenjivanju pravila na razini države možemo samo sanjati...ili u najboljem slučaju očekivati neki simpozij na kojem će biti obvezatno sudjelovanje uz simbolicnih cca 100€ kotizacije po glavi i koji će više sličiti nadvikivanju na sajmu nego nečem ozbiljnom
Zadnja izmjena: ZrntscheZ, dana/u 04 lip 2010, 07:54, ukupno mijenjano 1 put.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 03 lip 2010, 23:10

ja mislim da su nove sudačke uniforme super stvar

andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la andrej kovač » 04 lip 2010, 00:46

sasa je napisao/la:ja mislim da su nove sudačke uniforme super stvar
Zašto?Kaj će to poboljšati kvalitetu suđenja?

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 04 lip 2010, 13:04

andrej kovač je napisao/la:
tema se zove NOVA SUDAČKA UNIFORMA, a ne kako poboljšati kvalitetu suđenja ;)
a ako smo sport onda je u redu i da nam suci budu jednoobrazno obučeni...

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 04 lip 2010, 13:10

.... prečesto u opravi za vjenčanja i pogrebe
Lp

gox
Forumsko piskaralo

Post Postao/la gox » 04 lip 2010, 13:14

sasa je napisao/la:
andrej kovač je napisao/la:
tema se zove NOVA SUDAČKA UNIFORMA, a ne kako poboljšati kvalitetu suđenja ;)
a ako smo sport onda je u redu i da nam suci budu jednoobrazno obučeni...
mogu bit jednoobrazno obučeni i bez ovog troška od cca 400 kn, samo da striktno poštuju regule (negdije pročitao) koje postoje,ono bijela košulja sa beđom hks-a ,crne hlače, sportske tenisice,itd

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 05 lip 2010, 16:25

Preludo..., sva sreča nisam sudac, a koliko vidim biti će ih i manje... Sasvim je jasno da netko u HKS-u ima viška sudačkih outfita pa ajmo im sad to uvalit... Potpuno se slažem s Andrijom, bolje da su organizirali neki seminar ili... bah :cry:
Luko Del Ponte

gox
Forumsko piskaralo

Post Postao/la gox » 05 lip 2010, 17:06

možda ti dilaš opremu pa.........neznam.......ti je ideja super ;)

gox
Forumsko piskaralo

Post Postao/la gox » 05 lip 2010, 17:14

i meni je super tj. bilo bi super da trošak nabave nove oprene snosi hks.......
evo....zamolba HKS-u:uzmite od mene tih 200-300(ili kolko več) garnitura po puno nižoj cijeni od prije navedenih 400kn iste kvalitete ...gratis poklon

a koj je to poklon??

eto uzmite ga unaprijed: http://www.kuglacki-savez-os.hr/assets/ ... glanja.pdf

Odgovorite