NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Aktualne teme
saveznidp
Tek protipkao

Re: NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Post Postao/la saveznidp » 06 lip 2010, 21:41

HKS bi trebal snositi barem 50% troškova oko nove uniforme. Ja sam prvi za to da se makne odijelo i kravata. Ali ne pod svaku cijenu. 400 Kn je puno previše za to kaj se dobiva. Bojim se da će se sudačke organizacije jako osipati jer ljudi nemaju toliko novaca i nisu spremni investirati u novu obleku. Druga stvar je donji dio trenirke...mislim katastrofa. Uniforma međunarodnih sudaca : crvena majica, crne štof hlače. I to bi tak trebalo biti i za sve ostale. Jedino majica u drugoj boji. I to je to.

Moky
Tek protipkao

Post Postao/la Moky » 07 lip 2010, 00:14

Kao prvo bi volio obavijestiti poštovane kolege suce da u vezi nove sudačke opreme suci zagrebačkog saveza već dulje vrijeme govore o istoj i donesen je na zadnjoj sjednici zaključak o nabavi nove sudačke opreme. O cijeni nije bilo riječi , jer se govori da bi i HKS učestvovao s dijelom novaca i moguće je da nađemo kojeg sponzora. O razlozima promjene one stare opreme se može puno toga napisati. Da li je normalno da se na sako i hlače obuku tenisice i onda još kravata. Onda lijepo uđeš u prostor čunjeva i nasloniš se na čunjeve pune masnoće i drugi dan put kemijske čistionice. Glavni razlog promjene opreme je ujednačenost opreme svih sudaca, svih saveza i udobnost pri suđenju. Što se tiče rada nas sudaca uvijek će netko biti razočaran odlukama, ali tako je i kod onih sudaca koji vam šalju kaznu za parkiranje, brzu vožnju i dr. Sudac je uvijek kriv i nepravedan.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 07 lip 2010, 07:57

Moky je napisao/la:Kao prvo bi volio obavijestiti poštovane kolege suce da u vezi nove sudačke opreme suci zagrebačkog saveza već dulje vrijeme govore o istoj i donesen je na zadnjoj sjednici zaključak o nabavi nove sudačke opreme. O cijeni nije bilo riječi , jer se govori da bi i HKS učestvovao s dijelom novaca i moguće je da nađemo kojeg sponzora. O razlozima promjene one stare opreme se može puno toga napisati. Da li je normalno da se na sako i hlače obuku tenisice i onda još kravata. Onda lijepo uđeš u prostor čunjeva i nasloniš se na čunjeve pune masnoće i drugi dan put kemijske čistionice. Glavni razlog promjene opreme je ujednačenost opreme svih sudaca, svih saveza i udobnost pri suđenju. Što se tiče rada nas sudaca uvijek će netko biti razočaran odlukama, ali tako je i kod onih sudaca koji vam šalju kaznu za parkiranje, brzu vožnju i dr. Sudac je uvijek kriv i nepravedan.
Kod nas na istoku suci ne idu među čunjeve, to radi neki igrač domaće ekipe ili domar kuglane, pa prema tome i odjelo ne prljaju. Što se tenisica tiće, gotovo niti jedan sudac ne nosi tenisice.

andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la andrej kovač » 07 lip 2010, 09:20

Krunoslav je napisao/la:
Moky je napisao/la:Kao prvo bi volio obavijestiti poštovane kolege suce da u vezi nove sudačke opreme suci zagrebačkog saveza već dulje vrijeme govore o istoj i donesen je na zadnjoj sjednici zaključak o nabavi nove sudačke opreme. O cijeni nije bilo riječi , jer se govori da bi i HKS učestvovao s dijelom novaca i moguće je da nađemo kojeg sponzora. O razlozima promjene one stare opreme se može puno toga napisati. Da li je normalno da se na sako i hlače obuku tenisice i onda još kravata. Onda lijepo uđeš u prostor čunjeva i nasloniš se na čunjeve pune masnoće i drugi dan put kemijske čistionice. Glavni razlog promjene opreme je ujednačenost opreme svih sudaca, svih saveza i udobnost pri suđenju. Što se tiče rada nas sudaca uvijek će netko biti razočaran odlukama, ali tako je i kod onih sudaca koji vam šalju kaznu za parkiranje, brzu vožnju i dr. Sudac je uvijek kriv i nepravedan.
Kod nas na istoku suci ne idu među čunjeve, to radi neki igrač domaće ekipe ili domar kuglane, pa prema tome i odjelo ne prljaju. Što se tenisica tiće, gotovo niti jedan sudac ne nosi tenisice.
Što znači da kršite pravilnik,zato jer je to dužan napraviti glavni sudac,tj.on mora provjeriti da se kuglana "šprica",između svega ostaloga!

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 07 lip 2010, 11:52

andrej kovač je napisao/la:
Krunoslav je napisao/la:

Što znači da kršite pravilnik,zato jer je to dužan napraviti glavni sudac,tj.on mora provjeriti da se kuglana "šprica",između svega ostaloga!
Mi smo treća liga, pa baš i nismo u obavezi špricanja čunjeva :cry: :(

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 07 lip 2010, 20:32

Evo nekoliko mojih razmišljanja. Za špricanje, sudac ne šprica samo je prisutan prilikom nanošenja maziva. Ako Savez učestvuje sa nekim iznosom za nabavku opreme onda je to OK samo ako učestvuje za nabavku opreme za sve suce na razini HKS, protivno, po meni bi bilo apsurdno. Primijetio bi nadalje da i danas velika večina sudaca ne oblači propisanu opremu, a sad ono po meni najzanimljivije. Ako se kupe lijepe majice makar polovina sudaca će iste nositi na pecanje ( ha, ha ) to je klasika, isto će biti i ako se nabave lijepi donji dijelovi večina će sudaca koristiti iste za svakodnevnicu, to je sigurna stvar. To će se isto ponoviti i sa gornjim dijelovima. Da li ste jednom vidjeli igrača naše repke u službenim odorama naše vrste van protokola, onako do kuglane, grada....malo šminke. I da završim vezano za uniforme ne će li se desiti da će netko za mjesec dva imati makar izblijeđenu uniformu od pranja ne zbog špricanja nego zbog malo šminke. Hoće li se onda kupovati za 400 kuna nova, da li će se moći pronaći ista ili slična ili dolaziti jednostavno na suđenje u ispranoj uniformi ma kako ona izgledala. I na kraju još jedna primjedba. A što ako uniforme budu jednostavno ružne, ima dva odgovora, prvo nitko ih neće nositi ( onako šminkerski ) ili ono ružnije, suci će nam izgledati kao spadala.
A evo i moje mišljenje za novu sudačku opremu. Polo majica, boja po rangu, sa otisnutim grbom i amblemom HKS, štofane hlače, uzmimo neku boju na kojoj se manje vidi prljavo i obavezne tenisice, jer kako god sudac mora u prostor kuglane. Pa gospodo suci zaključite što je jeftinjije, svrsihodnije i kako će mo lijepše izgledati.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 08 lip 2010, 07:51

Samo jedna digresija na Slavončevo izlaganje...

Ne može biti tek polo majica jer na kuglanama nije temperatura (17-20 C) baš primjerena da se bude u kratkim rukavima i 3h sjedi tako...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

saveznidp
Tek protipkao

Post Postao/la saveznidp » 08 lip 2010, 10:11

ZrntscheZ je napisao/la:Samo jedna digresija na Slavončevo izlaganje...

Ne može biti tek polo majica jer na kuglanama nije temperatura (17-20 C) baš primjerena da se bude u kratkim rukavima i 3h sjedi tako...
Zbog toga je u kompletu i majica dugih rukava i gornji dio trenirke. Pa ako si zimogrozni obučeš longplay obleku. :)

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 10 lip 2010, 12:44

SLAVONAC je napisao/la:Ne znam da li ste čuli ali Savez, ( koji , kada , zašto ) odlučio je da će od slijedeće sezone biti obavezna nova sudačka uniforma koja će se sastojati od : majica - kratki rukav, majica - dugi rukav, jakna - gornji dio trenerke i hlače - mikrofibra. Cijena preko Saveza sitnica tek 400 kuna. Meni osobno to je smiješno iz nekoliko razloga i dat ću svoje mišljenje o tome pa tko je za neka prihvati malo diskusiju. Prvo što mislim da li je netko o toj novoj uniformi diskutirao sa gospodom Sucima, odgovorno tvrdim da nije zato što sam i sam sudac a nitko me nije pitao za mišljenje. Drugo, cijena za mene nema nikakvu osnovu. 400 kuna mislim da je previše za taj izbor uniforme, jer dve majice i trenerka iz dva različita dijela mislim da je nenormalno visoka cijena. Mišljenja sam da ako je i cijena ta kakva je nije li onda i Savez mogao sudjelovati sa dijelom troškova ali očito nitko iz Saveza ni ne pomišlja da na uniforme troši novac. Treće, da li je moguće da za nabavu uniformi stoji netko iz Saveza, koji će sa nekim profitirat, jer gledajući samo Osijek gdje ima preko 50 sudaca puta 400 kuna to je preko 20 tisuća kuna, i kad se pomnoži sa svim regijama dolazi se do vrlo velikog poslića. Netko će se opariti na račun gospode Sudaca.
Tako bi mogao pisati u nedogled ali samo još jedna primjedba: Nikoga iz Saveza ne zanima kvaliteta, ujednačenost i poznavanje pravila gospode Sudaca, vjerovatno zato što niš koristi od toga, ali nove uniforme svakako su nužne jer prvo netko će zaraditi ( TKO ? ) a drugo dobit će mo na kvaliteti ( HO HO HO )
u ured mi je stigao fax sa zamolbom da ga objavim kao odgovor ovdje:

dragi kolega slavonac

zbog previše vaših paušalnih ocjena i komentara i da tako kažem 'ne znam ovo ne znam ono', a pitat se može pa se i dobije odgovor, ne želim s vama polemizirati već vam samo želim ponuditi:

preuzmite moj račun za mobitel i telefon koji sam napravio kontaktirajući sve županijske zborove sudaca, a ujedno vam i prepuštam 'proviziju i zaradu' koja će se po vama realizirati prilikom nabavke opreme

s poštovanjem

slavonac s imenom i prezimenom - drago burka, predsjednik zbora sudaca ZKS-a i tajnik sudačke komisije pri hks-u

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 10 lip 2010, 15:58

Kao prvo drago mi je da sam zainteresirao malo masu što se tiče sudačke uniforme, isto tako što ljudi iz Saveza ( poneki ) pročitaju nešto na forumu, a pošto se sada osječam pomalo napadnut, najbolje mi je da i ja malo bocnem. Pa tajniče ( ne oslovljavam te sa dragi kolega jer nisam imao priliku da se upoznamo, isto ne volim imati kolege koji izbjegavaju istinu ) želim da mi odgovoriš na ovom forumu ako imaš muda slijedeće : Za Saveznog suca položio sam 23. 09. 1989. godine, i cijelo vrijeme sudim pri Zboru sudaca KSO, a ti ako nije tajna ? Pitanje broj 2 sa kime si ti to stalno kontaktirao i trošio silne novce, kada ja i moje kolege iz Zbora sudaca KSO nikad nigdje nismo komentirali na temu nove uniforme. Broj 3 : Smatraš li osobno da smo mi ipak trebali dati neki svoj komentar, pogotovo, ja i meni slični sa tolikim sudačkim stažom, i komentirati o prijedlozima za novu uniformu. Broj 4 : Misliš li da je za 400 kuna to isplativo, nije li ta cijena malo precjenjena ? Ja osobno mislim da je. I sada nisam komentirao paušalno već direktno i još samo da dodam rado ću prihvatiti dijeliti proviziju sa ljudima koji stoje iza nabavke takve sudačke uniforme. S poštovanjem. SLAVONAC

Odgovorite