NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Aktualne teme
sasa
Forumsko piskaralo

Re: NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Post Postao/la sasa » 11 lip 2010, 12:21

SLAVONAC je napisao/la:Kao prvo drago mi je da sam zainteresirao malo masu što se tiče sudačke uniforme, isto tako što ljudi iz Saveza ( poneki ) pročitaju nešto na forumu, a pošto se sada osječam pomalo napadnut, najbolje mi je da i ja malo bocnem. Pa tajniče ( ne oslovljavam te sa dragi kolega jer nisam imao priliku da se upoznamo, isto ne volim imati kolege koji izbjegavaju istinu ) želim da mi odgovoriš na ovom forumu ako imaš muda slijedeće : Za Saveznog suca položio sam 23. 09. 1989. godine, i cijelo vrijeme sudim pri Zboru sudaca KSO, a ti ako nije tajna ? Pitanje broj 2 sa kime si ti to stalno kontaktirao i trošio silne novce, kada ja i moje kolege iz Zbora sudaca KSO nikad nigdje nismo komentirali na temu nove uniforme. Broj 3 : Smatraš li osobno da smo mi ipak trebali dati neki svoj komentar, pogotovo, ja i meni slični sa tolikim sudačkim stažom, i komentirati o prijedlozima za novu uniformu. Broj 4 : Misliš li da je za 400 kuna to isplativo, nije li ta cijena malo precjenjena ? Ja osobno mislim da je. I sada nisam komentirao paušalno već direktno i još samo da dodam rado ću prihvatiti dijeliti proviziju sa ljudima koji stoje iza nabavke takve sudačke uniforme. S poštovanjem. SLAVONAC
a je mi lijepo bit golub pismonoša :lol: , dakle eto odgovora:

ispričavam se što sam vas nazvao kolega, jer nakon ovog, to je sad potpuno jasno, mi to nismo
način na koji vi komunicirate (sami ste rekli da se nismo upoznali, pa otkad smo onda na 'ti' !?, a i ovo 'želim da mi odgovoriš na ovom forumu ako imaš muda') meni je stran, pa teško da na taj način možemo razgovarati
osim toga školu i vojsku sam davno završio da bi pred nekim stajao mirno i skrušeno odgovarao na pitanje br. 1, 2, 3, 4...
do eventualnog upoznavanja uživo pa onda i normalnog razgovora srdačno vas pozdravljam

i još da dodam što se tiče provizije za nabavku opreme ja sam vam vrlo jasno ponudio cijelu proviziju i zaradu tako da nema potrebe da ju s nekim dijelite

drago burka

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 11 lip 2010, 13:45

Boc, boc , boc . Zahvaljujem tebi sasa na prenošenju informacija jedino te molim nemoj više. Ako slavonac sa imenom i prezimenom ne smije ili ne zna komunicirati na ovom forumu, neka kradomice čita i diskutira sa nekim koga može uvjeriti u svoje priče. Ne znam po kojem je ključu tu gdje je ali uklopio se je savršeno, samo žalosno je što takvih kao on u našem sportu ima veoma puno. Ako nekoga napadneš moraš biti spreman i na odbranu staro je pravilo. Znači ime i prezime prvi započinje dopisivanje prema meni kao, ja ovo, ja ono, ali dostojanstveno, kulturno, visokoobrazovano, koristi sasu kao posrednika jer nema MUDA da se pojavi sam na forumu i onda se odjednom nađe povređen kad osoba koju napadne ne podvije rep nego uzvrati. Dakle slavonac sa imenom i prezimenom to što si se ti kao uvredio baš me briga samo da znaš da na pitanja ne možeš odgovoriti iz razloga što bi morao izbjeći istinu, pa ona moja teorija o kolegama stoji.
Dragi forumaši , nije li običaj u normalnom svijetu za nabavku nečega potrebnog za rad organizacije da se raspiše natječaj za nabavku iste stvari pa da se po pristiglim ponudama izabere najpovoljnija ponuda pa se krene u realizaciju, ili je normalno da se nađu dva tri imena i prezimena i preko četvrte osobe utope levatima, šta i pošto, kako im odgovara. Da pojasnim malo sa još pokojim pitanjem, gdje se može naći raspis za nabavku sportske opreme za suce ( nije li on trebao biti javan ) ili još bolje kod koga se može vidjeti pristigla ponuda i od koga je. Raspis za nabavku opreme ne postoji, ponuda ne postoji ali ljudi sa imenom i prezimenom znaju cijenu 400 kuna, da nije istinito bilo bi žalosno.
Samo sam pomalo paušalno prodiskutirao na ovom forumu o nečem što mene osobno muči, pa forum uostalom za to i služi za razmjenu stajališta, i različitih mišljenja. Znam ja još ali drugi puta, sasa molim još jednom, nemoj više biti posrednik, i nemoj obrisati ovaj tekst, možda će se pronaći još netko tko razmišlja poput mene.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 11 lip 2010, 14:28

A kako će se "silom" provesti to uniformiranje?
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 11 lip 2010, 14:44

Vidi najnovijeg forumaša...ovo je sad zatišje pred Bur(k)u :lol: :lol: :lol:

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 11 lip 2010, 14:52

sad budu svi suci suspendirani koji su i riječ rekli protiv HKSa i Zbora sudaca :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 11 lip 2010, 14:59

el'bolanjo je napisao/la:Vidi najnovijeg forumaša...ovo je sad zatišje pred Bur(k)u :lol: :lol: :lol:
ja se samo nadam da burka neće odgovarati na ove smiješne provokacije već da će lijepo cjelokupnom kuglačkom puku pojasniti situaciju od temelja do krova :)

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 14 lip 2010, 10:59

sasa je napisao/la:
el'bolanjo je napisao/la:Vidi najnovijeg forumaša...ovo je sad zatišje pred Bur(k)u :lol: :lol: :lol:
ja se samo nadam da burka neće odgovarati na ove smiješne provokacije već da će lijepo cjelokupnom kuglačkom puku pojasniti situaciju od temelja do krova :)
dream on! ;)
I zakaj ti molim te prenosiš nećije poruke na forum. Pa kaj ti ljudi nisu dovoljno pismeni da se sami registriraju... (ak već mogu poslat fax). :shock:
Luko Del Ponte

šmizla
Tek protipkao

Post Postao/la šmizla » 14 lip 2010, 12:05

Vidim da ste se razmahali u napadima na Burku i novu opremu, pa da se i ja malo osvrnem, ali ipak više u njegovu obranu.
Od kada sam postala sudac, od sudačke opreme nisam dobila niti S, pa je lijepo da se netko konačno angažirao i oko toga.
Što se tiče odijela, kao igrač u I ligi , (da podsjetim ženske lige su samo 2), sa propisanim odijelima sam se srela samo na utakmicama u Zagrebu, dok su u ostalim gradovima suci oblečeni kak im padne na pamet i po tom pitanju vlada nered (kao uostalom i po pitanjima kriterija suđenja). Vjerojatno je to največi razlog "protivnika" ove akcije.
Zašto trenirke? Iz čisto praktičnog razloga (naročito za žene-suce kojih je sve više). Po zimi je na našim kuglanama temperatura između 15 i 18 stupnjeva, pa se sudac mora obuči u više slojeva da bi mogao sjediti 3-4 sata na takvoj kuglani, a pod odijelom je to gotovo nemoguće. To se naročito odnosi na kuglane Sesvete, Lokomotiva i Grmoščica na kojima moramo sjediti u kaputima.
Da spriječim eventualnu debatu... nisam sudjelovala u nabavi, nisam kreirala opremu niti ništa slično i nikako ne sudjelujem u tom projektu, ali ga u svakom slučaju pozdravljam, kao što pozdravljam i svaki pokušaj da se odbace stvari koje je vrijeme pregazilo i koje su postavljene od kad postoji HKS, ZKS i Zbor sudaca.

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 14 lip 2010, 13:59

Kak u Saboru : Ispravak netočnog navoda.
Slavonca sa imenom i prezimenom nitko nije napao, već je on napao.
Za ovih tridesetak godina sudačkog staža niti ja nisam dobio ni S od sudačke opreme već sam si kak piše sam nabavio tamnoplavi sako, sive hlače, kravatu, košulju i patike koje sam po potrebi opet sam zamjenjivao kak je bilo potrebno.
Zadnjih dvadesetak godina svaku kuglačku utakmicu koju sam sudio, sudio sam isključivo u sudačkoj opremi iako nisam iz Zagreba, velikoj sam večini ljudi sa ovog foruma sudio pa neka se pokušaju sjetiti da li su me vidjeli neadekvatno obučenog, ili sam ipak bio obučen po pravilniku, tako da " protivnik " za mene ne stoji.
Pravilnik kaže temperatura od 15 do 35 stupnjeva, kako i kome je to hladno ako tako stoji u pravilniku podrazumjeva se da je to temperatura pri kojoj nije hladno i pri kojoj se sudi ne u kaputu već u sudačkoj opremi. Druga stvar da li bi se donja granica naprimjer mogla malo podići jer i meni je ponekad na 15 malo hladno valjda zbog godina.
I još uvijek smatram da je iznos za nabavku istog prevelik, isto da je za posao od 100 tisuća kuna morao postojati javni natječaj za nabavku, a da li će ova uniforma biti bolja ili lošija imam pravo na svoje mišljenje isto kao i Vi. Ali na ovakav način nikad nečemo znati jesmo li za ili ne za novu uniformu jer ni mene ni Vas nije nitko ništa ni pitao već su pojedinci donijeli odluku u Vaše i moje ime.

goran bratkovic
Tek protipkao

Post Postao/la goran bratkovic » 14 lip 2010, 14:46

a kako ćemo znati da li Ste nam sudili ili ne i da li Ste bili adekvatno odjeveni ako se ne želite predstaviti?

Odgovorite