NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Aktualne teme
SLAVONAC

Re: NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Post Postao/la SLAVONAC » 14 lip 2010, 15:15

Gorane primjetio sam da me je večina ljudu na forumu prepoznala, i pazi sad, i Vama ili tebi kako voliš, u više navrata sam sudio i mislim veoma korektno a ime SLAVONAC sam si jednostavno izabrao zato što sam rođen tu u Slavoniji, ovdje sam cijeli životni vijek, a ovdje mislim i umrijeti pa mi nekako SLAVONAC izgleda ugodno. Ne stidim se i ne bojim se svoga imena, moje ime veoma lako možeš saznati, a ako ga ne saznaš prvom prilikom kada dođeš u Osijek osobno ću ti se predstaviti, ako te još bude zanimalo.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 18 lip 2010, 11:33

Burka se prijavio, ali ništa od "bure" :lol:

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 08 kol 2010, 13:42

I....u kojoj je fazi to uniformiranje?
Je li netko vidio ta famozna odijela? (ako netko ima uvid, nek posta fotke ovdje)

Ili pa se možda uslijed negativnih reakcija odustalo od njihovog uvođenja ove sezone?
(jer samo smo par tjedana od prvih tekmi, a neke detaljnije info oko naručivanja i preuzimanja nisam načuo)
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 09 kol 2010, 15:35

ZrntscheZ je napisao/la:I....u kojoj je fazi to uniformiranje?
Je li netko vidio ta famozna odijela? (ako netko ima uvid, nek posta fotke ovdje)

Ili pa se možda uslijed negativnih reakcija odustalo od njihovog uvođenja ove sezone?
(jer samo smo par tjedana od prvih tekmi, a neke detaljnije info oko naručivanja i preuzimanja nisam načuo)
Koliko ja znam HKS inzistira na tome i naši suci su usmeno obavješteni. Znaći, za 400,00 kn dobiješ dvije majce, trenirku i sako ako sam dobro shvatio. Ali izgleda da će biti ozbiljnih problema s kadrom sudaca ako se bude inzistiralo na tim "uniformama" kao obveznoj opremi.
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 10 kol 2010, 13:56

lukodp je napisao/la:
ZrntscheZ je napisao/la:I....u kojoj je fazi to uniformiranje?

Koliko ja znam HKS inzistira na tome i naši suci su usmeno obavješteni. Znaći, za 400,00 kn dobiješ dvije majce, trenirku i sako ako sam dobro shvatio. Ali izgleda da će biti ozbiljnih problema s kadrom sudaca ako se bude inzistiralo na tim "uniformama" kao obveznoj opremi.
Ljudi, ne glumatajte. Bilo je i vrijeme da se pokrene inicijativa sudačkih uniformi, da se suci raspoznaju na stazi. U svakom sportu suci imaju uniforme,jedino mi u kuglanju nemamo svoje (odnosno većina sudaca se nije pridržavala propisanih propisa oblačenja). Većini ljudi uniforme ne smetaju,ali ne može bez onih koji prigovaraju. Ako i zbrojimo dosta i dobijete za 400,00 kuna, a te novce zaradite za 2-3 suđenje, znači već u prvom mjesecu suđenja. Potaknite svoje saveze da vam sufinanciraju uniforme pa će možda biti manje negativnih reakcija... :mrgreen:

OS187DC
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la OS187DC » 11 kol 2010, 07:37

Uvedite sudačku uniformu, dogovorite se sa nekim klubom koji je ponikao iz neke tekstilne industrije i neka se napravi lijepa uniforma, "nešto kežual" :lol: ali ostavio bi to da netko dizajnira dajte u neku srednju tekstilnu školu neka netko dizajnira kao maturalni rad ili na fakultetu kao seminarski rad naravno osim dizajna trebalo bi se i propisati norma kvalitete materijala. Postavite uvjet da uniforma ne smije koštati više od 250,00 kn. Za početak osmislite da tako bude obučena samo 1. liga muška/ženska, a ostale lige naknadno. I svakao vas molim uz uniformu unificirajte i godine sudaca barem u 1. ligi da je dobna granica do koje se može suditi do 55 godina ili neka ne budu godine mjerilo neka sudac bude u stanju ne znam otrčati 2000,00 metara ispod 9 minuta čisto da nam uniformirani suci izgledaju malo sportskije, a ujedno bi se i potrošilo manje materijala na opremu pa bi možda i bila jeftinija. :lol:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 11 kol 2010, 08:21

Nikola je napisao/la: Potaknite svoje saveze da vam sufinanciraju uniforme pa će možda biti manje negativnih reakcija... :mrgreen:
U kojem ti svemiru (županiji) živiš??? :o :o :o
Nemam ja ništa protiv uniforma kao takvih, ali ne vidim nikakav problem u trenutnom stanju. Sankcionirati suce koji se ne pridržavaju pravila obleke i to je to. A 400,00 kn da oprostiš za neke i JE puno, i zašto bi morali onda sudit 2-3 utakmice gratis da si to isplate...
Po meni idiotski, i mislim da su nečiji privatni interesi u pitanju kao i uvijek... :x
Luko Del Ponte

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 11 kol 2010, 14:19

Obzirom da slabije pratiš čak i kuglački šport, jasno je da nemaš prevelik uvid i u druge športove, poglavito u sudačkom dijelu gdje su promjene nastupile već puno ranije. Godinama već i međunarodni kuglački suci na sude u uniformama koje su propisane za naša nacionalna natjecanja. Obzirom da je takav način oblačenja izbačen iz top natjecanja nema razloga da se zadrži i kod nas jer je prije svega nepraktičan, pogotovo kravata ili sako. Nisam sudjelovao u kreiranju nove uniforme, ali mi se sviđa ideja. Suci su na mnogim utakmicama 2. i 3. lige jedini profesionalci i rade za novce. To što će 2-3 utakmice raditi za novu uniformu ne amnestira ih od noviteta koje propisuje krovna sudačka organizacija u koliko žele suditi.
Lp
Mislim da je u igri Fotex kao jedan od proizvođača sudačke opreme.

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 11 kol 2010, 18:25

Kako ni ja ne pratim toliko kuglački sport poput ponekih volio bi da mi pojedinci koji prate odgovore na poneko pitanje. Sudačka odjeća propisana je važečim pravilnikom a sastoji se od: bla bla...Ne želim i neću da navodim kako i od čega nego postavljam pitanje za one upučene. Gdje, kada i tko je doneo odluku o novoj uniformi i gdje to piše. Mjesec dana prije početka novog prvenstva pričamo o novim uniformama ali nigdje ne možemo mi neupučeni pročitati gdje, kada, tko. Ako postoji odluka zašto je nema nigdje da je dostupna javnosti ili još jednostavnije zašto nema nikakav pisani trag. I opet pitanje kako, tko i pokakvom to pravilniku se nabavlja nova uniforma ako u pravilniku ne postoji izmjena i čemu uopće onda pravilnik. I još jedno pitanje za upučene, malo matematike, sudim desetak utakmica u sezoni, sudačka taksa kod nas u Osijeku je za drugu i niže lige stotinjak kuna. 10 utakmica po 100 kuna zarada od suđenja po sezoni otprilike 1000 kuna uz uvijet da se sudi desetak tekmi jer ima i onih koji ne sude 10 tekmi nego manje. SUPER ali pazi sad nova uniforma 400 kuna ( pitam se koliko će potrajati godina nova uniforma možda doživotno ha ha ) dalje godišnja članarina 100 kuna ( za čega i kome idu novci neupučen sam ali pedesetak sudaca u Osijeku to je oko 5000 kuna ) dalje meni osobno ove godine sleđuje licenciranje prognoziram 200 do 300 kuna. I sada računica kolika je to korist meni i usput zašto uopće i suditi da budem poligon za liječenje tuđih frustracija ili zato što volim kuglanje. Vi upučeni izvolite odgovoriti ako znate i nije Vas stid.

andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la andrej kovač » 11 kol 2010, 22:42

Ne bih htio nikoga uvrijediti,ali malo bi se osvrnuo na Slavončev post.S obzirom da vi sudite samo desetak utakmica godišnje,po kojima radite svoju računicu da li se Vama isplati nova uniforma ili ne,moram Vam reći da Vi kao takav i ostali takvi suci ne bi uopće smjeli suditi utakmice,jer po meni je to premali fond utakmica da bi bili dobar sudac i uopće Vas ne bih licencirao i pri tome Vam uzimao novce za to,već bi Vam propisao minimalni fond utakmica koje morate suditi da bi mogli produživati licencu,a tada bi Vam se i uniforma isplatila na način kojim Vi razmišljate.Ovdje se raspravlja o sudačkoj opremi koja kao takva treba vizualno predstavljati suce,ali i suci trebaju kao takvi predstavljati svoj rad i znanjem i iskustvom.Znači,sudac treba biti pojava izgledom,znanjem i iskustvom reagiranja u raznim situacijama.Kako svi sportovi imaju propisanu odjeću i obuču,tako je red da i kuglački suci to imaju,isto kao što je red da te odore prate međunarodni trend u našem sportu.Nije mi jasno kako vi koji se bavite suđenjem niste znali da će se mijenjati sudački propisi za opremu sudaca,kada ja koji nisam sudac znam za to već više od godinu dana,a i stalno podbadanje da je 400kn puno za opremu mi je malo pretjerano,jer mislim da se ona ipak može koristiti više od jedne sezone,da ne kažem barem pet ili više,jer kako sam čuo materijali od koje će se raditi ili se već napravila sud.oprema,su vrhunske kvalitete.

Odgovorite