NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Aktualne teme

Re: NOVA SUDAČKA UNIFORMA

PostPostao/la krcko » 11 kol 2010

200-300 kuna za licenciranje, daje se da bi mogao suditi ovih deset utakmica godišnje, kojima si već isplatio opremu i ponešto zaradio.Ako računaš na veliku lovu, e onda si fulao šport. Ako sudiš samo toliko utakmica, a ne sudiš, oprema najlošije kvalitete trebala bi trajati bar toliko koliko i licenca= 4 godine ili koliko i tim ekipama koje ipak opremu i troše. Sudačkom članarinom u domicilnom savezu iskazuješ pripadnost postojećoj organizaciji, a ako nisi zadovoljan njenim radom vjerojatno imaš mogućnosti utjecati na to u Osijeku, bar preko godišnjeg financijskog izvješća. Ne znam da se nova oprema nabavlja ali postoje razmišljanja , istina samo čujem i ovdje čitam, da se napokom unificira bar izgled sudaca putem nove opreme za što i nije potrebna suglasnost županijskih saveza, a točka ili aneks u pravilniku je jedan sastanak. Već su i publici dopiz.... stara vjenčana odijela na novim fizionomijama, masne kravate i košulje s raznim dezenima . Oprosti ako nisi u nekoj od tih grupa. Što se tiče cijene sadašnje sudačke obleke, vjeruj da novopečeni suci trebaju debelo više potegnuti u novčanik.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la SLAVONAC » 12 kol 2010

Stvarno mi sad već ide na živce pitati i objašnjavati jedno te isto ali šta je tu je. Andrej gdje piše nešto o novim uniformama. Pravilnik stoji preda mnom i nema nigdje ni spomena o novim uniformama, nema ispravka, nema dopune, nema odluke , na službenim stranicama HKS nema ni spomena, na službenim stranicama Zagrebačkog saveza nema ni riječi o novim uniformama, pa gdje si ti to onda načuo, negdje na kuglani, u kafiću pa tako ne rade ozbiljni ljudi. Ne želim više ponavljati ali mi imamo Predsjedništvo, Izvršni odbor, Zbor sudaca da li su oni donijeli tu odluku gdje i kada gdje se može nešto pročitati o tome, to ti meni odgovori ako imaš odgovor ili ti ili bilo tko na ovom forumu. Nadalje nemoj nadobudno pisati tko bi trebao voditi utakmice a tko ne, reci iskreno koliko su te puta ti isti suci zakinuli kada su ti sudili u Osijeku, usporedbe radi najviše primjedbi sam čuo i pročitao upravo na rad vaših sudaca u Zagrebu ( nekoliko puta i na ovom forumu, ne tako davno ) Još nekoliko usporedbi Zagreb : Osijek , Zagreb ima za prošlu sezonu registriranih
ukupno 31 sudac Osijek 59 ( podaci sa službenih stranica oba Saveza ) Po broju odigranih susreta Zagreb ima makar duplo više mečeva nego Osijek pa je jasno da kod mene suci sude puno manje tekmi nego vaši suci. I onda po tvom rezonu Osječki suci su nekvalitetni zato što imaju manji broj delegacija od Zagrebačkih, ovo je makar smiješno. Meni osobno ne treba stotinjak suđenja godišnje da bi naučio pravilnik ili ti bio dobar sudac. Znam pročitati Pravilnik i upoznati se sa bilo kakvom izmjenom vezano za propozije ili bilo što što bi morao znati, isto tako ne moram ići u kafić da bi saznao neku novost koja mi je neophodna za pravilan rad. Oprosti što sam malo grub ali dojadi čovječe, ja ni sa jednom riječju nisam nikad ni spomenio da sam protiv nove uniforme, ali jako mi smeta da se Pravilnik mijenja u kafiću i da moram ići u kafić ili biti dobar sa tobom ili nekim poput tebe da bio se doškolao. Znači ovo je moj zadnji post vezano za uniformu ali ostajem pri vlastitom mišljenju a to je : Da bi se mijenjao Pravilnik mora postojati službena odluka, gdje, kada, tko. Druga stvar da bi se nabavila službena odjeća za Savez mora postojati javni natječaj i onda odabrati gdje, kada, tko pa tek onda na kraju izabrati najprihvatljiviju ponudu i ići na realizaciju ali opet sve bi trebalo biti javno a ne samo za to znaju odabrani pojedinci. Ne zamjeri ali od mene toliko i više me ni malo ne zanima gdje, kada, tko jer i taj čin pokazuje gdje smo mi trenutno u kuglanju a da li ću još suditi ili ne biti će samo moja odluka a za Gospodina krcka mi smo u Osijeku već i brojeve u Savez dali ali i on je samo načuo i piše kako će biti donešena odluka, a nekako mi ne stoji da idu prvo brojevi a onda odluka. Pozdrav.
SLAVONAC

PostPostao/la ZrntscheZ » 12 kol 2010

Prije bih rekel da je valjda to u mentalitetu ljudi nego da su živeći u ovoj banana državi to usvojili pod standard, jer ipak se generalno gledajući koliko toliko poštuju procedure u drugim područjima...
Samo dok netko u kuglanju tak nekaj zatraži onda se stručnjaci javljaju da su oni čuli na šanku uz Paulaner ili kaj već...kao da je to mjerodavno mjesto i način odlučivanja oko nečega što se tiče šireg kruga ljudi...i ne radi se samo tu o uniformama...općenito govorim o masu tih odluka...

Normalni put za donošenje nečeg je:

ovlašteni prijedlog ---->>> rasprava nadležnog tijela ---->>> donošenje odluke od strane nadležnog tijela ---->>>
---->>> javna objava službene odluke ---->>> razumni period prije stupanja na snagu ---->>> važenje odluke

preskakanjem bilo koje radnje već se mulja...
dakle...transparentno...da svi imaju priliku biti upoznati...a ne sve nekaj zakulisno, sa strane pa da dio njih zna kao gotova stvar, drugi su nešto načuli na cugi, a treći se čudom čude o čemu je riječ i odakle sad to...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la bulka » 12 kol 2010

NOVA SUDAČKA UNIFORMA! Pa tko bi rekao da će ova tema poprimiti toliko pažnje. Moj stav je slijedeći: da je ima trebalo bi je ukinuti!!!
Budimo realni suci nam sude katastrofalno (možda bolje odgovara riječ nemarno), i još da ih stavimo u uniforme?!?

Sjetimo se još nekoliko bisera:
Čarape
Dvojne registracija za mlade
Druga liga na ploče
Itd…..

Više me zanima tko to izmišlja ovakve gluposti nego koliko košta nova uniforma i od kakvog se materijala proizvodi!

Tko se sa mnom ne slaže nije u pravu!!!
bulka
Tek protipkao

PostPostao/la alan34 » 12 kol 2010

ja se (ne)slažem s tobom! uh, yebote, koja atraktivna tema? sudačke uniforme? suci u kuglanju? ha ha
alan34
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la zorislaw » 12 kol 2010

pa ti Bulka stvarno nisi realan
uvjeren sam da bi jedno fino teget odijelo podiglo ovaj sport za dvije razine više
zorislaw
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Nikola » 12 kol 2010

lukodp je napisao/la:
Nikola je napisao/la: Potaknite svoje saveze da vam sufinanciraju uniforme pa će možda biti manje negativnih reakcija... :mrgreen:

U kojem ti svemiru (županiji) živiš??? :o :o :o
Nemam ja ništa protiv uniforma kao takvih, ali ne vidim nikakav problem u trenutnom stanju. Sankcionirati suce koji se ne pridržavaju pravila obleke i to je to. A 400,00 kn da oprostiš za neke i JE puno, i zašto bi morali onda sudit 2-3 utakmice gratis da si to isplate...
Po meni idiotski, i mislim da su nečiji privatni interesi u pitanju kao i uvijek... :x

Koliko ja znam, Zagrebački savez je sufinancirao. Živim u istom svemiru kao i ti, samo u drugoj županiji... :mrgreen:
I vjeruj mi ova uniforma košta manje nego plave hlače, sivi sako, plava kravata i bijela košulja koje sa tenisicama čine jednu sjajnu modnu kreaciju koja je očito tvojem oku jako ugodna... :mrgreen:
Nikola
Raspisani lik

PostPostao/la Krunoslav » 12 kol 2010

Nikola je napisao/la: plave hlače, sivi sako, plava kravata i bijela košulja sa tenisicama

Ovu dosadašnju uniformu kod nas na istoku, u trečoj ligi, nosio je samo jedan sudac :?
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 13 kol 2010

Nikola je napisao/la:
lukodp je napisao/la:
Nikola je napisao/la: Potaknite svoje saveze da vam sufinanciraju uniforme pa će možda biti manje negativnih reakcija... :mrgreen:

U kojem ti svemiru (županiji) živiš??? :o :o :o
Nemam ja ništa protiv uniforma kao takvih, ali ne vidim nikakav problem u trenutnom stanju. Sankcionirati suce koji se ne pridržavaju pravila obleke i to je to. A 400,00 kn da oprostiš za neke i JE puno, i zašto bi morali onda sudit 2-3 utakmice gratis da si to isplate...
Po meni idiotski, i mislim da su nečiji privatni interesi u pitanju kao i uvijek... :x

Koliko ja znam, Zagrebački savez je sufinancirao. Živim u istom svemiru kao i ti, samo u drugoj županiji... :mrgreen:
I vjeruj mi ova uniforma košta manje nego plave hlače, sivi sako, plava kravata i bijela košulja koje sa tenisicama čine jednu sjajnu modnu kreaciju koja je očito tvojem oku jako ugodna... :mrgreen:

I onaj Guru sigurno bi uživao u toj kombinaciji, a ni Ciganović vjerojatno ne bi imao ništa protiv...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 13 kol 2010

Ajmo malo ozbiljnije: recimo da želim postati novi sudac. Ova kombinacija sa novom uniformom mi je sigurno bitno prihvatljivija, budući se čitav život neformalno oblačim. Kravate ne nosim, sako imam jedan sivi i jedan smeđi, ne nosim košulje (u stvari, imam isto jednu sivu), a ni hlače kakve se traže nemam. Jedino imam tenisice. Glasam za novu uniformu, puno mi je jeftinija ta varijanta!
newform1
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kuglanje danas

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.