NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Aktualne teme
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Post Postao/la lukodp » 13 kol 2010, 08:06

Nikola je napisao/la:
lukodp je napisao/la:
Nikola je napisao/la: Potaknite svoje saveze da vam sufinanciraju uniforme pa će možda biti manje negativnih reakcija... :mrgreen:
U kojem ti svemiru (županiji) živiš??? :o :o :o
Nemam ja ništa protiv uniforma kao takvih, ali ne vidim nikakav problem u trenutnom stanju. Sankcionirati suce koji se ne pridržavaju pravila obleke i to je to. A 400,00 kn da oprostiš za neke i JE puno, i zašto bi morali onda sudit 2-3 utakmice gratis da si to isplate...
Po meni idiotski, i mislim da su nečiji privatni interesi u pitanju kao i uvijek... :x
Koliko ja znam, Zagrebački savez je sufinancirao. Živim u istom svemiru kao i ti, samo u drugoj županiji... :mrgreen:
I vjeruj mi ova uniforma košta manje nego plave hlače, sivi sako, plava kravata i bijela košulja koje sa tenisicama čine jednu sjajnu modnu kreaciju koja je očito tvojem oku jako ugodna... :mrgreen:
Što ti znaći to sufinancirao? Ako je dao i 50,00kn svakom sucu za novu uniformu onda je to za svaku pohvalu. Nemaju svi takav županijski savez... ;)
Nego, opet napominjem nemam stvarno ništa protiv uniformiranja sudaca i svi se slažemo da će izgledat puno bolje nego dosad, iako mi osobno to uopće nije važno. Ja nisam sudac i kao što sam već prije napomenuo neću nikad niti biti.
Smeta me naćin provedbe te tzv. odluke... :evil:
Baš kako su Andrija i Slavonac napisali, sve ide po onom principu rekla-kazala uz pivu u birtiji negdje na nekoj kuglani...., i onda izjavljujete da će nove uniforme dići rejting kuglanja kao sporta... GLUPOST. :shock: :oops:

Nego, evo interesantne situacije... sudac ima licencu, ne želi novu uniformu, na temelju čega će mu netko zabraniti da sudi??? :? Gdje ima pismeno, u kojem pravilniku, gdje je odluka o obvezi novih uniformi... po meni je ovo idiotski da se smrzneš ;)
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 13 kol 2010, 08:27

lukodp je napisao/la:Nego, evo interesantne situacije... sudac ima licencu, ne želi novu uniformu, na temelju čega će mu netko zabraniti da sudi??? :?  Gdje ima pismeno, u kojem pravilniku, gdje je odluka o obvezi novih uniformi... po meni je ovo idiotski da se smrzneš  ;)

Uz propozicije za pojedinu ligu dolazi i sudački naputak...tamo samo promjene rečenicu o propisanoj uniformi i to je to.
A na kraju je uvijek pravilnik o mandatnim kaznama pa ti je točno tarifiran svaki "prekršaj"...od igračkih (npr. nastup bez knjižica, nastup sa 5 igrača, nemaju čarape pretežito iste boje...), do sudačkih (nedolaska sudaca na tekmu, nepropisna odjeća, neposjedovanje obilježja, iskaznica...)
raspon je čini mi se od nekih 100-150kn po igraču za čarape, 300kn manji feleri kod sudaca pa do preko tisuću-dvije kuna za veće nedostatke...

Dakle, kao i do sada (samo ne znam bas kolko se to u praksi primjenjivalo), vjerojatno će sudac suditi bez obzira na obleku, ali ga opalis po džepu da se ubuduće pridržava pravila.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 13 kol 2010, 10:47

ZrntscheZ je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Nego, evo interesantne situacije... sudac ima licencu, ne želi novu uniformu, na temelju čega će mu netko zabraniti da sudi??? :?  Gdje ima pismeno, u kojem pravilniku, gdje je odluka o obvezi novih uniformi... po meni je ovo idiotski da se smrzneš  ;)

Uz propozicije za pojedinu ligu dolazi i sudački naputak...tamo samo promjene rečenicu o propisanoj uniformi i to je to.
A na kraju je uvijek pravilnik o mandatnim kaznama pa ti je točno tarifiran svaki "prekršaj"...od igračkih (npr. nastup bez knjižica, nastup sa 5 igrača, nemaju čarape pretežito iste boje...), do sudačkih (nedolaska sudaca na tekmu, nepropisna odjeća, neposjedovanje obilježja, iskaznica...)
raspon je čini mi se od nekih 100-150kn po igraču za čarape, 300kn manji feleri kod sudaca pa do preko tisuću-dvije kuna za veće nedostatke...

Dakle, kao i do sada (samo ne znam bas kolko se to u praksi primjenjivalo), vjerojatno će sudac suditi bez obzira na obleku, .
ali ga opalis po džepu da se ubuduće pridržava pravila

To ne vjetujem, jer već ima malo sudaca i opali ga po džepu, neće više suditi i što onda? :roll:

alan34
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la alan34 » 13 kol 2010, 11:18

to bi onda značilo definitivnu propast kuglanja! kako bi se inače moglo igrati, a da ti sudac ne kaže koji loh i kako, kako bi se inače zbrajali rezultati, kada ti sadašnja tehnologija ne ispisuje automatski obim struka i projekciju konačnih rezultata,...??

LZN
Tek protipkao

Post Postao/la LZN » 13 kol 2010, 14:00

E moj Andrija previše ti toga znaš a pravila i propozicije imaš u malom prstu i lako ti je za nas obične kuglače ali je problem kad učenik više zna od učitelja a tako i ti od ovih koji vode savez,samo da nam se ne desi što i odbojci.U stvari bolje bi bilo da nam se to dogodi jer smo odavno zreli za to.Podržavam novu sudačku uniformu ali da se poštiva procedura primjene i suglasnost većine žup.saveza a ne pojedinaca.Pozdrav svim istinskim zaljubljenicima u kuglanje a ti Andrija piši što više da i mi više znamo i naučimo.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 13 kol 2010, 20:38

lukodp je napisao/la:Nego, evo interesantne situacije... sudac ima licencu, ne želi novu uniformu, na temelju čega će mu netko zabraniti da sudi??? :? Gdje ima pismeno, u kojem pravilniku, gdje je odluka o obvezi novih uniformi... po meni je ovo idiotski da se smrzneš ;)
nisam se do sada htio uključivati u ovu temu, al jednostavno ne mogu vas više slušati
očito je da mnogi od vas članova županijskih zborova sudaca se i niste sreli na nekoj godišnjoj skupštini i slično

http://www.kuglanje.hr/docs/2009-12-10_ ... k_2009.pdf

ako bacite oko na datum, vidite da je 10.12. prošle godine objavljen novi pravilnik
članak 50. se odnosi na sudačku odjeću

ovaj pravilnik je proslijeđen svim županijskim zborovima sudaca

u čemu je problem slavonac, crnćo, luko?

LZN
Tek protipkao

Post Postao/la LZN » 13 kol 2010, 21:46

E Saša to je napisano i poslano vjerovatno žup.savezima ali što misliš koliko je sudaca upoznato s tim i koliko ih je to pročitalo, a evo i pitanje za tebe tj.tvoja procjena koliko je sudaca do sada palo na ispitima,ja mislim da niti jedan. I još jedno što misliš koliko žup.saveza radi prema statutu a koliko ih je savez na papiru tj.ne rade ništa već samo daju delegata za skupštinu HKS-a.Znam da nisi odgovorna osoba za to niti to trebaš znati ali dosta toga znaš pa me baš zanima tvoje mišljenje pa da procjenim koliko ja o tome znam.

andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la andrej kovač » 13 kol 2010, 23:00

Slavonac,Crnčec....,Saša Vam je stavio link,pa pročitajte.Ništa se ne rješava na šanku,pa niti sud.uniforme,ali ako te nešto zanima,onda to i saznaš,pa sam tako i ja saznao.Ako Vama vaši žup.zbor.sudaca nisu prenjeli odluke,onda riješite s njima problem.Slavonac,nikada ne pišem nadobudno i nema razloga za takvim žargonom,ali moje je pravo da iznesem svoje mišljenje.Vi možete misliti koliko god hoćete da ste dobar sudac s deset suđenja godišnje,ali ja Vam opet kažem da niste i to je tako.Nije sve u nabubanom pravilniku.Postoji li neki vrhunski igrač s jednim treningom?Izvlačite nerezonski neke zaključke o sucima i predbacujete ih meni,a ja nikada nisam rekao da su Osječki suci nekvalitetni,iako je sigurno da neki jesu dobri,a neki nisu.Koji Osječki sudac je međunarodni sudac?Toliko od mene,kada me već prozvaste.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 14 kol 2010, 08:53

LZN je napisao/la:E Saša to je napisano i poslano vjerovatno žup.savezima ali što misliš koliko je sudaca upoznato s tim i koliko ih je to pročitalo, a evo i pitanje za tebe tj.tvoja procjena koliko je sudaca do sada palo na ispitima,ja mislim da niti jedan. I još jedno što misliš koliko žup.saveza radi prema statutu a koliko ih je savez na papiru tj.ne rade ništa već samo daju delegata za skupštinu HKS-a.Znam da nisi odgovorna osoba za to niti to trebaš znati ali dosta toga znaš pa me baš zanima tvoje mišljenje pa da procjenim koliko ja o tome znam.
s prošlogodišnjeg licenciranja u rijeci znam za jednog koji nije prošao, u zagrebu su svi prošli koliko sam čuo...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 14 kol 2010, 09:51

Evo sad ću ti objasniti u čemu je problem...kad se već pravite ludi.
Dakle, istaknul si da je pravilnik objavljen 10.12.2009...a u samome pravilniku stoji da se primjenjuje od 20.11.2009...
Znaci primjenjival se službeno 20 dana prije objave?!

I još jedna "logicnost"...pravilnik je od strane pretpostavljam Sudacke komisije donesen 03.11.2009., dva mjeseca unutar sezone, IO HKS ga potvrdjuje na svojoj sjednici 20.11.2009...i od tog istog datuma odmah stupaju sve odluke na snagu?!?!?Gdje toga ima?!

Druga stvar, ako već dotični stupa na snagu 20.11.2009. recite mi koji sudac bilo gdje u HR je na bilo kojoj utakmici prošle sezone nakon navedenog datuma imal propisanu uniformu?!?!
Znaci svi smo bili "outlaw", svi smo krsili pravila, mogli smo hipotetski svaki put popusit mandatnu za nepostivanje pravilnika o odijevanju, kaj ne?

Ili nam je Savez trebal doslovce preko noći poslati DHLom nove odore ili barem omogućiti da doletimo po njih?!?
Je li se to desilo?!

Kužiš sad, nije problem u odjeći kao odjeći, nego o načinu funkcioniranja Saveza, donošenju i primjenjivanju odluka opcenito po bilo kojem pitanju, jer se većina toga radi na sarlatanski način...a vi službenici Saveza još branite takvo postupanje.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Odgovorite