NOVA SUDAČKA UNIFORMA

Aktualne teme

Re: NOVA SUDAČKA UNIFORMA

PostPostao/la sasa » 14 kol 2010

ZrntscheZ je napisao/la:Kužiš sad, nije problem u odjeći kao odjeći, nego o načinu funkcioniranja Saveza, donošenju i primjenjivanju odluka opcenito po bilo kojem pitanju, jer se većina toga radi na sarlatanski način...a vi službenici Saveza još branite takvo postupanje.

kužiš sad, ovdje je tema odjeća kao odjeća, a ak ne voliš funkcioniranje bilo kojeg saveza odi komentiraj to na drugu temu
i čekaj da ti dođu lijepe plave majice i crne hlače da možeš sudit i izgledat kak to doliči nekom sportu
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la zorislaw » 15 kol 2010

sad kužiš ( za početak rečenice su me nadahnuli maloprijašnji postovi ) ova tema bi se fakat morala prebaciti u brbljanje
zorislaw
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la josip1 » 15 kol 2010

Gospodo suci,
može li mi tko odgovoriti:
DA LI JE DOPUŠTENO PRI ZAGRIJAVANJU NA DASKI POLOŽNICI ( VRHU) BILO ŠTO OZNAČAVATI ?,
DAKLE PRIJE POČETKA SLUŽBENOG NATJECATELJSKOG DIJELA
josip1
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Krunoslav » 15 kol 2010

josip1 je napisao/la:Gospodo suci,
DA LI JE DOPUŠTENO PRI ZAGRIJAVANJU NA DASKI POLOŽNICI ( VRHU) BILO ŠTO OZNAČAVATI ?,

Ja nisam sudac, ali mislim da ne 8-)
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 15 kol 2010

sasa je napisao/la:
ZrntscheZ je napisao/la:Kužiš sad, nije problem u odjeći kao odjeći, nego o načinu funkcioniranja Saveza, donošenju i primjenjivanju odluka opcenito po bilo kojem pitanju, jer se većina toga radi na sarlatanski način...a vi službenici Saveza još branite takvo postupanje.

kužiš sad, ovdje je tema odjeća kao odjeća, a ak ne voliš funkcioniranje bilo kojeg saveza odi komentiraj to na drugu temu
i čekaj da ti dođu lijepe plave majice i crne hlače da možeš sudit i izgledat kak to doliči nekom sportu

Nije ovdje tema odjeća kao odjeća (bar ne sudeći po postu s otvaranja teme ;) ), svi se mi uglavnom slažemo da je to s novim uniformama u kojima bi svi suci u kuglanju bili prepoznatljivi (isto odjeveni) dobra, provedba te ideje je već druga stvar, a najžalosnije je što se u savezu tako uglavnom i radi... šlampavo i neprofesionalno, i time ne mislim samo na HKS nego i na županijske saveze (pogotovo moja županija :oops: ).
A ako već kao admin tražiš nešto offtopic, onda pogledaj post od josip1... :roll:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 15 kol 2010

lukodp je napisao/la:
sasa je napisao/la:

Nije ovdje tema odjeća kao odjeća (bar ne sudeći po postu s otvaranja teme ;) ), svi se mi uglavnom slažemo da je to s novim uniformama u kojima bi svi suci u kuglanju bili prepoznatljivi (isto odjeveni) dobra, provedba te ideje je već druga stvar, a najžalosnije je što se u savezu tako uglavnom i radi... šlampavo i neprofesionalno, i time ne mislim samo na HKS nego i na županijske saveze (pogotovo moja županija :oops: ).
A ako već kao admin tražiš nešto offtopic, onda pogledaj post od josip1... :roll:

Ej, Saša, sad ću Te braniti, tak da ne veliš da sam uvijek protiv: dakle, admin je u Njemačkoj i brani boje naše zemlje na SP u bowlingu, pa Luko, nemoj očekivati da će se javiti isti tren. Čovjek ima svoje obveze tamo...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 15 kol 2010

Primljeno na znanje! :)
Puno sreće repki i adminu, i što više strikeova...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la šmizla » 16 kol 2010

Službeno utakmica počinje u trenutku kada su predstavnici klubova, potpisali prijavne liste igrača koji nastupaju. Dakle prije prozivanja i pozdrava igrača na stazama. I na daski položnici se ništa ne smije označavati, naročito na vrhu. Imaš pravo označiti mjesto iz kojeg počinje tvoj zalet i to ne na daski položnici nego s lijeve strane od nje (ako si dešnjak) odnosno obrnuto ako si ljevak.
šmizla
Tek protipkao

PostPostao/la ZrntscheZ » 16 kol 2010

šmizla je napisao/la:

Službeno utakmica počinje u trenutku kada su predstavnici klubova, potpisali prijavne liste igrača koji nastupaju. Dakle prije prozivanja i pozdrava igrača na stazama. I na daski položnici se ništa ne smije označavati, naročito na vrhu. Imaš pravo označiti mjesto iz kojeg počinje tvoj zalet i to ne na daski položnici nego s lijeve strane od nje (ako si dešnjak) odnosno obrnuto ako si ljevak.

Ovo je totalno off topic...o tome se na drugom mjestu već raspravljalo...ali kad ste već krenuli onda je ovo pitanje samo još jedan ilustrativni primjer rada Saveza...

Od više ni ne znam koje točno davne godine nisu updateana pravila i usklađena sa svjetskima, tj. nisu barem nigdje skupljena na jednom mjestu i objavljena da svima budu dostupna o čemu sam krenul pisati pred dosta vremena jošovdje

Pa prema tome ako bi se držali zadnjih objavljenih pravila situacija bi bila kao što je napisano u čl.40 točka 10, a prema kojemu se izričito dozvoljava označavanje osnovnog stava (ne i mjesta bacanja kugle pri vrhu) NA samoj dasci položnici sredstvom koje se pri zamjeni staza može ukloniti...teoretski...traka, kreda, ravnalo, bočica...whatever uklonjivo...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la pinta » 07 ruj 2010

Sa nekoliko tjedana zadrške uključujem se u raspravu oko nove sudačke opreme.

Odmah da kažem da sam u potpunosti za uvođenje jedinstvene opreme za sve suce u cijeloj Hrvatskoj. Način donošenja odluke i provedbe nije najspretnije izveden, no i to bi se moglo tolerirati.
Ima nažalost nekoliko stvari što se tiće same opreme koje mi smetaju. Vidjevši opremu, jučer, prilikom predsezonskog brifinga sudaca, ostao sam razočaran s nekoliko stvari.
1. Na leđima ispod znaka HKS-a, piše SUCI :o , pošto je oprema personaliti, odnosno jednu trenirku i jedan dres nosi jedan čovjek - TREBA PISATI SUDAC ili ZBOR KUGLAČKIH SUDACA HRVATSKE
2. Materijal za majice Poliester 100% tko je to odabrao?
3. Logotip na majicama - dovoljno je bilo otisnuti na džep naprijed (ovo i nije toliko bitno).

Poslije ove vizualne prezentacije sad se javlja pitanje: Nije li ovo zaista prevelika cijena za tu opremu? (Ako je cijena 400 kuna) :?:
pinta
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kuglanje danas

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.