Regija Centar

Aktualne teme
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Regija Centar

Post Postao/la lukodp » 03 ruj 2012, 20:00

krcko je napisao/la: Tko ti daje za pravo skidanje intelektualnih vlasništva za koje klubovi plaćaju kako bi ih imali, i stavljanje na privatne stranice. Zgodno može biti, ali od koga si dobio dozvolu za objavljivanje, a ponekad i pljuckanje.
1. Privatne stranice jesu, ali ne pišem samo ja na njima.
2. Dozvolu za objavu čega? Rezultata? Rasporeda? Zar im i nije cilj da ga sazna što veći broj ljudi. Fotke i vijesti su uglavnom objavljivane uz dozvolu autora i uvijek piše odakle su preuzete. Možda nije 100% legalno ali to je kao što znaš jako siva zona (internet izdavaštvo)
3. Nikakvu materijalnu dobit ne ostvarujem od portala, upravo suprotno...
4. Sitna nepodopština, možda i je, u smislu što sve jedan može samo kad hoće, a oni koji bi trebali i koji su plačeni nemogu :)
5. Dozvolu za pljuckanje mi pruža također spomenuti ustav (pravo na slobodu govora i izražavanja mišljenja), a savez mogu kritizirat koliko god želim pošto sam i sam njegov član zar ne.
6. Ok, ovo s spominjanjem inteligencije je bilo nepotrebno i slažem se da je ista interdisciplinarna :) Sorry na tome
7. "plan javnih potreba u športu" eh da... financije se kako i sam znaš odvijaju putem ZSUIS koje dijele dobiveni novac od jedinica lokalne samouprave.
7.1 "a vjerojatno i ne znaš za što izdvajaš," to najvjerovatnije nitko nezna ...
8. Naravno da ne mislim da se strani igrači plačaju isključivo iz proračunskih sredstava ali opstajanje klubova u nižim ligama a to se odnosi na 2HKL pa niže ovisi isključivo od javnih financiranja, sponzori, da mogu sudjelovati ali nema teorije da 90% klubova (kuglačkih) u RH opstane da im se ukine sav novac koji dobivaju iz proračuna.
8.1 "Tko ti neda da igraš prvu ligu u Ciglenicii budeš prvak svijeta sa navedenim igračima. Zar nogomet ?" pa... kad dobijem na lotu onda može, do tada nema tog truda i talenta koji bi jedan drugoligaški klub doveo do tih razina, samo pare, pare i pare... a sponzori dolaze tek kada se napravi rezultat zar ne ?
8. Možda je to sve ošlo "off topic" ali nemoj bježati od replike, za ovo i služi forum, za razmjenu mišljenja, i ako jedan od nas dvojice zgasi komp pametniji nego što je bio prije paljenja, onda se isplati... :)
Luko Del Ponte

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean » 04 ruj 2012, 07:54

lukodp je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Nastavlja se srozavanje klasičnog muškog kuglanja u ovoj regiji. Od 42 kluba 2003. u novo prvenstvo ih ulazi 29. Tri manje nego prošle godine, 11 manje nego u sezoni 2007/08. Ima kakvih ideja?
Imaju austrijanci ali nevjerujem da bi nest pomoglo. Problem je u tome sto jednostavno nema novaca za rekreativni sport a kuglanje zapravo nije jeftino... Za ovu nasu slucajnu drzavu i ovo je pravo cudo.
nebi se složio Luko s tobom. i milsim da je kuglanje JAKO jeftino.. naime cca 20000-30000 kuna koliko treba prosječno za odigrat jednu sezonu druge ili treće lige.. je zapravo smiješna cifra.... recimo za neku firmu- sponzora.. tolko košta valjda 2 sekunde reklame na tv-u... sad je smao pitanje dal če taj neko radije dati tu lovu za ritmičku gimnastiku.. sinhrono plivanje.. pikado ... ili kuglanje

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 04 ruj 2012, 08:31

mrbean je napisao/la:... sad je smao pitanje dal če taj neko radije dati tu lovu za ritmičku gimnastiku.. sinhrono plivanje.. pikado ... ili kuglanje...
U tome je problem, uostalom te si sportove mogao gledati na OI (osim pikada), klasično kuglanje teško da ćemo ikada vidjeti. Nego, koje je onda vaše viđenje drastičnog smanjenja broja klubova i igrača? Nažalost, nije to samo slučaj u ZKS...
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 04 ruj 2012, 09:33

mrbean je napisao/la:
lukodp je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Nastavlja se srozavanje klasičnog muškog kuglanja u ovoj regiji. Od 42 kluba 2003. u novo prvenstvo ih ulazi 29. Tri manje nego prošle godine, 11 manje nego u sezoni 2007/08. Ima kakvih ideja?
Imaju austrijanci ali nevjerujem da bi nest pomoglo. Problem je u tome sto jednostavno nema novaca za rekreativni sport a kuglanje zapravo nije jeftino... Za ovu nasu slucajnu drzavu i ovo je pravo cudo.
nebi se složio Luko s tobom. i milsim da je kuglanje JAKO jeftino.. naime cca 20000-30000 kuna koliko treba prosječno za odigrat jednu sezonu druge ili treće lige.. je zapravo smiješna cifra.... recimo za neku firmu- sponzora.. tolko košta valjda 2 sekunde reklame na tv-u... sad je smao pitanje dal če taj neko radije dati tu lovu za ritmičku gimnastiku.. sinhrono plivanje.. pikado ... ili kuglanje
taj budžet ti je dovoljan jer kuglanu podrazumijevaš kao besplatnu...
a ako uračunaš i troškove kuglane po ekonomskoj cijeni, onda ti treba duplo...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 04 ruj 2012, 11:41

lukodp je napisao/la:vaše viđenje drastičnog smanjenja broja klubova i igrača? Nažalost, nije to samo slučaj u ZKS...
Nije to samo u regiji centar, i kod nas na istoku (ugasila se Uljara i Tvin-muški) Tvin vjerojatno u zadnji čas, tako da je 3. liga ostala na 11 klubova, Miro je trebao Konikom II ubaciti kao 12. jer su bili drugi u 4. ligi.

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean » 04 ruj 2012, 13:01

smanjenje klubova i igrača je iz jednostavnog razloga kaj je sad sve bazirano na ekonomskoj računici.. nekad su glavne odlike bile volja.. entuzijazam.. i sve je bilo kao društveno../STARI DOBRI SOCIJALIZAM/ pa se to DRUŠTVO brinulo i za sport.. kulturu.. zdravstvo.. danas je sve u lovi.. nema love- nema ničeg .. i nije to samo u kuglanju.. nekad su tvornice imale po 10000 ljudi sad te iste imaju 2000..

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 02 lis 2012, 13:29

Vidim da u propozicijama za odigravanje kupa Regije centar stoji da je sudjelovanje OBVEZNO svim klubovima. Mišljenja sam da je to dobra odluka i da pogoduje kuglanju. A i da je veliki korak naprijed prema razvoju ovog natjecanja (kupa). Jel ima tko kakvo mišljenje, komentar, primjedbu, ispravak netočnog navoda i sl. ...? :D
Luko Del Ponte

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 02 lis 2012, 23:47

lukodp je napisao/la:Vidim da u propozicijama za odigravanje kupa Regije centar stoji da je sudjelovanje OBVEZNO svim klubovima. Mišljenja sam da je to dobra odluka i da pogoduje kuglanju. A i da je veliki korak naprijed prema razvoju ovog natjecanja (kupa). Jel ima tko kakvo mišljenje, komentar, primjedbu, ispravak netočnog navoda i sl. ...? :D
Kod nas na istoku prva i druga liga su obavezni a ostali nisu, tako da su se prijavila samo dva trećeligaška kluba, mi koji nemamo ploče ne želimo se prijavljivati jer ono o domačinstvu nižerazrednog kluba poništava ona o četvrtfinalu na pločama. :cry:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 03 lis 2012, 13:33

Krunoslav je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Vidim da u propozicijama za odigravanje kupa Regije centar stoji da je sudjelovanje OBVEZNO svim klubovima. Mišljenja sam da je to dobra odluka i da pogoduje kuglanju. A i da je veliki korak naprijed prema razvoju ovog natjecanja (kupa). Jel ima tko kakvo mišljenje, komentar, primjedbu, ispravak netočnog navoda i sl. ...? :D
Kod nas na istoku prva i druga liga su obavezni a ostali nisu, tako da su se prijavila samo dva trećeligaška kluba, mi koji nemamo ploče ne želimo se prijavljivati jer ono o domačinstvu nižerazrednog kluba poništava ona o četvrtfinalu na pločama. :cry:
Da, u pravilu klubovi koji nemaju ploče su automatski zakinuti za igranje u završnicama kupova. Mislim da je to krajnje nepravedno i nesportski. Odigravanje kupa bi se trebalo omogučiti i klubovima koji nemaju kuglane s pločama. Žao mi je što HKS nema snage, volje i pameti da od ovog natjecanja napravi nešto konkretno, da svima omogući iste uvijete, da svi moraju imati iste propozicije itd.
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 02 pro 2013, 17:27

Gdje se mogu vidjeti rezultati zaostalih utakmica 2.HKL centar za žene (1.kolo i 5.kolo)?
Luko Del Ponte

Odgovorite