Novi Izbornik???

Aktualne teme
sharky
Tek protipkao

Re: Novi Izbornik???

Post Postao/la sharky » 10 vel 2009, 10:17

alan34 je napisao/la: samo da ne bude miljenko rak. taj ide unazad, a o kuglanju nema pojma.
ovako,nemoj tako govoriti o g.Raku... dok sam se kod njeg pripremo bio sam u životnoj formi,čovjek zna šta radi tako da negovori gluposti...

Miroslav Kovač

Post Postao/la Miroslav Kovač » 10 vel 2009, 10:24

Sharky,koliko znam,na jednom treningu si povrijedio gležanj na treningu kod Miljenka Raka,što nas je koštalo pobjede protiv Podravke.Nitko nije rekao da je g.Rak nesposoban,ali je činjenica da nema pojima o kuglanju.
Nisu iste pripreme za Kuglača i Nogometaša.Znači,ako želi trenirati kuglače,onda se mora tome malo više posvetiti,upoznati grupu mišića koji se koriste.Što će ti teretana za kuglanje(fizička snaga).Prvo i osnovno ti je potrebna elastičnost koja se postiže na drugi način.
Ja koliko znam,on vas je trenirao jer je Petrovićev prijatelj.Koliko puta je bio samo sa vama na treningu?

Čunj
Tek protipkao

Post Postao/la Čunj » 10 vel 2009, 10:32

Ljudi,
da bi se došlo do kvalitetnog izbornika prvo morate postaviti kriterije, dok on (kandidati) moraju predstaviti program i plan rada.
Mora imati cilj i time si postaviti granicu odgovornosti u slučaju neuspjeha ili ako nešto krene suprotno planu.

Da bi došli do kvalitetnog izbornika, moramo imati i kvalitetan tim ljudi u savezu koji znaju odabrati izbornika prema kriterijima koje sami donesu.
Da bi o tome pričali, moramo biti u IO-u (izvršnom odboru).
Da bi došli do IO-a, trebalo bi sazvati skupštinu.
Da bi došli do skupštine morate biti nešto u svojim klubovima.

Ljudi, prestanite živjeti u snovima. Pomognite onom nekom budućem predsjedniku (kandidatima) i IO-u da eventualno ovdje na forumu prikupe dovoljno činjenica i eventualnih malverzacija, da upozna-ju odvjetnike i državno odvjetništvo kako funkcionira sustav i da mu ovim putem olakšamo da u neko skorije vrijeme (već na prvoj skupštini), barata korisnim informacijama.
Pametni ljudi znaju izabrati kvalitetnog izbornika/e i ja se ne bojim te činjenice niti se bojim ako se promjeni većina paketa ljudi u savezu za budućnost kuglanja.

Špekulacijama samo stvarate animozitet između tih par ljudi. i vršite dodatni pritisak na ovo malo kandidata koje imamo.

Predlažem da se otvori u forumu CV svakog od članova izvršnog odbora i da poimence komentiramo njihov rad i što su oni svi zajedno napravili za kuglanje u ovom svom mandatu.
BTW
Te informacije bi trebale biti javne i dostupne, na stranicama HKS-a
Luka, nemoj se ljutiti - ja sam malo ispolitizirao ovu tvoju temu - ali samo u svrhu informiranja...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 10 vel 2009, 10:38

Sad ste tu počeli o pripremi, pa evo "pejstam":

Slažem se s Mirekom i Amijem u većini njihovih opaski, no ja bih se osvrnuo na neke segmente koje bolje poznajem, a odnose se na kriterije (piva?) i tjelesnu pripremu. Petrović bi morao shvatiti, da osobni život nekog igrača, nema veze sa igrom u reprezentaciji. Zašto? Zato što oni ne žive od kuglanja - nekome možeš određivati nešto ako ga hraniš. Da se treba pridržavati određenih regula - treba, ali da piva bude kriterij za nastup u repki?!! Uostalom, piva je odličan diuretik i po nekim istraživanjima, tri popijene pive tijekom dana za čišćenju organizma imaju učinak svakodnevnog trčanja. Pažnja: govorim o čišćenju organizma, ne o tjelesnoj pripremi!!! A sad o pripremi: Trčanje, odnosno aerobna priprema je osnova, baza za svaki sport pa tako i kuglanje. No ono što meni bode oči je teretana. Svaka vježba snage ima utjecaj (i to veliki!) na specifičnu preciznost u kuglanju. Razvoj krive grupe mišića može u potpunosti promijeniti način igre, izbačaj i kretanje po dasci. Zato bi osoba koja to radi sa igračima trebala biti educirana i prije svega upoznata sa specifičnim situacijama u biomehanici kuglanja. Ako to radi netko tko ne poznaje kuglanje, napravit će više štete nego koristi. Literatura sigurno postoji u Njemačkoj, a vjerojatno i u Sloveniji. Pa gospodo treneri - primite se posla!

sharky
Tek protipkao

Post Postao/la sharky » 10 vel 2009, 10:58

Miroslav Kovač je napisao/la:Sharky,koliko znam,na jednom treningu si povrijedio gležanj na treningu kod Miljenka Raka,što nas je koštalo pobjede protiv Podravke.Nitko nije rekao da je g.Rak nesposoban,ali je činjenica da nema pojima o kuglanju.
Nisu iste pripreme za Kuglača i Nogometaša.Znači,ako želi trenirati kuglače,onda se mora tome malo više posvetiti,upoznati grupu mišića koji se koriste.Što će ti teretana za kuglanje(fizička snaga).Prvo i osnovno ti je potrebna elastičnost koja se postiže na drugi način.
Ja koliko znam,on vas je trenirao jer je Petrovićev prijatelj.Koliko puta je bio samo sa vama na treningu?

Bio je sa nama svaki puta kad je mogao,u veči slučajeva je bio.. ako nije onda bi ostavio program za nas kuglače po kojem su i drugi ljudi u teretani radili... nismo imali program za nogometaše,imali smo svoje i čovjek je stvarno znao šta radi... istina da sam se ozljedio ali sa tim gležnjom imam problema od prije,ako te baš zanima u 6 mjesecu sam ga opet sredio...

sharky
Tek protipkao

Post Postao/la sharky » 10 vel 2009, 11:06

Miroslav Kovač je napisao/la:Drugo kolo,Rumunji-razbili nas kao zvečku.
...jesmo izgubili od rumunja al nas nisu razbili,nažalost kiksali su naše najače karike, nežalim nikog krivit il pljuvat po nekom ali da nisu kiksali mi bi prošli dalje,bilo bi 2:0 za nas, pa 3:1 i Bulka na kraju dobiva.. mi više setova i pa pa rumunjska...eto...

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 10 vel 2009, 11:24

Što se tiče izbornika drago mi je da imam podosta istomišljenika, naime jedini pravi kandidat za funkciju koju sad vrši spomenuti Ž.P. (izbornik SVIH reprezentacija) i po mom mišljenju je Miroslav Liović. U ulozi pomoćnika volio bi vidjet ponovo Miljenka Šarca, Biserku Perman(pogledajte uspjehe juniorskih ženskih selekcija pod njezinim vođenjm) , za Miroslava Kovača i Ivana Razuma mogu jamčit iz vlastitog iskustva da su više nego sposobni sekundanti te bi volio da se više uključe u taj dio kuglanja. Sigurno ima još dobrih i sposobnih...

Što se tiče fizčkog dijela....stvar je vrlo diskutabilna...svačije se mišljenje može uvažit jer jednostavno nema istraživanja i literatura po kojim bi se mogle radit ispravne pripreme za kuglače. Al sviđaju mi se kometari od Mire i new forma koji je očito posjetio DIF tu i tamo, mislim da znam o kome se radi i znam da nema diplomu ;) (ako se varam ispričavam se, ako sam u pravu...gajnice 4 life)

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 10 vel 2009, 12:01

Čovječe, čitaš me ko knjigu: točno, navratih koju godinu tamo i ne završih, ali odradio sam jedan dio istraživanja za diplomski na temu: "Utjecaj vježbi snage na specifičnu preciznost u kuglanju" (na žalost, nemam više ništa na papiru, svi rezultati su izgubljeni), ali još nešto se od toga sjećam. Znam da su slovenci u Ljubljani na DIF-u radili neka istraživanja sa rotacijom kugli, prema tome, sigurno su na ovu temu odradili nešto. Na žalost, nemam se vremena ni volje borit s vjetrenjačama, odnosno protiv ljudi za sva vremena i sustave, ali mi je drago ovako ponekad natipkati nešto.

milan
Tek protipkao

Post Postao/la milan » 10 vel 2009, 12:08

ako Vas zanima fizička priprema za kuglanje slobodno se obratite g.Primož Pintariču, čovjek je diplomirao DIF, diplomski je pisao iz kuglanja i uvjeravam Vas da čovjek točno zna što treba vježbat i kako..

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 10 vel 2009, 12:27

Evo, samo treba dat ideju. Bilo bi sjajno kada bi netko bio zainteresiran za takva izdanja na Hrvatskom jeziku (HKS???), budući naš KF (nije više DIF, sada je Kineziološki fakultet) uopće ne prati neke "manje" sportove, a i one koje prate...neću dalje - opet ljudi za sva vremena i sve sustave...
HKS bi, po meni trebao prikupiti svu moguću literaturu o kuglanju, pa makar bila ona i na Mađarskom, a ne loviti u mutnom s ljudima koji nemaju pojma o kuglanju.

Odgovorite