Plaćanje u kuglanju

Aktualne teme

Re: Plaćanje u kuglanju

PostPostao/la ZrntscheZ » 17 vel 2009

andrej kovač je napisao/la:
Mariola je napisao/la:Ne želim generalizirati stvari pa reći kako su svi klubovi isti po pitanju davanja hranarine ali bi se usudio reći da u onima u kojima sam bio vrijedi ona, '' obećanje, ludom radovanje ''

Pozdrav Mario,ova obećanje ludom radovanje ti i nije daleko od istine.Međutim,mislim da smo mi igrači sami krivi,zato jer ne inzistiramo na potpisivanju ugovora i njegovoj ovjeri kod javnog bilježnika.Kada bi imali taj dokument mogli bi utjerati sva dugovanja kluba prema nama,ali bi onda morali i plačati razno razne poreze državi,jer bi bilježnik taj ugovor poslao na poreznu,tako da bi dobili još manje love,nego "kao" što imamo usmeno i pismeno dogovoreno,ali ne ovjereno kod bilježnika.S druge,ako ne ovjeriš ugovor,tko ti garantira da ćeš dobiti dogovoreno?Ja se nažalost još nisam opametio,pogotovo nakon Medveščaka,pa još uvijek dogovaram sve na više manje usmenoj osnovi.Ima li netko na ovom forumu tko zna kako bi se obračunala porezna davanja na prihod od kuglanja?Ako ima,molio bih ga da nam objasni.

hmmm....
mislim da bi se to kvalificiralo kao ugovor o djelu pa bi doprinosi za mirovinsko i zdravstveno bili 20% i 20% onda još porezi i prirezi...to je ovak ugrubo...dakle od 10 000kn brutto, ti dobivaš 6000.

to ti se računa pod drugi dohodak pa na kraju godine podnosiš poreznu prijavu i postoji mogućnost povrata određenog dijela preplaćenog poreza ukoliko ne prelaziš određene granice godišnjih primanja (ne znam točno kak su postavljene)
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la arcy » 17 vel 2009

Mariola je napisao/la:Ne želim generalizirati stvari pa reći kako su svi klubovi isti po pitanju davanja hranarine ali bi se usudio reći da u onima u kojima sam bio vrijedi ona, '' obećanje, ludom radovanje ''

Pozdrav Mario,ova obećanje ludom radovanje ti i nije daleko od istine.Međutim,mislim da smo mi igrači sami krivi,zato jer ne inzistiramo na potpisivanju ugovora i njegovoj ovjeri kod javnog bilježnika.Kada bi imali taj dokument mogli bi utjerati sva dugovanja kluba prema nama,ali bi onda morali i plačati razno razne poreze državi,jer bi bilježnik taj ugovor poslao na poreznu,tako da bi dobili još manje love,nego "kao" što imamo usmeno i pismeno dogovoreno,ali ne ovjereno kod bilježnika.S druge,ako ne ovjeriš ugovor,tko ti garantira da ćeš dobiti dogovoreno?Ja se nažalost još nisam opametio,pogotovo nakon Medveščaka,pa još uvijek dogovaram sve na više manje usmenoj osnovi.Ima li netko na ovom forumu tko zna kako bi se obračunala porezna davanja na prihod od kuglanja?Ako ima,molio bih ga da nam objasni.

Na 10.000,00 kuna bruto i sa prirezom od 18% neto iznos koji se tebi isplačuje iznosi je 5.640,00 kn. Ako ukinu 2. stup MiO onda 500,00 kn više tj.6.140,00 kn.
arcy
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Irena » 18 vel 2009

Hi!
Ako si registriran igrač i imaš uredno potpisan ugovor u kojem stoji da si plaćen (a ne nagrađivan) za svoj rad u klubu onda klub plaća poreze i doprinose, a ti imaš pravo i na povrat poreza ako ti naravno nisu primanja prevelika... :). Ljudi moji jednoga dana kada se svi izborimo da nam kuglanje bude olimpijski sport imati ćemo što razgovarati. Uostalom, dok nam hvale vrijedni igrači odlaze igrati za druge reprezentacije što reći?
Pa,pa....
Irena
Tek protipkao

PostPostao/la goran bratkovic » 18 vel 2009

kuglanje olimpijski sport?! Imaš jednu dječju zbirku pjesama čiji će se naslov prije ostvariti. Grigor Vitez: Kad bi drveće hodalo

mi prvo moramo svi prihvatiti da je kuglanje sport koji je, htjeli mi to ili ne, percipiran kao rekreacija i to gotovo isključivo u Europi. Osim toga mi, kuglačka populacija, samo radimo i kopamo jedni protiv drugih ko da nas je previše, a htjeli ba da jedan mali sport raste na podršci naših sitnih duša. Pa ne možemo se dogovriti o nekim ciljevima ni u klubu, ni u gradu, ni u državi, a ni u FIQu bez da sto puta ne izleti neki profiter i sve torpedira u zametku. Al to smo mi, a onda bi palaće od našeg truda...ne ide to tako-kao što vidimo.
goran bratkovic
Tek protipkao

PostPostao/la milos » 19 vel 2009

A propos ili vis a vis teme, mogu reći da smo mi u Medvescaku zadovoljni. Nismo plaćeni, jer to je ipak privilegija izabranih. Ali zato imamo buncek (doduše, 70% su kosti), a nekada i čevape (od par zlonamjernih proglašeni najgorim čevapima u Zagrebu) s puuuuuno krumpira i salatom nakon utakmica. Istina Bog, samo kada pobjedimo ako smo domaćini. Mogu se pohvaliti da smo se već par puta baš fino najeli ove godine. Ovi zlonamjerni opet kažu da se fino najedemo zato što ništa ne jedemo od 11 ujutro do 8 navečer, pa nismo baš izbirljivi. Hvala Adrianeonu i Grmoščici na slabim igrama. Mrzimo ove iz Novske, jer su oni dobili klopu, a mi nismo kada su nas pobijedili. A opet ih volimo, jer su nas baš fino ugostili i nahranili u Novskoj.
milos
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la andrej kovač » 20 vel 2009

Glede večere,znaš kak je.Kumstvo je kumstvo,nije za........a.Ko će kome,nego svoj svome. :o
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la newform1 » 23 vel 2009

Plaćanje u kuglanju? Kako da ne, plaćam uredno pivu sebi i dvije treneru: jednu da upadnem u momčad, a drugu kad zaserem. Znači 30 kn po utakmici. Puta 22 kola, to je 660 kn godišnje, samo za utakmice, a gdje su još i treninzi, članarina, oprema... :lol: :lol: :lol:
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Ema » 23 vel 2009

Pozdrav svima!

Ja moram rec da mjesecno dobimo odredeno svotu, plus ide dodatak ako osvojis bod ili se dobi utakmica.
Nije to neka lova, ali je simbolicno i moze bit dobar poticaj.
Ema
Nevini

PostPostao/la Nikola » 23 vel 2009

ZrntscheZ je napisao/la:

hmmm....
mislim da bi se to kvalificiralo kao ugovor o djelu pa bi doprinosi za mirovinsko i zdravstveno bili 20% i 20% onda još porezi i prirezi...to je ovak ugrubo...dakle od 10 000kn brutto, ti dobivaš 6000.

to ti se računa pod drugi dohodak pa na kraju godine podnosiš poreznu prijavu i postoji mogućnost povrata određenog dijela preplaćenog poreza ukoliko ne prelaziš određene granice godišnjih primanja (ne znam točno kak su postavljene)

Ako se ne varam po novome kod ugovora o djelu nema plaćanja mirovinskog i zdravstvenog.
Nikola
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la el'bolanjo » 24 vel 2009

na ugovor o djelu porez je 103,901 %

recimo da te klub plaća 10000 kn godišnje NETTO, klub će to koštati 20390,10

osim ako osoba ima potvrdu o prinmanju mirovine onda je porez 41,844 %

sad si prebrojite koliko penzića imate u klubu :lol: :lol: :lol: :lol:
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kuglanje danas