Plaćanje u kuglanju

Aktualne teme

Re: Plaćanje u kuglanju

PostPostao/la razbijač » 03 ožu 2009

nemoj zezat... daj pošalji link da svi vide to!
razbijač
Tek protipkao

PostPostao/la bowl » 03 ožu 2009

ajde slavonac šta lupetaš gluposti..tu zbog par stranaca...ko da ih ima 100 u našoj ligi...
šta pričaš gluposti...2 u zadru,u konikomu 2,u bjelovaru jedan, medveščaku jedan tj. dva jer nisam siguran da je
dzaja hrvat :D naši mladi i igraju, većina u 1.ligi......zato daj promjeni nick, sramotiš slavoniju
bowl
Nevini

PostPostao/la SLAVONAC » 03 ožu 2009

Vjerovatno lupam kako ti kažeš, ali ako pročitaš ponovo,ili ako ti netko pročita, vidjet će te da ja ni sa jednom riječju nisam izdvajao strance kao strane državljane već vanjske igrače u klubovima, a ako te sada nije sramota morat ćeš ipak priznati da ih ima malo više od šestoro, kako ti kažeš. I zapamti da je veća ljubav igrati za svoje dvorište pa makar i za sokić nego za komšiju za grdnu lovu. Možda sam sada bio malo jasniji.
Zadnja izmjena: SLAVONAC; 03 ožu 2009; ukupno mijenjano 2 put/a.
SLAVONAC

PostPostao/la bowl » 03 ožu 2009

loše čitaš ...pogledaj što sam napisao..u zadru i konikomu 4...jedan u bjelovaru, jedan u medveščaku..
slaba ti je matematika..ne znam odakle ti četiri hahahah :D
bowl
Nevini

PostPostao/la dolmir » 05 kol 2011

Ako problem ne rješavamo
on se multiplicira

Na 14. sjednici Izvršnog odbora Zagrebačkog kuglačkog saveza održanoj 13. travnja 2011. godine, pod 5. točkom dnevnog reda našla se zamolba Josipe Dolibašić za posredovanje u rješavanju nesuglasica oko isplate zaostalih stipandija sa KK Zagreb. Kao roditelj gore navedene, osobno sam zamolbu predao u tajništvo ZKS još 14.01.2011., a zbog niza čudnih, meni nejasnih događanja oko zamolbe, osjećam dužnost i obvezu da o tome upoznam barem sportsku javnost putem foruma.
- Dana 14.01. ove godine u svoj ured primio me gospodin M.Semenski, kome sam zamolbu uručio, a nakon čitanja iste pokušao me odbiti sa riječima, cit.: ''Mi se takvim stvarima ne bavimo, to vi riješite izravno sa klubom.'' Na moje uvjeravanje da smo pokušali, ali nije išlo, pa smo dobili preporuku Zagrebačkog sportskog saveza da se obratimo Vama.
Tada sam mu predao redom: 1. Poziv upućen klubu KK Zagrebu na izvršenje obveze.
2. Odgovor kluba KK Zagreba. 3. Odgovor Sportaša klubu, radi iznesenih neistina i kleveta od strane kluba. 4. Ponovni odgovor kluba sportašu. 5. Zamolbu upućenu Zagrebačkom športskom savezu. 6. Odgovor ZŠS. 7. Ispis kartice stipendista. 8. Poreznu karticu za 2009.g. 9. Poreznu karticu 2010.g.
- Dakle ukupno 9 dokumenata plus sama zamolba.
- Nakon pomnog čitanja svih dokumenata od strane gospodina Semenskog, upitao sam ga cit.: ''I šta mislite'' , na što je uslijedio meni neočekivan odgovor, cit.: ''Sve su to samo insinuacije, klevetanja i podmetanja. Ovdje čak ima elemenata i kaznene odgovornosti.'' Moj odgovor je bio cit.: ''Bravo ako je tako, sve Vam to ostavljam ali činjenicu (pokazujući mu porezne kartice) da su tri stipendije isplaćene uredno po Zakonu o sportu, četiri šaram ćilim vijugama, pa ponovno šest po zakonu, nikako ne možete zanemariti i hoću da to riješite. Tri plus šest nikada nije bilo trinaest. Tu nije samo prekršen Vaš Statut i Zakon o sportu, nego je prevarena i lokalna zajednica kojoj nisu uplaćeni potrebni porezi i prirezi. Ako varate sportaša, kako možete varati onog tko Vam novac daje? Zakon je jasno propisao kako se stipendija isplaćuje.''
I sada mi te riječi zvuče grubo kada ih čujem, ali bio sam na rubu živaca, vjerojatno ih je čuo i gospodin u susjednoj sobi. Kada je vidio da me ne može odbiti prešao je za drugi stol i urudžbirao zamolbu uz riječi cit.: ''Šta sad znači mi trebamo rješavati Markova sranja''
Na mom izlasku zaustavio me na vratima i pitao gospodina Sašu da mi da nekakav poziv za Josipu, sjećam se (nažalost više ne mogu citirati vrijeme je isteklo) da sam još nešto ''grubo i nesportski'' rekao ali ne znam točno što, vjerojatno se oni sjećaju pa neka slobodno kažu, ili citiraju.
- Nažalost duga priča, ali smatram da sam cijelu morao iznijeti javnosti pa valjda se bar netko zapita gdje su nestali svi podneseni dokumenti, jer iz zapisnika sa sjednice da se iščitati da članovi odbora nisu imali cijeli materijal (...G.Kujundžić uručuje Izvršnom odboru dopise KK Zagreb...). Zašto uručuje G.Kujundžić a ja sam iste predao još 14.01.2011.g.?
- Dana 11. travnja, dakle dva dana prije 14. sjednice, ponovno sam bio kod g. Semenskog i pitao što je sa zamolbom? Ovoga puta neću citirati jer sam i ovako predug, ali potvrdio mi je da je dao sve materijale Izvršnom odboru, da je sjednica za dva dana u srijedu i čvrsto obećao da će mi pokušati poslati odgovor već do petka. Naglašavam da nisam pozvan da prisustvujem sjednici. Kod mog slijedećeg posjeta, tražio sam da preslušam snimak sa sjednice (pročitao sam da se sjednice snimaju) ali g. Semenski mi je samo pročitao zaključke i rekao da mi odgovor ne može poslati jer Izvršni odbor nije verificirao zapisnik, pa će to učiniti čim prije.
Dolazeći treći puta , sreli smo se u liftu, pa nisam išao u ured, jer sam konačno uvidio sav besmisao moga traženja, dao mu broj svog mobitela i obećao da ću odgovor sačekati još tjedan dana da me nazove bude li potrebno, jer je svaki razuman rok za odgovor već odavno prošao.
- Kako pisanog odgovora nije bilo, dana 20.07. ove godine pozvao sam gospodina Maričića da provjerim što je sa odgovorom i zašto još nije poslan u pisanom obliku. O razgovoru ne bih ovoga puta, ali obećao mi je da će nazvati ured i vidjeti što je. Također sam obećeo da ću pričekati tjedan dana.
Nažalost, dva tjedna su prošla a odgovora ni za lijek.

- Obzirom da odgovora nema, smatram da mi je posredno uskraćeno pravo žalbe bilo kuda dalje, jer što da podnesem višoj instanci kao odgovor niže? ''Pa bute si pročitali na internetu, kaj ne?''

- Čitajući zapisnik, moram se osvrnuti i na tijek i izjave pojedinaca na samoj sjednici Izvršnog odbora koji u najmanju ruku nisu korektni a ako griješim molim nekoga da me ispravi.

Predsjednik informira da je stigla zamolba Josipe Dolibašić i umjesto da otvori raspravu po navedenoj točci, već predlaže rješenje i proglašava Savez nenadležnim???
Dopredsjednik Radošević također u svojem izlaganju predlaže da to netko drugi treba rješiti a niti rječju ne spominje opravdanost podnošenja zamolbe i uopće ne predlaže mogućnost eventualne nagodbe da ''prljavi veš'' ne ide izvan kruga sporta?
G. Kujundžić. Bez imalo licemjerja, moram se iskreno zahvaliti gospodinu Kujundžiću na donošenju dva dopisa KK Zagreb, uz zamjerku zašto nije donio i dopis sportaša upućen klubu pa da informacija bude potpuna. Ali neka čovjek štiti svoje interese.
- Dakle pretpostavljam da je te dopise KK Zagreb, Izvršni odbor i pročitao, a onda tu nastaje niz nejasnoća.
- U zapisniku g. Kujundžić iznosi, cit.: ''.....Uz sve to, klubu ne budu dostavljena rješenja tako da Klub nije znao za koga dolaze stipendije i u kojem iznosu.''
U dopisu KK Zagreb, upravo pročitanom od strane Izvršnog odbora, upućenom sportašu stoji, citiram: ''Nakon dobivenog izvještaja o uplaćenim stipendijama za 2009. i 2010. godinu od Zagrebačkog športskog saveza, izvješteni smo da je u masi stipendija u 2009. i 2010. godini uplaćeno Kuglačkom klubu Zagreb na ime stipendije Josipa Dolibašić bruto iznos od 31.200,00 kuna...''
ŠTO JE OD OVOGA ISTINA? (Prvi i drugi citat su u suprotnosti a izrekao ih isti čovjek ???)
U istom dopisu malo dalje stoji, citiram: ''... Moram naglasiti da nisam očekivao od Vas ovakve prijetnje sudom i sredstvima javnog priopćavanja, već sam očekivao da ćete svom bivšem Klubu materijalno pomoći s obzirom na ''iznos'' koji ste dobili za prijelaz u novi klub.''
U ČEMU TO SPORTAŠ TREBA MATERIJALNO POMOĆI SVOM BIVŠEM KLUBU?
NIJE LI TO OTVORENO PRIZNANJE DA STIPENDIJA NIJE ISPLAĆENA A POMALO I NEDOPUSTIVO ZAVIRIVANJE U TUĐI DŽEP?
Također na istom dokumentu vidljivo je da je isplata u gotovini putem blagajne čak podvučena... (pojašnjenje, gotovinom su isplaćivani putni troškovi sportaša, također nepravilno jer nisu potpisane blagajničke isplatnice od strane sportaša)
- Dakle stipendija od 2.400,00 kuna g.Kujundžić tvrdi da je isplaćivana gotovinom.
ZAKON O ŠPORTU NALAŽE DRUGAČIJE, a to svi članovi odbora dobro znaju, uostalom ispred sebe ste imali pravnika, zar ne?

Sve ove ČINJENICE osim g. Mileta nitko ne primjećuje, a on kaže da je potrebno ispoštivati zakonske propise.
Da g.Mileta, potrebno je ispoštivati zakonske propise, a zašto onda to ne činite a dokazi kršenja istih, su bili pred vama, ili je i vama tri po zakonu + četiri mimo zakona + šest po zakonu = sve OK? Dalje navodite, citiram: ''Evidentno je da nedostaje i ''druga strana priče''.'' Naravno, ako tako zaista i mislite, nije li onda trebalo predložiti da se predmet odgodi za drugu sjednicu i eventualno čuje i druga strana priče?

Interesantno je primjetiti, barem prema zapisniku, da o svemu drugome više razgovarate nego o samoj zamolbi. Sam zaključak koji se sastoji od četiri točke vrlo je neobičan.
1. ''Zagrebački kuglački savez nije nadležan za rješavanje sporova između klubova i igrača''
- Gospodo, pa nije nitko tražio da rješavate sporove, traženo je nešto sasvim drugo, ili ja ne znam pročitati što piše u zamolbi?!
2. Pod točkom 2. Vašeg zaključka preporučujete igračici da pokuša ono što je već pokušala, čime vraćate stvar na početak priče: uskraćena ti je stipendija, koja ti je i onako jedini izvor prihoda, pa eto sad ti tuži svoj bivši Klub.
Sa zaključcima pod točkama 3. i 4. mogu se složiti, iako nemaju nikakve veze sa temom, ali dok se ne realizira Vaša zamisao, valja nam poštivati postojeća zakonska rješenja, a u ovom slučaju ona su u najmanju ruku upitna.
Osobno bih dodao zaključku i stavak 5. Ako problem ne rješavamo on se multiplicira, jer evo, bježeći od činjenica koje su Vam bile na stolu, ne mogu se oteti dojmu u bar malu dozu pristranosti a onda to budi sumnju u nešto još teže. Ali ovo je samo moje mišljenje, koje bi sigurno iznio pred svima Vama da sam bio pozvan.

- Na kraju moje osobno mišljenje, iza koga stojim, je da bilo kakve nesuglasice ili nejasnoće nastale na relaciji Klub – sportaš, treba rješavati u okviru grane sporta, gdje su nastali, ali naravno uz poštivanje Zakona i uvažavanje činjenica obiju strana, dakle istinom. Bježanje od istine nije dobro. Mislim da nisu iscrpljene sve mogućnosti mirnog rješenja i zato strpljivo čekam Vaš pisani odgovor. Također mislim da jedno sportsko tijelo koje u svom naslovu nosi riječ ''Izvršni'' neće djelovati jednostrano i pokušat će naći valjano rješenje u okviru sportskih institucija, kako sportska ''prašina'' ne bi prešla okvire sportskog i fer ponašanja.

- Ako netko smatra da sam u ovom tekstu izrekao bilo kakvu laž, ili ne daj Bože klevetu prema bilo kome, molim ga da mi se obrati evo ovako putem foruma, kako bi mu se JAVNO mogao ispričati, jer mi nikada nije bila namjera nekoga povrijediti, nego samo razgovarati golim činjenicama. Na kraju, uz iskren pozdrav svim forumašima, dok budem i dalje strpljivo čekao Vaš odgovor, a možda i uputu kuda dalje, kako bi još jednom pokazao da nemam nikakvih zlih namjera, zapjevat ću onu pjesmu naše poznate pjevačice, MAGLA SVUDA MAGLA OKO NAS...

Mirko Dolibašić
dolmir
Nevini

PostPostao/la cigla » 09 kol 2011

Ma nije magla. Godišnji odmori!
cigla
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la kuglackias » 10 kol 2011

mislim da savez u ovom trenutku nema nikakve veze sa odnosom igracice i kluba u slucaju dolibasic-kk zagreb. s obzirom da se kujundic ne javlja, niti demantira ovo sto je napisao dolibasic, tesko je ocijeniti sto se uistinu dogada

ukoliko je istina, onda nije prvi takav slucaj da se djecom i kategorizacijama pokusava manipulirati, neki klubovi su cak uzimali (otimali) i 50% iznosa od kategorizacija
kuglackias
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Krunoslav » 10 kol 2011

kuglackias je napisao/la:mislim da savez u ovom trenutku nema nikakve veze sa odnosom igracice i kluba u slucaju dolibasic-kk zagreb. s obzirom da se kujundic ne javlja, niti demantira ovo sto je napisao dolibasic, tesko je ocijeniti sto se uistinu dogada

ukoliko je istina, onda nije prvi takav slucaj da se djecom i kategorizacijama pokusava manipulirati, neki klubovi su cak uzimali (otimali) i 50% iznosa od kategorizacija

A zašto onda savez blokira prijelaz igrača - ica iz kluba u klub ako nije riješena financijska obaveza? Ako sam u krivu napišite, kritike uvažavam.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Prethodna

Natrag na Kuglanje danas

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.