Kuglački treneri

Aktualne teme
hermitko
Nevini

Re: Kuglački treneri

Post Postao/la hermitko » 26 ožu 2009, 13:46

razbijač je napisao/la:također treba uzeti u obzir da su tamo kuglane većinom bez kuglica - znači 30 čunjeva lakše
Mislim, da bi ovo tezu o lakšima kuglanama brzo promjenio kad bi išao na sljedeče kuglane u Sloveniji, kuda se igra prva liga: Ljubljana - Maks Perc (nije ni Vollmer ni Funk), Konjice (neznam uopče koje firme je), Kranj (igra se dvaput, jednom kod Triglava i drugi put kod Silika)
Ali nemoj uspoređivati rezultate napravljene u ligi u na turnirima, zato što je na turnirima priprema ovih kuglana po 10put bolja nego u ligi. A oko mog prosjeka, nakon 17 kruga imam 592, ali ako to računam na vaš sistem to ti je 599. Znam, da još malo ali izgleda puno bolje nego 586 :D
Zadnja izmjena: hermitko, dana/u 26 ožu 2009, 14:29, ukupno mijenjano 1 put.

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 26 ožu 2009, 14:08

Idealno je, ali vrlo teško ostvarljivo pratiti sve svoje igrače kroz čitavu igračku karijeru i mislim da to nije uspjelo niti jednom treneru. Pripisivanje nekakvih zasluga glede uspješnosti nekog igrača samim time je u domeni samohvale i uzimanja dijela pažnje kod dijela slušateljstva, a obično je to priča koja se odvija na šankovima. Ono što je, čini mi se, novitet u kuglačkom športu to su upravo pokušaji specijalizacije za određene sustave. Ovi pokušaji kasne za sličnim u drugim športovima , no dobro je da su pokrenuti i u kuglačkom športu pa makar i na ovaj čudan način. Pokušaji su to i HKS ali očigledno zbog pomanjkanja znanja i neadekvatnih osoba na ključnim mjestima iz vakuma prešlo se u jalovost i agoniju, kako vidim po mišljenju mnogih aktera ovog foruma. Zbog toga i meni su vrlo interesantni pokušaji individualnog rada i praćenja jednog ili dva natjecatelja kroz zacrtani programski period koje čini mi se preferira LP. Naravno, da bi sve to mogao raditi mora se poklopiti mnoštvo stvari:
1. U "školi kuglanja" generacija približne starosne dobi s mogućnošću pozitivne selekcije + trener koji zna što radi ili zna čitati i provoditi napisani program.
2. U klubu vrhunska organizacija ( materijalna sredstva, broj treninga , igrački kadar spreman za polu ili puni profesionalizam, itd..) koja dozvoljava takav način rada više stručnih osoba po segmentima.
3. Kontrolna i reper natjecanja ( liga, turniri doma i vanka ... )
4. Faktor sreće i genetskih kodova bitnih za karijeru.
5. Profesionalni ugovor
Naravno, kada se ovi uvjeti ne poklope nađeš se, nerijetko u situaciji da improviziraš, a tada je najlakše pogriješiti. U kuglanju se trenerima to događa gotovo redovno, nekom prije nekom kasnije i tada donosiš odluke poprijeko da bi zadovoljio klubsku formu ili kao i igrači odlaziš u bolje sustave ali samo u većim kuglačkim centrima. Svi tu stradaju. Drago mi je kad čujem da netko ima već na početku karijere zadovoljen veći dio pretpostavki za uspješan nastavak trenerskog posla i želim mu da što kasnije dođe u situaciju kada mora improvizirati naravno ne svojom voljom. I to ima ime. Profilizacija. Grdo.
Oni koji su se prije snašli u ovim ili sličnim odnosima, uspješniji su. Mi smo u prosjeku još uvijek u teškom amaterizmu pa pokušaji praćenja novih trendova završavaju uglavnom na kratkotrajnim zadovoljstvima. Takvi su nam i međunarodni uspjesi.

poz

Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Luka Pezelj » 26 ožu 2009, 15:22

E koliko se toga ovdje napisalo, pa mi nemojte zamjeriti ako na ove tvrdnje budem odgovarao u više etapa...

Iz dva razloga sam sretan i počašćen što sam imao priliku upoznati se i surađivati sa gosp. Šundovom.
1. bi bio taj što sam od toga čovjeka naučio puno o tehnici kuglanja (još se nisam susreo s nekim tko bi mi u tom segmentu mogao ponuditi više), i 2. je onaj na kojem sam mu neizmjerno zahvalan što me je uveo u trenerski svijet.

Dakle, kada me gosp. Šundov prije 7-8 god. zamolio da mu budem desna ruka u školi kuglanja koju je nakon dulje stanke odlučio ponovno pokrenuti objeručke sam to prihvatio. Ponuda je izgledala iskreno i pošteno "sinko ja ti novaca nemam, ako i koliko nam grad Split da za taj naš rad dijelimo 50:50" i ja sam na to pristao i da ne dobijem ni kune jer obožavam trenerski rad a i brat (Marinović) mi je u toj priči pa mi ne pada napamet svojima naplaćivati. I tako krene škola kuglanja (Primorac, Ćubelić, Zoković i još 15-tak klinaca.....). Nakon par mjeseci grad odluči za školu kuglanja dati cca. 16000kn a nakon prvog tromjesečja dobijem ja i svoje mrvice i svi sretni. Dođe ljeto i reče meni gosp.Šundov da preko ljeta nema škole kuglanja pa mi novci i ne trebaju a i da je kupio laptop i printer (s tim istim i dalje sudi) pa da mi nema odakle dati kuna, a da ćemo o nastavku suradnje pričati u 9.mjesec. Dođe i 9.mjesec ja nastavim sa radom a razgovora nema i tako nastavljam volontirati pri školi kuglanja kk "Dalmatinac" još 3 godine. U međuvremenu sam bio zamoljen volontirati i u vođenju drugih ekipa koje su se natjecale u 3.HKL-jug kk "Dalmatinac" i poslje kk "TKC Dalmatinac" u kojima sam s navedenom djecom (sada momcima) i igrao. Prelaskom kompletne ekipe i škole kuglanja u kk "Mertojak" ništa se promijenilo (osim uvjeta rada naravno) i tako smo "surađivali" još 2 godine. Dakle već tada sam imao koliko-toliko trenersko iskustvo (5 godina rada u školi kuglanja od toga 2. godine vođenja ekipe u 3.HKL-jug) i sa svojim nedobivenim novcima sam i financijski velikim udjelom sufinancirao njihov razvoj i nastupe u ligi i prvenstvima, jer sam siguran da su sredstva od moje plaće uložena u njhova natjecanja te se zbog toga nisam ni žalio.(5 godina x minimalno. 16000kn/2 = 40000kn - one prve 2000kn i plaćen tečaj za trenere 1500kn.).
Ne moram ni napominjati da nema treninga, utakmice ili PH-na kojima nisam prisustvovao.

Kroz cijeli taj period "slučajno" se isticao moj brat (Marinović) te su s vremenom razlike u viđenjima kuglanja danas, a pogotovo u metodici rada tada 17-godišnjaka postajale prevelike. Nije prošlo puno vremena kada je došlo pitanje čija će biti zadnja, i ja sam se drznuo reći nakon 6 godina da će ovaj puta biti moja obzirom da je u pitanju bio moj brat, a za 2 mjeseca je trebalo uslijediti SP-u Košicama (rezultate će znati oni koje to zanima). I to je bio trenutak kada je prestala naša suradnja....

Nakon SP (6.mjesec) teška srca sam zatražio ispisnicu za mene i brata jer nema smisla da negativna atmosfera razdire tako dobru ekipu. Nakon višesatnog razgovora predsjednika i gosp. Šundova dogovorili smo nastavak suradnje na obostrano zadovoljstvo i to na način da ja radim sa Hrvojem a on sa ostatkom ekipe. Neposredno pred početak nove kuglačke sezone gosp. Šundovu je diagnosticirana teška bolest. Čovjek postupi na način da sazove sastanak objasni svima o čemu se radi i predloži da ja vodim ekipu kroz cijelu sezonu jer sam svojim radom tu priliku i zaslužio, a na kraju sezone ćemo pričati o uspješnosti i o potrebi za njegovim ponovnim uključivanjem u rad ekipe. Opet pošteno!!!
Iznenađem takvim raspletom i nisam imao izbora te se prihvatim posla, te sezone momci su osvojili 2.mjesto 3.HKL-jug te 5 U-18 i 3 U-23 medalje sa PH (u prethodnih 5 godina Marinović je bio prvak na U-14 i ekipni prvaci U-18 godinu prije).
Problem je vjerojatno nastao kad je gosp. Šundov uvidio da su stvari krenule predobro pa je morao naći načina da zaštiti "svoje" mjesto koje mu nitko nije oteo.
I to je radio na najgori mogući način da navija protiv vlastitih igrača (ima primjera) i ruši moju reputaciju tračevima o "monstrumu koji će svojim pristupom uništiti najveće blago Hrvatskog kuglanja".
Priča je otišla toliko daleko da je iz saveza poslan dopis o zamolbi da se pod hitno promjeni trener u kk "Mertojak" jer su oni naše nade za SP u Zadru.(mislim da je bio 2. mjesec (ni blizu kraja sezone)). Kada se klub na to oglušio stigla je odluka da je gosp. Šundov izbornik regije jug???? i da svi igrači (Marinović,Ćubelić,Primorac i Zoković) moraju pristupit treninzima kao reprezentativni kandidati.
Prihvatimo i ja i igrači tu odluku i odem kod gosp. Šundova na razgovor oko dogovora termina za trening da uskladim program sa njegovim, na što on odgovori da s obzirom na kraj klupske sezone ja s njima nemam što raditi i da on neće odgovarati za njihove neuspjehe zbog suradnje sa mnom. Potpuna zabrana kontakta sa vlastitim bratom i igračima???
Tjedni su prolazili negativna atmosfera je rasla, pokušao sam razgovarati i na višim instancama ali nije išlo.... Zbog nakupljenih školskih obveza čestim izbivanjem s nastave zbog priprema (maturanti) i negativne atmosfere odustajali su redom Primorac, Ćubelić, pa zbog ozljede(a kako ju je dobio bilo bi bolje da on napiše) Zoković te je izbornik regije jug ostao "samo" na Marinoviću koji je u tom trenutku bio s Manceom špica Hrvatske U-23 reprezentacije. Nekoliko tjedana nakon toga nestane i Marinović s popisa reprezentativnih kandidata. Zašto?
Kruže svakavi mitovi ali odgovora nema.... a to je ono što gosp. Šundovu teško mogu oprostiti jer mu nije cilj rušiti reputaciju Pezelja već treba minirati i igrače jer su oni mjerilo vrijednosti trenerovog rada. I na posljetku čovjek u tome i uspije, svaka mu čast.
Evo prošla je još jedna kuglačka sezona još ni jedan od "monstrumovih igrača nije pokleknuo" prvaci 3.HKL-jug, 2 U-23 i 3 U-18 medalja od čega 3 zlata.

Nikad nisam bježao od zasluga koje gosp. Šundov ima u stvaranju prije svega mene kao trenera a onda i ovih perspektivnih kuglača, a moje zasluge neka procjenjuju drugi, naposljetku najveća mi je radost povjerenje koje imam kod svojih prijatelja i kuglača.

Ispričavam se svima na ovoj sagi, sigurno će biti oko ovoga još rasprava ali morao sam reći i svoju stranu priče pa neka ljudi procjenjuju koliko sam ja odvratan.
Za sve napisano spreman sam i kazneno odgovarati ako je to moguće.
Pozdrav
Zadnja izmjena: Luka Pezelj, dana/u 27 ožu 2009, 00:02, ukupno mijenjano 5 puta.

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 26 ožu 2009, 21:23

Dobro došao u svijet realnosti. Tipično za prvu petoljetku, ali kao što kažu u svijetu marketinga, vjeruj to nije sve. Taj put si sam izabrao.

pufipaf
Nevini

Post Postao/la pufipaf » 28 ožu 2009, 21:23

Štovani gosp.Pezelj.
Uhvatim se ponovo telefona da ponovo popričam sa mojim prijateljima iz Splita pa i sa gosp. Šundovom, koji kaže da je sve istina naročito ono što je napisano pozitivno a i dijelom što je napisano negativno no bit će pojašnjeno. Stvarno je želio da gosp. Šundov ima nekog za pomoćnika ali lojalnog a ne nelojalnog kao što ste vi bili gosp. Pezelj. Većinu treninga ste kasnili i kad ste samo vi trebali odraditi trenige samostalno jer vaš mentor je bio zauzet na svom redovitom poslu a vi bi ste tada našli izliku da vam auto nije upalilo ili pobjegne autobus ili ste zaspali i sl. Broj samostalnih treninga koje ste trebali odraditi u jednom mjesecu bila max. samo 4 i to niste bili u stanju odraditi. Pored ovog bili ste upozoreni nekoliko puta za nelojalnost a vi ste obećavali da se više neće dogodit. Zbog ovakog načina rada i nelojalnosti prestali ste primati onu malu naknadu koju je gosp. Šundov obećao. Marinović nije nastao slučajno on je produkt zajedničkog rada vas dvojice a kad ste vi Luka počeli raditi s njim samostalno ignorirajući svog mentora tada on postaje ovo što je danas. Kakvo je to njegovo kuglanje danas nek kažu drugi. Ispisnice ste zatražili dok ste bili u K.K. " Dalmatinac " htjeli ste ići zbog uvjeta rada ostali ste zbog mogućnosti prelaska u Šc " Mertojak. gdje su uvjeti praktički izmišljeni za kuglanje.Kamo sreće da se je gosp. Šundov zahvalio na saradnji nakon prvog znaka nelojalnosti ali nije želio vjerovati u sve to a zna se što se desilo. Toćno je da ste se dogovorili da vodite ekipu do kraja prvenstva ali uvjetno što je značilo dok ide dobro ide ako krene loše trebali ste se povući. Dakle bili ste u prednosti 4 boda i prosuli ste ih u 2 utakmice tada ste se trebali povući ili bar zatražiti pomoć što niste učinili u interesu ekipe. Tada je gosp. Šundov shvati cijelu igru i odlučio je otići. Imali ste još prilika za popravak svoje situacije a najlakša prilika protiv Bojovnika od koga ste izgubili visokim rezultatom: nedostajao vam je 1 set. Znate da ste se i žalili i žalba nije prošla. Trebali ste glatko biti prvi. Gosp. Šundov kaže da je on bio izbornik regije Jug prije 30 god. U spomenuto vrijeme on nije bio izbornik već jedan od trenera reprezentacije zadužen za rad s kandidatima za reprezentaciju u regiji Jug. Po riječima gosp. Šundova a po nekim saznanjima i obećanjima vi ste to trebali biti a zašto niste to vi gosp. Pezelju morate znati. Vi ste gosp. Pezelju i dalje pokazivali nelojalnost ali ne sada gosp. Šundovu nego instituciji koja se zove reprezentacija jer ste nagovarali sve te igraće na bojkot njegovog rada a posljdice su neizmjerne. Da je Marinović i ostali zdušno radili kao godinu prije Marinović bi nastupio na svjetskom prvenstvu a sama posljedica za Marinovića je uskraćenje olimpijske stipendije, tko je tomu kumovao gosp. Luka , vi i svi ostali koji ste sjedili na tribinama za vrijeme drugog treninga izabranih kandidata. Spominje se i ozljeda za koju nitko nije u to vrijeme znao od onih koji su trebali znati i zašto su trenirali sa vama gosp. Luka a ne sa trenerom koji je bio zadužen a igračima je rečeno između ostalog da dođu na trening kad god hoće da treniraju sa Šundovom. Nakon samo 4 djelomićno odrađena treninga gosp. Šundov je inzistirao kod Gl. izbornika da ovakav naćin rada nema nikakvog smisla.
To spominjanje miniranje igrača i njihovih vrijednosti ne stoji jer gosp. Šundov i dalje komunicira sa Ćubelićem i Primorcem kao i sa ostalim starijim igračima. Oni igrači koji godinama ne znaju reći dobar dan ni svojim klubskim kolegama nije čudno što Gosp. Šundova ne pozdravljaju zaključujemo da su oni jednostavno indoktririrani ne zamjeramo to je prolazno. Čestitamo na osvojenim trofejima i na onim na kojima ste nastupile sa dva igrača sa dvojnom registracijom , isto tako čestitamo na osvojenom 1 mjestu u 3 HKL Jug također sa igračem koji je registriran na dvojno izvan pravilnika i propisa.
Vi ste gosp. Luka morali osvojiti i više trofeja i neka sa boljim sjajem s obzirom na vašu reputaciju a niste ZAŠTO??? Svaki trener ima pravo izbora o svom načinu rada i treba ga poštovat , i mi vam gosp. Luka želimo puno sreće i puno uspjeha i sa jednom zamolbom od strane gosp. Šundova da ga vi iz k.k. Mertojak pustite na miru da radi još koju godinu do športske mirovine. Sve ovo nije trebalo biti samo da ste vi gosp. Luka ili netko iz kluba sjeli za stol i vaše namjere objelodanili u razgovoru licem u lice a ne na način na koji ste postupili , no mi razumijemo vaše postupke jer ste iskoristili priliku ono što vam nudi u žargonu se kaže kompezacija a što je to nećemo o tom jer to zadire u neke druge sfere. Zaključili smo da o vašim uspjesima, rezultatima i postupcima sude vrijeme i netko drugi.Također smo odlućili da ovakvu polemiku nećemo više voditi. Pozdrav od puf i paf

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 28 ožu 2009, 23:20

Dakle, kao što već prije napisah, odnose u Klubu i Savezu neću komentirati, to je njihova stvar. Dvije stvari su me, Pufipaf zasmetale. Prvo: g. Šundov i Prijatelji su vjerojatno pismeni i sami su mogli napisati što misle o tom slučaju, osim ako ste im Vi angažirani odvjetnik. Iz iskustva znam da ono što mi je prijatelj prijateljevog prijatelja rekao, nije ono što je u stvari rekao. Pogotovo zato što se Luka izjasnio osobno sa rečenicom da je za to spreman i odgovarati.
Drugo: Da meni kao treneru nekog kluba dođe netko (izbornik) i veli da moj igrač treba doći negdje da ga on (izbornik) trenira, letio bi kroz vrata naglavce van. Igrač je član kluba, u programu treninga kluba, i taj program je od njega stvorio kandidata ili reprezentativca (ne govorim o ovom slučaju, nego općenito). Nitko se nema pravo miješati u moj program, mijenjati ga ili nadopunjavati. Izbornik može svojim programom ODOBRENIM od nadležnih tijela i kalendarom natjecanja UNAPRIJED NAJAVLJENIM pozvati kandidate na zajedničko okupljanje i kontrolna natjecanja. Izbornik tek prije važnog natjecanja može višednevnim pripremama sudjelovati u procesu treninga mog igrača, uz KONZULTACIJE sa trenerom kluba (ja), budući ga ja najbolje poznajem, i znam što bi u datom trenutku za njega bilo najbolje da poluči najbolji rezultat.
Zamislite što bi se dogodilo da Bilić dođe Wengeru i kaže mu da će on trenirati dva dana tjedno s Eduardom jer mu se ne sviđa kako on radi s njim.

Koliko ja znam, naši su izbornici do sada (naročito ovaj) popili svu pamet ovog svijeta i zato su nam i rezultati takvi, a nedo Bog da im igrač nešto prigovori ili se ne slaže s njegovim mišljenjem (Miro i Andrej možda još poneki).

Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Luka Pezelj » 29 ožu 2009, 18:40

Uhvatim se ponovo telefona da ponovo popričam sa mojim prijateljima iz Splita pa i sa gosp. Šundovom, koji kaže da je sve istina naročito ono što je napisano pozitivno a i dijelom što je napisano negativno no bit će pojašnjeno.
Kao što rekoh za sve napisano sam spreman kazneno odgovarati
Stvarno je želio da gosp. Šundov ima nekog za pomoćnika ali lojalnog a ne nelojalnog kao što ste vi bili gosp. Pezelj. Većinu treninga ste kasnili i kad ste samo vi trebali odraditi trenige samostalno jer vaš mentor je bio zauzet na svom redovitom poslu a vi bi ste tada našli izliku da vam auto nije upalilo ili pobjegne autobus ili ste zaspali i sl. Broj samostalnih treninga koje ste trebali odraditi u jednom mjesecu bila max. samo 4 i to niste bili u stanju odraditi. Pored ovog bili ste upozoreni nekoliko puta za nelojalnost a vi ste obećavali da se više neće dogodit. Zbog ovakog načina rada i nelojalnosti prestali ste primati onu malu naknadu koju je gosp. Šundov obećao.
Istina je da sam prestao primati naknadu ali nisam prestao s radom još 5 godina, naprotiv sam iovako "nelojalan" bio zamoljen voditi 2. momčadi kk"Dalmatinac" i kk "TKC Dalmatinac" još dvije godine. Kao što rekoh nema treninga ili utakmice na kojoj nisam prisustvovao. Istina je da i dan danas znam zakasniti na trening i po 15 minuta.
Marinović nije nastao slučajno on je produkt zajedničkog rada vas dvojice a kad ste vi Luka počeli raditi s njim samostalno ignorirajući svog mentora tada on postaje ovo što je danas. Kakvo je to njegovo kuglanje danas nek kažu drugi.
E da je gosp.Šundov znao što znači pojam "zajednički rad"....
Hvala vam puf i paf na najvećem priznanju o mome dosadašnjem radu.
Ispisnice ste zatražili dok ste bili u K.K. " Dalmatinac " htjeli ste ići zbog uvjeta rada ostali ste zbog mogućnosti prelaska u Šc " Mertojak.
Laž!!! Tražio sam ih nakon SP u Košicama a za stolom smo sjedili gospoda Šundov i Petričević sa mojom malenkošću.
Toćno je da ste se dogovorili da vodite ekipu do kraja prvenstva ali uvjetno što je značilo dok ide dobro ide ako krene loše trebali ste se povući. Dakle bili ste u prednosti 4 boda i prosuli ste ih u 2 utakmice tada ste se trebali povući ili bar zatražiti pomoć što niste učinili u interesu ekipe. Tada je gosp. Šundov shvati cijelu igru i odlučio je otići. Imali ste još prilika za popravak svoje situacije a najlakša prilika protiv Bojovnika od koga ste izgubili visokim rezultatom: nedostajao vam je 1 set.
Obje utakmice smo izgubili u razmaku od 4 dana i to od Bojovnika u subotu a od PZC u utorak. Prije i poslje toga smo ubilježili sve pobjede tako da nam pomoć nije bila potrebna. Osim od subote popodne do utorka ujutro, a ako je to razlog ovakvoga gnjeva gosp.Šundova prema meni onda mu se uistinu ispričavam.
Znate da ste se i žalili i žalba nije prošla. Trebali ste glatko biti prvi.
Da žalili smo se jer prema propozicijama HKS-a i ostale četiri kuglačke regije smo mi bili prvaci (jednak broj pobjeda s tim da smo mi imali bolju ukupnu poen i set razliku a oni bolji međusobni omjer za 0.5seta.), dok rukovodstvo regije jug nije uskladilo propozicije sa propozicijama HKS-a. Žalba je odbivena, kk "Mertojak" je odluku prihvatio i godinu dana poslje eto nas u 2.HKL-jug bez poraza. Problem?
U spomenuto vrijeme on nije bio izbornik već jedan od trenera reprezentacije zadužen za rad s kandidatima za reprezentaciju u regiji Jug.Po riječima gosp. Šundova a po nekim saznanjima i obećanjima vi ste to trebali biti a zašto niste to vi gosp. Pezelju morate znati. Vi ste gosp. Pezelju i dalje pokazivali nelojalnost ali ne sada gosp. Šundovu nego instituciji koja se zove reprezentacija jer ste nagovarali sve te igraće na bojkot njegovog rada a posljdice su neizmjerne.
E sada ništa ne razumijem? Izgubio sam mjesto suradnika u reprezentaciji zbog nagovora na bojkot igrača prije nego što je stručni stožer određen i prije nego su izabrani svi reprezentativni kandidati? Čudno?
Ja sam momke molio da pristupe treningu gosp.Šundova jer je nastup za Hrvatsku reprezentaciju daleko iznad svih spletki i podmetanja.
Da je Marinović i ostali zdušno radili kao godinu prije Marinović bi nastupio na svjetskom prvenstvu a sama posljedica za Marinovića je uskraćenje olimpijske stipendije, tko je tomu kumovao gosp. Luka , vi i svi ostali koji ste sjedili na tribinama za vrijeme drugog treninga izabranih kandidata.
Evo sad sam saznao da mi je osim rada sa vlastitim igračima bilo zabranjeno i gledati njihove treninge. Možda u ovoj rečenici leži razlog nepozivanja Marinovića na SP u Zadru ili je ovo još jedan od mitova? Ako ništa drugo ova rećenica dovoljno ide u prilog o "miniranju" igrača.
Spominje se i ozljeda za koju nitko nije u to vrijeme znao od onih koji su trebali znati
Za ozljedu je znao gosp.Petrović te je Zokovića zbog iste odlučio poštediti meča između Hrvatske i Srbije u Osijeku i Novom Sadu. A dobio ju je kada je zbog negodovanja gosp.Šundova na njegov stil "igre" i "rotacije". Samo tri dana nakon što je bacio 637 čunjeva trebao je popravljati "rotaciju" na način da je medicinku od 5kg bacao o zid te je zadobio mikrotraume fleksora šake njegove ionako "tanke" ruke (osobno sam ga vodio na ultrazvuk) i više nije bio u stanju držati kuglu. Tjedan dana kasnije je u Rijeci imao 507 čunjeva. Sramota!
To spominjanje miniranje igrača i njihovih vrijednosti ne stoji jer gosp. Šundov i dalje komunicira sa Ćubelićem i Primorcem kao i sa ostalim starijim igračima. Oni igrači koji godinama ne znaju reći dobar dan ni svojim klubskim kolegama nije čudno što Gosp. Šundova ne pozdravljaju zaključujemo da su oni jednostavno indoktririrani ne zamjeramo to je prolazno.

Koliko gosp.Šundov poštuje tada vlastite igrače pokazao je na već spomenutoj "ključnoj" utakmici 3.HKL-jug između PZC-a i Mertojaka kada je navijao za domaćine. Ništa manje nije bio sretan kada su na PH-U18 parovno u Gospiću Primorac i Ćubelić podbacili, a kada su Marinović i Žubrinić osvojili 2. odnosno Zoković i Totić 1. mjesto odjednom je postala žurba vratiti se u Split. Naviku da bježi s proglašenja prvenstava pokazao je i na pojedinačnim PH-U18 kada nije imao vremaena čestitati Ćubeliću na 1. odnosno Primorcu na 3. mjestu iako je sjedio na tribini do zadnjeg hica. Ne sumnjam da je to obavio koji dan poslje onako uz put.
Koliko gosp.Šundov cjeni vlastiti pozdrav govori i činjenica da se kao glavni sudac utakmice 2.HKL-jug odbio rukovati samnom unatoč mome inzistiranju na pozdravu. Osobno pozdravljam sve više i manje drage kuglačke kolege jer kao što rekoh nemam namjeru nasljediti manire koji se danas smatraju normalnima.
Vi ste gosp. Luka morali osvojiti i više trofeja i neka sa boljim sjajem s obzirom na vašu reputaciju a niste ZAŠTO???
PH-U23 ekipno---2007/08-srebro----2008/09-bronca
PH-U23 parovi---2007/08-bronca----2008/09-zlato
PH-U23 pojedinačno--2007/08-srebro
PH-U18 ekipno---2007/08-srebro----2008/09-zlato
PH-U18 parovi---2007/08-zlato i srebro---2008/09-bronca
PH-U18 pojedinačno--2007/08-zlato i bronca---2008/09-zlato
3.HKL-jug---2007/08-2.mjesto (16 od 18 pobjeda)----2008/09-1.mjesto(18 od 18 pobjeda)
Total: 8 U18 i 5 U23 medalje, te dva ligaška poraza u dvije sezone. Tko je ovdje lud?
Dajem svoj mandat na raspolaganje upravi kk "Mertojak" jer ionako kažu da treba otići kad ste na vrhu.
Svaki trener ima pravo izbora o svom načinu rada i treba ga poštovat , i mi vam gosp. Luka želimo puno sreće i puno uspjeha i sa jednom zamolbom od strane gosp. Šundova da ga vi iz k.k. Mertojak pustite na miru da radi još koju godinu do športske mirovine. Sve ovo nije trebalo biti samo da ste vi gosp. Luka ili netko iz kluba sjeli za stol i vaše namjere objelodanili u razgovoru licem u lice a ne na način na koji ste postupili , no mi razumijemo vaše postupke jer ste iskoristili priliku ono što vam nudi u žargonu se kaže kompezacija a što je to nećemo o tom jer to zadire u neke druge sfere. Zaključili smo da o vašim uspjesima, rezultatima i postupcima sude vrijeme i netko drugi.Također smo odlućili da ovakvu polemiku nećemo više voditi. Pozdrav od puf i paf
Hvala na poštivanju moga izbora rada.
gosp.Šundova nitko ne "drži" pogotovo ne iz kk"Mertojak".
Ne znam na što ste mislili pod ovo sve što se nije trebalo dogoditi? Blaćenje Pezelja ili "miniranje" Marinovića?
Nitko vas nije vukao ni za jezik ni za prste kada ste odlučili o ovome pisati, a mislim da bi opetovano polemiziranje samo ubrzalo odluku o sportskom umirovljenju gosp.Šundova.
Pozdrav gospodi Pufu i Pafu kao i inače informatički pismenom gosp.Šundovu
Zadnja izmjena: Luka Pezelj, dana/u 29 ožu 2009, 20:33, ukupno mijenjano 1 put.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 29 ožu 2009, 20:32

htio sam i prije zaključiti ovu prepirku, al mislio sam da ćete se sami zaustavit
ubuduće ne želim nikakve rasprave, branjenja i vrijeđanja ovdje - pufipaf, vokaj i luka

Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Luka Pezelj » 29 ožu 2009, 20:39

Obećavam da na ovu temu više neću ni slova napisat, ali bar ostavi ove postove do sada.
Mislim da na ovo ionako nemaju šta odgovarat, a opet i nije loše da mladi treneri bar iz moga iskustva vide u što se upuštaju :D

bauer
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bauer » 04 pro 2009, 14:37

Šteta da je ova tema zamrla,.....naravno da se lokalna prepucavanja u slučaju splitskih trenera mene osobno a vjerujem i mnogih se ne tiču pa nebi trebali opterećivati temu.

No tema je dobra i imam nekoliko pitanja pa ako netko zna odgovor nek napiše:

1. Da li se u posljednje vrijeme šta pomaklo u smislu organiziranja tečaja ili namjenskog školovanja trenera kuglanja.
2. Spominjanje slovenskih iskustava i literature...zašto ne..?....pa molim ako netko zna koja literatura je dostupna na našem ili slovenskom jeziku, u pisanom obliku ili na internetu, gdje se može nabavit i sl. a ako ništa drugo barem naslove knjiga pa ćemo se već snaći.
3. Da li postoji kakvo legalno udruženje trenera pri HKS-u ili kao nezavisna udruga
4. Volio bih jednom vidjeti u rukama nečiji "program treniranja" bez obzira na ciljanu skupinu (po spolu ili starosti), jer ono šta ja svakodnevno vidim u "radu sa mlađim kategorijama" je čista trenerska improvizacija. Sve ostalo je samodisciplina igrača ili igračice, redoviti rad, plus talent i maksimalna podrška roditelja koji su na raspolaganju 24 sata.

Odgovorite