Kuglački treneri

Aktualne teme

Re: Kuglački treneri

PostPostao/la Luka Pezelj » 05 pro 2009

Ne brini, tema postane popularna čim se ja javim....
Kao što vidiš ima tjedan dana da sam otvorio temu s namjerom da pokušam nešto po pitanju "struke" napraviti, ali ne ide to tako.... Valjda je bolje da sačekamo slovence da oni odrade nešto posla pa prepišemo od njih. Koja bi to bila sramota da slovenci nas pitaju da ih nešto naučimo?
Zamisli da danas učimo o metodici treninga iz knjiga starih 20-30 godina??? Znanost napreduje a mi smo u srednjem vijeku.
Imam doma planova i programa koliko hoćeš, ali neće ti puno pomoći ako ne razumiješ zašto se nešto i kada radi.
Ja sam u kuglanju trener 7 godina, studiram 3, imam rezultate koje imam a pitanja na koja ne znam odgovor je sve više. Saznali bi smo ih mnogo brže da se udružimo, ja sam za!!!
Pošalji mi PP rado ću ti poslati neki od ostavrenih ili neostvarenih programa...
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la newform1 » 14 pro 2009

Lijepo gledam rezultate ekipnog U-14 i "divim" se brojnosti ekipa i igrača jednog kluba iz Zagreba, koji ima profesionalnog trenera na grbači ZKS-a, a u prijedlogu je za financiranje i slijedeće godine i to čak mislim sa dva trenera (neprovjereno), i kompletan podmladak. Živjeli!!!
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 10 lip 2010

Imam jedno pitanje: ima li netko plan predavanja sa zadnjih tečajeva za kuglačke trenere? Zanima me koji su predmeti bili i predavači.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la LZN » 11 lip 2010

Vidim da ti se treneri s licencom ne javljaju a koliko je meni poznato stručni dio su predavali MIKAC,DRAGAŠ,KRIŠTOF,TOMAS,BARIČEVIĆ i nisam siguran jel tko još a ostale predmete profe s faksa.U stvari znaš puno tih trenera pa ih pitaj.
LZN
Tek protipkao

PostPostao/la Luka Pezelj » 11 lip 2010

osim navedenih u Splitu su predavali (opći dio seminara) još i prof.Marinović (sistematska kineziologija i teorija treninga), prof.Babin (metodika i pedagogoja), prof.Ostojić (anatomija), prof. Fraporti (psihologija),prof. Tocilj (fiziologija) i prof.R...( sitit ću se) (statistika)... manje-više je to to.
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la newform1 » 12 lip 2010

Hvala...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 20 lip 2014

Hvale vrijedna inicijativa o izvanrednom studiju za izobrazbu trenera, smjer kuglanje, koji će se održati na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu. To je odlično za mlade ljude koji će dobiti visoko obrazovanje – studij se sastoji se od 6 semestara tj 3 godine. http://www.zg-kuglanje.hr/pdf/2014-dopi ... renera.pdf
Kako zakon o športu kaže da od 2017. godine, niti jedan trener neće moći obavljati svoj posao ukoliko nema stručnu spremu prvostupnika sukladno posebnom propisu. Što će biti sa klubovima koji neće imati takove trenere. Slovenski savez je organizirao prije dvije godine seminare u trajanju od 145 sati trajanja za trenere kuglanja http://www.kegljaska-zveza.si/pravilnik ... LJANJA.pdf. Zašto i naš savez ne organizira neki takav seminar jer većina sadašnjih trenera u 1.ligi i 2. ligi su osobe preko 50 godina starosti i nije im ni na kraj pameti upisivati fakultet.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 21 lip 2014

cezar je napisao/la:Hvale vrijedna inicijativa o izvanrednom studiju za izobrazbu trenera, smjer kuglanje, koji će se održati na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu. To je odlično za mlade ljude koji će dobiti visoko obrazovanje – studij se sastoji se od 6 semestara tj 3 godine. http://www.zg-kuglanje.hr/pdf/2014-dopi ... renera.pdf
Kako zakon o športu kaže da od 2017. godine, niti jedan trener neće moći obavljati svoj posao ukoliko nema stručnu spremu prvostupnika sukladno posebnom propisu. Što će biti sa klubovima koji neće imati takove trenere. Slovenski savez je organizirao prije dvije godine seminare u trajanju od 145 sati trajanja za trenere kuglanja http://www.kegljaska-zveza.si/pravilnik ... LJANJA.pdf. Zašto i naš savez ne organizira neki takav seminar jer većina sadašnjih trenera u 1.ligi i 2. ligi su osobe preko 50 godina starosti i nije im ni na kraj pameti upisivati fakultet.

Još da mi neko da tih 30 000,00 kuna za 6 semestara...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 21 lip 2014

Sada, kada se napokon uvodi red, opet ne valja.
Zašto i naš savez ne organizira neki takav seminar jer većina sadašnjih trenera .................
Zato što nemamo isti ZOŠ. Oni su usklađivanje s svojim zakonima provodili godinama pa iz toga vidiš i stupnjevanje. Mi tek sada krećemo.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Krunoslav » 21 lip 2014

cezar je napisao/la:Hvale vrijedna inicijativa o izvanrednom studiju za izobrazbu trenera, smjer kuglanje, koji će se održati na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu. To je odlično za mlade ljude koji će dobiti visoko obrazovanje – studij se sastoji se od 6 semestara tj 3 godine. http://www.zg-kuglanje.hr/pdf/2014-dopi ... renera.pdf

Koji klub ima toliko novaca da zaposli jednog mladog trenera koji završi taj fax? Ima li dovoljno iskustva da preuzme neku prvoligašku ekipu?
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kuglanje danas

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.