Kuglački treneri

Aktualne teme

Re: Kuglački treneri

PostPostao/la krcko » 21 lip 2014

Nego što će, mora ga zaposliti.Svaki ozbiljan klub, rekreacijski, ne . Zakon je jasan. Želimo i mi (i ti na forumu ) promjene i struku, a ne sporadične medalje.
Što tebi znači iskustvo?
Imaš ga vjerojatno dosta, ali nedovoljno za značajniji rezultat.Pusti sada priče koliko treniram dobar sam i sl. Trenirao bi ti možda i nešto više kada bi vidio da se nešto događa. Uhvati se ti ipak rođendanskih stranica. Bolje ti ide. Očekuješ da će se to promijeniti kroz godine i stalno nešto čekaš, čekaš .....e sada će itd...
Daj molim te, koliko iskustva treba da svi znamo.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Krunoslav » 21 lip 2014

krcko je napisao/la:Nego što će, mora ga zaposliti.Svaki ozbiljan klub, rekreacijski, ne . Zakon je jasan. Želimo i mi (i ti na forumu ) promjene i struku, a ne sporadične medalje.
Što tebi znači iskustvo?
Imaš ga vjerojatno dosta, ali nedovoljno za značajniji rezultat.Pusti sada priče koliko treniram dobar sam i sl. Trenirao bi ti možda i nešto više kada bi vidio da se nešto događa. Uhvati se ti ipak rođendanskih stranica. Bolje ti ide. Očekuješ da će se to promijeniti kroz godine i stalno nešto čekaš, čekaš .....e sada će itd...
Daj molim te, koliko iskustva treba da svi znamo.

Evo ti jedan primjer, Zaprešić zaposli jednog dvadesetdvogodišnjaka koji je završio taj studij i onda će on Fučkaru i Brni pričati o kuglanju, daj pričaj mi o tom
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 21 lip 2014

Da, baš bih ti trebao pričati, mlad si i razmišljaš paušalno onako na prvu. Ako je to praksa onda ti i evo jedan od razloga zašto nemaš preduvjet za vrhunskog športaša, osim ako ne dobiješ vrhunskog trenera koji će odlučiti o tome da li si štof :lol:
Pa evo:
1. Otvaranjem visoke trenerske škole osim zadovoljavanja zakonskih uvjeta napokon počinjemo kuglanje svrstavati u šport
2. Upravo trenerske škole, prilika su za vrhunske športaše da uz iskustvo nauče i o s t a l a z n a nj a koja su do sada u glavnom bila u domeni dobar pokušaj-greška, i da sve to prenesu na mlađe kategorije stručno i iskustveno. Tko će to od njih iskoristiti ne znam, ali znam tko neće: newform, ja i još poneki :lol:
3. Da bi ta školica funkcionirala trebat će i stručni kadar za održavanje katedre koju bi ovime kuglanje trebalo dobiti. Eto ti i dugoročne budućnosti. Predavač struke FKIT, a prvi će to i iskoristiti.
4. Ne znam koliko će dvadesetgodišnjaka upisati tu trenersku, ali bi sigurno da ih je bilo do sada, sa stečenim znanjima debelo pomogli naznačenoj gospodi bar u periodizaciji treninga, poboljšavanju motoričkih sposobnosti, športskoj pripremi i dr. da ne širim temu i vjeruj vrlo bi se brzo ušaltali u zajedničke teme i sve bi klapalo puno bolje nego sada. Zašto istraživati nešto što je poznato?
5. Zaprešić će vjerojatno posegnuti za ovom varijantom, ne brini se, a tko će sve biti u kombinaciji živi bili pa vidjeli.
itd...
Najlakše je odmah u startu odje.... sve.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Krunoslav » 22 lip 2014

Krcko nemam ja ništa protiv školovanih trenera, ali osvrni se malo, koliko se klubova ugasilo baš zbog nedostatka sredstava. Imaš primjere iz prve lige prošle godine Rijeka, ove Zanatlija, pa onda neka svi dugoligaši plačaju školovanje nekom , a nemaju niti za preživljavanje, tako je barem na istoku ne znam za ostale krajeve.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 22 lip 2014

Krcko nisi u pravu da mi tek sada počinjemo primjenjivati ZOŠ. Kao što sam već napisao ovo sa upisom na fax je odlična stvar za mlađe ljude a što dok oni završe opet nemamo u narednih tri godine trenere sa licencom. Kako su se mogli organizirati tečajevi 2006. i 2007. godine za 1.500 kn možda jer su na popisu bile podobne osobe pa ne za njih to i organiziralo i tko se ubacio u taj vagon dobro je prošao.
Kandidati http://www.kuglanje.hr/docs/2007-06-21_ ... didati.pdf
Raspisi za tečaj http://www.kuglanje.hr/docs/2006-09-18_ ... _tecaj.pdf
http://www.kuglanje.hr/docs/2007-06-21_tecaj_dopis.pdf
Plan i program tečaja http://www.kuglanje.hr/docs/2007-06-21_ ... rogram.pdf
Vidiš krcko da se i za 9 dana može dobiti licenca za trenera ;)
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 22 lip 2014

Ovo je bio ZOŠ i taj je pasao 2006., a sad si pročitaj prijedlog izmjena u ZOS. HDZ ws SDP. A što se tiče vlakova, kasne ali idu.
Krunek, ne propadaju klubovi, nego nečije ideje.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Krunoslav » 22 lip 2014

krcko je napisao/la:Ovo je bio ZOŠ i taj je pasao 2006., a sad si pročitaj prijedlog izmjena u ZOS. HDZ ws SDP. A što se tiče vlakova, kasne ali idu.

Krcko evo ti primjer s istoka prije 11 godina http://www.kuglacki-savez-os.hr/assets/ ... -2003-.pdf od tih klubova više ne postoje: Autoreparatura,Oksid,Dilj Obrtnik,Uljara,Silex,Ukras,Mladost,Sv.Martin i Koplast
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kegelmaniak » 22 lip 2014

Slažem se da je školovanje vrhunskih kuglačkih trenera veliki zalog za budučnost i nitko normalan nema apsolutno ništa protiv toga. Ono na što je Kruno aludirao je činjenica da u RH postoji možda desetak klubova koji su u stanju financirati profesionalnog trenera. Što s ostalima? Satrat ih? HKS treba organizirati tečajeve za licenciranje trenera. Eventualno napraviti i kategorizaciju te odrediti tko može biti trener kojem klubu u kojem rangu natjecanja. Uvjetovanjem obveznosti profesionalnog trenera (tih koji bi završili fakultet) za klubove nižih liga (2. I niže) ugasili bi 90% klubova. Sukladno tome potrebe za tim visoko školovanim trenerima bile bi gotovo nikakve.
Koliko vidim iz prijašnjih postova g. Krcko je iz regije centar, odnosno Zg tramvaj liga te je evidentno ( sad zvučim kao Vlaović :)) da nije u nekom realnom doticaju s financijskim problemima klubova okolo u regijma sjever ili istok. Ako mislite da ce klub s proracunom od 100k kn imati profi trenera te ga plačati cca 70k kn onda se grdo varate. A takvih klubova s tim god. proracunom je u najoptimističnijim snovima 20%.
Stoga je evidentno :) da za nas obične smrtnike, klubove bez love, treba organizirati licenciranje. Ili će u skoroj budučnosti ti treneri trenirati sami sebe na praznim kuglanama...
Ponavljam, nemam apsolutno ništa protiv tog studija. Ali imam itekako protiv eventualnog uvjetovanja licenciranih trenera za sve klubove. Stoga... KATEGORIZACIJA TRENERA I KUGLANA U RH JE PRIJEKO POTREBNA.
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la krcko » 22 lip 2014

Kruno, koliko vidim ugašeni klubovi imaju većinom ime firme u nazivu kluba, koja im je bila najveći sponzor. Ili su firme prestale s radom ili je prestao interes za sponzoriranjem. Možda je čak i bilo loših poteza uprava kluba. Teško je kada se ulazi u takve procese ali to je danas neminovnost. Trenutno sam u klubu u kojem je 200kn članarina mjesečno. Istina svi rade, ali i odlučuju o trošenju sredstava. Prosječna starost igrača je 28 godina. Đaci i studenti ne plačaju.
Toliko o realnom kontaktu s financijskim problemima i nisam iz tramvaj lige što ne smatram posebnom srećom. Svi bi mi voljeli komoditet.
Tisuću puta sam rekao da neću više pisati.
Dio sredstava dobije se od grada u skladu s javnim potrebama koja su kao i kod svih gradova zakonski usmjerena isključivo za rad s mladeži. Naravno, kao i svi ostali koristimo ih, posljednjih godina, većim dijelom i za rad kluba. Sada dolazi pila naopako. Imamo sva sreća tečajca koji je do 2006. skupio 15 godina trenerskog staža i moći će vjerojatno i dalje obavljati te poslove, a što će npr. klub koji je uložio 1500 kunića u trenera kako kaže Cezar 2006./07. bez staža.
Vjerojatni fulac. On će možda morati školovati prvostupnika jer će zakonski ostati bez tih sredstava. Možda će zaposliti eu i svjetskog prvaka pa ga školovati, jer po svemu tečaja više nebu, možda će naći neku drugu rupu u prijelaznim i završnim odredbama ZOS (članak 90.) itd...
Tisuću možda...
Sve saznamo nakon mišljenja
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la kegelmaniak » 23 lip 2014

krcko je napisao/la:Ovo je bio ZOŠ i taj je pasao 2006., a sad si pročitaj prijedlog izmjena u ZOS. HDZ ws SDP. A što se tiče vlakova, kasne ali idu.

Gdje se može vidjeti prijedlog izmjena ZOS? Ja pronalazim samo ono iz svibnja 2012... jel to to? Nekak mislim da nije jer je to već uglavljeno :D . Nemogu naći u kojem članku izričito piše da se klub ne može natjecati ako nema kvalificiranog trenera. Jel to možda u nekim kuglačkim propozicijama... Znam da pitam možda banalne stvari ali eto...
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kuglanje danas

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.