Kuglački treneri

Aktualne teme

Re: Kuglački treneri

PostPostao/la cezar » 25 lis 2015

Evo kako srbi vrše osposobljavanje za sportske operativne trenere i menađere http://www.kuglanje.cilj.org/images/sto ... onkurs.rar
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 18 vel 2016

Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 18 vel 2016

cezar je napisao/la:ALELUJA konačno nešto konkretno http://www.kuglanje.hr/files/Dokumenti/ ... reneri.pdf

Da. Šteta što nije bilo bar nekoliko tjedana prije da si ugradim u financijske planove kluba ali definitivno je prihvatljivo. Pogotovo za klubove koji nemaju a morati će imati stručnog kadra u klubu. Mislim da ćemo prijaviti nekoga...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 18 vel 2016

Da u pravu si šteta što to nije obznanjeno ranije jer je većina klubova morala u prvom mjesecu raditi financijski program prema sportskoj zajednici(barem smo mi u Karlovcu to morali raditi). Pa se je moglo tražiti nešto za školovanje trenera. Zanimljivo zadnja takva vrsta osposobljavanja za trenere bila je 2006. i ako sam dobro shvatio minimalna uplata je bila 1.500,00 kn http://www.kuglanje.hr/files/docs/2006- ... _tecaj.pdf a to je pet puta jeftinije nego sada. A standard nam nije toliko skočio pa tko ima neka izvoli a tko nema ......Ako je to iznos koji treba uplatiti po osobi Sportskim ustanovama odnosno predavačima onda bi i HKS trebao po kandidatu dati nešto da se smanje troškovi i onda bi se sigurno povećao broj kandidata jer 7-8.000,00 kn nije mala svota.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 18 vel 2016

cezar je napisao/la:Da u pravu si šteta što to nije obznanjeno ranije jer je većina klubova morala u prvom mjesecu raditi financijski program prema sportskoj zajednici(barem smo mi u Karlovcu to morali raditi). Pa se je moglo tražiti nešto za školovanje trenera. Zanimljivo zadnja takva vrsta osposobljavanja za trenere bila je 2006. i ako sam dobro shvatio minimalna uplata je bila 1.500,00 kn http://www.kuglanje.hr/files/docs/2006- ... _tecaj.pdf a to je pet puta jeftinije nego sada. A standard nam nije toliko skočio pa tko ima neka izvoli a tko nema ......

Tko nema, neće ga ni biti izgleda :)
Inaće, prema Zakonu o sportu (onom iz 2006.g.) treneri bez uvjerenja o osposobljavanju imaju vremena do lipnja 2017. da isto pribave. Po tom istom zakonu predviđena kazna za klubove koji nemaju stručnu osobu je od 30 do 100 tisuća kuna. Naravno, takvi klubovi se ne bi smjeli financirati iz javnih izvora slijedeće godine (ili bi mogli samo polovično).
Po meni, oni koji imaju te mogučnosti trebali bi uputiti nekoga na to osposobljavanje jer su velike šanse da će ostati bez javnih prihoda a to će za neke biti ujedno i kraj.
Problem je uz financije i naći nekog (po mogučnosti) mlađeg u klubu tko bi to mogao obaviti uz sve ostale životne obveze. I nije to samo 8000 kn nego treba uračunati i troškove prijevoza za one koji će ih imati.
Ja osobno sam i zainteresiran a i klub bi mogao doći do tih sredstava ali slobodnog vremena imam zbilja gotovo ništa (to kaj pišem po forumu se ne računa ;) ) a ne vjerujem ni da su ostali u klubu zainteresirani. Možda ćemo nekoga unajmiti :roll:
U svakom slučaju pohvalno da se to pokrenulo, jedino što je trebalo to napraviti i ranije.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

Prethodna

Natrag na Kuglanje danas

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.