Kvalifikacije za 1. ligu - muški

Ispitajte mišljenje drugih o raznim temama

Tko će biti novi prvoligaši?

Fortuna
6
14%
Rječina
3
7%
Sidra
7
17%
Vrni
10
24%
Željezničar
16
38%

Ukupno glasova : 42

Re: Kvalifikacije za 1. ligu - muški

PostPostao/la sasa » 19 tra 2009

a nije nas baš puno glasalo, al bili smo blizu s glasovima skoro kao vrni i fortuna...
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la ŠALABAJZER » 20 tra 2009

igrač koji će u 11 nastupa imati prosjek preko 600 na čakovečkom groblju od kuglane?? STOKLAS ???
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la ZrntscheZ » 20 tra 2009

ŠALABAJZER je napisao/la:igrač koji će u 11 nastupa imati prosjek preko 600 na čakovečkom groblju od kuglane?? STOKLAS ???

Čakovečka kuglana ima svoje specifičnosti, ali je definitivno jedna od boljih kuglana...
Zahtjeva preciznu igru, ali niti krade niti ne padaju nebuloze poput iz dura 7 ili od dame 8 kao što se to događa na puno mjesta...

Istina, mnogi će polomiti zube na njoj, al to prvenstveno oni čiji je stil igre duum-duum...a tako se ni ne bi smjelo kuglat...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la ŠALABAJZER » 20 tra 2009

MA ZASTARJELA JE TOTALNO.. a specifična je svaka .... i realno i iskreno to nije kuglana za igranje prve lige.. vrijeme ju je neumitno pregazilo ,kao i VARTEKS I ŽELJEZNIČAR.... krapinske toplice sve su to groblja..
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la ZrntscheZ » 20 tra 2009

ŠALABAJZER je napisao/la:MA ZASTARJELA JE TOTALNO.. a specifična je svaka .... i realno i iskreno to nije kuglana za igranje prve lige.. vrijeme ju je neumitno pregazilo ,kao i VARTEKS I ŽELJEZNIČAR.... krapinske toplice sve su to groblja..

čuj sorry, ali ako ti u isti koš stavljaš Varteks, Krapinske i Čakovec (dobro da nije još i Kutina tu) onda ti moram otvoreno kazati da stvarno nemaš pojma...ili već 10g nisi bio ovdje...
Čakovec je bio jedna od prvih kuglana u HRu gdje su se stavili pločasti segmenti još 2003.g kada su nam se svi smijali o čemu to fantaziramo..ploče su Funk, čunjevi su godinu dana stari Funk...tak da ne znam o čemu pričaš...
Zastarjeli su možda tek komandni pultovi, ali pošto vrlo dobro funckioniraju nema potrebe bacati novac bezeveze...
daske položnice će se promjeniti na ljeto...
kuglanu bi samo trebalo malo ušminkati...zidove obojat, promjenit tapiseriju oko semafora, dodati neki LCD za praćenje rezultata i bila bi WooooW...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Croman007 » 20 tra 2009

Koliko ja znam Čakovec trebao samo možda nove automate navodno da su sadašnji stari 20 godina,a ostalo je ok.Usporedba Čakovec-Krapinske Toplice je čisti apsurd!!! 8-) A to što je kuglana nešto teža pravi prvoligaški igrač će svugdje naći cca.600 pa tako i u Čakovcu!!!Naj zešći su mi komentari za Pongračevu svi govore da je kuglana teška(možda i je ali ne toliko koliko se priča)a svi Mađari odigraju preko 600 iz Zalaegerszegia još plus ona dvojica Mađara iz Neumarkta G.Kovacs i Zapletan.Možda se u ligama koje se tamo igraju(2.HKL Centar,3.HKL Centar,Regionalna) ne priprema kao na tom europskom pokalu gdje je sasvim ok padalo,ništa specijalno sasvim ok!!I još jednom čestitke Željezničaru i Vrniu na ulazku u prvu ligu,nadao sam se da će Fortuna ući ali stari "vukovi" iz Vrnia se izgleda još nedaju makar čini mi se da su prvi dan našli svoj plafon!!!Iznimka je po meni Tihomir Lasić koji može igrati u bilo kojem klubu u prvom ligi!!! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) !!!
Croman007
Raspisani lik

PostPostao/la newform1 » 20 tra 2009

Pongračevo nije teška kuglana ako je pripremljena. A uglavnom nije. Pripremala se samo za Zagrebašice i to ne uvijek kako treba.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la ŠALABAJZER » 21 tra 2009

jjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee konačno smo se dotakli prave teme.. . čim je viši nivo takmičenja kuglane su bolje pripremljene / čitaj našpricane i naglancane/... i onda ispada da su ti svi igrači svemirci.. a mi šalabajzeri još gori ... evo na primjer igral se turnir u varaždinu, i mi šalabajzeri treća liga napravimo 560 - 570 na nepripremljenoj kuglani i jedan fučkar jedva napravi 560 i jedva se plasira u finale.. a u finalu zadnje dvije satnice čunjevi padaju sami od sebe.. i svi odu naravnopreko 600.. a kuglana im pokloni 20-30 drva... najmanje..
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la ŠALABAJZER » 21 tra 2009

...kuglanu koja nema onu veliku ploču iznad staze.. to je koda kuglaš na livadi.. zato su varteks, željo i krapinske u istom košu... a špricanjem svaka kuglana postaje dobra.. mislim za napraviti rezultat..
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la ZrntscheZ » 21 tra 2009

ŠALABAJZER je napisao/la:jjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee konačno smo se dotakli prave teme.. . čim je viši nivo takmičenja kuglane su bolje pripremljene / čitaj našpricane i naglancane/... i onda ispada da su ti svi igrači svemirci.. a mi šalabajzeri još gori ... evo na primjer igral se turnir u varaždinu, i mi šalabajzeri treća liga napravimo 560 - 570 na nepripremljenoj kuglani i jedan fučkar jedva napravi 560 i jedva se plasira u finale.. a u finalu zadnje dvije satnice čunjevi padaju sami od sebe.. i svi odu naravnopreko 600.. a kuglana im pokloni 20-30 drva... najmanje..

slažem se...

na neki način je lakše igrati u 1.ligi iz razloga što su sve kuglane iste...razlikuju se one po proizvođačima, neke nagrađuju više, druge manje, jedne se pripreme da su sporije, druge brže, ali ono što je najvažnije je da se kod svih radi o pločastim segmentima i onda je sve to jako jako slično...i zapravo su ti sve kuglane nakon što ih jednom-dvaput prođeš skoro pa domaćinske.

u nižim pa ligama jednom nastupaš na starom asfaltnom groblju (Krapinske), drugi dan na nekoj novoj svemirskoj (KC), pa onda odeš u Kutinu gdje su daske položnice raspadnute, a kugle imaju 3-5 rupa za bowling uz nezaobilazne kante koje vise iznad staza da ne kapa kiša dolje, vratiš se sljedeći tjedan na novi ProTec u VŽ, al ti naredni vikend već nosi nastup na pretpotopnom Varteksu i slično...
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ankete

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.