ŠPRICANJE

Ispitajte mišljenje drugih o raznim temama

Špricanje - da ili ne?

da, treba sve natopit
3
11%
da
15
56%
da, al tek toliko da nije suho
5
19%
ne, možda ipak malo
0
Nema glasova.
ne
0
Nema glasova.
ne, jer šalabajza i crnća vole na suho
4
15%

Ukupno glasova: 27

zeko
Zna gdje su sva slova

Re: ŠPRICANJE

Post Postao/la zeko » 12 lis 2010, 18:01

pozitivna strana - uživancija u kuglanju
negativna - komentari neznalica na ovom forumu

trebalo bi forum podijelit na one koji vole i znaju nešt o ovom sportu i one koji nemaju pojma i koji sport žele vratiti 30 let unazad

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 12 lis 2010, 21:19

Al ste me uzeli na zub... ;) :lol:

Čini mi se da ste malo puno zabrijali...barem kaj se tiče vaše predodžbe o mom stavu glede mazanja.

Ja uopće nisam protiv špricanja, dapače...i sami si pred trening našpricamo da nam bude bolje...
Ali sam uvijek protiv krajnosti...a krajnosti su "barutana" s jedne strane i "navodnjavanje" s druge...i niti jedno od toga nije dobro...treba naći neku sredinu i razumnu mjeru...
Da klizi sve kao na "bez-trenjskom" curlingu ne podržavam.

Problem je kada navodnjavanje postane standard pa se onda sve ostalo doživljava kao nepripremljeno...a to nekako izgleda kao trend kod naših vrhunskih klubova...i onda se čudom čude kuglanama na SPu, na euro kupovima i slično, a koje su očito sređivane prema napucima i nekim novim smjernicama svjetske organizacije.
Mislim da su na dobrom tragu odredbe iz ovogodišnjih Propozicija liga prema kojima je ukinuto špricanje pred drugi blok

Za moj pojam je recimo optimalno (od "poznatih" primjera) onako kako je bilo u Rijeci na SP, onako kako je bilo u BJ na kvalifikacijama...barem je za nas gledatelje naoko tak izgledalo...

p.s. vidim da Filipinac tvrdi kako je razina treniranja podjednaka u 1.ligi i onima niže...mislim da tu griješi i da većina klubova (čast rijetkim izuzecima) u nižim ligama treniraju neusporedivo rjeđe, slabijeg intenziteta su treninzi, neozbiljniji, neredoviti...
Zato bi bila potrebna jaka 1.B liga da se razluče oni koji se žele tim sportom ozbiljnije baviti od polu i čistih rekreativaca.
Zadnja izmjena: ZrntscheZ, dana/u 12 lis 2010, 22:03, ukupno mijenjano 2 puta.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la igrač desne buže » 12 lis 2010, 21:50

ti si crnčec ka kompetentan pričati o špricanju?!?!?!

to je ka priča jednosg susjeda koji je dobia besplatnu kartu za jednu utakmicu u austriji kada smo igrali evropsko,pa je posli toga bia najpametniji i zna je sve o balunu a nikad prije nije bia na utakmici.. tako si i ti bia u rijeci.. ma bravo za tebe! sada ka veliki ekspert znaš kako treba pripremati kuglanu...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 12 lis 2010, 22:10

Ako haklaš s ekipom vikendom, onda ti ne treba certifikat "La Masia-e" da bi sa tribina stadiona mogao uvidjeti da li je teren mekan-tvrd, ravan-grbav, suh-blatnjav, mokar-suh....
Ima ljudi koji nisu prošli Ajaxovu akademiju, a imaju nekog pojma o nogometu pa komentiraju tekme...

Slično je i za ostale sportove....
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 21 lis 2010, 13:45

Špricanje? Da, ali samo protiv peronospore...
Luko Del Ponte

ito
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la ito » 21 lis 2010, 21:42

Mislim da se nepotrebno prepucavate oko špricanja.Šta ima veze ako se malo pošprica,ako ti se kliže,uzmeš malo krpice i obrišeš jer onaj tko zna igrat i može precizno pogađat rupu tome ništa ne smeta.
Pozzz!

ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la ŠALABAJZER » 22 lis 2010, 20:06

ooooo smeta smeta itekak.. . i nek konačno netko napiše nekaj kaj je najbolje koristiti PROTIV sklizanja.. postoji neko origalnop sredstvo ili svi improviziraju?? koja sredstva koriste u prvoj ligi??.. nek neki igrač napiše nekaj i podijeli s nama svoaj iskustva..

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 23 lis 2010, 10:33

ŠALABAJZER je napisao/la:ooooo smeta smeta itekak.. . i nek konačno netko napiše nekaj kaj je najbolje koristiti PROTIV sklizanja.. postoji neko origalnop sredstvo ili svi improviziraju?? koja sredstva koriste u prvoj ligi??.. nek neki igrač napiše nekaj i podijeli s nama svoaj iskustva..
Najbolje sredstvo protiv klizanja ti je ispravno držanje kugle, pravilan (školski) izbačaj i malo koncentracije... Nisam jos naletio na kugle koje mi se toliko klizu da to utjece na rez... Ak drzis kuglu vrhovima prstiju i pri zaletu jos odradis par gimnastickih tocaka onda ti ni kila neosticka ne bu pomogla. Klizava kugla je samo dobra izlika za slabu igru, govorim iz osobnog iskustva.
Da, treba spricati, al opet ne toliko da se desavaju osmice od malog loha ili sedmica od pogodenog baura iz rupe.
Luko Del Ponte

ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la ŠALABAJZER » 11 stu 2010, 09:30

navodno se na pojedinačnom svjetskom špricalo samo prije početka natjecanja ujutro i poslije više cijeli dan ništa... ako je bilo tako.../ a prema rezultatima vjerojatno je/ to je dokaz da moja i zrnčeova teorija drže vodu... i da će se taj trend nastaviti i dalje..

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 11 stu 2010, 13:18

Teorija...nije problem teorija, nego praksa: pitanje je održavanja kuglane. Generalka u subotu ujutro (Zrnčecova teorija) i priprema za utakmicu popodne nije dobra. Tada ni lokve ulja na križištu neće pomoći. Rekoh, pitajte Arcija kako Zaprešić održava kuglanu - kolko znam, priprema za subotu počne u ponedjeljak! I vjerujem da je u tom slučaju i najmanje trošenje kuglane. Na SP se radi o jednokratno izgrađenim kuglanama, koje se u tih 10 dana neće istrošiti. Pitanje je kako će se održavati kad se fiksno montiraju u objekt. Generalno, znači, nije u pitanju špricanje prije i tijekom utakmice, nego cjelokupno održavanje kuglane svaki dan!

Odgovorite