Kadetska i juniorska liga

Svaki tjedan komentirajte aktualnu temu

Kadetska i juniorska liga

PostPostao/la sasa » 23 tra 2010

Svi znamo da je nedostatak ovih liga veliki minus za naš šport. Mladi bi nam se sigurno brže razvijali i imali veći interes za kuglanje kada bi imali redovita natjecanja protiv vršnjaka, ne samo iz njihove okolice nego i s područja cijele Hrvatske. Ovaj put ja neću nuditi svoj prijedlog prvi, već želim čuti vaša razmišljanja, kako i na koji način osmisliti redovita natjecanja mladih na nivou Hrvatske.

Tema razmatranja su mladi do 18 godina, stariji su većinom već uključeni u rad i sastav prvih ekipa klubova.
sasa
Forumsko piskaralo

Re: Kadetska i juniorska liga

PostPostao/la Slavko Lepej » 23 tra 2010

Odlična tema i podržavam da se i realizira, odmah od sljedećeg prvenstva - to su pravi prijedlozi. Siguran sam da bi se od Olimpijskog ili od Grada našlo love za putovanja, odnosno organizaciju tekmi. Onaj novac koji ide profesionalcima u ogromnim količinama, treba preusmjeriti u amaterski sport.

Živio mi sto godina, samo naprijed
Slavko Lepej
Slavko Lepej
Tek protipkao

PostPostao/la rambo » 23 tra 2010

oprosti kaj vise niti v drugoj ligi nemogu igrat na dvojnoj ;)
rambo
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 24 tra 2010

Potpuno sam ZA, kadetske ili juniorske lige..., jedino je problem što neke regije nemaju dovoljno igraća za jednu ekipu, dok drugdje ih ima za preko nekoliko ekipa. Možda organizirati jedinstvenu ligu (što je opet prevelik trošak), ili organizirati po sadašnjim regijama (velika neujednačenost postojanja mlađih igraća). Koliko vidim u Zaboku postoji i gradska liga u kojoj mogu nastupati i amateri i mlađi igraći (60 hitaca).
Sve se svodi na to da je največa koncentracija mlađih igraća u većim sredinama tipa ZG, ST... največi problem bi bio uključivanje ostalih.

Moj prijedlog je liga sa 4 igrača, U18 i razviti ju paralelno s seniorskom ligom... dozvoliti da se nastupa za bilokoji klub (naravno samo jedan, nema dvojnih), da se igra preko ljeta 6,7,8 mjesec, možda i 5, kada nema seniorske lige.
Primjerice u KT imamo mi jednog i Zanatlija mislim 3 igraća u18 koji bi mogli nastupat za recimo Zanatliju (troškove podjele matični klubovi) i preko ljeta brusit formu...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Krunoslav » 24 tra 2010

Kod nas na istoku se već odigrala liga od 6 ekipa.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Slavko Lepej » 26 tra 2010

Čestitam na rezultatima mladih, vrijedi pohvaliti sve koji se trude da ta mladost danas-sutra dostojno zamijeni stare. Šteta da nije nastupilo više parova (ili je to finale?), jer djeci treba pružiti što više nastupa. Drago mi je što se opet potvrdilo da je žensko kuglanje, pogotovo na pločama, naprednije. To potvrđuju i rezultati. Osam djevojaka ima rezultate preko 500, čak i osjetno preko 500, dok kod dječaka samo trojica preko 500. U pune su djevojke odigrale odlično, i potvrdile da imaju bolju koncentraciju. Ima ih sa prosjekom 6 ili blizu 6, što je za tu kategoriju izvrsno. Skrenuo bih pažnju na veliki broj praznih hitaca. To nije dobro, a sve kreće iz osnova - držanje kugle i zalet. Naš najveći stručnjak, poštovani Ivan Anić, koji je odgojio generacije djece, majstor je za osnovu kuglanja. Vrijedi se uvijek sjetiti njegovih riječi i primijeniti u igri. Ovim mu putem želim dobro zdravlje....

Zdravi i veseli bili,
Slavko Lepej
Slavko Lepej
Tek protipkao

PostPostao/la newform1 » 26 tra 2010

Slavek, mala digresija: normalno je da su cure u toj dobi naprednije, to određuje fiziološki i morfološki status, a ne kvalitetniji rad. Cure su sa 14 tjelesno fizički i psihički na nivou 16 godišnjih dječaka., tako da je to po rezultatima unutar kategorije neusporedivo.
newform1
Forumsko piskaralo

Nisam mislio na trenerski rad, nego upravo na te prednosti koje imaju djevojčice, djevojke i žene u odnosu na muške svih kategorija.
Godinama govorim da bi žene bile bolje kuglačice, samo da su oslobođene tih ženskih poslova. Neka se ne ljute "muškarčine", ali iz iskustva dobro znam kaj govorim.
Ma živili meni i muški i žene, samo daj bože što bolje treniranje i što bolje rezultate.
Zdravi i veseli bili,
Slavko Lepej
Slavko Lepej
Tek protipkao

PostPostao/la Croman007 » 26 tra 2010

:shock: ?

http://www.kuglacki-savez-os.hr/assets/ ... -14.pdf(Ok.)

http://www.kuglacki-savez-os.hr/assets/ ... encije.pdf
(znači ovim dečkima se ne priznaju rezultati zato što su premladi,presmješno kakve se odluke donose u kuglanju-tragično :( )
Croman007
Raspisani lik

Hvala za ovaj PDF i rezultate - mislim da imamo najstupidnija pravila - umjesto da smo sretni kaj ima mlađih koji se mogu ravnopravno natjecati, mi ih kažnjavamo.
Vodio sam cure Medveščaka, utakmica "života" protiv Elektre, imam strašnu juniorku koja je u svojoj kategoriji kuglala isto kao što se odigravalo prvenstvo države. Ali, prvenstvene tekme za seniorke nije smjela igrati (isti napori, isto sve kao kod juniorki) jer je bila mlađa od 15 godina. Izgubili smo knap, i ode plasman za prvu ligu.
Neka djece, neka kuglaju, bolje da su na kuglani nego u birtiji,

veseli i zdravi bili,
Slavko Lepej
Slavko Lepej
Tek protipkao

Sljedeća

Natrag na Tema tjedna

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.