Kuglačke regije

Svaki tjedan komentirajte aktualnu temu
sasa
Forumsko piskaralo

Kuglačke regije

Post Postao/la sasa » 28 ruj 2010, 13:19

znamo da je hr podijeljena u 5 kuglačkih regija koje imaju podjednak broj klubova (jug tu malo zaostaje)
ajmo se malo poigrati i pokušati osmisliti novu podjelu na regije jer ova baš i nije neka sjajna
za svaki prijedlog će biti onih koji su za i protiv no možemo pokušati barem

ja imam u glavi jednu mogućnost no moram ju još malo razraditi pa ću vam ju prezentirati
do tada slušam vaše prijedloge i dajem vam statističke podatke po sadašnjim regijama i županijama

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: Kuglačke regije

Post Postao/la ZrntscheZ » 28 ruj 2010, 13:47

Kolko sam ja upoznat s tom tematikom isto se pitanje postavlja već skoro desetljeće...
A glavni protivnik promjena je navodno upravo centar jer im zbog troškova odgovara da igraju najjeftiniju tramvaj ligu...

Ne znam koliko je baš logično da u regiju sjever spadaju Sisak...Kutina...Novska...da Karlovac igra na zapadu...

Karikirano malo...puno je utakmica na kojima klubovi regije sjever prolaze kroz centar da bi došli opet u regiju sjever igrati...
Zadnja izmjena: ZrntscheZ, dana/u 28 ruj 2010, 14:50, ukupno mijenjano 1 put.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 28 ruj 2010, 13:50

sasa je napisao/la:znamo da je hr podijeljena u 5 kuglačkih regija koje imaju podjednak broj klubova (jug tu malo zaostaje)
ajmo se malo poigrati i pokušati osmisliti novu podjelu na regije jer ova baš i nije neka sjajna
za svaki prijedlog će biti onih koji su za i protiv no možemo pokušati barem

ja imam u glavi jednu mogućnost no moram ju još malo razraditi pa ću vam ju prezentirati
do tada slušam vaše prijedloge i dajem vam statističke podatke po sadašnjim regijama i županijama
Gdje su podaci?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 28 ruj 2010, 13:54

Najjeftinija tramvaj liga...je, jeftinije je, ali računaj da iz Karlovca prije dođeš u Rijeku, nego ja iz Podsuseda do Dugog Sela...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 28 ruj 2010, 14:17

newform1 je napisao/la:Najjeftinija tramvaj liga...je, jeftinije je, ali računaj da iz Karlovca prije dođeš u Rijeku, nego ja iz Podsuseda do Dugog Sela...
Pošto sam 5g živio u ZGu imam neku predodžbu o vremenskim udaljenostima pojedinih točaka grada u određenim dijelovima dana...

KA-RI je po autocesti 1h 20 min (prema GoogleMapsu)...112km u jednom pravcu.
Uključimo i gradsku vožnju pa zaokružimo ugrubo na 250km u oba smjera...neka je potrošnja 7l/100km to je onda 18l...puta 8,50kn je 160 kn...pribroji cestarinu od 2x60kn znači 280kn...za 8 igrača su potrebna 2 auta, dakle cifra je 560kn...i to sve ne računajući amortizaciju...

pa sad pomnoži sa 11 gostovanja (a ima i udaljenijih)

Podusused - Dugo Selo je 47km zaobilaznicom ili 38km po Zagrebačko-Slavonskoj...40-45min zaobilaznicom, u špici nek je sat i pol kroz grad (ali zato ideš zaobilanicom)...bez troškova autoceste i sa trostruko manjom udaljenošću...a puno tekmi je doslovce unutar tramvaja pa nema ni lipe putnih...
Koja je najudaljenija relacija unutar 2.HKL-Centar?

ČK - Novska je 160km...cijena putnih je cca 700kn...i 3 puta u sezoni se ide...pa plus još i Sisak jednom
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 28 ruj 2010, 14:26

Pa rekel sam da je jeftinije! i OK, ja ću iz Gajnica ić na obilaznicu, ali netko iz Vrapča i Kustošije neće. Popodne kad se igraju utakmice to je 1,5 sat. Inače, od Gajnica do rijeke dođem za 80 minuta... Od Ka ne može biti više od 1 sat i koju minutu.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 28 ruj 2010, 14:39

ukupno 186 muških - 33 ženska - 7 bowling

regija centar 39 muških - 6 ženskih - 6 bowling

grad zagreb 33 muška - 5 ženskih - 5 bowling
zagrebačka županija 6 muških - 1 ženski - 1 bowling

regija sjever 35 muških - 8 ženskih

međimurska 5 muških
varaždinska 7 muških - 1 ženski
krapinsko-zagorska 3 muška
bjelovarsko-bilo... 7 muških
koprivničko-križ... 4 muška - 2 ženska
sisačko-mosla... 9 muških - 5 ženskih

regija istok 45 muških - 7 ženskih

osječko-baranjska 21 muški - 3 ženska
vukovarsko-srij... 2 muška
virovitičko-podr... 5 muških - 2 ženska
požeško-slatinska 9 muških
brodsko-posavska 8 muških - 2 ženska

regija zapad 44 muška - 10 ženskih - 1 bowling

karlovačka 14 muških - 4 ženska - 1 bowling
ličko-senjska 6 muških
primorsko-goranska 20 muških - 5 ženskih
istarska 4 muška - 1 ženski

regija jug 23 muška - 3 ženska

zadarska 3 muška - 1 ženski
šibensko-kninska 2 muška - 1 ženski
spltsko-dalm... 18 muških - 1 ženski
dubrovačko-neretv... -

(podaci su iz moje glave, dakle vjerojatno nisu 100% točni, i odnose se na aktivne klubove koji sudjeluju u ligaškim natjecanjima)

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 28 ruj 2010, 14:49

kojim kriterijima se voditi pri rasporedjeli županija u regije?

podjednak broj klubova, udaljenost među krajnjim klubovima...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 28 ruj 2010, 14:53

sasa je napisao/la:kojim kriterijima se voditi pri rasporedjeli županija u regije?
podjednak broj klubova, udaljenost među krajnjim klubovima...
idealno bi bilo "pomiriti" oba kriterija...težak zadatak...
a možda nije baš ni nužno da bude podjela strogo unutar županija...
ne znam točno kak su klubovi raspoređeni, ali npr.grad Karlovac u centar, južni dio županije ostaje na zapadu...
jug ne vidim načina da se promjeni...
istoku uzeti Viroviticu i staviti ju na sjever...
iz sjevera maknuti Sisačko-moslvačku i pripojiti ju u centar...

a ključ svega, u takvoj podjeli 5 regija, je kako centar rascjepkati i dio prebaciti u sjever

iako, ak me sjećanje ne vara, bilo je zanimljivih zamisli oko te podjele tamo negdje pred godinu i pol...i nije bilo bazirano na pet 2.liga, jer to rješenje sa 60 drugoligaša nije dobro...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 29 ruj 2010, 08:14

Kakav je bio sustav natjecanja kada je postojala 1B liga? Jel se netko sjeća? :?
Da li promjena organizacije natjecanja u 2 ligama nužno povlači i rekonstrukciju nižih liga? Ili ne..?
Sve u svemu kako kod složiš uvijek će biti klubova koji će biti zakinuti tj. nemoguće je udovoljiti svima. Iskreno, ako SMŽ spojimo centru tu je onda preveliki broj klubova.
U regiji sjever je ustvari najteže (u smislu putovanja) gostovanje u Koprivnici (naravno nama uz A3 ;) ) i gledano s prometne strane relacija I-Z je daleko jednostavnija od relacije S-J, bar što se tiće centralne Hrvatske.
Što se tiće nas iz Kutine, mi bi da SMŽ podjelite tako da Moslavina bude u regiji sjever, a Sisak i Banovina u regiji zapad, ionako zbog trenutne situacije prije dođemo do Čakovca nego do Siska :lol:
Luko Del Ponte

Odgovorite