Kuglački portal

Svaki tjedan komentirajte aktualnu temu

Kuglački portal

PostPostao/la sasa » 25 lis 2011

Sve češće se spominje želja za jednim poštenim kuglačkim portalom. Evo ovdje možete pisati svoje ideje što bi taj portal sve trebao obuhvaćati i koje informacije nuditi da bi vi bili spremni za postojanje istoga platiti recimo 20 kn mjesečno. Jer naravno da se tako nešto ne može napraviti bez novaca ma koliko mi svi ljubavi gajili prema kuglanju. Sve ideje su dobrodošle...
sasa
Forumsko piskaralo

Re: Kuglački portal

PostPostao/la newform1 » 25 lis 2011

sasa je napisao/la:Sve češće se spominje želja za jednim poštenim kuglačkim portalom. Evo ovdje možete pisati svoje ideje što bi taj portal sve trebao obuhvaćati i koje informacije nuditi da bi vi bili spremni za postojanje istoga platiti recimo 20 kn mjesečno. Jer naravno da se tako nešto ne može napraviti bez novaca ma koliko mi svi ljubavi gajili prema kuglanju. Sve ideje su dobrodošle...

Ne sjećam se da je na ovom forumu itko ikada zaželio "pošteni kuglački portal" (ako griješim, ispričavam se!). Barem s moje strane, uvijek se radilo o tome da mislim da kuglanje kao sport u kojem sam proveo 3/4 mog života zaslužuje u ovo informatičko doba poštenu službenu web stranicu krovnog saveza (HKS), a ne privatni blog g. Mezaka i ostatka ekipe iz HKS-a, na kojem će biti objedinjeni svi podaci o kuglačima, klubovima, natjecanjima, i sve ostalo što je potrebno znati o tom sportu(?). Uostalom, ZKS ima dobru stranicu, pa to ne bi smio biti problem. Privatna inicijativa sa plaćanjima je možda dobra ideja, ali po meni posve nepotrebna i neinteresantna, jer na njoj ni jedan podatak nije i ne može biti službeni podatak HKS-a. Uostalom, zbog općenite nebrige za klubove (osim kod naplate taksi i ostalih davanja)na svim razinama, te bezglavog jurcanja u forsiranje kuglana i natjecanja na pločama, za 5-7 godina to ionako više neće biti važno. Zagreb će ostati vjerojatno bez još dva objekta, no koga za to briga? O klubovima da i ne govorim. Uskoro ćemo imati otvorena prvenstva kuglana Grmoščica, Zagreb i Pongračevo, ali i tu će biti još dosta slobodnih termina...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la sasa » 26 lis 2011

Očito sam Vas sve precijenio malo. No ajde zamislite da se Komisija za marketing HKS-a angažira i pronađe nekoliko sponzora koji bi se reklamirali na takvom portalu, što bi htjeli vidjeti tamo?
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la OS187DC » 27 lis 2011

Dobra i icijativa, za kvalitetnu kuglačku stranicu, nešto je na tragu M. Liović sa svojom stranicom. No idemo sa idejama pa da vidimo možda se netko i prihvati takvog posla.

1. Financiranje portala kroz marketing - to je jedina smjernica koja ne dopušta uređivačima portala da ga zapuste, ogalšivaće zanima samo broj posjetitelja a toga nema bez kvalitetnog sadržaja na portalu.
2. Sadržaj:
a/Aktualnosti u pisanom obliku, rezultati, prosjeci, kalendari natjecanja....
b/Osvrt na rezultate - kritika ( kolumna ) na prethodna kola, odnosno odigranih turnira
c/ intervjuji u pisanom obliku ili možda video clipovi gdje se igrači, treneri, kuglački zanesenjaci objašnjavaju svoja stajališta pričaju o svojim vizijama......
d/ Najava događanja kao oblik promocijske aktivnosti obradom intervjua sa akterima, recimo najava derbia Zadar - Konikom gdje u vido clipu I.Šarac komentira svoje viđenje utakmice, odnosno H.Marinović svoje....
e/ e-trgovina - opremom koja je namijenjena kuglačima
f/ live striming - osigurati video prijenos sa utakmica nešto što je pokušao Zaprešić pred kraj prošle sezone.
g/ Foto - video galerija najuspiješnijih igara rezultata događaja u kuglanju
h/ Strani gosti - međunarodno kuglanje dopustiti da stranici sudjeluju sa izjavama na portalu kroz vid intervjua
i/ gaming - prostor sa kuglačkim igricama za razbribrigu ili već bilo kakvim
n/ ne praviti forum već napraviti nešto kao kuglačku društvenu mrežu

Svrha portala mora biti promocija kuglanja i brandiranja njega kao sporta odnosno promicanje uspiješne ekipe ili pojedinca na tome portalu
OS187DC
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Luka Pezelj » 27 lis 2011

Podržavam inicijativu 100%, ako ti mogu pomoć sa stručne strane(trenerski, kondicijski.... itd. ovisi od afiniteta publike) tu sam...
Mislim da plačanje mjesečne članarine ne dolazi u obzir, ako je cilj popularizacija kuglanja.
Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la cigla » 27 lis 2011

Plačamo mi dobru članarinu. Istina, godišnju. Sasvim dovoljno za jednu kvalitetnu stranicu.
cigla
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la lukodp » 27 lis 2011

sasa je napisao/la:Sve češće se spominje želja za jednim poštenim kuglačkim portalom. Evo ovdje možete pisati svoje ideje što bi taj portal sve trebao obuhvaćati i koje informacije nuditi da bi vi bili spremni za postojanje istoga platiti recimo 20 kn mjesečno. Jer naravno da se tako nešto ne može napraviti bez novaca ma koliko mi svi ljubavi gajili prema kuglanju. Sve ideje su dobrodošle...

Ovako, Ideja je odlična, ali,
1. Nema tog sadržaja koji bi niti ja niti itko htio plačati; niti mjesečno, niti godišnje :roll:, kome bi išao novac? na čiji račun? HKS? ZKS? Privatni?
2. ako hočemo da bilokakav mogući sadržaj bude iole legitiman trebao bi ići "preko" HKS
3. live streaming, e-trgovina, video sadržaji (ozbiljniji), koštaju jako puno... mi smo premali sport da bi to pokrili oglašivačima pa čak ni nekom pretplatom, jer za ovo što vi predlažete treba zaposliti ljude (novinare, web dizajnere, administratore...)
4. postoji i skromnije riješenje koje bi zadovoljilo 99% zainteresiranih (a to su uglavnom kuglači), a koštalo bi nekoliko stotina kuna godišnje.

Recimo:

- napravimo neku bazu (CMS portal sa uređenim dizajnom, statičnim sadržajem, domena, hosting) cca. 500 kn godišnje za host i domenu (možda i manje)
- sav dinamičan sadržaj (vijesti, rezultati, fotke...) objavljuju kuglači sami. Naravno, svaka objava bi bila popračena autorovim punim imenom i prezimenom i isti bi odgovarao za nju. Ako znate ostavit post na ovom forumu znali bi i ovo. ILI, recimo zadužili bi u svakoj regiji nekoga, tko bi bio odgovoran za istu, npr. Z.Jagić za Varaždin, Saša za ZG, M.Liović za Slavoniju i sl.
- lovu za eventualne troškove snosi HKS (moguće su i provizije po objavljenom sadržaju i sl.) a sva eventualna zarada od marketinga ide HKS ili bilokojem drugom županijskom savezu koji se odlući sudjelovat u projektu umjesto HKS-a. Time bi se riješilo pitanje oko izdavanja računa, PDV, papirologije... jer bi išlo preko registriranog saveza koji ima svoj žiro račun, financijska izvješća i ostalo što ide s tim :)
- Sav sadržaj koji je Vatro spominjao bi bilo moguće imati (možda čak i live objavu rezultata, e trgovinu i "gaming" riješiti putem linkova)
- Sve bi bilo naravno na amaterskoj razini jer da bi imali profesionalno riješenje za ovaj sadržaj potrebne su stvari kao što su novinari, snimatelji, lektori, urednici, ljudi u marketingu, web-dizajneri, sistem administratori i sve ostalo što upogonjuje medijsku mašineriju :D
To bi ukratko bilo moje mišljenje i prijedlog...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Kegelmaniac » 28 lis 2011

Jako dobre ideje od tablice i lukedp, čak je i sašina inicijativa odlična, ali bez članarine!!!
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la arhont » 28 lis 2011

Sigurno je da bi bilo dobro imati jedan kvalitetan portal, ali rad istog bi zahtijevao anganžman više ljudi, pod uvjetom da im početni entuzijazam ne splasne pa da se prestane ažurirati.
lukodp mislim da opet u ovo ne treba petljati previše ljudi > puno baba - kilavo dijete.
Naravno, izradu i održavanje portala bi trebalo barem simbolično platiti ljudima koji bi realizirali takav jedan projekt jer jedan portal zahtijeva dosta vremena za ažuriranje (ako govorimo o ubacivanju podataka 1. 2. i 3. lige, ubacivanju vijesti, itd...) Treba to napisat, dizajnirat nekakve grafike eventualno, zatim ubacit u kod, itd...) U potpunosti podržavam prijedlog za plaćanje, makar simbolično.

Projekt je moguće odraditi i bez nekih sistem administratora, a grafički i web dizajn nije problem - pa koliko nas već radi i održava stranice od lokalnih klubova.

Nadam se da znate cijene e-trgovine, pa vjerujem da bi to svakako preskočili, ali može se napraviti nešto ako oglasnik pa da se ljudi međusobno dogovaraju...

Kad portal malo dobije na snazi, onda eventualno uključiti sponzore, vjerujem da bi ih bilo...
arhont
Tek protipkao

PostPostao/la lukodp » 28 lis 2011

arhont je napisao/la:lukodp mislim da opet u ovo ne treba petljati previše ljudi > puno baba - kilavo dijete.
Naravno, izradu i održavanje portala bi trebalo barem simbolično platiti ljudima koji bi realizirali takav jedan projekt jer jedan portal zahtijeva dosta vremena za ažuriranje (ako govorimo o ubacivanju podataka 1. 2. i 3. lige, ubacivanju vijesti, itd...) Treba to napisat, dizajnirat nekakve grafike eventualno, zatim ubacit u kod, itd...) U potpunosti podržavam prijedlog za plaćanje, makar simbolično.

Dobro, djelomično se slažem, možda ne puno ljudi ali ja sam govori o možda 6-7 ljudi od kojih je jedan sistem administrator a svo ažuriranje rade, ajmo ih tako nazvat "vanjski suradnici", Recimo voditelju lige bi bilo potrebno cca 15 min da unese rezultate kola i fotke... Zato sam i spomenuo http://hr.wikipedia.org/wiki/CMS CMS koji je idealan za takve stvari... Vas koje možda zanima pogledajte koje su mogučnosti WP i http://buddypress.org, sky is the limit...
Što se plačanja tiće, nije da sam protiv (dapaće) ali kad god su novci u pitanju, transparentnost je najbitnija ;)
O ovoj temi bi se trebalo skupit 10 ljudi i raspravit uživo, jer je po meni jako izvedivo i bilo bi iznimno korisno i atraktivno za ostale kuglače...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

Sljedeća

Natrag na Tema tjedna

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.