2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Natjecanja i novosti iz regije
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: 2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Post Postao/la ZrntscheZ »

Ajmo redom...prvo provjereni podaci:

Silići su prešli u trećeligaša MIV iz VŽa kamo je otišao i Happ iz Željezničara VŽ.
Ne postoji obvezatnost igranja na 6 staza već samo preporuka pa su stoga klubovi iz KC (Podravka, Željo, Đurđevac) odlučili svi prijaviti staze 1-4, dok na svih 6 staza igraju varaždinski klubovi Željo i Varteks.

Što se tiče Podravke iznosil sam podatke koje su mi rekli ljudi iz KC (doduše ne i šef Podravke Oroz), a kako bi to pravno gledano izveli ne znam.
Mislim da bi ženski klub ostao u ligi, barem još ove godine, iako sam također čuo da direktor Podravke Šestak nije ni trepnuo na zahtjev za dotacijom sponzorskih novaca.
Smatram da je moguće gašenje samo muškog dijela kluba pa da igrači imaju pravo prelaska izvan prelaznog roka, jer logički gledano nemaju oni što raditi u ženskoj sekciji. Druga stvar bi bila da neki klub ima 2 ekipe unutar istog spola pa da se ugasi jedna ekipa onda naravno da igrači ne mogu prelazit drugdje do u svoju jedinu preostalu momčad.

Postoji jedan drugi veći problem po mom mišljenju...a to je muljanje unutar pojedinih županijskih saveza koji su nadležni za registracije - previše se tu postupa po onome "pa daj znamo se, ne budete sad radili problema oko par dana zakašnjenja, a ionak nitko drugi ne bude znal" i mnogi se prelasci dešavaju nakon zaključenja svih rokova prelazaka.
To je opet greška HKSa koji kao vrhovna organizacija nije propisal da se moraju Komisiji za registracije pri HKSu kao drugostupanjskom tijelu dostaviti svi verificirani prelasci igrača do zaključno 10.7.
Onda se takve stvari ne bi mogle dešavati. A primjera zaobilaženja pravila (ilitiga varanja po domaće) je mnogo (sjetimo se samo kad je Marinović prošle godine za ZD registriran).
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

saša je pitao:

da li klubovi sa 6-staznih kuglana igraju u 2 bloka na svim stazama?
Na sjednici IO HKS dana 19 . 07. 2008. godine, koja je održana elektronskim putem,
doneseni su slijedeći zaključci:
....
Točka 6. - donosi se
PREPORUKA za kuglačke objekte sa 6 igračih staza da je potrebno igrati utakmice na svim stazama.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Krunoslav je napisao/la:
Na sjednici IO HKS dana 19 . 07. 2008. godine, koja je održana elektronskim putem,
doneseni su slijedeći zaključci:
....
Točka 6. - donosi se
PREPORUKA za kuglačke objekte sa 6 igračih staza da je potrebno igrati utakmice na svim stazama.
S naglaskom na PREPORUKU, iskreno, radije bih igrao na svih 6 gdje je to moguće, pogotovo na novim kuglanama gdje su sve staze iste 8-) Puno je kraće i dinamičnije!
Luko Del Ponte

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

lukodp je napisao/la:
[ZrntscheZ]
KK Ciglenica - o njoj nek Luko kaže koju više...
- otišao im Duda u Novsku
- bili nepobjedivi na svome groblju, kak će bit ove godine je upitno
Još uvijek čemo biti nepobjedivi na svome groblju u Kutini :lol: :lol:

Osnova ekipe su mlađi igraći dinastije Del Ponte (Saša, Dejan, Paolo i ja, te nešto stariji Zdenko), Gabrijel Salvador, te dvojica stranaca u ekipi talijana Mato Jakovljević i Zvonko Klenkar koji su na pločama uglavnom 7. i 8. igrač. Uz to se sprema i jedno pojačanje no o tom po tom 8-)

99,9% igramo tekme u Novskoj a najvjerovatnije i Zanatlija iz KT.

Drago mi je kaj se vratila Lepoglava, dečki su odlična klapa!
luko što ne promjenite naziv kluba u "Del Ponte"?

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Krunoslav je napisao/la:luko što ne promjenite naziv kluba u "Del Ponte"?
da se ne bi Salvador i čini mi se onaj jedan DAL Ponte osjećali kao uljezi (o "croatama" da i ne govorim) ;)

mada, ima ona neka brazilska firma sportske odjeće i obuće...DalPonte...možda bi vas oni sponzorirali da se preimenujete prema njima... :lol: :lol:
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

A ideja i nije tak loša, :idea: Saša ih je jedno vrijeme nosio (bio je glavna atrakcija :lol: ) , iako su im tenesice uglavnom za mali nogomet.
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

lukodp je napisao/la:iako su im tenesice uglavnom za mali nogomet.
nogometne patike su meni najbolje za kuglanje...zbog sirove gume na potplati...Umbro Sala 5 modeli sa Michelin đonom su idealni...jedino kaj one nisu "konstruirane" baš za taj sport pa ih (pre)često razderem...
nisam te DalPonte nikad probal...bile su jednom u ČK na smešnom sniženju...119kn jer se njihov dućan zatvaral, al im đon previše plastično djeloval pa nisam bil siguran da mi ne bi proklizavale

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa »

ZrntscheZ je napisao/la:Ciglenica i Kutina su prijavile Novsku kao domaćinsku kuglanu, a Lepoglava i Oroslavje u Zaboku.
i krapinske igraju u zaboku?

ingi
Tek protipkao

Post Postao/la ingi »

sasa je napisao/la:
ZrntscheZ je napisao/la:Ciglenica i Kutina su prijavile Novsku kao domaćinsku kuglanu, a Lepoglava i Oroslavje u Zaboku.
navodno da ne. postavljale bi se ploče i novi čunjevi i igralo u Krapinskima.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

ingi je napisao/la:
sasa je napisao/la:
navodno da ne. postavljale bi se ploče i novi čunjevi i igralo u Krapinskima.
Prema radnoj verziji rasporeda prvenstva, Krapinske Toplice su također prijavile Zabok kao domaću kuglanu.
Obnova kuglane u Krapinskim Toplicama je vjerojatno planirana negdje u budućnosti.

Odgovorite