2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Natjecanja i novosti iz regije
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: 2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Post Postao/la lukodp »

Info za sve vas koji ne znate:
http://www.kuglanje.net/wp-content/uplo ... onuda1.pdf
Ja osobno bi još samo volio vidjeti specifikaciju troškova (plan) za isto...
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ »

ta priča je krenula još negdje pred pola godine...
načelno je ok...s time da bi kak Luko veli trebal biti unaprijed i prezentiran program - raspis proračuna barem ugrubo po stavkama, a onda i ponuda toga kaj se nudi prije svega u vidu ažurnosti online rezultata, statistike i slično (iako tu s dosadašnje perspektive 3.lige nema previše zamjerki)

mislim da postoji jedno drugo pitanje koje treba prvenstveno rješiti i oko kojeg bi bilo najbolje da se postigne konsenzus zbog eventualnih kasnijih situacija
iako ova ponuda glasi na KSVŽ, voditelj lige je osoba pojedinac, a ne savez...
a Zoki će za mjesec dana i službeno postati igrač KK "Željezničar" VŽ te će samim time biti i aktivni natjecatelj u ligi koju bi vodio...

nismo sport koji si može priuštiti nepristranog profesionalca, a i do sada je ligu vodila osoba koja je bila klupski involvirana, tako da zasigurno mora biti to netko "iznutra" i to je neminovno...
s obzirom na ovlasti voditelja (prvostupanjske odluke po prigovoru, odgode utakmica, pomicanje termina...) treba postići dogovor klubova oko toga, da ne bi kasnije bilo natezanja i optuživanja oko pristranosti i sukoba interesa
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Isto tako mene još interesira tko je zadužen za organizaciju i provedbu ostalih natjecanja na nivou regije, pojedinačno, kup ...
Što se tiće pristranosti voditelja, to bi mogao biti problem. Ali mislim da ima načina da se i to izregulira.
Krucialno bi bilo napraviti jedan plenum kubova na nivou regije te dogovoriti sve pojedinosti.
Luko Del Ponte

0013
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la 0013 »

Evo da se i ja javim na temu vođenja lige. Što se tiče sukoba interesa to se lako izregulira, pravila postoje i pravila moraju vrijediti za sve. Konačnu odluku donosi natjecatlejska komisija, ukoliko je klub voditelja lige predmet, tada se direktno preskače voditelj lige i NK donosi odluku.
Tomo Globan je godinama isto u skuobu interesa po tom pitanju, igrao je i vodio ligu, bio tajnik kluba koji se natječe u ligi i vodio ligu.

Što se tiče financijskih troškova mogu ih u detalje napisati ovih dana, mislim da sam već za 3 ligu napisao, naravno ako se vode 2 lige automatski može biti jeftinije zbog toga cjena i je 1000 kuna(troškovi kancelarije i troškovi računovodstva, telefona, interneta).

Imam još jedan prijedlog a to je da se mandatne kazne znatno smanje (smatram da su trenutno previsoke i zbog toga se baš i ne provode) , ali da se provode i naplačuju ( s tim novcem se iduće sezone može smanjiti kotizacija za ligu ili financirati prvenstva regije sjever za mlađe kategorije).

Ono što nudim to je ažurnost (u 3. ligi nije ovisilo o meni, nego o klubovima koji nisu na vrijeme poslali rezultate utakmica, ali to se lako da riješiti mandatnom kaznom), transparentnost (želim da se zna svaka kuna na što se troši novac od kotizacija) i korektnost - da pravila vrijede ista za sve bez izuzetaka.

Što se tiče regionalnih prvenstava koliko znam Tomo Globan je dao ostavku na vođenje Pojedinačnih prevenstava, tako da ukoliko mi klubovi daju povjerenje mogu i to preuzeti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

0013 je napisao/la:...Imam još jedan prijedlog a to je da se mandatne kazne znatno smanje (smatram da su trenutno previsoke i zbog toga se baš i ne provode) , ali da se provode i naplačuju ( s tim novcem se iduće sezone može smanjiti kotizacija za ligu ili financirati prvenstva regije sjever za mlađe kategorije).

Ono što nudim to je ažurnost (u 3. ligi nije ovisilo o meni, nego o klubovima koji nisu na vrijeme poslali rezultate utakmica, ali to se lako da riješiti mandatnom kaznom), transparentnost (želim da se zna svaka kuna na što se troši novac od kotizacija) i korektnost - da pravila vrijede ista za sve bez izuzetaka.
Čist par dobronamjernih opaski:
1. Pozdravljam ovu ideju da se smanje mandatne kazne i naplačuju, ali ja ne bih baš gradio neki financijski plan s tim sredstvima jer realno je moguće da nebude naplačeno ništa. Ali OK. Ideja je dobra i na mjestu.
2. Ažurnost je što se mene tiće i kod g.Globana bila korektna, to što rezultati nekih utakmica kasne dan-dva i nije baš neki strašni problem. A ako mislite naplačivati kada netko zakasni s dostavom rezultata to će se jako brzo obiti u glavu jer valjda nikome nije interes kažnjavati predstavnike klubova i klubove koji ionako nemaju baš novaca na bacanje. Ako se kasni 3-4 dana ili je odgovorna osoba nedostupna, to je već druga priča ;). Dakle u budućim propozicijama obvezno onda ugraditi i u kojem vremenskom roku se rezultati moraju dostaviti.
3. Transparentnost, to je nešto što je falilo kod g.Globana, ali mislim da smo tu svi pomalo krivi što nismo inzistirali na tome.
Luko Del Ponte

nisam zavarko
Tek protipkao

Post Postao/la nisam zavarko »

Do kada su prelazni rokovi?

devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 »

nisam zavarko je napisao/la:Do kada su prelazni rokovi?
20.6.-1.7. Piše ti na HKS-ovoj stranici ;)

vrcekof fan
Nevini

Post Postao/la vrcekof fan »

jagić senior - cesta - lepoglava
jagić junior -zabok - cesta - lepoglava
silić junior - željezničar vž
turk z. - lepoglava
pokrivač - lepoglava
mikac - željezničar čk
božak - zanatlija
kolarić senior - varteks
vrček junior - varteks
hojski d. - varteks
žnidarić - prosvjetar
plevnjak junior - konstruktor maribor
kolednjak - ivančica

gox
Forumsko piskaralo

Post Postao/la gox »

vrcekof fan je napisao/la:jagić senior - cesta - lepoglava
turk z. - lepoglava
pokrivač - lepoglava
mikac - željezničar čk
božak - zanatlija
kolarić senior - varteks
vrček junior - varteks :lol: u NK misliš?
hojski d. - varteks
žnidarić - prosvjetar
plevnjak junior - konstruktor maribor
kolednjak - ivančica

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean »

vrcekof fan je napisao/la:jagić senior - cesta - lepoglava
turk z. - lepoglava