2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Natjecanja i novosti iz regije
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Re: 2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Post Postao/la Krunoslav »

Orson je napisao/la:Bjelovarski drugoligaški derbi Sirele i Željezničara može se pogledati ovdje.
Uf koja frka na polovici tekme :shock: :o :?

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Početnička greška glavnog sudca. Igrač broj 5 Željezničara nema sekundanta i sam traži "pravdu" što je nedopustivo. Deveti hitac napravi čisti
prijestup i onda traži brisanje žutog kartona. Koliko sam primjetio sudac uvažava njegov prigovor i karton se briše.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

zeljar je napisao/la:Početnička greška glavnog sudca. Igrač broj 5 Željezničara nema sekundanta i sam traži "pravdu" što je nedopustivo. Deveti hitac napravi čisti
prijestup i onda traži brisanje žutog kartona. Koliko sam primjetio sudac uvažava njegov prigovor i karton se briše.
Da sam traži pravdu, a što bi ti na njegovu mjestu napravio kada bi vidio da su ti uzeli drva bez veze i razloga? Ja vjerojatno ništa, kuglam bez naočala, pa baš i ne vidim što piše na semaforu :oops:

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Neka traži ispravak semafora ali ne na onakav način pet minuta šireći ruke i gestikulirajući. A zašto je žuti karton obrisan kada je napravio prijestup.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Krunoslav je napisao/la:
zeljar je napisao/la:Početnička greška glavnog sudca. Igrač broj 5 Željezničara nema sekundanta i sam traži "pravdu" što je nedopustivo. Deveti hitac napravi čisti
Da sam traži pravdu, a što bi ti na njegovu mjestu napravio kada bi vidio da su ti uzeli drva bez veze i razloga? Ja vjerojatno ništa, kuglam bez naočala, pa baš i ne vidim što piše na semaforu :oops:
Niko njemu nije uzeo drva! A u prijenosu se vidi da je u 1. hicu prestupio i onda tvrdi da nije napravio prijestup.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

rambo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la rambo »

1. hitac- prestup kojega sudac ne vidi
4. hitac- sudac pokusavajuci obrisat žuti daje žutocrveni i briše se učinak 4. hica kojega naknadno upisuju nakon 5. hica
9. hitac- igrac radi drugi prestup kojega sudac ponovo ne vidi i ponovo mu briše žuti karton, a trebal je dobit žuto crveni

kod "sudac ne vidi prestup" mislim da ne vjeruje foto čeliji, nego vjeruje igracu koji tvrdi da nije napravil prestup, a jasno se vidi da radi prestup nakon izvedenog hica kod "navijanja" da padne čim više, iskoračuje desnom nogom.. katastrofa suđenje :?

slika

arhont
Tek protipkao

Post Postao/la arhont »

A ništa, još jednu kameru na liniju prijestupa :D :D :D

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson »

Izgleda da je došlo vrijeme za kuglačko oko sokolovo. :mrgreen: Šalu na stranu, snimanje utakmica i kasnije pregledavanje snimke može donijeti puno toga dobroga i igračima i sucima koji žele raditi na sebi. U mnogim športovima (ili recimo u pjevanju) snimanje ide pod normalno jer kako ćeš popraviti tehniku ako nisi svjestan da nešto radiš nepravilno/suboptimalno/krivo. Ukazati na to je inače zadaća trenera ili mentora, ali uz snimku neke stvari možeš uočiti i popraviti i sâm.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Ako fotočelija registrira prestup tu sudac može još jedino dodati karton zbog prigovora. Po meni, suce na toj utakmici treba suspendirati na određeno vrijeme jer poništavanje prestupa "na nagovor" igrača je katastrofalno vođenje utakmice. I to je djelić onoga o ćemu ja pričam stalno... Sada se to sve lijepo i javno vidi i čuje.
Ovo oko Funkovog "buga" zapravo i nije neki veliki problem (osim blamiranja same firme ali njih to ionako i nije briga). Kada se to desi sudac pauzira vrijeme dok se isto ne poravna sa brojem hitaca na stazi protivnika. OBAVEZNO prije početka utakmice predstavnike ekipa se upozorava da je moguće da se tako nešto desi. I nema problema.
Luko Del Ponte

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir »

Luko, nije li to možda materijalna povreda pravila igre??? po takvom može igrač napraviti 120 prestupa koje će mu sudac sve poništiti tj.oprostiti... iako nekad ali iznimno rijetko zna se desiti da je fotočelija u kvaru i svaki ili skoro svaki hitac registrira kao prijestup..ali onda se ćelija isključi/prekrije nečim/ i stvar riješena.. barem do kraja utakmice

Odgovorite