2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Natjecanja i novosti iz regije
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: 2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Post Postao/la lukodp » 04 svi 2017, 14:03

Znaći ako bude 12 klubova u 2.HKLS (ne vidim zakaj ne ako je tako odlučeno) onda Željezničari (Bjelovar i Varaždin) ostaju u 2.HKLS? Sad mi je i jasno odakle inicijativa... Kakva bi to bila liga bez Željezničara :mrgreen:. Ja sam za.
Luko Del Ponte

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron » 04 svi 2017, 14:45

Sto vise to bolje. Ja se samo nadam da ce HKS jednog dana dovesti u redu cjelokupan sustav natjecanja. Od kalendara. Broja ekipa. Kupova. I.t.d. Ali sam jako skeptican.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 05 svi 2017, 08:02

Teško je svima udovoljiti, zapravo nemoguće. Ako pogledamo kakvo je bilo stanje prije par godina, danas je super ...
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 05 svi 2017, 19:48

Inace, stav IO-HKSa je bio da odluku o broju klubova u 2.HKLS prepusti prvo NK regije. Znaci prijedlog BBZ je prebacen na NK regije sjever... Nakon toga ide na IO i na usvajanje Skupstini ali ako NK regije odluci da se povecava broj klubova onda je ovo ostalo zapravo formalnost. Tako da trenutno broj klubova je 10.
Sama problematika kalendara natjecanja je daleko kompliciranija od onoga sto vecina ukljucujuci i mene misli.
Luko Del Ponte

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 06 svi 2017, 09:37

lukodp je napisao/la:Inace, stav IO-HKSa je bio da odluku o broju klubova u 2.HKLS prepusti prvo NK regije. Znaci prijedlog BBZ je prebacen na NK regije sjever... Nakon toga ide na IO i na usvajanje Skupstini ali ako NK regije odluci da se povecava broj klubova onda je ovo ostalo zapravo formalnost. Tako da trenutno broj klubova je 10.
Sama problematika kalendara natjecanja je daleko kompliciranija od onoga sto vecina ukljucujuci i mene misli.
¸Pa raspored za 12 klubova i nije neki problem, prošlu sezonu je 1b liga brojila 12 klubova i kakav je to bio problem za raspored?

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron » 06 svi 2017, 09:56

Kako sada stvari stoje i sto je I.O. HKS-a odlucio je to da ce po svim regijama natjecateljskim komisijama dati pravo odlucivanja dali zele imati 12 klubova u drugim ligama. Po meni je to O.K. i format od 12 klubova je najoptimalniji. Ovo smanjivanje u nijednoj ligi nije doneslo jista dobro. A za prvu ligu da ne pricam. 10 klubova. Smanjenje troskova zanemarivo a liga nezanimljiva. Sa vise utakmica veca je i mogucnost da se oni sa dna spase a i oni za prvaka da negdje kiksaju.

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 06 svi 2017, 11:34

Ove se godine u Prvoj ligi do zadnjega kola nije znalo tko će biti prvi (dva kluba), četvrti (tri kluba) niti tko će ispasti (tri kluba); dakle, osam od deset klubova do zadnjeg je kola bilo u neizvjesnosti, a konačni poredak ovisio je o jednom bodu ili o razlici u poenima. Što je za tebe zanimljiva liga ako nije ova prošla!? Inače se slažem da je dobra stvar da lige niže razine imaju po 12 klubova.

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron » 06 svi 2017, 18:05

Da. Nije se znalo do zadnjega kola ali napetosti nije bilo jer i Mertojak i Zapresic su dobili sve sto se i ocekivalo i samo jedan kiks Zapresica protiv Bjelovara je odlucio prvenstvo. A moje misljenje je da se igra jos dva kola vise vjerojatno bi bilo i puno zanimljivije nego sada.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 07 svi 2017, 14:02

Kruno, kada sam pisao o kalendaru natjecanja onda mislim na onaj HKSov prema kojem se slažu kalendari regija i zupanija. Broj klubova u drugim ligama nema bas neke veze ukupno gledajuci na kalendar natjecanja osim sto cemo dobiti cetiri kola više. Isto kako regije slazu kalendar prema drzavnom tako se i drzavni radi prema međunarodnom i dok se tamo nesto ne promijeni a neće sve ce biti manje vise isto.
Prva liga sa 10 klubova je po meni bolja i zanimljivija a kolike su sanse da najjaci klubovi kiksaju protiv tih ekipa koje bi usle kao 11. i 12. se jako dobro vidjelo i ove sezone u kojoj su neki samo statirali. Ja bi cak prvu ligu smanjio na osam klubova ili manje.
Isto tako, kao clan NK regije Sjever nemam nista protiv toga da se 2.HKLS prosiri na 12.klubova ali samo ako ce i ostatak klubova iz županije (5 klubova) podrzati takav prijedlog, naravno mislim na klubove koji nastupaju u 2.hkls iduce sezone.
Luko Del Ponte

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 08 svi 2017, 09:35

Luko ovdje nije upitna prva liga već druga, vidio si prošlu sezonu, pola klubova druge lige regije sjever ispalo u treću ligu :o :?

Odgovorite