3. liga sjever

Natjecanja i novosti iz regije
arhont
Tek protipkao

Re: 3. liga sjever

Post Postao/la arhont »

Krunoslav je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Pitanje za suce na utakmici Poštar-Zanatlija 2, Sisak:
Da li je igraču dozvoljeno zagrijavanje u gornjem dijelu trenirke? :shock:
Ta kamera je baš nezgodna stvar :lol:
Da mi netko objasni zbog čega nije dozvoljeno zagrijavanje u gornjem djelu trenirke?
Zato što Pravilnik tako kaže:

trenirka bi spadala u trening odjeću, a ne igraću odjeću

5.5. Sportska trenirka i igrački dres
5.5.1. Izgled sportske trenirke i igračkog dresa
Na službenim nastupima igrač smije nastupati samo u igračkoj odjeći ekipe koju predstavlja,
a koja se sastoji od:
 klupskog dresa, kratkih hlačica ili haljinice i čarapa
 sportskih tenisica
Sportska odjeća se sastoji od:
 igraće odjeće i
 trening odjeće (trenirka)
Ako se radi o ekipama, jednaka sportska odjeća odnosi se na sve igrače i prateće osoblje
ekipa.

itd...
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

Tko li smišlja takve članke (ŽP Šport Podbrezová - KC Schwabsberg (GER)) drugi set tj. druga trojka, njemac na dvojci se zagrijava u trenirci. Oni pojma nemaju o propisima jer oni igraju samo ligu prvaka :lol:
zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Zagrijavanje je dozvoljeno u gornjem dijelu trenirke dok sam nastup nije dozvoljen tj. kada završi zagrijavanje mora skinuti gornji dio trenirke.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

zeljar je napisao/la:Zagrijavanje je dozvoljeno u gornjem dijelu trenirke dok sam nastup nije dozvoljen tj. kada završi zagrijavanje mora skinuti gornji dio trenirke.
Ovaj moj post je bio za Luku
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

zeljar je napisao/la:Zagrijavanje je dozvoljeno u gornjem dijelu trenirke dok sam nastup nije dozvoljen tj. kada završi zagrijavanje mora skinuti gornji dio trenirke.
Nisam baš siguran. Može na zahtjev i uz odobrenje GS nastupiti u donjem dijelu trenirke i to od početka do kraja.
Liga prvaka je poseban slučaj. Tamo se moglo igrati i na plastici dok se kod nas nije :roll: :lol: . Ja pitam konkretno za 3.HKLS Bj.
Luko Del Ponte
B-liga
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la B-liga »

arhont je napisao/la:
Krunoslav je napisao/la:
Da mi netko objasni zbog čega nije dozvoljeno zagrijavanje u gornjem djelu trenirke?
Zato što Pravilnik tako kaže:

trenirka bi spadala u trening odjeću, a ne igraću odjeću

5.5. Sportska trenirka i igrački dres
5.5.1. Izgled sportske trenirke i igračkog dresa
Na službenim nastupima igrač smije nastupati samo u igračkoj odjeći ekipe koju predstavlja,
a koja se sastoji od:
 klupskog dresa, kratkih hlačica ili haljinice i čarapa
 sportskih tenisica
Sportska odjeća se sastoji od:
 igraće odjeće i
 trening odjeće (trenirka)
Ako se radi o ekipama, jednaka sportska odjeća odnosi se na sve igrače i prateće osoblje
ekipa.

itd...
A što si ti sad dokazao ovim nabrajanjem članaka...???!!!. Pa isto to stoji i u pravilnicima ostalih sportova, ali je najnormalnije vidjeti igrače kako se zagrijavaju barem u gornjim dijelovima trenirke. U kuglanju je legalni dio zagrijavanja s kuglom, tenisači, rukometaši i nogometaši se zagrijavaju na terenu s loptama, itd. Zagrijavanje je službeni dio nastupa, ali ni u jednom sportu nije zabranjeno zagrijavanje u trenirkama. To što kod nas svi tumače stvari kako hoće je drugi par rukava.
Al s obzirom da smo kao nacija poznati da se baš u sve razumijemo, pa tako i u pisanje, čitanje i tumačenje zakona i pravilnika, tako uz navodnu "ZABRANU" zagrijavanja u trenirci imamo i debilnu odluku u kojem treneru nije dozvoljen prilazak igračima za vrijeme nastupa, osim u prekidima.
Inače : zašto su klubske trenirke jednoobrazne, a ne nose svaki svoju marku, boju i sl? Koja je svrha toga, nego da ulazi u sporsku i identifikacijsku odjeću jednog kluba
arhont
Tek protipkao

Post Postao/la arhont »

A što si ti sad dokazao ovim nabrajanjem članaka...???!!!. Pa isto to stoji i u pravilnicima ostalih sportova, ali je najnormalnije vidjeti igrače kako se zagrijavaju barem u gornjim dijelovima trenirke. U kuglanju je legalni dio zagrijavanja s kuglom, tenisači, rukometaši i nogometaši se zagrijavaju na terenu s loptama, itd. Zagrijavanje je službeni dio nastupa, ali ni u jednom sportu nije zabranjeno zagrijavanje u trenirkama. To što kod nas svi tumače stvari kako hoće je drugi par rukava.
Al s obzirom da smo kao nacija poznati da se baš u sve razumijemo, pa tako i u pisanje, čitanje i tumačenje zakona i pravilnika, tako uz navodnu "ZABRANU" zagrijavanja u trenirci imamo i debilnu odluku u kojem treneru nije dozvoljen prilazak igračima za vrijeme nastupa, osim u prekidima.
Inače : zašto su klubske trenirke jednoobrazne, a ne nose svaki svoju marku, boju i sl? Koja je svrha toga, nego da ulazi u sporsku i identifikacijsku odjeću jednog kluba
Prvo - nemoj vikati (????!!!!!), lijepo se razgovaramo.
Drugo - nisam imao cilj ništa dokazati, već Krunoslavu argumentirano odgovoriti na pitanje citirajući dio Pravilnika koji propisuje odjeću za nastup.

Ne znam zašto te moj post naveo da zaključiš da se ja (dio nacije) "u sve razumijem", pisati i čitati znam, tumačiti Zakone i Pravilnike također znam, vjerojatno bolje nego laik s obzirom na formalno obrazovanje. Naravno da moje tumačenje može biti pogrešno, ali eto ja bih tako protumačio Pravilnik za konkretnu situaciju. Ako je tvoj argument protiv taj da su nečije odluke "debilne", jebaj ga onda... što kada bi se trener protivničkog igrača našetavao kako mu paše? Pa ti baš tada promašiš devizni i onda su svi krivi... što onda?

Naravno da Pravilnik nosi stavke koji nisu svima po volji, no na nama je da ga se pridržavamo u najboljoj vjeri i namjeri.
Po meni su ovakve stvari besmislene i trebalo bi svakako dopustiti da se igrač zagrijava u trenirci ako mu je tako lakše. No onda sudac može dobiti po nosu što nije reagirao... itd...Vidiš kako je Luko odmah reagirao kada je vidio.

Sada kada su kamere, svašta će se vidjeti.
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Samo jednu stvar da razjasnimo odmah u startu. Meni samo smeta kada se pravila ne primjenjuju jednako na sve. Ništa više ni manje. Također nije to ništa osobno, iskreno ne znam ni tko je sudio tu utakmicu, nije ni bitno. Isto tako, ako smatramo da nešto nije u redu sa samim pravilima onda ih idemo mijenjati ali dok se ne promijene ...
Puno veči problem je bio na onoj utakmici između Sirele i Želje. Nevjerovatno mi je da se na nagovor igrača brišu kartoni... :shock:
Ovo sam vidio slučajno pa mi zapelo za oko jer smo nema dugo o tome pisali po forumu...
Luko Del Ponte
arhont
Tek protipkao

Post Postao/la arhont »

lukodp je napisao/la:Samo jednu stvar da razjasnimo odmah u startu. Meni samo smeta kada se pravila ne primjenjuju jednako na sve. Ništa više ni manje. Također nije to ništa osobno, iskreno ne znam ni tko je sudio tu utakmicu, nije ni bitno. Isto tako, ako smatramo da nešto nije u redu sa samim pravilima onda ih idemo mijenjati ali dok se ne promijene ...
Puno veči problem je bio na onoj utakmici između Sirele i Želje. Nevjerovatno mi je da se na nagovor igrača brišu kartoni... :shock:
Ovo sam vidio slučajno pa mi zapelo za oko jer smo nema dugo o tome pisali po forumu...
Ne primjenjuju se pravila jednako za sve i vrlo teško ćemo postići tu jednakost.
Samo se sada razlike puno bolje zapaze kada ih vidi tko hoće (pogotovo ako su snimke naknadno dostupne), a ne samo ekipe i nekoliko gledatelja sa trbine.
Nisam mislio ništa loše sa komentarom kako si ti zapazio - samo sam želio napomenuti gore napisano - sada i drugi vide te situacije...
B-liga
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la B-liga »

arhont je napisao/la:
Prvo - nemoj vikati (????!!!!!), lijepo se razgovaramo.
Drugo - nisam imao cilj ništa dokazati, već Krunoslavu argumentirano odgovoriti na pitanje citirajući dio Pravilnika koji propisuje odjeću za nastup.

Ne znam zašto te moj post naveo da zaključiš da se ja (dio nacije) "u sve razumijem", pisati i čitati znam, tumačiti Zakone i Pravilnike također znam, vjerojatno bolje nego laik s obzirom na formalno obrazovanje. Naravno da moje tumačenje može biti pogrešno, ali eto ja bih tako protumačio Pravilnik za konkretnu situaciju. Ako je tvoj argument protiv taj da su nečije odluke "debilne", jebaj ga onda... što kada bi se trener protivničkog igrača našetavao kako mu paše? Pa ti baš tada promašiš devizni i onda su svi krivi... što onda?

Naravno da Pravilnik nosi stavke koji nisu svima po volji, no na nama je da ga se pridržavamo u najboljoj vjeri i namjeri.
Po meni su ovakve stvari besmislene i trebalo bi svakako dopustiti da se igrač zagrijava u trenirci ako mu je tako lakše. No onda sudac može dobiti po nosu što nije reagirao... itd...Vidiš kako je Luko odmah reagirao kada je vidio.

Sada kada su kamere, svašta će se vidjeti.
1.. nisam vikao..nego nisam shvatio što je pisac htio reći..... vikanje u chatanju označava CAPS LOOK ili PISANJE VELIKIM SLOVIMA
2. ako citiraš dio pravilnika, znači da time naglašavaš svoje razmišljanje koje bi to citiranje trebalo potkrijepiti. Samo sam ti pokazao da se čitati može na različite način nigdje nije izričito zabranjeno zagrijavati se u trenirci ( čak niti u donjem djelu) ...
3....navođenje "nacije koja se u sve razumije" je sarkazam..... jer se pri pisanju, prevođenju i svim ostalim radnjama oko Pravilnika, a zatim i pri licenciranju sudaca sve odrađuje ad hoc, a kao primjer ću reći - napravite osobnu anketu u svom klubu, među sucima koji vam sude i na kraju među "funkcionerima" u vašem klubu i savezu i pitajte ih za najosnovnije stvari, tipa kad što znači službeni nastup tj. od kojeg momenta točno počinje utakmica, ko sve može dobiti karton, ... svaki treći će vam odgovoriti drugačije. A to su elementarni dijelovi.
4. Po meni, nedozvoljavanje zagrijavanja u trenirci je totalno krivo i svojevoljno tumačenje pravilnika, ali ja nisam kompetentan. Nadalje, po meni je besmisleno da se treneru ne dopušta sufliranje igračima s jedne strane, a s druge dozvoljava se da se na utakmici prijavljuju igrači koji se uopće ne pojave ili dođu na zadnji par. Molim lijepo, u kojem to sportu ima?
Odgovorite