3. liga sjever

Natjecanja i novosti iz regije

Re: 3. liga sjever

PostPostao/la arhont » 10 vel 2017

A gle, ja to tumačim kako sam rekao, ti tumačiš da nigdje izričito ne piše da je zabranjeno zagrijavanje u trenirci, i tako možemo u krug...

Za donji dio trenirke izričito piše u sudačkom naputku da igrač može nastupiti u njemu ako mu sudac dopusti, ali onda mora tako igrati cijeli nastup. To je i Luko maloprije napisao.

Nisam pisao svoje mišljenje jer nije bitno.
Činjenica je da imaš u Pravilniku ovo što sam ranije citirao, gdje je navedeno što je igraća odjeća u kojoj igrač nastupa i izričito piše što je to:

 klupskog dresa, kratkih hlačica ili haljinice i čarapa
 sportskih tenisica

Netko je očito imao razlog da to tako napiše. I po meni bi trebalo dozvoliti zagrijavanje tko u čemu hoće, naravno dok god govorimo o normalnoj primjerenoj sportskoj odjeći sa oznakama kluba, ali eto mislim da pravilo jasno kaže što smiješ nositi za vrijeme nastupa.
arhont
Tek protipkao

PostPostao/la bubimir » 10 vel 2017

a kaj bi trebal igrač treče lige dati otkaz i pojaviti se na predstavljanju..pa nije profesionalac.... kakve gluposti tu pišu neki ljudi pa to nije normalno.. a ovo za suce?? pa nakon svake utakmice se pišu nekakve ocjene za suce.. pišite im jedinice pa budu se s vremenom popravili...a obično svaki nakon utakmice dobije ocjenu odličan.. i to obično od ekipe koja pobijedi ..a često i od poraženih... ljudi moji malo smirite strasti... 90 posto ljudi u kuglanju su čisti rekreativci.... a pravilnici propisi i propozicije važe za sve jednako..od prve lige do ćetvrte
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 11 vel 2017

Pričamo o gornjem dijelu trenirke na zagrijavanju. A suci se ne ocjenjuju nigdje u 3.HKL Bj niti 2.HKLS. Osim možd au VŽ tamo još nisam bio ove sezone...
Pravila su ista za sve tako je. Kaj misliš da u 1.HKL igraju profesionalci pa nemaju stalni posao?
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la bubimir » 11 vel 2017

vjerovao ili ne..ali puno igrača iz prve lige se bavi samo s kuglanjem i jako dobro živi od toga..... naravno riječ je deset dvadeset ponajboljih...ali nek oni zarađuju to je njihova stvar... ja govorim o slučaju da igrač radi recimo popodne... i onda pobjegne s posla ranije da stigne nastupit u zadnjem paru ako je utakmica recimo u sedam... i koga sad to briga kaj on nije bio prisutan na početku utakmice.. o tome pišu neki ovdje... a ovo kaj se tiče sudaca kaj nema u svim ligama da se suci ocjenjuju?? kak to da u jednoj regiji to ima u drugoj nema.. to bi trebalo ispitati
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la rambo » 12 vel 2017

bubimir je napisao/la:vjerovao ili ne..ali puno igrača iz prve lige se bavi samo s kuglanjem i jako dobro živi od toga..... naravno riječ je deset dvadeset ponajboljih...ali nek oni zarađuju to je njihova stvar... ja govorim o slučaju da igrač radi recimo popodne... i onda pobjegne s posla ranije da stigne nastupit u zadnjem paru ako je utakmica recimo u sedam... i koga sad to briga kaj on nije bio prisutan na početku utakmice.. o tome pišu neki ovdje... a ovo kaj se tiče sudaca kaj nema u svim ligama da se suci ocjenjuju?? kak to da u jednoj regiji to ima u drugoj nema.. to bi trebalo ispitati

u kojoj regiji to ima da se ocjenjuju suci od strane predstavnika ekipa? bilo je..pred 10 godina
rambo
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la B-liga » 12 vel 2017

bubimir je napisao/la:a kaj bi trebal igrač treče lige dati otkaz i pojaviti se na predstavljanju..pa nije profesionalac.... kakve gluposti tu pišu neki ljudi pa to nije normalno.. a ovo za suce?? pa nakon svake utakmice se pišu nekakve ocjene za suce.. pišite im jedinice pa budu se s vremenom popravili...a obično svaki nakon utakmice dobije ocjenu odličan.. i to obično od ekipe koja pobijedi ..a često i od poraženih... ljudi moji malo smirite strasti... 90 posto ljudi u kuglanju su čisti rekreativci.... a pravilnici propisi i propozicije važe za sve jednako..od prve lige do ćetvrte

I ti od šume ne vidiš drvo... pa ajmo ispočetka

1. Koliko zagrijavanje igrača u trenirci stvarno utječe na igru i na sveukupni rezultat utakmice?
2. Koliko prijava igrača koji ne može pristupiti utakmici može utjecati na sveukupni rezultat utakmice?
B-liga
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la lukodp » 12 vel 2017

Koliko dvije tri bose utječu na utakmicu?
Koliko dva-tri prestupa utječu na utakmicu?

Ni ti od šume ne vidiš drvo ... :roll: :D
Govorimo o primjeni donešenih pravila a ne o ispravnosti i logičnosti istih ...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la B-liga » 13 vel 2017

lukodp je napisao/la:Koliko dvije tri bose utječu na utakmicu?

Luka, prije svega moje poštovanje, iako sam od tebe očekivao puno konstruktivnije primjedbe.
Da, govorili smo o pravilniku i očitoj primjeni pravila kako kome paše. Pokušao sam objasniti da netko čita iz pravilnika da se ne smije zagrijavati u trenirci, a ja i Krunoslav mislimo da to nije tako. Ali to je odličan primjer kako se može stvoriti nered i nervoza na utakmici zbog "primjene ili neprimjene" pravila (čitajte kako vama paše), za nešto što apsolutno nikako ne može utjecati na igru. Zato sam kao primjer naveo očiti propust u pravilniku sa prijavom igrača, koji sigurno utječe na rezultat, ali se nitko oko toga ne uzrujava i ne traži promjenu pravilnika, a tu mislim prvenstveno na momčadi koji su u 1A i 1B ligi i koji su po mom nekom sudu poluprofesionalci, iako ne žive od kuglanja.
I kad smo već kod toga, bosa ili prestup je kao duplo vođena lopta ili koraci u košarci, ako baš hoćeš, ili neki drugi prekršaj koji sudac može da i ne vidi. Znači govorimo o utjecaju suca na tijek utakmice.
Prijava igrača, nastup stranaca u parovima, prelazi stranih igrača na polusezoni.... to su (ili nisu) dijelovi pravilnika koji na drugi način utječu (ili ne utječu) na rezultat. Za ovo zadnje ću vas podsjetiti kako je bilo važno samo dok Zadar nije ispao. Nakon toga nitko više ne pita što je s tim, do nekog novog Zadra.
B-liga
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la zeljar » 13 vel 2017

Gospodo, ima regija gdje igrači odigraju svih 120 hitaca u gornjem dijelu trenirke.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la newform1 » 13 vel 2017

B-liga je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Koliko dvije tri bose utječu na utakmicu?

Luka, prije svega moje poštovanje, iako sam od tebe očekivao puno konstruktivnije primjedbe.
Da, govorili smo o pravilniku i očitoj primjeni pravila kako kome paše. Pokušao sam objasniti da netko čita iz pravilnika da se ne smije zagrijavati u trenirci, a ja i Krunoslav mislimo da to nije tako. Ali to je odličan primjer kako se može stvoriti nered i nervoza na utakmici zbog "primjene ili neprimjene" pravila (čitajte kako vama paše), za nešto što apsolutno nikako ne može utjecati na igru. Zato sam kao primjer naveo očiti propust u pravilniku sa prijavom igrača, koji sigurno utječe na rezultat, ali se nitko oko toga ne uzrujava i ne traži promjenu pravilnika, a tu mislim prvenstveno na momčadi koji su u 1A i 1B ligi i koji su po mom nekom sudu poluprofesionalci, iako ne žive od kuglanja.
I kad smo već kod toga, bosa ili prestup je kao duplo vođena lopta ili koraci u košarci, ako baš hoćeš, ili neki drugi prekršaj koji sudac može da i ne vidi. Znači govorimo o utjecaju suca na tijek utakmice.
Prijava igrača, nastup stranaca u parovima, prelazi stranih igrača na polusezoni.... to su (ili nisu) dijelovi pravilnika koji na drugi način utječu (ili ne utječu) na rezultat. Za ovo zadnje ću vas podsjetiti kako je bilo važno samo dok Zadar nije ispao. Nakon toga nitko više ne pita što je s tim, do nekog novog Zadra.

Osvrnut ću se samo boldani dio citata. I dalje je važno, ali je u međuvremenu regulirano pravilnikom i propozicijama. Bez obzira što mislimo o tome (ja mislim da je to potpuna diskriminacija domaćih igrača), sada je sve u okviru pravila, dok kod Zadra to nije bio slučaj.
newform1
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Regija Sjever

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.