3. liga sjever

Natjecanja i novosti iz regije

Re: 3. liga sjever

PostPostao/la kulen » 13 vel 2017

pa šta je zagrijavanje, čemu trenirka ako se nemožeš u njoj zagrijavati, valjda zato i služi a ne za paradiranje

neznam šta piše u pavilniku ali nedopuštanje zagrijavanja u trenirci je iz vremena Tita kad nisu svi imali tenirke pa evo vam ga :lol: :lol: :lol: :lol:
kulen
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la B-liga » 13 vel 2017

newform1 je napisao/la:
B-liga je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Koliko dvije tri bose utječu na utakmicu?
Koliko dva-tri prestupa utječu na utakmicu?

Prijava igrača, nastup stranaca u parovima, prelazi stranih igrača na polusezoni.... to su (ili nisu) dijelovi pravilnika koji na drugi način utječu (ili ne utječu) na rezultat. Za ovo zadnje ću vas podsjetiti kako je bilo važno samo dok Zadar nije ispao. Nakon toga nitko više ne pita što je s tim, do nekog novog Zadra.

Osvrnut ću se samo boldani dio citata. I dalje je važno, ali je u međuvremenu regulirano pravilnikom i propozicijama. Bez obzira što mislimo o tome (ja mislim da je to potpuna diskriminacija domaćih igrača), sada je sve u okviru pravila, dok kod Zadra to nije bio slučaj.

hvala na info new... nisam znao ni kada ni kako su rasčistili taj kupus.
B-liga
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la lukodp » 13 vel 2017

Konstruktivnije? Ajde pokušati ću...
Sasvim je jasno i nedvosmisleno da zagrijavanje u gornjem dijelu trenirke nije dopušteno. O logičnosti i(li) koliko to utječe na utakmicu ja sad ne bi, ne pričamo o tome.
I onda se dešava da se negdje (i nekome) to dopušta i tolerira a negdje ne. E to je nedopustivo. Znam da konstantno kritiziram rad sudaca ali takve stvari moramo ispraviti zbog nas samih. Ne treba nužno ići s kažnjavanjem sudaca za propuste odmah nego možda i objasniti dodatno pa blažim kaznama za ponavljanje propusta itd. Ali trenutno to nema tko odrađivati. Kao što sam rekao takvih stvari ima puno više nego što se misli jer se za 90% tih propusta nikad ni ne sazna, pogotovo nekih "koji ne utječu direktno na krajnji ishod utakmice". Ali kako kažete i sami takvi sudački propusti mogu dovesti do nereda i nervoze na utakmicama a to ne treba nikome. Daleko od toga da sudac ne smije pogriješiti, svi smo ljudi, ali netko na te pogreške mora ukazati i to nedvosmisleno i argumentirano. Da se više ne ponavljaju.
Ti igrači koji se zagrijavaju u gornjem dijelu trenirke na jednoj kuglani možda to pokušaju i na drugoj. I kada im se to tamo ne dopusti nastaje "nervoza i nered". Ovo s gornjim dijelom trenirke je samo jedan primjer, takvih situacija ima još...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la B-liga » 13 vel 2017

lukodp je napisao/la:Sasvim je jasno i nedvosmisleno da zagrijavanje u gornjem dijelu trenirke nije dopušteno.

Da je sasvim jasno i nedvosmisleno nebi mi sad raspravljali o tome, jer kao što vidiš nisam samo ja u "zabludi" da je to kriva interpretacija pravilnika. ;) ;)
B-liga
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la lukodp » 13 vel 2017

Ako je člankom 5.5.1 Sportskog pravilnika propisano što je igračka odjeća (klupski dres, kratke hlačice ili haljinice i čarape) te je propisano da "Na službenim nastupima igrač smije nastupati samo u igračkoj odjeći ekipe koju predstavlja" te je iz članka 3.7.2 sportskog pravilnika razvidno da se zagrijavanje računa pod službeni nastup ja ne vidim ništa nejasno i dvosmisleno.
Jedino je iznimka članak 28. sudačkog naputka koji dozvoljava GS da dopusti nastup u donjem dijelu trenirke (po meni skroz blesava iznimka).
Igrači te eventualno predstavnici ekipe mogu biti u zabludi (iako to nije preporučljivo) ali suci sasvim sigurno ne bi smjeli biti.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 13 vel 2017

5.5. Sportska trenirka i igrački dres
5.5.1. Izgled sportske trenirke i igračkog dresa
Na službenim nastupima igrač smije nastupati samo u igračkoj odjeći ekipe koju predstavlja,
a koja se sastoji od:
 klupskog dresa, kratkih hlačica ili haljinice i čarapa
 sportskih tenisica
Sportska odjeća se sastoji od:
 igraće odjeće i
 trening odjeće (trenirka)

Budući se zagrijavanje smatra dijelom nastupa (u kontekstu nekoliko članaka), igrač se ne smije zagrijavati u sportskoj odjeći, nego samo u igračkoj. Da, slažem se da je i to glupost, ali tako je.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la heku » 13 vel 2017

Poštovani!
Lijepo da ste konačno Lukodp i Newform1došli do rješenja za gornji dio trenirke.Ali dolnji baš nije nerazumno.Jer ima ljudi koji zbog kožne bolesti baš i ne žele pokazivati noge naročito kada imaš psorijazu a baš i ne izgleda tako lijepo da nekoga gledaš sat vremena.A ako znate kakva je to bolest nije zarazna ali je odbojna pa baš čovjeku zabraniti da kugla nije u redu.Samo toliko bez zadnje namjere da se polemika širi.Pozdrav svima.
heku
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la julio » 14 vel 2017

sasvim je logično da se nesmije igrati u trenirci , čudna je odluka da se nije moguće zagrijavati
u zimskim mjesecima temperatura na nekim kuglanama ide bliže 10 nego 20 stupnjeva i trenirku morate imati i u zagrijavanju i ukoliko dođe do zastoja kako ne bi ulovili upalu pluća i završili u bolnici
julio
Raspisani lik

PostPostao/la lukodp » 14 vel 2017

Ne zagrijavate se valjda u tih 5 minuta "zagrijavanja". Pravo zagrijavanje, istezanje itd. radite prije izlaska na stazu, u svlačionici, hodniku ili gdje već i možete slobodno u trenirci...
Tih 5 minuta koristite da se kuglački zagrijete, ako kuzite kaj mislim pod time. Na zagrijavanje morate doći već oznojeni :)
Kod duzih zastoja mislim da je moguće uz dozvolu suca i obuci trenirku.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kulen » 14 vel 2017

pored ovakvih filozofa nemožeš se ni zagrijati u trenerci ko čovjek,
pitanje za ove koji sve znaju,
Dragi lastane,
počnem sa zagrijavanjem čak i igrom, neide mi, zaključak-krive tenisice, tražim od trenera da mi donese druge (ili svoje nema veze), da li u tijeku igre mogu mijenjati tenisice iako su drugi broj, različite boje od onih prethodnih, cvile za vrijeme igre, a u njima inače imam sreće . na kraju pobjeđujem protivnika , ima li on pravo na žalbu?

Šta kažu Pravilnici o tom slučaju, koja je uloga suca, koja HKS-a , hoću li dobiti žuti karton ako mjenjam opremu u igri?
kulen
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Regija Sjever

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.