Vijesti s istoka

Natjecanja i novosti iz regije

Re: Vijesti s istoka

PostPostao/la zeljar » 05 ruj 2015

Lukodp, što se tiče tvoje primjedbe o kalendaru natjecanja RZ za mlade slažem se s tobom. Medjutim, nisi u pravu što se odnosi na broj mladih
igrača u RZ (ili kako ti to nazivaš rasadnik - radi se o živim bićima a ne biljkama) jer RZ uz RC ima najveći broj mladih igrača. I osim toga mislim da RC ima
najveći broj održanih natjecanja ma mladje uzraste (od U-9 do U-14), a poslije toga u RZ. U karlovačkoj županiji godišnje se održe 4 turnira za ove uzraste (Karlovac, Ogulin, Ozalj
i Slunj) i na svakom nastupi najmanje 30 mladih kuglača. I ne samo to. Na svakom natjecanju tri prvoplasirana mjesta u svakoj kategoriji dobivaju medalje.
Prema tome nije baš sve u RZ onako kako ti želiš prikazati. A o samoj RZ sve znamo jer je vodi nezamjenjivi NM uz potpunu potporu Tončija. Oni smatraju da
kada Rijeka nema mladih igrača onda ta natjecanja na nivou regije netreba niti održavati. Još samo da ti spomenem Skrad i Delnice gdje se počelo ozbiljno raditi
sa mladima. U Ogulinu se to radi već duže vrijeme. Za njima polako ide i Slunj. Prema tome tvoja tvrdnja o rasadniku i broju mladih u RZ ne stoji.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la lukodp » 05 ruj 2015

zeljar je napisao/la:Lukodp, što se tiče tvoje primjedbe o kalendaru natjecanja RZ za mlade slažem se s tobom. Medjutim, nisi u pravu što se odnosi na broj mladih
igrača u RZ (ili kako ti to nazivaš rasadnik - radi se o živim bićima a ne biljkama) jer RZ uz RC ima najveći broj mladih igrača. I osim toga mislim da RC ima
najveći broj održanih natjecanja ma mladje uzraste (od U-9 do U-14), a poslije toga u RZ. U karlovačkoj županiji godišnje se održe 4 turnira za ove uzraste (Karlovac, Ogulin, Ozalj
i Slunj) i na svakom nastupi najmanje 30 mladih kuglača. I ne samo to. Na svakom natjecanju tri prvoplasirana mjesta u svakoj kategoriji dobivaju medalje.
Prema tome nije baš sve u RZ onako kako ti želiš prikazati. A o samoj RZ sve znamo jer je vodi nezamjenjivi NM uz potpunu potporu Tončija. Oni smatraju da
kada Rijeka nema mladih igrača onda ta natjecanja na nivou regije netreba niti održavati. Još samo da ti spomenem Skrad i Delnice gdje se počelo ozbiljno raditi
sa mladima. U Ogulinu se to radi već duže vrijeme. Za njima polako ide i Slunj. Prema tome tvoja tvrdnja o rasadniku i broju mladih u RZ ne stoji.

Drago mi je da je tome tako. Ali ni tvoja kritika na održavanje prvenstva u Regiji Istok jednostavno ne stoji. Novaca je sve manje, više ga nikada neće ni biti stoga ne treba ići tako oštro na održavanje prvenstava bez kotizacija, jer prije ili kasnije netko to "besplatno" plati.
NE želim ići dalje u polemiziranje da ne trujemo bezveze temu.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la zeljar » 05 ruj 2015

Lukodp, sve OK. Nemam niti ja namjeru se prepucavati u svezi ovih problema. Samo mislim da bi o mladima trebalo voditi više brige bez
obzira na manjak financijskih sredstava i organizirati za njih što više natjecanja. Možda bi HKS od svojih sredstava koja prikupe od članarine od klubova trebao odvojiti
dio i na taj način doprinjeti da mladi više kuglaju i natječu se.
PS-Zaboravih spomenuti u svezi sa radom s mladima Karlovac i Ozalj.
zeljar
Raspisani lik

Prethodna

Natrag na Regija Istok

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.