Kup regije Zapad

Natjecanja i novosti iz regije
Odgovorite
zeljar
Raspisani lik

Re: Kup regije Zapad

Post Postao/la zeljar » 27 pro 2013, 23:05

Cezare u raspisu za Mix koji će se održati dana 04.01.2014.godine trebalo bi navesti početak istog tako da netko tko ima namjeru
nastupiti zna kada se turnir održava. Osobno ako počinje ujutro u 8,00 sati bi možda i sam sa svojom partnericom nastupiti.

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 28 pro 2013, 08:53

cezar je napisao/la:Nikola čemu ono "ćete" valjda si htio reči "čemo" :roll:
Trebao sam napisati "će"! Jer niti jedan od nas dvojice nije u disciplinskoj komisiji!

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 28 pro 2013, 09:37

Zeljar u raspisu nisam mogao napisati kad će početi natjecanje jer se nezna broj sudionika. Za sada sa sigurnošču mogu napisati jedino kad će završiti a to je 20.00 sati jer je tada rezerviran termin kuglane i do tada moramo završiti. Prošle godine je nastupilo 36 parova a turnir je započeo u 10.00 sati nadamo se da će i ove godine nastupiti isto toliko ako ne i više. Svi koji se prijavljuju pismeno uvijek su naznačili vrijeme kad bi željeli nastupiti svima ne možemo iziči u susret, domaći parovi nastupaju na početku ili zakrpavaju rupe u terminu a kraj je rezerviran za prošlogodišnje prvake ako nastupe u istom sastavu (Bertović-Rebrović, Celinščak-Štimac, Stjepanović-Širola) pa za organizatore i suce ako nastupe. Znači ako se prijaviš naznači kada bi htio nastupiti pa čemo te preko veze ugurati :lol: :lol:
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 28 pro 2013, 11:49

Nikola je napisao/la:
cezar je napisao/la:Jučer je bio zadnji rok za odigravanje utakmica 1/8 finala kupa KSKŽ. Rezultati su spremni i biti će objavljeni nakon Božića a što se tiće kazni za klubove koji nisu igrali to će odrediti disciplinaka komisija saveza.
Samo koliko vidim Klek se prema propozicijama Kupa HKS-a može kazniti mandatnom kaznom, a nižerangirani klubovi u kupu sudjeluju prema slobodnoj prijavi tako da od Policajca sumnjam da ćete išta naplatiti (a i predsjednik im je pravnik) bez obzira na odluku Izvršnog odbora KSKŽ...
Na koje to propozicije kupa HKS referirate? Ako su to one koje idu uz raspis zavrsnice onda se te i odnose samo za to natjecanje. HKS nije donio nikakve generalne propozicije, smjernice ili pravila koja bi se ticala svih kup natjecanja...
Mi smo primjerice u SMZ donijeli propozicije da se odustajanje kaznjava visinom mandatne kazne odustajanja u ligaskom natjecanju, pa tko voli nek izvoli...
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 28 pro 2013, 12:49

PRAVILA
ODIGRAVANJA KUP NATJECANJA
NA PODRUČJU RH ZA 2013/2014.
1.
Sudjelovanje
Sudjelovanje u Kupu RH je obvezno za prvo i drugoligaške ekipe dok klubovi nižih liga učestvuju prema slobodnoj prijavi. Natjecanje se odigrava sustavom eliminacije (kup načinom) – od osmine finala kod muških i četvrtfinala kod žena – do finala.
Na nivou regija natjecanje se odigrava sustavom eliminacije (kup načinom), prilagođeno broju klubova i posebnostima regije.
Ovdje ne piše da se odnosi na završnicu već na kup općenito!

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 28 pro 2013, 16:42

Nikola je napisao/la:
PRAVILA
1.
Sudjelovanje
Sudjelovanje u Kupu RH je obvezno za prvo i drugoligaške ekipe dok klubovi nižih liga učestvuju prema slobodnoj prijavi. Natjecanje se odigrava sustavom eliminacije (kup načinom) – od osmine finala kod muških i četvrtfinala kod žena – do finala.
Na nivou regija natjecanje se odigrava sustavom eliminacije (kup načinom), prilagođeno broju klubova i posebnostima regije.
Nikola kao što si i sam napisao da se ove propozicije odnose na KUP općenito a da regije organiziraju natjecanje prilagođeno broju klubova i prema posebnosti regije. Naša regija je posebna po svemu i nije po tom pitanju napravila ništa već je to prepustila savezima. UO KSKŽ je odlučio da moraju igrati svi i tu je po meni priči kraj. Sad su se našla dva mudraca kojima to tobože ne odgovara odnosno da njih niko nije pitao dal će igrati.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 28 pro 2013, 17:26

cezar je napisao/la:
Nikola je napisao/la:
PRAVILA
1.
Sudjelovanje
Nikola kao što si i sam napisao da se ove propozicije odnose na KUP općenito a da regije organiziraju natjecanje prilagođeno broju klubova i prema posebnosti regije. Naša regija je posebna po svemu i nije po tom pitanju napravila ništa već je to prepustila savezima. UO KSKŽ je odlučio da moraju igrati svi i tu je po meni priči kraj. Sad su se našla dva mudraca kojima to tobože ne odgovara odnosno da njih niko nije pitao dal će igrati.
Jel imas neki link na taj dokument?
Ali bez obzira na to, regija, odnosno zupanijski savezi moraju raspisati natjecanje te objaviti propozicije.
Iako sam i ja bio zagovornik obveznog nastupanja klubova u kup natjecanju to je zapravo poprilicno nezgodno. Klub se tehnicki ne moze obvezivati na odigravanje natjecanja ukoliko to on ne zeli, te zapravo ne postoji pravni nacin na koji bi se klub kaznio za nenastupanje. Po meni, UO ZKS nema pravo odredivati klubovima obveznost nastupanja na ijednom natjecanju, od ligaskog do pojedinacnih natjecanja. Zbog ekstremno loseg financijskog stanja u pojedinim klubovima to je zapravo i kontraproduktivno.
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 28 pro 2013, 17:44

cezar je napisao/la:
Nikola je napisao/la:
PRAVILA
1.
Sudjelovanje
Po meni je jeftinije otići sa klincima ili igračima koji inače ne igraju u Karlovac/Ozalj pa što bude nego uopće ulaziti u rasprave i pravne zavrzlame sa savezom. A sada će se opet voditi svađe i rasprave oko tih kazni...

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 28 pro 2013, 17:46

lukodp je napisao/la: Jel imas neki link na taj dokument?
Ali bez obzira na to, regija, odnosno zupanijski savezi moraju raspisati natjecanje te objaviti propozicije.
Iako sam i ja bio zagovornik obveznog nastupanja klubova u kup natjecanju to je zapravo poprilicno nezgodno. Klub se tehnicki ne moze obvezivati na odigravanje natjecanja ukoliko to on ne zeli, te zapravo ne postoji pravni nacin na koji bi se klub kaznio za nenastupanje. Po meni, UO ZKS nema pravo odredivati klubovima obveznost nastupanja na ijednom natjecanju, od ligaskog do pojedinacnih natjecanja. Zbog ekstremno loseg financijskog stanja u pojedinim klubovima to je zapravo i kontraproduktivno.

http://www.kuglanje.hr/docs/2013-12-26_ ... upa_rh.pdf

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 28 pro 2013, 17:55

OK. Vidio sam dopis na HKS-ovim stranicama. Dokument koji je trebao biti objavljen prije najmanje nekoliko godina, a najkasnije prije pocetka tekuce sezone.
Objavljivanje tih pravila usred sezone kada je natjecanje vec pocelo na nivou zupanija je krajnje sarlatanski od strane saveza. Al ajde, bolje ikad nego nikad.
Zanima me samo na koji pravni i tehnicki nacin oni mogu odredivati klubovima obveznost sudjelovanja na nekom natjecanju. Klubovi nisu obvezni nastupati niti u ligaskim natjecanjima, vec ide raspis pa tko moze i smije igra. Iako u teoriji podrzavam ovo, mislim da je malo neozbiljno i nepravedno. Na pragu one predivne odluke o obveznosti ploca u drugoj ligi koja je vec kostala glave nekim klubovima. Potrebno je malo vise "socijalne" osjetljivosti jer nemaju svi klubovi proracun od par sotinjak tisuca kuna ;) .
Luko Del Ponte

Odgovorite